به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: ضعف احساسی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 آذر 92 [ 18:59]
    سطح
    1
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    تشکرها
    6
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

Post ضعف احساسی

درود و عرض خسته نباشید خدمت همه ی شما کاربران ، مدیران و مشاوران عزیز تالار همدردی

مدت زیادی بود که برای حل مشکلم ، سرچ میکردم و خیلی به این سایت و مطالب مرتبط بر میخوردم و همشون رو هم میخوندم ، انقد اینکار تکرار شد تا دیگه جواب ها برام کلیشه ای شد .

دیشب خیلی حالم بد بود و تصمیم گرفتم مشکلم رو امروز شخصا بیان کنم ، تا نقطه ی مشکل زندگیم رو پیدا کنم

نمیخوام بهم امیدواری الکی بدید ، یا از اون حرفهای کلیشه ای بزنید ، میخوام بدونم اشکال کارم ، اشکال طرز فکرم، اشکال رفتارم کجاست که زندگی ایده آلم رو ندارم ، یا حتی ممکنه ایده آلم اشتباه باشه و لازم باشه اون رو تصحیح کنم .

یه پسر 20 ساله هستم که توی یه رشته ی مهندسی و یکی از دانشگاه های صنعتی (دولتی) تهران درس میخونم .

از نظر مالی توی خانواده مشکلی نداریم ، یعنی نه خیلی پولداریم ، نه خیلی ضعیف ، اونقدری هستیم که دستمون به دهنمون برسه و هیچوقت از این زاویه احساس مشکل و ناراحتی نکردم .

مشکل اصلیم از جایی شروع میشه که وارد دانشگاه شدم .

تا وقتی که دبیرستان بودم و حتی سال آخر ، یعنی پیش دانشگاهی ، اصلا حواسم به قدّ نسبتا کوتاهم نبود و در عین حال وزنم هم خیلی بالا بود ، یعنی با قد 167 سانتی متری ، بالای 80 کیلو وزن داشتم .

وقتی وارد دانشگاه شدم اول تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم و به وزن 58 کیلو رسیدم . ارادم زیاد بود چون واقعا فکر میکردم ظاهرم یه ضعف توی زندگیم محسوب میشه .

بعد از لاغر شدنم ، تازه فهمیدم که قدم چقدر کوتاهه ، ولی مشکل قد ، مشکلی نبود که مثل وزن بشه به راحتی حلش کرد ، با مراجعه به دکتر هم فهمیدم صفحات رشدم بسته شده .

اعتماد به نفسم خیلی پایین اومد . ادم احساسی ای هستم ، ولی هیچ وقت یه دوست دختر (هم دم ) برای لحظات سخت زندگیم نداشتم و همیشه شبهای پر بغضم رو خودم با خودم اشک ریختم و قدم زدم .

توی دانشگاه مقبولیت کلّی دارم . توی جمع پسرها که خیلی خیلی مورد قبولم و یه رکن برای تفریحات دسته جمعی و برنامه های دانشجویی محسوب میشم ولی به خاطر خجالتی بودن ، ارتباطم با دخترا زیاد صمیمی نیست .

البته خوب یکی دوتا از دخترا هم هستن که خیلی با من راحتن و خیلی وقتا مشکلاتشونو بهم میگن ، حتی مشکلاتشون با دوست پسراشون و سعی میکنم راهنماییشون کنم و معمولا هم جواب مثبتی میگرن . اینا رو گفتم که بگم مشکل آنچنانی در ارتباط برقرار کردن با دخترها ندارم .

تا چند وقت پیش ، حدود دو سالی بود که عاشقانه یه دختری رو دوست داشتم ، ولی به خاطر قد کوتاهم، عدم اعتماد به نفسم یا هرچیز دیگه ای ، هیچ وقت رابطم رو از حد یه همکلاسی دانشگاهی باهاش بیشتر نکردم و نهایتا با یکی از ترم آخری ها دوست شد و اخیرا هم شنیدم داره ازدواج میکنه .

یکمی طول کشید تا به خودم بیام و با این قضیه کنار بیام ، اما هر چی بیشتر میگذره بیشتر احساس تنهایی میکنم .

نمیدونم چرا ، ولی در توانم نیست که ارتباطم رو با دختری که از نظرم مطلوبه ، پیش ببرم و صمیمی تر بشم ، یا پیشنهاد دوستی بدم . یه جورایی بهتره بگم بلد نیستم اینکارو بکنم .

