به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 14:42]
    سطح
    56
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array

خواستگارم پای تلفن می خوابه!!!

سلام به بچه های عزیز همدردی
    یه مدت طولانی بود که خواستگار قبول نمی کردم و روزگار خوشی داشتم هر چند کاستی های خودش رو داشت اما انگار بهتر از درگیر شدن با آدم های عجیب و غریب بود.

چند وقت پیش پسری از طریق مادرش از من خواستگاری کرد که البته مادر ایشون به شدت به من علاقمند هستن و من و خانواده من رو مدت زیادیه که می شناسن. پدرشون من رو دیدن و پسرشون یک از یک ماه قبل من رو دیده بوده. یه روز با شوق زیاد اومدن و گفتن که می خوان منو خواستگاری کنن برای پسر بزرگشون. خلاصه می کنم ، یه بار ملاقات داشتیم و بعد از اون تماس های تلفنی شروع شد تا بیشتر آشنا بشیم.
    ایشون 32 سالشون هست و من 29 ( من از 26 سالگی اینجا پیغام گذاشتم و خواستگار بازی داشتم تا الان ).
    جلسه اول که صحبت کردیم البته درست به یاد ندارم ساعت چند بود اما احتمالاً از 12 شب گذشته بود که بعد از کمی حرف زدن دیدم صدای ایشون خیلی ضعیف میاد ، وقتی سوال می پرسیدم نمی فهمیدن یا اشتباه می فهمیدن یا اصلاً جواب نمی دادن تا جایی که 5-6 بار این حالت اتفاق افتاد و یه جورایی حس شک به من دست داد. هر چقدر اصرار کردم که خوابتون میاد برید بخوابید هم نمی خوابیدن ولی پای تلفن هم جواب حسابی به من نمی دادن.
    این موضوع در چندین شب بعد هم 1-2 بار اتفاق افتاد و هر چی علت رو می پرسیدم چیز خاصی دستگیرم نمی شد. از طرفی می دونم من رو پسند کردن و دلیل این حالات بی میلی نمی تونه باشه اما نمی فهمم هم یعنی چی؟!!! مثلاً وقت صحبت چراغ اتاقشون رو خاموش می کنن یا پشت فرمون ماشین خیلی ساکت می شن جوری که فضا سنگین می شه بعد که کنارت می شینن خوب می شه.
    آخرین بار امشب که باهاش صحبت کردم حدود 1:20 شب بود که باز این حالتها شروع شد، دلیل اینکه تا قبلش خوب بیدار مونده بود این بود که چون سوالات اساسی رو قبلاً پرسیده بودم رسیده بودیم به سوالات مرتبط با س..ک....س!
    بعد شروع شد ، جواب ندادن و سکوت و ... منم فقط در سکوت گوش کردم که ببینم چی کار می کنه. هر از گاهی هی می گفت : "قربونت برم" (البته در حالت عادی هم اینو می گه ) بعد از چند دقیقه انگار خوابید و حرفاش قطع شد. 4 دقیقه بعد دوباره پاشد و پرسید : چقد دوسم داری؟!!! جواب ندادم ، چند بار پرسید و گفت خوابیدی؟ ، جوابی ندادم بعد دوباره خوابید :)). انگار دارم جوک تعریف می کنم آخه اینا یعنی چی؟ نزدیک 10 دقیقه که تلفن دستم بود خوابید منم گوشی رو قطع کردم ، 2-3 دقیقه بعد زنگ زد که آره شارژ گوشی تموم شد ، گفتم نخیر ، صداتون کردم جواب ندادین (الکی گفتم که ببینم متوجه شده یا نه ولی نفهمیده بود) ، 10 دقیقه ست خوابیدی منم گوشیو قطع کردم . گفت نه و اینجوری نیست و شارژ تموم شد و .... خداحافظی کردم.
    شما از این موضوع چی می فهمین منم در جریان بذارین ، این طبیعیه ؟! تو تعطیلات محرم هم که خوب می خوابید باز شب همین جوری می شد. ظهر هم حدود 3 و 4 زنگ زدم این طوری شده که اونم تو تعطیلات بود.

