به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    شنبه 22 فروردین 94 [ 08:22]
    سطح
    29
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 88
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    60

تشکرشده 184 در 87 پست

Array

میخوام کلیه مو اهدا کنم

سلام دوستان
    من با زدن این تاپیک نمیخوام خودمو آدم درستکار و ... نشون بدم فقط حرف دلمو میزنم
    گروه خونی من o- هست و صاحب خونه ما هم نیاز به کلیه داره.بیچاره هرروز بیمارستانه.
    نمیدونم گروه خونیش چیه ولی فکر کنم کلیه من بهش بخوره.منم که 2 تا کلیه دارم با یکیش هم میتونم زندگی کنم میخوام کمکشون کنم چون هسمر صاحب خونم برام مثل مادر میمونه.(ایشون شوهر همین خانم هستن)
    راستش دلیل اینکه تاپیک ایجاد کردم اینه که میترسم.حتی میترسم برم بهشون بگم که حاضرم این کارو بکنم.حتی به این فکر کردم که بدون اینکه صاحب خونمون بفهمه برم با دکترش حرف بزنم.
    به نظر شما چیکار کنم؟شدید دو دل هستم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    ضمن تبریک به خاطر این نیت زیباتون من چند تا نکته خدمتتون می گم.

1)اول اینکه از خودتون مطمئن باشید که این کار را فقط برای رضای خدا می کنید.چون اگر یک ذره هم ریا بشه هم کلیتون رفته و هم ثواب کارتون

2)ببینید بعدا پشیمون نمی شید.بعدا موقع ازدواج و.... .فکر کنم کسانی که یک کلیه دارن باید رژیم غذاییشونو یکم بیشتر از افراد عادی رعایت کنند.مثلا کمتر نمک بخورن.اینا را خوب تحقیق کنید.

3)از همسایتون موقع گپ و گفت بپرسید گروه خونی اش چی هست.
    فکر کنم برای پیوند باید گروه خونی کاملا شبیه باشه.و مثل انتقال خون نیست که خون o منفی می تواند به همه خون بدهد.
    تازه بعد هم باید یک سری آزمایشات داد.
    *مثلا بپرسید راستی آقای فلانی تا حالا برای پیوند اقدام کردین؟
    بعد ببینید چی جواب می دن و در این حین می تونید اطلاعاتی ازشون بگیرید.

3. 3 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

faghat-KHODA (یکشنبه 05 آبان 92), Pooh (دوشنبه 06 آبان 92), خوشبختی (دوشنبه 20 آبان 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 مرداد 96 [ 23:40]
    سطح
    44
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 142
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,335

تشکرشده 839 در 268 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام دوست عزیز.خوبید؟

حدود یک سال پیش برای یکی از بستگان من هم مشکلی مشابه پیش اومد.من خیلی در موردش تو نت سرچ کردم.اما یه متنی از یه دوستی که کلیش رو اهدا کرده بود برام از همه بارزتر بود.چون تجربه بود نه تئوری و نظریه و مقاله.البته اون بنده خدا ناچار بود بفروشه چون پول نداشت .... .به قول همون دوست دلنوشتش رو براتون میذارم.

اینم متن اوون دوست عزیز :

