به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 24 آبان 92 [ 02:48]
    سطح
    20
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 2 پست

Array

خیلی خسته و تنهام فقط مرگ منو آروم میکنه

سلام
    کمکم کنید هر لحظه تمایل من به مرگ داره پر رنگتر میشه
    بیست روز پیش بهش قول دادم دیگه هیچ وقت خودکشی نکنم خیلی کمکم کرد اگر نبود من نمیتونستم درست فکر کنم و تصمیم بگیرم جدا شم از کسی حرف میزنم که تو سخت ترین لحظه های زندگیم کنارم بود کمکم کرد بدون چشمداشت اون آقا عزیزترین کسمه
    همسرم اختلال شخصیت پارانوئید داشت دیگه هیچی برام تو دوران عقد نذاشته بود هویتمو ازم گرفته بود
    حتی نمیذاشت با برادرم حرف بزنم دیگه جرات نداشتم با پسرداییم سلام علیک کنم نمیذاشت حتی باشگاه برم هیچ اختیاری نداشتم
    حالم خیلی بده عزیزترینم میگه تو وابسته شدی و برات بده دیگه زیاد جوابمو نمیده دارم دق میکنم دادگاهام داره شروع میشه من هنوز بهش نیاز دارم که قوت قلبم باشه اما رابطه رو کم و محدود کرده بهش گفتم نذارید من به سمت کس دیگه ای سوق پیدا کنم اما جوابمو نداد منم ناخودآگاه رفتم سمت استادم که مطمئنم از خداش بود داره خودشو میگنجونه تو زنذگیم
    آخ عزیزترینم همیشه میگفت تو دختر آخرم محسوب میشی پس چرا داره منو محدود میکنه

- - - Updated - - -

کمکم کنید حالم خیلی بده

2. کاربر روبرو از پست مفید maneli تشکرکرده است .

اشنای قدیمی (دوشنبه 13 آبان 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 بهمن 94 [ 01:16]
    سطح
    31
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 271 در 111 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maneli نمایش پست ها
    سلام
    کمکم کنید هر لحظه تمایل من به مرگ داره پر رنگتر میشه
    بیست روز پیش بهش قول دادم دیگه هیچ وقت خودکشی نکنم خیلی کمکم کرد اگر نبود من نمیتونستم درست فکر کنم و تصمیم بگیرم جدا شم از کسی حرف میزنم که تو سخت ترین لحظه های زندگیم کنارم بود کمکم کرد بدون چشمداشت اون آقا عزیزترین کسمه
    همسرم اختلال شخصیت پارانوئید داشت دیگه هیچی برام تو دوران عقد نذاشته بود هویتمو ازم گرفته بود
    حتی نمیذاشت با برادرم حرف بزنم دیگه جرات نداشتم با پسرداییم سلام علیک کنم نمیذاشت حتی باشگاه برم هیچ اختیاری نداشتم
    حالم خیلی بده عزیزترینم میگه تو وابسته شدی و برات بده دیگه زیاد جوابمو نمیده دارم دق میکنم دادگاهام داره شروع میشه من هنوز بهش نیاز دارم که قوت قلبم باشه اما رابطه رو کم و محدود کرده بهش گفتم نذارید من به سمت کس دیگه ای سوق پیدا کنم اما جوابمو نداد منم ناخودآگاه رفتم سمت استادم که مطمئنم از خداش بود داره خودشو میگنجونه تو زنذگیم
    آخ عزیزترینم همیشه میگفت تو دختر آخرم محسوب میشی پس چرا داره منو محدود میکنه

- - - Updated - - -

کمکم کنید حالم خیلی بده
    دقیق متوجه صحبت هاتون نشدم اگه میشه این قسمت ها رو بهتر توضیح بدید

کی؟
    کدوم استاد؟

4. 2 کاربر از پست مفید Aminn تشکرکرده اند .

maneli (یکشنبه 12 آبان 92), دختر مهربون (دوشنبه 13 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 2 پست