سوال اصلی من حالا اینجاست که : من اعتماد به نفسم به خاطر قدّم پایینه؟!
    الان هنوز وقتش نشده که با دختری رابطه ی عاطفی برقرار کنم ؟
    مشکل در برقراری روابط اجتماعی دارم؟
    لازم نیست حتما ادم با دختری در ارتباط عاطفی باشه؟!

و از اونجایی که قدّم برام خیلی مهمه میخواستم بدونم برای دخترا این قد تا چه حدّی مهمه !

اینم ذکر کنم که توی خانواده هم جایگاه مقبولی دارم و علاوه بر رضایت زیاد ازم تعریف میکنن که من به حساب دوست و آشنا بودن میذارم ، چون تا حالا پیش نیومده دختری از من اونقدر خوشش بیاد که سعی کنه بهم نزدیک بشه .

پیشاپیش مرسی از راهنماییاتون

ببخشید که سرتونو درد آوردم ...

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    حساسیت شما روی قدت افراطی هست.
    قد 167 در جامعه ما کاملا در حد میانگین محسوب می شود.
    ثانیا اگر محققا می خواهید اهمیت آن را کشف کنید، در تالار همدردی دور بزنید و دقت مطالعه کنید. دخترها آنقدر که از بی مسئولیتی، خیانت، سخت گیری، بی نظمی، پرخاشگری، عدم استقلال، عدم انضباط و .... شاکی هستند و درگیر هستند، در مورد قد پسری صحبت نکرده اند.

به هر حال دختری هم که از یک پسر فقط به قدش نمره بدهد و بر اساس قد پسری را رد یا قبول کند. آنچنان افکارش بی ارزش هست که من جای شما بودم چنین دختری را اصلا کاندیدای همسری خودم نمی کردم.

در مورد ارتباط عاطفی با دختران، اگر مقالات بخش ازدواج ما را مطالعه کنید به تفسیر جواب دادیم.
    این ارتباطات شکننده، و آسیب رسان هست و کمتر به ازدواج موفق ختم می شود.
    اگر شرایط ازدواج داری با قدرت به خواستگاری دختری برو که علاقمند هستید و بعد او را بررسی کن.
    اگر شرایط ازدواج ندارید مقاله ذیل را بخوانید.
    اگر شرایط ازدواج ندارید ، دمیدن در تنور احساسات ممنوع

در مورد اعتماد به نفس ، حق با شماست. اعتماد به نفستان پایین هست. نه به خاطر اینکه کمبودی دارید، بلکه به خاطر اینکه دنبال کمبود در خودتان می گردید
    کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند در خودشان دنبال بهانه ای می گردند که به خاطر آن بهانه ، خودشان را کمتر از دیگران بدانند.
    و کسانی که اعتماد به نفس دارند. می دانند که ذاتا هر انسانی ارزشمند هست حتی اگر خیلی نقاط قوت را نداشته باشد.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

3. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

iranism (جمعه 24 آبان 92), meinoush (جمعه 24 آبان 92), Pooh (جمعه 24 آبان 92), shabnam z (شنبه 25 آبان 92), دختر مهربون (شنبه 25 آبان 92), عشق آفرین (سه شنبه 02 شهریور 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    تشکرها
    6
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    با تشکر از راهنمایی شما ، مقاله ای که لینکش رو قرار دادید هم مطالعه کردم

پس توی سن شخصی مثل من که به هیچ وجه آمادگی و شرایط ازدواج رو نداره ، چطوری نیاز احساسی یک فرد برطرف میشه؟!! چجوری میشه کنترل کرد احساسات رو؟!

ضمنا ، من توی سرچ هام دیدم که میانگین قد مردان در ایران 178 هستش و من 10 سانت پایین تر از میانگین قد هستم ، آماری که شما فرمودید مستند هستن؟ چون این ارقامی که من خوندم هیچ رفرنس رسمی ای نداشتن

یکبار دیگه سپاس بابت "همدردی" تون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 دی 99 [ 19:06]
    سطح
    61
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 153
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array

