به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 91 [ 10:19]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

معناي احترام به خانواده شوهر چيست ؟ اندازه آن چقدر است ؟

با سلام
    حدود 5 سال است ازدواج كرده ام و تا حال مشكلي با خانواده شوهرم نداشته ام اما يك ماهي است موضوعي پيش امده كه مرا بسيار رنج مي دهد .
    من و شوهرم همسايه بوديم و شديداً عاشق يكديگر و با وجود اينكه چند سال از ازدواجمان مي گذرد هنوز اين عشق برايمان كمرنگ نشده و بسيار خوشبخت هستيم . با وجودي كه شوهرم بيكار بود اما هيچ كمك مالي از طرف خانواده شوهرم به ما نشد از ابتدا به دنبال كار گشتم و تمام طلاهايم را براي حفظ آبروي زندگيم و شوهرم فروختم چون دوستش داشتم و در اين مدت بي مهري هاي زيادي كه از طرف خانواده شوهرم به من مي شد را به خاطر شوهرم تحمل مي كردم . تا اينكه پدر شوهرم يك خانه سه طبقه خريد و من و شوهرم در يكي از طبقات آن با تمايل خودشان ساكن شديم . اما در اين مدت پدرشوهرم به بهانه هاي مختلف در زندگي ما دخالت مي كرد و چند بار عنوان كرده كه پسر من مرد نيست و هميشه حرف خانمش را گوش مي دهد و يك بار هم به اصطلاح تهديد كرده كه وسايلشان را از خانه بيرون مي ريزم و ... كه با همه اينها كنار آمدم تا اينكه حدود دو ماه پيش مادرشوهرم عمل قلب داشت و به دليل مسافت طولاني خانه خودشان با بيمارستان به طبقه پائين همان خانه كه خريده بودند آمدند خداشاهد است در اين مدت شوهر من با وجودي كه حسابدار است و كارش معمولاً تا ساعت 8 شب طول مي كشد از بيمارستان تكان نخورد طوريكه همه فاميل خودشان مي گفتند كه « آ » حتي يك لحظه هم مادرش را تنها نگذاشته . هفته اولي هم كه مرخص شد و به طبقه پائين امدند با اينكه خود من هم شاغل هستم و بايد صبح زود از خانه خارج مي شدم هر شب براي شام پائين بوديم و هرچه احتياج داشتند از وسايل مختلف در اختيارشان گذاشتم و حتي سه چهارروز اول هم در واحد خودمان را برايشان باز مي گذاشتم تا براي پخت و پز به بالا بروند . باور كنيد هر كدام از فاميل هايشان كه مي امدند به طبقه پائين مي رفتم و ساعتي را پيش انها مي نشستم و هر شب كه شوهرم بر مي گشت ساعتي به پائين مي رفتيم . تا اينكه چند روز براي ما از اهواز مهمان رسيد و ما نتوانستيم مثل روزهاي قبل به آنها سر بزنيم با اينكه با مهمان هاي خودمان هم به عيادت مادر شوهرم رفتيم . اما پدر شوهرم بعد از نقل مكان به خانه خودشان به مغازه شوهر خاله ام رفته بود ( چون او ميانجي وصلت ما بود ) و هر چه بد و بيراه توانسته بود گفته بود و هزار و يك دروغ كه من اصلاً اين دختر را نمي خواستم شما باعث شديد اين كار بشود ، مثل يك مهمان مي آيد و مي رود ، از سركار كه بر ميگردد اول خوابش را مي رود بعد مي آيد پائين سر مي زند ، به فاميل هاي من احترام نمي گذارد و ... پسر من مرد نيست وگرنه مي دانست چطور زنش را تربيت كند و تا آخر اين هفته صبر مي كنم و بعد وسايلشان را مي ريزم بيرون و ...
    پدرم وقتي شنيد به من گفت به خانه پدرم بروم تا تكليف اين حرفهاي نسنجيده روشن شود ، اما شوهرم اجازه نداد و گفت تو كه با من مشكل نداري اين خانه هم خانه من است . الان حدود يك ماه و نيم از اين قضايا مي گذرد و من تنها كاري كه كرده ام بدون اينكه حتي كلمه اي با آنها حرف بزنم و اعتراضي داشته باشم رفت و آمد هفته اي ام را به خانه انها قطع كرده ام البته باور كنيد با وجودي كه شوهرم از دست آنها بسيار ناراحت است اما باز من به خاطراعتقاداتي كه دارم هميشه او را تشويق مي كنم كه به مادرش سر بزند و حداقل با او تماس تلفني داشته باشد . با وجودي كه در اين مدت كه ما به خانه آنها نرفته ايم و چندبار هم شوهرم براي احوال پرسي به مادرش زنگ زده ، آنها هيچ تماسي با ما نداشته اند .
    آيا واقعاً حق من از زندگي و اين همه رنجي كه به خاطر زندگي ام و سرافرازي پسرشان انجام داده ام اين بود . باور كنيد هرگز مثل زن هاي ديگر مدام به فكر لباس و آرايش و ... نبوده ام و تنها فكرم كمك به همسرم براي ايجاد بهترين زندگي است به طوريكه تمام فاميلشان هم مي دانند و اذعان داشته اند « آ » زندگي اش با همه فرق دارد و پيشرفتي كه داشته بيش از انتظار همه بوده ، مگر يك عروس تا چه حد و اندازه بايد به خانواده شوهر احترام بگذارد آيا معناي احترام اين است كه هر كاري آنها مي خواهند انجام دهم ، آيا معناي احترام اين است كه با وجود خستگي زياد ساعت 3 بعدازظهر كه در اين گرما به خانه بر مي گردم ساعت ها در كنار انها بمانم . شما به من بگوئيد چه كنم ؟ ديگر نمي توانم بعد از اينكه اذعان داشته اند اصلاً مرا نمي خواسته اند پا به خانه شان بگذارم از طرفي بسيار نگران مسائل بعد هستم اگر شما جاي من بوديد چه مي كرديد ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آبان 87 [ 19:52]
    سطح
    40
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 82 در 59 پست