Array
    طی فرایند طلاق و بحران خودکشی ناشی از افسردگی شدید با این آقای x آشنا شدم حدودا بیست سال از من بزرگتره جای پدرمن خیلی کمکم کرد زنده بودنمو مدیون ایشونم حالا رابطه رو صلاح ندید ادامه بده و کات کرده منم به نظرش احترام گذاشتم ولی دارم جون میکنم کاش میفهمید فقط گفت درکت میکنم خیلی سخته.. نبودنش دنیا رو رو سرم خراب کرده نمیخوام بدونه حالم بده و دارم جون میکنم من هنوز بیشتر دادکاهام برای طلاق برگزار نشده نباید تنهام میذاشت دیشب با دکترم صحبت کردم گفتم خوابم نمیبره دیازپام بخورم گفت نصف ولی من کامل خوردم دیازپام ۱۰ که فقط بخوابم امروز ظهر دوتا خوردم و الآن سه تا میخوام بخوایم یادم بره همه چی شوهرم و کاراش محدود کردنا و اذیتاش مایه خجالت بود با فامیل سلام علیک نمیکرد! مهمون میومد خونه ما اینجا بود میرفت میخوابید! بدون عذرخواهی! اینا که خوبه بهم تهمتای رکیک میزد! حالا این آقا هم پشتمو خالی کرد آخ خدا کاش میخوند و میفهمید من کجای کارم... دعام کنید میخوام دیازپامارو بخورم و تا ابد بخوابم

- - - Updated - - -

طی فرایند طلاق و بحران خودکشی ناشی از افسردگی شدید با این آقای x آشنا شدم حدودا بیست سال از من بزرگتره جای پدرمن خیلی کمکم کرد زنده بودنمو مدیون ایشونم حالا رابطه رو صلاح ندید ادامه بده و کات کرده منم به نظرش احترام گذاشتم ولی دارم جون میکنم کاش میفهمید فقط گفت درکت میکنم خیلی سخته.. نبودنش دنیا رو رو سرم خراب کرده نمیخوام بدونه حالم بده و دارم جون میکنم من هنوز بیشتر دادکاهام برای طلاق برگزار نشده نباید تنهام میذاشت دیشب با دکترم صحبت کردم گفتم خوابم نمیبره دیازپام بخورم گفت نصف ولی من کامل خوردم دیازپام ۱۰ که فقط بخوابم امروز ظهر دوتا خوردم و الآن سه تا میخوام بخوایم یادم بره همه چی شوهرم و کاراش محدود کردنا و اذیتاش مایه خجالت بود با فامیل سلام علیک نمیکرد! مهمون میومد خونه ما اینجا بود میرفت میخوابید! بدون عذرخواهی! اینا که خوبه بهم تهمتای رکیک میزد! حالا این آقا هم پشتمو خالی کرد آخ خدا کاش میخوند و میفهمید من کجای کارم... دعام کنید میخوام دیازپامارو بخورم و تا ابد بخوابم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 بهمن 94 [ 01:16]
    سطح
    31
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 271 در 111 پست

Array
    خانم اولا آروم باشید بعد هم اینکه اون قرص ها رو هم خیلی کم مصرف کنید و به جای مصرف قرص سعی کنید راه حل واقعی برای مشکلات پیدا کنید.
    خودکشی هم راه حل نیست فکر می کنی مثلا خودکشی کنی اون دنیا راحتی (فقط خواهشا نگو اون دنیا وجود نداره! چون بودنش و عذاب های روح کاملا مورد تحقیق قرار گرفته و ثابت شده)؟؟ نه، اون دنیا عذابی که از خودکشی می کشی خیلی خیلی زیاد هست چون به خودت یعنی به نفس خودت ظلم خیلی زیادی کردی، گناهی خیلی بزرگتر از همه گناهان دیگه ای که ممکنه مرتکب شده باشی.
    این آقا هم که رابطه اش رو با شما کم کرده هدفش شاید این بوده که دیگه بیشتر از این خودش رو وارد مشکلات زندگی شما نکنه.
    از خانواده خودتون نمی تونید کمک بگیرید؟
    با یک مشاور متخصص هم میتونید در زمینه مشکلاتتون مشورت کنید.
    هر سوال یا مشکلی هم که دارید همینجا مطرح کنید تا من یا دوستان دیگه بهشون پاسخ بدیم.

- - - Updated - - -

خانم اولا آروم باشید بعد هم اینکه اون قرص ها رو هم خیلی کم مصرف کنید و به جای مصرف قرص سعی کنید راه حل واقعی برای مشکلات پیدا کنید.
    خودکشی هم راه حل نیست فکر می کنی مثلا خودکشی کنی اون دنیا راحتی (فقط خواهشا نگو اون دنیا وجود نداره! چون بودنش و عذاب های روح کاملا مورد تحقیق قرار گرفته و ثابت شده)؟؟ نه، اون دنیا عذابی که از خودکشی می کشی خیلی خیلی زیاد هست چون به خودت یعنی به نفس خودت ظلم خیلی زیادی کردی، گناهی خیلی بزرگتر از همه گناهان دیگه ای که ممکنه مرتکب شده باشی.
    این آقا هم که رابطه اش رو با شما کم کرده هدفش شاید این بوده که دیگه بیشتر از این خودش رو وارد مشکلات زندگی شما نکنه.
    از خانواده خودتون نمی تونید کمک بگیرید؟
    با یک مشاور متخصص هم میتونید در زمینه مشکلاتتون مشورت کنید.
    هر سوال یا مشکلی هم که دارید همینجا مطرح کنید تا من یا دوستان دیگه بهشون پاسخ بدیم.

