به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: عاشق شدن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 03 [ 21:00]
    سطح
    62
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

عاشق شدن

سلام به همه ی دوستان عزیز
    من یه دختر 24 ساله هستم که در دانشگاه به استاد 31 ساله ی خود که مجرد است علاقه دارم.هم من و هم ایشان مذهبی هستیم.ولی میدانم که از لحاظ خانوادگی ایشان از من سرت هستند و مثلا خانواده ی ایشان تحصیل کرده هستند و خانواده ی من نه.ایشان در جریان علاقه ی من به خودشان با خبر نیستند آدم آرامی هستند و من چند بار خواستم این موضوع را با ایشان در میان بگذارم ولی جرات نکردم.من فکر میکنم از نظر ایشان من دختر خوبی هستم و البته من جزء دانشجویان ممتاز ایشان هستم.و به خودم میگویم شاید با این ویژگی های خودم ایشان من را برای ازدواج انتخاب کنند. نمیدونم واقعا چیکار کنم.من به ایشان علاقه دارم.
    ممنون میشم کمکم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    به هیج وجه شما پیشنهادی ندین!!!!!!!
    ببین دیگه این عشقای بین دانشجو و استاد طبیعی شده به فور یافت میشه!
    مطمئن باش فقط شما نیستین اگه تو دل بقیه همکلاسیاتون رو ببینید میفهمی شما تنها نیستین که بهش توجه دارین!
    بعدش شما سعی کن فقط بی اعتنا باشی به احساست بال و پر نده چون یه درصد هم نباید احتمال بدی که اون بهت توجه داره
    من خودم مدرس هستم از این چیزا زیاد دیدم وتجربه کردم فکر کن هر استاد چند تا دانشجو داره هر روز با چند نفر سرو کار داره
    اگه قرار باشه که به این چیزا فکر کنه یا توجهی داشته باشه که باید تمام هواسش سر کلاس دنبال جذب دانشجوش باشه
    اونم ماشاالله اون همه دانشجوی رنگ و وارنگ حالا کدوم باید انتخاب کنه....
    شما هم عزیز به درست برس تمام حواست به درس و پیشرفت تحصیلیت باشه اگه هم احساسی باشه مطمئن باشید خودشون بلدن چجوری پا پیش بزارن اصلا لازم نیست شما اقدامی بکنی!!!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    ولی ایشون آدم مذهبی هستن و کار به دانشجویان رنگ و با رنگ ندارن.

- - - Updated - - -

من حدود یکسال است که به ایشان علاقه دارم و نمیتوانم به ایشان فکر نکنم و اگر ایشان من ازدواج کنند من واقعا باید چیکار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 آبان 92 [ 22:14]
    سطح
    4
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    33

تشکرشده 41 در 18 پست

Array
    دوست عزیز

با توجه به اینکه 24 سالته و از اون هیجانات اوایل دوران جوانی فاصله گرفتی این احساست گذرا و بچگانه به نظر نمیرسه. اما چقدر از سلامت اخلاقی و شخصیت استادت مطمئنی (چند وقته که میشناسیش)؟!

اولا راجع به استادت باید کمی محتاط باشی و تحقیق کنی . این مساله که هر دو تون مذهبی هستین به نظرم نکته ی مثبتی هست، از نظر سنی هم به هم می خورید .

میتونی خیلی محترمانه این مساله رو مثلا از طریق ایمیل به استادت منتقل کنی یا کسیو واسطه کنی اما یه نکته مهم رو فراموش نکن که این آقا ممکنه شخص دیگه ای رو مد نظر خودش داشته باشه و شاید قصد ازدواج هم نداشته باشه بنابراین باید اولا بگی که قصدت ازدواجه و نه چیز دیگه تا خدای نکرده برداشت منفی از حرفات نداشته باشه و دوما آمادگی شنیدن جواب منفی رو هم داشته باشی و این ممکنه به روحیت ضربه بزنه.

در هر حال اگه فکر میکنی انسان شایسته ای هست و از نظر عقلی و شخصیتی نه صرفا احساسی و عاطفی ازش مطمئنی میتونی این پیشنهادو مطرح کنی. هیچ اشکالی نداره و هیچ کجای دنیا نگفتن که یه دختر نمیتونه به یه پسر ابراز علاقه کنه چون شما قصدت خیر و نیتت پاکه! توکلت به خدا باشه :)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نمیدونم جرات اینکه بهشون بگم را دارم یا نه؟ولی میترسم اگه بگم ایشون برخورد بدی با من داشته باشن و یا دیگه روم نشه بهش نگاه کنم و همینطور فکر بدی در مورد من بکنن که همچین کاری را کردم
    حدود یک سال نیمی هست که ایشون را میشناسم و آدم خوب معقولی هستن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    عزیزم منظورم از رنگو وارنگ اصلا اون چیزی نبود که شما فکر میکنید!
    مذهبی بودن اون طرف هم یه دلیلی میشه که این اقا اصلا تو این فازها نباشن!
    گفتم سعی کنید اصلا به هیچ عنوان در مورد این اقا خیال پردازی نکنید گفتم که شما یک درصد هم نباید احتمال بدین که این اقا به شما احساسی داشته باشن اگر هم باشه مطمئن باشید خودشون یه جوری به شما نزدیک خواهند شد.
    البته نباید هر توجهی از طرف ایشون هم باعث بشه که فکر کنیدحتما به شما احساسی داره.
    بلاخره یک رابطه استاد و دانشجو خود من همیشه به دانشجوهای پر تلاش توجه بیشتری دارم.
    اینکه همش فکرتون متمرکز کنید روی احساستون به این استاد اصلا درست نیست اینجوری مطمئن باشید فقط خودتون صدمه میبینید!
    چون احساس یک طرفه به شدت به شما اسیب روحی میزنه!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    وای خدای من پس باید بهش فکر نکنم!!
    مرسی از پاسختون