Array

RE: معناي احترام به خانواده شوهر چيست ؟ اندازه آن چقدر است ؟

آفرین و احسنت به این طرز فکر و نوع برخورد نتیجه این محبتها و احترامهای خوتون رو اگه از خانواده شوهرت نگیری داری از جانب شوهرت تشویق میشی به کاری که داری انجام میدی ادامه بده با خانواده شوهرت هم بی احترامی نکن ولی لزومی هم به احترام آنچنانی نداره به همسرت و زندگیت فکر کن و بدنبال راهی برای خوشبختیه بیشتر و روزافزون خودت و همسرت باش قبلا هم گفته بودم در دروازه رو میشه بست در دهن مردم رو نه پس بیخیال حرفهای خانواده شوهرت و خانواده خودت شو و با همسرت یک دل و یک رنگ شو
    در پناه حق

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 شهریور 88 [ 09:18]
    سطح
    35
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام عزيزم هميشه تو زندگي پستي و بلندي وجود داره اينو مطمئن باش .حتي اوني كه خوشبخت ترين فرد باشه !.وظيفه ي همه ي ما روي كره ي زمين شاد بودنه رمز شاد بودن هم در انجام مسوليته .اگه ديدي تو زندگيتون ناملايمت وجود داره بدون در بعضي از اموراتت مسوليتتو درست انجام ندادي .اگه خوبي كردي ولي پاسخ خوبي نديدي مطمئن باش خداي مهربوني هست كه جوابه يك خوبي را با هزاران خوبي و نعمت تقديمتون مي كنه .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 91 [ 10:19]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

از لطف همگي شما دوستان متشكرم ، ولي اي كاش تمام خانواده ها به معناي واقعي معني پدر و مادر بودن را درك مي كنند و مي گذاشتند بچه هايشان با خيالي آسوده تر و باز به زندگي خود ادامه دهند . براي همه شما آرزوي خوشبختي دارم و از همه خواهش مي كنم اگر مي خواهيد پدر و مادر شويد ابتدا ديد درستي از اين كلمات به دست آوريد و حد و مرز اين كلمات را بشناسيد تا اسيبي نه به احساسات خودتان و نه به احساسات بچه ها نخورد . موفق باشيد .

5. کاربر روبرو از پست مفید مهتاب 58 تشکرکرده است .

مهتاب 58 (دوشنبه 11 شهریور 87)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 شهریور 90 [ 23:06]
    سطح
    51
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 162
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 20 در 13 پست

Array

عزيزم اينقدر ناراحت نباش منم تقريبا مشكل شما را دارم خانواده شوهرمنم انتظارات بيجا دارن چند روز پيش پدر شوهر اومد خونه ما تو روي من گفت پسر منو تو ياد ميدي به نظر من هر كس ميزان احترام به خودشو خودش تعيين ميكنه من با خيلي ها صحبت كردم زياد كوتاه اومدن باعث ميشه اونا فكر كنن شايد كمبودي داري كه اينقدر چيزي نميگي اينم بهت بگم مهم شوهرته كه خوبه و قدرتو ميدونه وارزش داره به خاطرش گذشت كني اما تا تا اون اندازه كه شخصيت و هويت خودتو از دست بدي هميشه يادت باشه نيكي چواز حد بگذرد ابله خيال بد كن

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 01 بهمن 90 [ 01:34]
    سطح
    39
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 28 در 23 پست

Array

همیشه احترام به خانواده شوهرت بذار
    به خاطر همسرت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)