7. 3 کاربر از پست مفید Aminn تشکرکرده اند .

maneli (دوشنبه 13 آبان 92), اشنای قدیمی (دوشنبه 13 آبان 92), دختر مهربون (دوشنبه 13 آبان 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 بهمن 92 [ 11:43]
    سطح
    16
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    67

تشکرشده 218 در 126 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    واقعا متاسفم دوست عزيز ميدونم بايد خيلي سخت بوده باشه براتون كه با كسي همراه بوده اييد كه مشكل پارانوئد داشته

اين اقا كه فرموديد استادتون هستن(بهش وابسته شديد)؟

9. کاربر روبرو از پست مفید gisu تشکرکرده است .

maneli (سه شنبه 14 آبان 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 10:10]
    سطح
    31
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,932

تشکرشده 348 در 164 پست

Array
    سلام مانلی جان...
    فقط به خدا توکل کن هر کسی که الان از سر نیاز به عنوان تکیه گاه بش روی بیاری صرفا برای تو کار استامینوفن رو خواهد داشت و اون شخص مقابل هم که شرایط بحرانی تو رو نداره و به حرفات گوش می ده بعد از مدتی بهتو علاقمند چه بسا وابسته هم بشود...
    شاید اون شخص خودش به تو علاقمند شده باشد...به نظرم خداست که می تونه تکیه گاه بی ادعایی باشه...
    عزیز می دونم که شرایطط خیلی سخته و این حرفا شاید آرومت نکنه..ولی به نظرم بیا تو این سایت و با تالار در تماس باش و خودت رو تخلیه کن مگه تو دادگاه می خواد چی پیش بیاد ...حق با توست و تو برای حقت بجنگ....با اعتماد به نفس بالا...ببین به اون چه که پیش میاد فکر نکن به خودت و به روح بلندت فکر کن و به خودت ارزش بده و احترام بذار...تو از پسش بر میای با اتکا به افراد دیگه خودت رو تو چاه دیگری ننداز
    تو می تونی پس نخواب و به هویت خودت بیاندیش و برای دفاع از انسانیتت آماده شو

11. 2 کاربر از پست مفید کاغذ بی خط تشکرکرده اند .

maneli (سه شنبه 14 آبان 92), دختر مهربون (دوشنبه 13 آبان 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 آذر 92 [ 23:08]
    سطح
    18
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points
    تشکرها
    136

تشکرشده 293 در 136 پست

Array
    بله شما به جای اینکه بخواهی با مردی در طی این مدت رابطه داشته باشی که هم حال شوهرت را بدتر میکنه و ممکنه فرآیند طلاق را سختر کنه, بهتره از مشاوره باتجربه کمک بگیری!

بالاخره اون هم مرد هست و خانواده داره و ممکنه در طی این وابستگی و این رابطه با شما به جایی ختم بشه که نه تو میخواهی و نه اون! (شما الان ممکنه فقط خوبیهایش را الان ببینی چون تشنه ایی اما اگر با مردی ازدواج کنی که 20 سال از خودت بزرگتره از چاله ازدواج قبلی ات به چاله جدیدی میفتی!)

یادت باشه چون تو داری از یک رابطه بد میایی بیرون یکم تشنه محبت و توجه هستی ولی اگر قبل از ارام شدن و پیدا کردن خودت وارد رابطه با هر مردی بشی احتمال اینکه به رابطه ناجور یا ازدواج غلط ختم بشه خیلی زیاده!

پس برو یک مشاور (نه روانپزشک) خوب خانواده پیدا کن و مرحله به مرحله و هفته به هفته با هم پیش بروید تا این دوران سخت را با آرامش بیشتری طی کنی!

13. 2 کاربر از پست مفید ehsan_hamdardi تشکرکرده اند .

m.o.d (دوشنبه 13 آبان 92), اشنای قدیمی (دوشنبه 13 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 2 پست

Array
    ehsan_hamdardi عزیزکی گفته من میخوام با ایشون ازدواج کنم؟!!!! شما راجع به من و شخصیتم چه برداشت و فکری کردید؟ با تفاوت سنی ۲۰ساااااال!! در ضمن شوهرم از فروردین گذاشته رفته که رفته چی میخواد حالشو بدتر کنه وقتی نمیدونه من زنده ام یا مرده؟؟؟؟؟!!!!!!
    پس تکلیف من چی میشه که بیش از نیم ساله حالم بدتر کرده؟ احیانا شما که اظهار نظر میفرمایید و نگران بدتر شدن کال همسر من هستید در مورد پارانوئید چقد اطلاع دارید؟
    جالبه بدونید تو اولین دادگاه قاضی خیلی رک و علنی به همسرم گفت تو دیوانه ای و زود دادگاهو ترک کن!!!