Icon100 قد کوتاهی ضعف نیست

با سلام
    به نظرم به دنبال اینکه میانگین قد چقدر هست خیلی مهم نیست چونکه به نظر من میانگین قدها تو هر شهری متفاوته مثلا شهر ما اکثرا پسرها و دخترها قدشون کوتاهه ، من اول مثل شما فکر میکردم اما بعدا رفتم شهرهای دیگه دیدم آدم های اون شهرها چقدر قد بلندن.و تا حلال تجربه مسافرت های گوناگون داشتم و به این نتیجه رسیدم .
    و اما اینکه چرا قد اینقدر براتون مهمه واقعا در تعجبم چرا؟من خیلی هارو میشناسم که قدشون خیلی کوتاه بوده و با فردی مثل خودشون ازدواج کردن و موفق هستن. قد 167 کوتاه قدی نیست شاید دوستاتون قد بلند هستن.
    در ضمن اینم بگم که سلیقه ها متفاوته هر کسی از یه جور تیپ و قیافه خوشش میاد .اما در مورد ایجاد رابطه عاطفی برای شما خیلی زوده .
    شاید باورتون نشه اما من خودم همیشه دوست داشتم که قدم ده سانت کوچکتر بود چونکه از پسرها قدم بلند تره و یا هم قدشون هستم و حتی موقعی که می رفتم مدرسه مسخره ام می کردن و همیشه به خاطر قد بلندم احساس ضعف بزرگی داشتم اما حالا دیگه بهش فکر نمی کنم چون چیزیه که دست خودم نیست و بالاخره کسی پیدا میشه که من رو با قد بلند دوست داشته باشه.
    پس ببین اگه قرار به عیب گرفتن باشه هیچ کس از لحاظ ظاهری و حتی اخلاقی و عقلی کامل نیست.شما فقط خیلی به خودت گیر میدی.

6. کاربر روبرو از پست مفید بی همدم تشکرکرده است .

iranism (یکشنبه 26 آبان 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 اردیبهشت 95 [ 15:45]
    سطح
    31
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    204

تشکرشده 130 در 52 پست

Array
    سلام
    اول از اینکه به عنوان یه خانوم میگم اصلا از نظر خانومها اینقدر که این که شما اینقدر مسئله روبزرک کردین.. اهمیتی نداره...شما میتونید خانومی رو برای زندگی انتخاب کنید که قدش به شما بخوره وچهرشم برای شما جذاب باشه..در ضمن میتونین بدن سازی برین روی عضلاتتون کار کنید تا درشتتر به نظر بیایین...توی ایران این قدی که شما دارید متوسط تقریبا..موفق باشی

8. کاربر روبرو از پست مفید سنجاقک ابی تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array
    سلام.

نظر من هم مثل بقیه و شاید تکراری باشه.
    اما حس کردم جوری هستی که دوس داری این تکرار رو ببینی و برات خوبه.

از نظر من هم 167 قد مناسبی هست.
    اگه بخوای همسرت قدش کوتاه تر باشه خیلی دخترا هستن که مناسب شما باشن.

حتی پسرایی هستن که قدشون از شما کوتاه تره اما انقدر اعتماد به نفس دارن که هیچ وقت خودشون رو از این جهت دچار کمبود نمیبینن.
    (تعجب میکنم. جوری صحبت کردی که انگار از همه ی پسر های تهران کوتاه تری! یعنی تا به حال با هم قد خودت یا کوتاهتر برخورد نداشتی؟)

حتی اگه دختری باشه که توی خیال پردازی هاش، همسرش رو قد بلند میبینه، اگه با شخصی آشنا بشه و خلقیات خوب و رفتار خوب طرف رو ببینه دیگه قد به چشمش نخواهد آمد.

پس به سراغ اخلاق، لحن صحبت، آداب اجتماعی، و ... برو و اونها رو تقویت کن.
    از زندگی چه می خواهی که در خدایی ِخدا، آنرا نمیابی؟