شرایطش نسبتاً خوبه و البته بیشتر پدر و مادرش قصد کمک بهش رو دارن تا بتونه شروع کنه به دلم هم نشسته ولی این کارا دیوانه کنندست .
    واقعاً دیگه از این وضع با این آدمای عجیب و غریب خسته شدم ، حیف که خانوادم قبول نمی کنن و گرنه دلم می خواست ازدواج نمی کردم.
    - چیزی به نام شكست وجود ندارد، آن چه هست نوعی نتیجه است.
    - انسان زاییده شرایط نیست ، خالق آن هاست.
    آنتونی رابینز
    ویرایش توسط *nadia* : سه شنبه 28 آبان 92 در ساعت 03:04

2. کاربر روبرو از پست مفید *nadia* تشکرکرده است .

جاثیه (سه شنبه 28 آبان 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

نادیا جان

روش خوبی برای شناخت پیدا کردن انتخاب نکردی ... صحبت باید حضوری و سنجش رفتارها طی روابط خانوادگی باید باشد یا بیرون رفتنها . شما با دیدن زبان بدن هم خیلی چیزها می تونی بفهمی که با تلفن نمیشه ...

این وضعیت را هم ما نمیتونیم تشخیص دهیم . احتمالات زیادی هست .... زمان نامناسب تماس تلفنی که بطور طبیعی ساعت خواب ه
    ست . نوعی واکنش نسبت به صدای شما و دچار احساسات و هیجان شدن و .... تأثیر اموج مغناطیسی ....

همچنین بهتره اجازه ندهی که صحبتها جنبه احساسی پیدا کند که باعث تحریف شناختی می شود

4. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

*nadia* (سه شنبه 28 آبان 92), asemaneabi222 (سه شنبه 28 آبان 92), del (سه شنبه 28 آبان 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 28 آبان 92), ویدا@ (سه شنبه 28 آبان 92), داود.ت (چهارشنبه 29 آبان 92), دختر مهربون (سه شنبه 28 آبان 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array
    مرسی فرشته جان خیلی خوشحال شدم که شما جواب دادین چون پاسخ هاتون همیشه کمک کننده بوده
    رفت و آمد حانوادگی که هنوز شروع نکردیم ولی خودشون گفتن هر موقع خواستین بگین ما میایم. یعنی یه بار دعوتشون کنیم؟ بعد اینکه تو بیرون من چیزی ازش ندیدم. یعنی رفتار یا حرکت خاصی . تقریباً یه چیزایی از زبان بدن می دونم اما میشه راهنمایی کنی بیشتر باید به چه چیزایی دقت کنم؟
    در مورد اون موضوع احساسات عموماً کنترل می کنم که خارج از حد نشه در عین اینکه سوالات رو هم می پرسم. الان تقریباً 3 هفته شایدم بیشتره که با همیم و من مشکلم این موضوع بوده که یه جورایی فقط آخر شب پیش میاد و من نمی تونم از نزدیک ببینم چه خبره. چه پیشنهادی دارین برام؟

آخه تو این بین یه مشکل دیگه هم هست که یه خواستگار دیگه هم اومده. من موندم بین این دو تا. یه جورایی هم نمی خوام بی انصافی کنم یا اونا هم عادت کنن برای همین دنبال اینم که خیلی سریع به نتیجه برسم.