- - - Updated - - -

ehsan_hamdardi عزیزکی گفته من میخوام با ایشون ازدواج کنم؟!!!! شما راجع به من و شخصیتم چه برداشت و فکری کردید؟ با تفاوت سنی ۲۰ساااااال!! در ضمن شوهرم از فروردین گذاشته رفته که رفته چی میخواد حالشو بدتر کنه وقتی نمیدونه من زنده ام یا مرده؟؟؟؟؟!!!!!!
    پس تکلیف من چی میشه که بیش از نیم ساله حالم بدتر کرده؟ احیانا شما که اظهار نظر میفرمایید و نگران بدتر شدن کال همسر من هستید در مورد پارانوئید چقد اطلاع دارید؟
    جالبه بدونید تو اولین دادگاه قاضی خیلی رک و علنی به همسرم گفت تو دیوانه ای و زود دادگاهو ترک کن!!!

- - - Updated - - -

من خیلی خسته ام دلم میخواد یه عالمه قرص بخورم بخوابم چرا بعضیا انقد دنبال منافع خودشونن من هنوز تو بحران طلاقم عرفا شرعا اخلاقی همسر یکی دیگه ام اونوقت هنوز طلاق نگرفتم چند نفر ازم خواستگاری کردن!!! پیش یه خانم مشاور که دکترا دارن رفتم میگه بخاطر زیبایی های فیزیکی و چهره اته!!! بخدا کشش ندارم اینا هم شعدن معضل هر مردیو میبینم که ابراز علاقه مبکنه حالم بد میشه همه خاطره هام زنده میشه وای نمیدونید آثار آرایش یه خانم یه بار روی لباس همسرم بود بهش گفتم این چیه امیر؟ خندید گفت گذاشتم تو بخندی!!!! خواهش میکنم بخاطر خدا یکی بیاد بگه خانم اشتباه میکنی خیلی هم خنده داره چرا نخندیدی؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 آذر 92 [ 23:08]
    سطح
    18
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points
    تشکرها
    136

تشکرشده 293 در 136 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maneli نمایش پست ها
    ehsan_hamdardi عزیزکی گفته من میخوام با ایشون ازدواج کنم؟!!!! شما راجع به من و شخصیتم چه برداشت و فکری کردید؟ با تفاوت سنی ۲۰ساااااال!! در ضمن شوهرم از فروردین گذاشته رفته که رفته چی میخواد حالشو بدتر کنه وقتی نمیدونه من زنده ام یا مرده؟؟؟؟؟!!!!!! پس تکلیف من چی میشه که بیش از نیم ساله حالم بدتر کرده؟ احیانا شما که اظهار نظر میفرمایید و نگران بدتر شدن کال همسر من هستید در مورد پارانوئید چقد اطلاع دارید؟جالبه بدونید تو اولین دادگاه قاضی خیلی رک و علنی به همسرم گفت تو دیوانه ای و زود دادگاهو ترک کن!!!- - - Updated - - -ehsan_hamdardi عزیزکی گفته من میخوام با ایشون ازدواج کنم؟!!!! شما راجع به من و شخصیتم چه برداشت و فکری کردید؟ با تفاوت سنی ۲۰ساااااال!! در ضمن شوهرم از فروردین گذاشته رفته که رفته چی میخواد حالشو بدتر کنه وقتی نمیدونه من زنده ام یا مرده؟؟؟؟؟!!!!!! پس تکلیف من چی میشه که بیش از نیم ساله حالم بدتر کرده؟ احیانا شما که اظهار نظر میفرمایید و نگران بدتر شدن کال همسر من هستید در مورد پارانوئید چقد اطلاع دارید؟جالبه بدونید تو اولین دادگاه قاضی خیلی رک و علنی به همسرم گفت تو دیوانه ای و زود دادگاهو ترک کن!!!- - - Updated - - -من خیلی خسته ام دلم میخواد یه عالمه قرص بخورم بخوابم چرا بعضیا انقد دنبال منافع خودشونن من هنوز تو بحران طلاقم عرفا شرعا اخلاقی همسر یکی دیگه ام اونوقت هنوز طلاق نگرفتم چند نفر ازم خواستگاری کردن!!! پیش یه خانم مشاور که دکترا دارن رفتم میگه بخاطر زیبایی های فیزیکی و چهره اته!!! بخدا کشش ندارم اینا هم شعدن معضل هر مردیو میبینم که ابراز علاقه مبکنه حالم بد میشه همه خاطره هام زنده میشه وای نمیدونید آثار آرایش یه خانم یه بار روی لباس همسرم بود بهش گفتم این چیه امیر؟ خندید گفت گذاشتم تو بخندی!!!! خواهش میکنم بخاطر خدا یکی بیاد بگه خانم اشتباه میکنی خیلی هم خنده داره چرا نخندیدی؟
    من بهترین حالت این رابطه را فرض کردم که ازدواجه وگرنه رابطه شما که در حال حاضر شوهردارید با یک مرد نامحرم که 20 سال از شما بزرگتره و شما از رها کردن شما ناراحتی اید چه معنی میتونه داشته باشه؟!