10. 2 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

iranism (یکشنبه 26 آبان 92), Pooh (دوشنبه 27 آبان 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلامدرمورد قدتون؛ یادمه جایی خونده بودم که متوسط قد مردها هفتاد سانتیمتره. با این حساب قد شما زیاد هم کوتاه نیست. البته راه کارهایی هم هست که بلندتر نشون بدین. مثلا می تونین توی اینترنت دنبال مدل های شیوه های لباس پوشیدنی بگردین که بدن رو کشیده تر نشون میده. یا کفش هایی بپوشین که حداقل چهار سانت پاشنه داشته باشه(اکثر کفش های مردونه اینقدر پاشنه رو دارن) همین طور می تونین از کفی های افزایش قد داخل کفشتون استفاده کنین. به همین راحتی قدتون نزدیک ده سانت بلندتر به نظر می رسه و این یعنی یه مرد کاملا قد بلند.در مورد خانم ها؛ خب بستگی داره. البته فکر نمی کنم خودتون هم خوشتون بیاد با خانمی که از خودتو بلندتره ارتباط داشته باشین. در غیر این صورت هم، بستگی به نظر شخصی اون خانم و ملاک های ظاهریش داره. ولی در مورد بقیه خانم ها فکر نکنم از این نظر هیچ مشکلی وجود داشته باشه.در مورد ارتباط؛ من میگم گزینه دو صحیح است. این مسئله چیزی نیست که بخوایم زمان قطعی براش تعیین کنیم و بگیم خب! من بیست سالم شده؛ دیگه وقتشه که عاشق بشم!!! یا اینکه همه دوستام یکیو دارن. من تنها موندم پس مشکل دارم. نه! اینجوری نیست. اجازه بدین خودش پیش بیاد. شما که گفتین ارتباط اجتماعیتون مشکلی نداره الحمدالله تا حالا هم زندگیتون بروفق مراد پیش رفته. پس چه عجله ایه؟ صبر کنید. درست گفتید. لازم نیست آدم حتما با دختری ارتباط عاطفی داشته باشه، اما زمانش که برسه؛ بدون اینکه خودتون بفهمید چطور شد، این ارتباط عاطفی به وجود میاد.موفق باشید.

- - - Updated - - -

سلام
    درمورد قدتون؛ یادمه جایی خونده بودم که متوسط قد مردها هفتاد سانتیمتره. با این حساب قد شما زیاد هم کوتاه نیست. البته راه کارهایی هم هست که بلندتر نشون بدین. مثلا می تونین توی اینترنت دنبال مدل های شیوه های لباس پوشیدنی بگردین که بدن رو کشیده تر نشون میده. یا کفش هایی بپوشین که حداقل چهار سانت پاشنه داشته باشه(اکثر کفش های مردونه اینقدر پاشنه رو دارن) همین طور می تونین از کفی های افزایش قد داخل کفشتون استفاده کنین. به همین راحتی قدتون نزدیک ده سانت بلندتر به نظر می رسه و این یعنی یه مرد کاملا قد بلند.
    در مورد خانم ها؛ خب بستگی داره. البته فکر نمی کنم خودتون هم خوشتون بیاد با خانمی که از خودتو بلندتره ارتباط داشته باشین. در غیر این صورت هم، بستگی به نظر شخصی اون خانم و ملاک های ظاهریش داره. ولی در مورد بقیه خانم ها فکر نکنم از این نظر هیچ مشکلی وجود داشته باشه.
    در مورد ارتباط؛ من میگم گزینه دو صحیح است. این مسئله چیزی نیست که بخوایم زمان قطعی براش تعیین کنیم و بگیم خب! من بیست سالم شده؛ دیگه وقتشه که عاشق بشم!!! یا اینکه همه دوستام یکیو دارن. من تنها موندم پس مشکل دارم. نه! اینجوری نیست. اجازه بدین خودش پیش بیاد. شما که گفتین ارتباط اجتماعیتون مشکلی نداره الحمدالله تا حالا هم زندگیتون بروفق مراد پیش رفته. پس چه عجله ایه؟ صبر کنید. درست گفتید. لازم نیست آدم حتما با دختری ارتباط عاطفی داشته باشه، اما زمانش که برسه؛ بدون اینکه خودتون بفهمید چطور شد، این ارتباط عاطفی به وجود میاد.

12. کاربر روبرو از پست مفید mahasty تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    تشکرها
    6
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    با سلام
    به نظرم به دنبال اینکه میانگین قد چقدر هست خیلی مهم نیست چونکه به نظر من میانگین قدها تو هر شهری متفاوته مثلا شهر ما اکثرا پسرها و دخترها قدشون کوتاهه ، من اول مثل شما فکر میکردم اما بعدا رفتم شهرهای دیگه دیدم آدم های اون شهرها چقدر قد بلندن.و تا حلال تجربه مسافرت های گوناگون داشتم و به این نتیجه رسیدم .
    و اما اینکه چرا قد اینقدر براتون مهمه واقعا در تعجبم چرا؟من خیلی هارو میشناسم که قدشون خیلی کوتاه بوده و با فردی مثل خودشون ازدواج کردن و موفق هستن. قد 167 کوتاه قدی نیست شاید دوستاتون قد بلند هستن.
    در ضمن اینم بگم که سلیقه ها متفاوته هر کسی از یه جور تیپ و قیافه خوشش میاد .اما در مورد ایجاد رابطه عاطفی برای شما خیلی زوده .
    شاید باورتون نشه اما من خودم همیشه دوست داشتم که قدم ده سانت کوچکتر بود چونکه از پسرها قدم بلند تره و یا هم قدشون هستم و حتی موقعی که می رفتم مدرسه مسخره ام می کردن و همیشه به خاطر قد بلندم احساس ضعف بزرگی داشتم اما حالا دیگه بهش فکر نمی کنم چون چیزیه که دست خودم نیست و بالاخره کسی پیدا میشه که من رو با قد بلند دوست داشته باشه.
    پس ببین اگه قرار به عیب گرفتن باشه هیچ کس از لحاظ ظاهری و حتی اخلاقی و عقلی کامل نیست.شما فقط خیلی به خودت گیر میدی.