یک سوال کلی : باید سوال ها همگی حضوراً پرسیده بشه؟
    آنتونی رابینز

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    واقعا چه مشکل باحالی دارید . من الان پای مانیتور زدم زیر خنده و جلوی خندم هم نمی تونم بگیرم
    واقعا بعضی ها عجب مشکلات عجیبی دارند . به نظر می رسه خواستگار شما یک خوابالوی به تمام معناست!
    البته مردها اکثرا خوابالو هستند و این بعضی اوقات باعث ناراحتی همسرانشون میشه من خودم یکی از اونها هستم که هر چی همسرم بهم میگفت دوست دارم شب ها یه 10 دقیقه بعد از اینکه میای تو تخت بیدار بمونی نمیتونم و سرم به بالش نرسیده صدای خرخرم بلند میشه ! احتمالا همسر شما هم مثل من یک انسان ریلکس و سرشار از آرامش هستند و اعصابشون هم خیلی راحته . البته امیدوارم خدای نکرده خوابهای ایشون دلیل دیگه ای نداشته باشه .

منم مثل سرپرست سایت معتقدم که قبل از اینکه رابطتون بیشتر شه باید حتما با ایشون به صورت حضوری بیشتر آشنا بشید . مکالمه تلفنی شناختی به شما نمی دهد . مثلا میتونید شبها با هم برید بیرون و صحبت کنید و ببینید آیا در ملاقات حضوری هم همینطوری هستند یا خیر . البته من فکر می کنم قبل از اینکه به شناخت کامل از خودشون نرسیدید سراغ خانواده ها و دعوت از اونها نروید.

7. کاربر روبرو از پست مفید Aras تشکرکرده است .

*nadia* (سه شنبه 28 آبان 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array
    مرسی و از راهنماییتون متشکرم. من هم دقیقاً نگرانیم همین هست که موضوع چیز دیگه ای نباشه. چون در مورد خواب می شه کنار اومد و اونقدر حاد نیست که نشه کاریش کرد ولی اگر چیز دیگه ای باشه ... یعنی تا 12 شب بیرون باشم؟ مشکله الان این کارو انجام دادن به چه بهانه ای؟

البته سوالاتی از این دست پرسیدم که کاهش یا افزایش شدید وزن داشتن یا نه، یا بالا و پایین شدن شدید از نظر وضع مالی ، یا پس انداز نداشتن، چه می دونم لباشون کبود باشه یا دستاشون کمی زرد باشه، تغییر خلقی شدید بدن، چیزایی که به عقلم رسیده و جوری پرسیدم که نفهمه. ولی اتفاقی نیفتاده ، البته 2 بار ماشین بوی سیگار می داد که ازش پرسیدم گفت برادرم سیگار می کشه. ماشین ماله پدرشون هست و ماله خودشون نیست. راستی یه چیز دیگه بعضی وقتا معمولاً شبا، آبریزش بینی داره! ازش پرسیدم گفت من شبا اینجوری می شم آلرژی دارم ، نمی دونم چی بگم، شایدم واقعاً آلرژی داشته باشه .

Aras محترم می تونین یه کم از حالاتتون بیشتر بگین؟ شاید به دردم خورد
    دوستان اگر نظری دارن خوشحال می شم بشنوم
    آنتونی رابینز

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 93 [ 18:24]
    دستاوردها:
    250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    14

تشکرشده 148 در 55 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط *nadia* نمایش پست ها
    لازم نیست ایشون از حالشون بگن، بر اساس یک استثنا توی زندگی تون تصمیم گیری نکنید.

این وضعیت خواب الودگی اصلا طبیعی نیست.

صحبت کردن تلفنی تون هم همینطور!

10. کاربر روبرو از پست مفید Assertive Boy تشکرکرده است .

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

لطفاً مقالات مدیر در انجمن مربوط به خواستگاری و ازدواج را که در خصوص نحوه شناخت خواستگار و نحوه داشتن پرسش هست را مطالعه کن .

سعی کتید رابطه خانوادگی برقرار کنید و حتی به اتفاق دو خانواده یک مسافرت شده یک روزه بروید و رفتارهای ایشان با دیگران را هم بسنجید . مشاوره حضوری ازدواج هم به شما کمک زیادی می تواند بکند

شب هنگام دیر وقت صحبت تلفنی بیشتر جنبه عاطفی و زمینه تحریکات جنسی برای وی را فراهم می کند و راه شناخت درست نیست .

12. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

del (چهارشنبه 29 آبان 92), deljoo_deltang (سه شنبه 28 آبان 92), ویدا@ (سه شنبه 28 آبان 92), دختر مهربون (سه شنبه 28 آبان 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 دی 99 [ 19:06]
    سطح
    61
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 153
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array
    سلام عزیزم
    منم با نظر فرشته ی مهربون موافقم.

14. کاربر روبرو از پست مفید بی همدم تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    56
    دستاوردها:
    تشکرها
    467

تشکرشده 462 در 208 پست

Array
    حتماً مقالات رو می بینم.
    راستش به دلیل شرایط کاریم و کمبود وقت مجبورم شبها صحبت کنم ، ولی سعی می کنم در صورتی که بشه این زمان رو تغییر بدم.
    در مورد رفت و آمد خانوادگی مشکلی نیست و می تونیم انجام بدیم اما فکر نمی کنم خانوادم آمادگی سفر رو داشته باشن. من چه جور مشاوره حضوری باید برم؟ مشاوره ازدواج یا نوع خاص دیگری برای این موضوع وجود داره که به درد من بخوره؟ آیا تستی باید انجام بدم؟ مراکزی که معرفی می کنین از نظر وقت دادن و هزینه به چه صورت هستن؟
    آنتونی رابینز

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 13:33]
    سطح
    40
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    157

تشکرشده 216 در 94 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط *nadia* نمایش پست ها
    مرسی و از راهنماییتون متشکرم. من هم دقیقاً نگرانیم همین هست که موضوع چیز دیگه ای نباشه. چون در مورد خواب می شه کنار اومد و اونقدر حاد نیست که نشه کاریش کرد ولی اگر چیز دیگه ای باشه ... یعنی تا 12 شب بیرون باشم؟ مشکله الان این کارو انجام دادن به چه بهانه ای؟

البته سوالاتی از این دست پرسیدم که کاهش یا افزایش شدید وزن داشتن یا نه، یا بالا و پایین شدن شدید از نظر وضع مالی ، یا پس انداز نداشتن، چه می دونم لباشون کبود باشه یا دستاشون کمی زرد باشه، تغییر خلقی شدید بدن، چیزایی که به عقلم رسیده و جوری پرسیدم که نفهمه. ولی اتفاقی نیفتاده ، البته 2 بار ماشین بوی سیگار می داد که ازش پرسیدم گفت برادرم سیگار می کشه. ماشین ماله پدرشون هست و ماله خودشون نیست. راستی یه چیز دیگه بعضی وقتا معمولاً شبا، آبریزش بینی داره! ازش پرسیدم گفت من شبا اینجوری می شم آلرژی دارم ، نمی دونم چی بگم، شایدم واقعاً آلرژی داشته باشه .

ببینید شما هر چقدرم از خودشون بپرسید اگر مسئله ای باشه مطمئن باشید به شما راستش رو نخواهد گفت . با نشانه هایی که گفتید به نظر من خیلی مشکوکه و باید بیشتر در موردش تحقیق کنید . منظور من از اینکه شبها بیرون برید این بود که ملاقاتتون حضوری و رودر رو باشه حالا هر وقت که میتونید اون به خودتون بستگی داره روز یا شبش فرقی نمی کنه بستگی به خانواده ها و شرایطتون داره که چطوری ملاقات حضوری داشته باشید. چیزی که مهمه این است که قبل از اینکه تشمیمی بگیرید کامل در مورد خودشون و خانوادشون تحقیق کنید و شناخت بیشتری کسب کنید

17. کاربر روبرو از پست مفید Aras تشکرکرده است .

*nadia* (یکشنبه 03 آذر 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)