من فردی هستم که کلیه خودم رو اهدا کردم.قبل از این که این کار را بکنم پیش چند متخصص نفرولوژی رفتم و همشون اظهار کردند که هیچ اتفاقی برام نمیفته،فقط و فقط تنها توصیه ای که به من کردند این بود که از ورزش حرفه ای بپرهیزم،چون یک کلیه جواب گو نیست،ولی متاسفانه در حال حاضر دچار فشار خون بالا شدم (16)قرص فشار مصرف میکنم و کراتینین خونم بالا رفته(1.5)و هر دو ماه یکبار دارم ازمایش میدم که دیالیزی نشوم .پس بدانید که فرمایشات دکترها کاملا مهمل و بیهوده است.فردی که کلیه اش رو میدهد این مشکلات برایش پیش می اید : در معرض قرار گرفتن بیماری های لا علاجی از قبیل فشار خون بالا که هزارو یک مشکل می افریند،بیماری دیابت که باعث میشود همون یک کلیه هم از کار بیفتد، ودیالیزی شوید ودر صف گیرنده ها قرار گیرید.شمایی که کاملا سالم وتندرست و ورزشکار بودی به یک انسانی که بقییه عمرش را با بیماری های سخت در گیر است تبدیل میشوی،کلا در رژیم غذایی نباید نمک باشد،که این برای من کاری است بس دشوار ،یعنی دیگه نباید فست فود ،سس،ترشی وشور،انواع تنقلات مثل اجیل تخمه چیپس و پفک و دوغ ونوشابه ...... که همشون دارای نمک هستند واین برای یک جوان تقریبا غیر ممکن است،نخوردن گوشت قرمز و کم خوردن گوشت مرغ و ماهی چون دارای پروتئین هستند و نخوردن مشروبات الکلی و محدودیت های دیگر.چیزی که من را تا دو ماه بعد از عمل ازرده خاطر کرد این فکر بود که : وااااااااای چقدر بدبخت و بی عرضه و بی جنم هستم که از طریق فروش عضوم کسب درامد کردم که نتونستم مثل بقیه کار کنم و پول در بیارم. من هم مثل خیلی های دیگه قبل از عمل دلایل فوق العاده منطقی و قانع کنندهای برای خودم داشتم ولی بعد از عمل دلایلم جلوی مشکلات پیش امده پوچ شد ،کلام آخر: اگر دچار مشکلات فراوانی هستید از قبیل : نداشتن یک قرون پول،نامزدی که میخواد به خاطر بی پولی شما رو ترک کنه،با کسی تصادف کردی و باید پول دیه بدی و اگه ندی به زندان میفتی،میخوای بری خارج و همه کارات درست شده غیر سربازی،میخوای کار بزرگی انجام بدی و سرمایه نداری با پدر و مادرت به مشکل برخوردی و حمایتت نمکنن و میخوای باهاشون لج کنی و...... به خدا به خدا به خدا این راه مشکلت رو حل نمیکنه شاید در همون لحظه مشکلت حل بشه ولی بعدها به مراتب مشکلاتی بزرگتر ایجاد میشه.

اما چند توصیه برادرانه به شما.

بنده نه می گم این کار رو بکن نه می گم نکن.چون من خودم پاش بیفته واسه خونوادم بدون لحظه ای درنگ و شک و تردید این کار رو می کنم.اما فقط خونوادم.کسانی که نفسهام به نفسهاشون بستست.اون موقعه که با تمامه بدبینی هام خوش بین ترین ادم دنیا میشم.

در این مورد با هیچکس صحبتی نکنید.با این کار خودتون رو در برابر عمل انجام شده قرار ندید.کسی رو هم امیدوار نکنید.کسی از شما توقعی نداره.شما پیش از ایشون مسئول جون خودتون هستید.

خدا ثواب این کار رو بواسطه نیت خیرتون بهتون میده.گرچه قطعا هدف شما فقط نجات یک ادم از شرایط سختش بوده و هست.

من خودم عضو اهداء اعضاء رو پر کردم.اگه یه روز خدا منو دعوت کرد به یه بنده خدایی کمکی کرده باشم.فکر نکنم خدا توقعی بیش از این از من داشته باش.شما هم دوست داشتی این کار رو بکن(ان شائالله 120 سال با عزت زندگی کنی).

فقط یه چیزی.اگه قرار شد انجام بدی ، زمانی انجام بده که مطمئنی با عقلت تصمیم گرفتی نه با احساست.

مواظب خودت باش.

فقط خدا

5. 6 کاربر از پست مفید faghat-KHODA تشکرکرده اند .

achilis (دوشنبه 06 آبان 92), majid_k (یکشنبه 05 آبان 92), میشل (پنجشنبه 28 آذر 92), مصباح الهدی (یکشنبه 05 آبان 92), خوشبختی (دوشنبه 20 آبان 92), داود.ت (دوشنبه 06 آبان 92)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    شنبه 22 فروردین 94 [ 08:22]
    سطح
    29
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 88
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    60

تشکرشده 184 در 87 پست

Array
    ممنون از شما دوستای گلم.راستش کمی بیخیال تر شدم.نه بخاطره اینکه صاحب خونمون برام مهم نیست بلکه بخطر اینکه من از خدا فقط یک بدن سالم دارم.راستش به این فکر کردم اگه اتفاقی برام بیفته فقط یه خواهر دارم که ازم مراقبت کنه و اونم زندگی خودش رو داره.باور کنین از صمیم قلب میخواستم اینکارو بکنم ولی اگه خودم مریض شم کسی رو ندارم.پول چندانی هم ندارم.بازم ممنون از همتون.

7. کاربر روبرو از پست مفید achilis تشکرکرده است .

میشل (پنجشنبه 28 آذر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 25 تیر 99 [ 18:51]
    سطح
    58
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    53

تشکرشده 100 در 40 پست

Array
    هر چند شما منصرف شدین اما خوشحال شدم که هنوز همچین آدمی وجود داره. به خودتون افتخار کنین

9. 2 کاربر از پست مفید tati تشکرکرده اند .

میشل (پنجشنبه 28 آذر 92), خوشبختی (دوشنبه 20 آبان 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)