"بی همدم" عزیز ، درود و خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتی و لطف کردی بهم کمک کردی . زاویه ی دید من رو بازتر کردی ، تا حالا به موضوع میانگین قد توی شهرهای مختلف فکر نکرده بودم . حق با شماست ، شاید میانگین قد توی این شهر بالاتر باشه و توجه من تازه بهش جلب شده باشه و البته حدستون در مورد دوستام هم درست بود ،دقیقا همشون از من بلند تر هستن و شاید همین باعث شده من چنین تفکری نسبت به قدم داشته باشم .
    تجربتون راجع به قدّتون برام خیلی خیلی جالب بود و فکر میکنم باید خیلی تلاش کنم تا بتونم مثل شما با خودم کنار بیام .

خیلی خیلی خیلی ممنون بابت همدردی و راهنماییتون

سلام
    اول از اینکه به عنوان یه خانوم میگم اصلا از نظر خانومها اینقدر که این که شما اینقدر مسئله روبزرک کردین.. اهمیتی نداره...شما میتونید خانومی رو برای زندگی انتخاب کنید که قدش به شما بخوره وچهرشم برای شما جذاب باشه..در ضمن میتونین بدن سازی برین روی عضلاتتون کار کنید تا درشتتر به نظر بیایین...توی ایران این قدی که شما دارید متوسط تقریبا..موفق باشی

سنجاقک آبی عزیز ، درود و سپاس فراوان از اینکه لطف کردی وقت گذاشتی و جواب دادی به تاپیک من . حقیقتش من از بحث هایی که یه وقت هایی توی جمع دوستان از قول خانوم ها مطرح میشه ، یا توی اینترنت که سوال میشه :خانوم ها جواب بدن ، قد یه پسر چقد براتون مهمه؟! و همه جواب میدن "خیلی" ، یه جورایی تفکر من این شده که مهمترین بخشی که مورد اهمیت خانوم هاست رو ندارم ، ولی بنا بر گفته ی شما و دوستان به نظر میرسه حق با شما باشه و من خودم مسئله رو بزرگ کرده باشم .

در مورد بدن سازی هم خیلی ممنون از پیشنهاد و راهنماییتون ،دقیقا با خوندن موضوعات مشابه دیگه تو همین تالار به این نتیجه رسیده بودم و یک ماهی هست که شروع کردم

بازم خیلی خیلی خیلی ممنون بابت همدردی و راهنماییتون

سلام.

نظر من هم مثل بقیه و شاید تکراری باشه.
    اما حس کردم جوری هستی که دوس داری این تکرار رو ببینی و برات خوبه.

از نظر من هم 167 قد مناسبی هست.
    اگه بخوای همسرت قدش کوتاه تر باشه خیلی دخترا هستن که مناسب شما باشن.

حتی پسرایی هستن که قدشون از شما کوتاه تره اما انقدر اعتماد به نفس دارن که هیچ وقت خودشون رو از این جهت دچار کمبود نمیبینن.
    (تعجب میکنم. جوری صحبت کردی که انگار از همه ی پسر های تهران کوتاه تری! یعنی تا به حال با هم قد خودت یا کوتاهتر برخورد نداشتی؟)

حتی اگه دختری باشه که توی خیال پردازی هاش، همسرش رو قد بلند میبینه، اگه با شخصی آشنا بشه و خلقیات خوب و رفتار خوب طرف رو ببینه دیگه قد به چشمش نخواهد آمد.

پس به سراغ اخلاق، لحن صحبت، آداب اجتماعی، و ... برو و اونها رو تقویت کن.

درود دختر مهربون . چقدر با همون چند خطی که نوشتم خوب منو شناختی چون دقیقا خوندن دوباره و دوباره ی این حرف ، حس بهتری بهم میده .
    با این وجود فکر میکنم به این نتیجه میرسیم که من اعتماد به نفسم کمه و باید روی اعتماد به نفسم کار کنم ، به جای تمرکز بی دلیل روی قدّم .