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 آبان 92 [ 22:14]
    سطح
    4
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    33

تشکرشده 41 در 18 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلام بر عشق نمایش پست ها
    نمیدونم جرات اینکه بهشون بگم را دارم یا نه؟ولی میترسم اگه بگم ایشون برخورد بدی با من داشته باشن و یا دیگه روم نشه بهش نگاه کنم و همینطور فکر بدی در مورد من بکنن که همچین کاری را کردم
    حدود یک سال نیمی هست که ایشون را میشناسم و آدم خوب معقولی هستن

بذار یه تجربه ای از یکی از دوستام مشابه همین موضوعی که مطرح کردیو مطرح کنم .

یکی از دوستای من در دوران دانشگاه عاشق یکی از اساتیدمون شد که اتفاقا اون هم بسیار پسر خوب و موجهی بود و بسیار درسخوان و مودب . این احساس عشق و علاقه به اون استاد دیگه براش خواب و خوراک نزاشته بود و همش بهش فکر میکرد . اون تصورش این بود که استاد هم نظر خاصی بهش داره. خلاصه یه روز این مساله رو به هر نحوی بود با استاد مطرح کرد و خوب از اونجایی که اون استاد هم آدم محترمی بود خیلی محترمانه و منطقی جوابشو داد و بهش گفت که قصد ازدواج نداره.

به نظرم دوستم کار خوبی کرد که این موضوع رو مطرح کرد چون خیالش برای همیشه در مورد این مساله راحت شد و هیچ وقت هم برای نگفتن این عشق حسرت نمیخوره و خوشحاله که احساسشو بیان کرده. حتی ماهم که دوستش بودیم کاملا احساس میکردیم که سبک شده و به ما میگفت دیگه مساله برام حل شده. اما خوب همه استادا هم از نظر سطح شعور و درک در یه سطح نیستن ممکنه این عشق طرف مقابلشونو به سخره بگیرند یا واکنش بدی نشون بدن.

به نظرم اگه به طرف مقابلت اعتماد داری و به خوبی میشناسیش و خوب تصور میکنی شاید این امکان وجود داشته باشه که اون هم علاقه ای بهت داشته باشه از مطرح کردنش ضرر نمیکنی... اما بهرحال باید احتمال اینکه اون هم جواب منفی بهت بده رو در نظر داشته باشی. سعی کن بیشتر با خصوصیات اخلاقیش آشنا بشی و بیشتر بشناسیش و حدس بزنی چه برخوردی باهات خواهد داشت .

- - - Updated - - -

ضمنا من یه آقای دندونپزشکی رو هم میشناسم که خانومش ازش خواستگاری کرده بود و اون هم چون دیده بود خیلی دختر خوش اخلاق و موجه ای هست قبول کرده بود. من در این مورد باهاش صحبت کردم و خیلی برام جالب بود که ایشون میگفت من یه روحیه ای داشتم که نمیتونستم به کسی پیشنهاد بدم و از پیشنهاد این همکارم خوشحال شدم و قبول کردم. اتفاقا زندگی خوبی هم داشتند و رابطه شون بسیار صمیمانه بود.

به نظرم هم آقایون هم خانومای ما باید به یه بلوغ فکری برسن. واقعا اگه یه پسری از نظر اخلاقی و خانوادگی لیاقت و ارزش زندگی کردنو داشته باشه میتونه برای خانوما یه گزینه ازدواج باشه . دخترای ما فقط نباید انتخاب بشن (به اصطلاح صبر کنن تا کسی سراغشون بیاد) اگه جسارت و اعتماد به نفس خوبی داشته باشن و خوب خودشونو لایق زندگی خوبی میدونن گاهی باید دل به دریا بزنن وانتخاب کنن.

اما نه از روی احساس و بدون مشورت . نه با عجله و بدون برنامه. نه تا وقتی که خودشونو نشناختن و از طرف مقابل هم شناخت نسبی پیدا نکردن.

امیدوارم پسرای ما هم به این سطح درک برسن و توجه داشته باشن که دخترا هم عاشق میشن و ممکنه بهشون علاقمند بشن و شاید این علاقه اونها به نفعشون هم باشه . :)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)