(جای پدرمه یعنی چه؟ مگه ما میتونیم هر رابطه را با اینجور برچسبها توجیه کنیم فلانی جای برادرمه! فلانی جای پدرمه!)

شما اگر واقعاً کمک میخواهید باید از آدم متخصص و دلسوز کمک بگیرد (مشاور خانواده!) تو این شرایط نه به دنبال توجه و محبت بگردید نه تکیه گاه!

شما در یک ازدواج ناسالم گیر کردید و نیاز به مشاور خانواده دارید نه هیچ کس دیگری!
    ویرایش توسط ehsan_hamdardi : دوشنبه 13 آبان 92 در ساعت 16:06

16. کاربر روبرو از پست مفید ehsan_hamdardi تشکرکرده است .

دختر مهربون (دوشنبه 13 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 6 در 2 پست

Array
    آقای احسان لطف بفرمایید قبل از اظهار نظر خوب مطالب و پست ها رو با دقت مطالعه بفرمایید و اونجایی که "من" گفتم ایشون جای پدر و یا برادرم هستن رو بولد کنید! من هیچ ویرایشی تو پستام انجام ندادم در ضمن شما که مدام تذکر میدید برو پیش روانشناس باز اگر خوب ملاحظه میفرمودید اگر از درجه هوشی معقولی برخوردار بودید که مطمئنا هستید متوجه میشدید بنده عرض کردم پیش یه خانم دکتر روانشناسی میرم!!! در ضمن مطمئنید خطایی که خودتون کردید تو زندگی از خطای رابطه من با یه مرد بیست سال بزرگتر کمتر نبوده؟؟؟؟ اینجا که دادگاه نیست شما محاکمه میفرمایید من ب وجدانی آسوده میتونم در پیشگاه خدا جوابگوی کارهام باشم و خدا رو شکر میکنم از دنیای کثیف قضاوت های آدما در مورد هم دورم

- - - Updated - - -

آقای احسان لطف بفرمایید قبل از اظهار نظر خوب مطالب و پست ها رو با دقت مطالعه بفرمایید و اونجایی که "من" گفتم ایشون جای پدر و یا برادرم هستن رو بولد کنید! من هیچ ویرایشی تو پستام انجام ندادم در ضمن شما که مدام تذکر میدید برو پیش روانشناس باز اگر خوب ملاحظه میفرمودید اگر از درجه هوشی معقولی برخوردار بودید که مطمئنا هستید متوجه میشدید بنده عرض کردم پیش یه خانم دکتر روانشناسی میرم!!! در ضمن مطمئنید خطایی که خودتون کردید تو زندگی از خطای رابطه من با یه مرد بیست سال بزرگتر کمتر نبوده؟؟؟؟ اینجا که دادگاه نیست شما محاکمه میفرمایید من ب وجدانی آسوده میتونم در پیشگاه خدا جوابگوی کارهام باشم و خدا رو شکر میکنم از دنیای کثیف قضاوت های آدما در مورد هم دورم

- - - Updated - - -

در ضمن من تو نوشته هام عرض کردم من هنوز شرعا قانونا و عرفا همسر دارم! نیازی نیست شما یادآوری بفرمایید آقای محترم

- - - Updated - - -

در ضمن من تو نوشته هام عرض کردم من هنوز شرعا قانونا و عرفا همسر دارم! نیازی نیست شما یادآوری بفرمایید آقای محترم

ضمنا ایشون مطرح کردن تو دختر آخر منی منم گفتم بله با بیست سال تفاوت جای (منظور پاکی رابطه بود از مسائل ج ن س ی) پدر کمک حال بودن!

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)