دقیققققققققققققققاااا درست حس کردی چون دقیقا حس منم همینه ! فکر میکنم کوتاه ترین پسر تهرانم !! نه واقعا ، حتی کسایی که فک میکنم هم قد خودمن ، وقتی کنار هم قرار میگیریم دقت میکنم میبینم از من کمی بلندترن ! یا شایدم چون خیلی حساسم اشتباه میکنم ...

امیدوارم همینطور باشه که شما میگی و خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییای موثرتون

سلام
    درمورد قدتون؛ یادمه جایی خونده بودم که متوسط قد مردها هفتاد سانتیمتره. با این حساب قد شما زیاد هم کوتاه نیست. البته راه کارهایی هم هست که بلندتر نشون بدین. مثلا می تونین توی اینترنت دنبال مدل های شیوه های لباس پوشیدنی بگردین که بدن رو کشیده تر نشون میده. یا کفش هایی بپوشین که حداقل چهار سانت پاشنه داشته باشه(اکثر کفش های مردونه اینقدر پاشنه رو دارن) همین طور می تونین از کفی های افزایش قد داخل کفشتون استفاده کنین. به همین راحتی قدتون نزدیک ده سانت بلندتر به نظر می رسه و این یعنی یه مرد کاملا قد بلند.
    در مورد خانم ها؛ خب بستگی داره. البته فکر نمی کنم خودتون هم خوشتون بیاد با خانمی که از خودتو بلندتره ارتباط داشته باشین. در غیر این صورت هم، بستگی به نظر شخصی اون خانم و ملاک های ظاهریش داره. ولی در مورد بقیه خانم ها فکر نکنم از این نظر هیچ مشکلی وجود داشته باشه.
    در مورد ارتباط؛ من میگم گزینه دو صحیح است. این مسئله چیزی نیست که بخوایم زمان قطعی براش تعیین کنیم و بگیم خب! من بیست سالم شده؛ دیگه وقتشه که عاشق بشم!!! یا اینکه همه دوستام یکیو دارن. من تنها موندم پس مشکل دارم. نه! اینجوری نیست. اجازه بدین خودش پیش بیاد. شما که گفتین ارتباط اجتماعیتون مشکلی نداره الحمدالله تا حالا هم زندگیتون بروفق مراد پیش رفته. پس چه عجله ایه؟ صبر کنید. درست گفتید. لازم نیست آدم حتما با دختری ارتباط عاطفی داشته باشه، اما زمانش که برسه؛ بدون اینکه خودتون بفهمید چطور شد، این ارتباط عاطفی به وجود میاد.

درود مهستی . مرسی بابت دلداری ای که دادی و مخصوصا برای پیشنهادهای بلندتر به نظر رسیدن . حتما دنبالشون میرم . تا حالا بهشون فکر نکرده بودم .

قطعا همینطوره ، من تمایلی ندارم که با دختری که بلند تر از خودمه ارتباط داشته باشم ، ولی حس میکنم برای دخترهای کوتاه تر از من هم پسرهای بلند اونقدر وجود داره که پوئن منفی قدّم خیلی به چشم بیاد .

انگار دقیقا از قول من نوشتید که : "همه دوستام یکیو دارن. من تنها موندم پس مشکل دارم"
    دقیقا همینو صبح تا شب با خودم تکرار میکنم و شاید پرداختن زیاد به عامل قدّم دلیلش همین بوده که دنبال یه مشکلی توی خودم میگشتم و غیر از قد به مورد دیگه ای برنخوردم و همین قد رو گرفتم میکوبم توی سر خودم .

بابت راهنمایی آخرتون راجع به اینکه :"اما زمانش که برسه؛ بدون اینکه خودتون بفهمید چطور شد، این ارتباط عاطفی به وجود میاد" ، خیلی خیلی ممنونم .
    اینو که خوندم یکباره ، نظرم عوض شد . فکر کنم صبح فردا رو با انگیزه از خواب بیدار شم .

خیلی خیلی خیلی ممنون از راهنمایی مفیدتون و اینکه منو خوب درک کردید و وقت گذاشتید پاسخ دادید .

واقعا سپاسگزارم

14. 2 کاربر از پست مفید iranism تشکرکرده اند .

Pooh (دوشنبه 27 آبان 92), دختر مهربون (چهارشنبه 29 آبان 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)