به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 شهریور 92 [ 11:03]
    سطح
    18
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    52

تشکرشده 31 در 18 پست

Array

Icon88888 خواستگاری از خانمی که شکست قبلی داشته

با خانمی آشنا شدم که 7-8 سال قبل یک نامزدی ناموفق داشته. میگه در حد نامزدی چند ماهه بوده و رسمیت پیدا نکرده و جشن و ازدواجی گرفته نشده. راستش من قبلا هیچ وقت فکرش را نمیکردم که روزی با کسی که چنین مساله ای داشته بخوام وارد مذاکره ازدواج بشم. الان موندم چکار کنم. هنوز به خانوادم هم نگفتم. راستش به راحتی امکان پیدا کردن موردهای خوب را دارم. ولی چون فکر میکنم فرد با شخصیتی هست نمیخوام ازش براحتی بگذرم. خودش هم گفته حاضره همه جزییات اون رابطه قبلی را برام توضیح بده. نظرتون چیه؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    7سال قبل؟اگر 7ماه بود یه چیزی یا می گفت دوست بودیم ولی الآن

جای فکر کردن هم نداره.مطمعنی سر مسایل دیگه دول نشدی؟شما

سراغ هر دختری دیگه ممکنه همچین دوره ای رو گذرونده باشه.فکر

می کنم همون موردهای خوب شما رو هوایی کرده.

3. 6 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

delgir89 (شنبه 09 شهریور 92), meinoush (شنبه 09 شهریور 92), mercedes62 (شنبه 09 شهریور 92), Pooh (دوشنبه 11 شهریور 92), roseflower (شنبه 09 شهریور 92), shapoor (شنبه 09 شهریور 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام. خودت جزئیات رو ازش نخواه. دلیلی نداره بدونی. اگر شخصیت مثبتی داره ، به حرفش تا همین زمینه اعتماد کن . هر شخصی لیاقت شروع کردن یک زندگی دوباره و خوب رو داره. شما باید تکلیفت رو با خودت مشخص کنی در آینده این خانم حضور داشته باشی یا با گذشته ایشون سر کنی؟ اگر به این جواب رسیدی پاسخ پرسش خودت را خواهی دونست.

5. 9 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

delgir89 (شنبه 09 شهریور 92), meinoush (شنبه 09 شهریور 92), mercedes62 (شنبه 09 شهریور 92), Pooh (دوشنبه 11 شهریور 92), roseflower (شنبه 09 شهریور 92), shapoor (شنبه 09 شهریور 92), فرهنگ 27 (شنبه 09 شهریور 92), مهرااد (شنبه 09 شهریور 92), دختری تنها (شنبه 09 شهریور 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    یعنی دوست من بودن یه رابطه ی تمام شده اون هم مال چند سال پیش اونهم در حد چیزی که فرمودین انقدر تاثیر گذاره و مهمه!

واقعا برای خودم جای سواله که واقعا اگه خاهر خود ادم همچین اتفاقی براش بیفته ایشون باید زندگی ایندشون خ تحت تاثیر قرار بگیره!؟

یا حتی خود شما اگه خدای ناکرده همچین اتفاقی براتون بیفته باید حق انتخابهای ایندتون رو تحت تاثیر قراااار بده!

خدای من !

7. 2 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

delgir89 (شنبه 09 شهریور 92), فرهنگ 27 (شنبه 09 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 31 در 18 پست

Array
    خوب در حال حاضر هیچ کس دیگه ای در ذهنم نیست. فقط ایشون هست. خانوادم هم گفتن اشکالی نداره. گرجه انتظار نداشتم به این راحتی بگن مهم نیست! اما خوب شماها ماشالله همه روشنفکر و امروزی هستید. ولی من که در محیط بسته مذهبی رشد کردم شاید زیاد با این مسایل نمیتونم راحت کنار بیام. البته بیچاره خانوادم از بس از دست زن نگرفتن من عاصی شدن که دیگه فکر کنم به هر کسی من انتخاب کنم رضایت میدن!
    من فکر میکنم این مساله زیاد مهم نیست اما میترسم در آینده دغدغه فکری من بشه. غیر ممکنه مردی به این مساله فکر نکنه روزی که بین اون افراد در گذشته چی اتفاق افتاده.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    هرگز نمیشه به اطمینان 100% رسید. با این فکر ذهنت همیشه درگیر خواهد بود. مگر دختران دیگه این اطمینان رو به شما میدن. خانواده من هم مثل شما و شاید خیلی بیشتر مذهبی باشن. این تفکرات ربطی به مذهب نداره.
    دوست عزیز سعی کن قبل از ازدواج چشمانت رو باز کنی و بعد از اون کمی بر هم بگذاری. برای خوشبخت شدن شما انسانیت و شخصیت اون خانم حرف اول رو میزنه .
    بسیاری از آقایون این خوشبختی رو در کنار خانمی تجربه کرده اند که قبلا ازدواج کرده بوده. هر کدوم از ما چندین نمونه سراغ داریم.

10. 3 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

delgir89 (یکشنبه 10 شهریور 92), shapoor (شنبه 09 شهریور 92), مهرااد (شنبه 09 شهریور 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سری به این تاپیک بزن.

دوست من باید با اطمینان بری جلو تا دلت قرص نشده اقدام نکن اینجوری زندگی ایشون + خودت رو خراب م یکنی!

گذشته ادما مهمه اما تا اونجایی که خودشون سهم دارن.باید ببیین سهم ادما چقدره. این اتفاق م یتونه براحتی واسه خودت بیفته!

نقل قول نوشته اصلی توسط delgir89 نمایش پست ها
    خوب در حال حاضر هیچ کس دیگه ای در ذهنم نیست. فقط ایشون هست. خانوادم هم گفتن اشکالی نداره. گرجه انتظار نداشتم به این راحتی بگن مهم نیست! اما خوب شماها ماشالله همه روشنفکر و امروزی هستید. ولی من که در محیط بسته مذهبی رشد کردم شاید زیاد با این مسایل نمیتونم راحت کنار بیام. البته بیچاره خانوادم از بس از دست زن نگرفتن من عاصی شدن که دیگه فکر کنم به هر کسی من انتخاب کنم رضایت میدن!
    من فکر میکنم این مساله زیاد مهم نیست اما میترسم در آینده دغدغه فکری من بشه. غیر ممکنه مردی به این مساله فکر نکنه روزی که بین اون افراد در گذشته چی اتفاق افتاده.

12. 4 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

delgir89 (یکشنبه 10 شهریور 92), majid_k (شنبه 09 شهریور 92), Pooh (دوشنبه 11 شهریور 92), shapoor (شنبه 09 شهریور 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 اسفند 92 [ 21:31]
    سطح
    14
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 76 در 56 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام بردار عزیز باید به شما بگم شما ادم بدلی هستی که به 7.8 سال قبل که خدایا چی شد فکر کنی چون از کجا میخوای گذشته کسی که باهاش ازدواج میکنی رو بدونی خدایا اون از 14 سالگیش به چندتا پسر نگاه کرده به چندتاشون خندید چنداتا بهش متلک گفتن چندا براش شماره فرستادن با چند پسر حرف زده خدایا! بردار عزیز اینا رو بریز دور مذهب چه ربطی داره به بدلی شما چرا همچی رو بهم ربط میدی نمیخوای چرا به در دیوار میزننی چون زیاد معطل کردم خانواده چیزی نمگیه اگه نه حتما نمیزاشتن من که یک عالمه مورد خوب دارم... برادر عزیز با خودت رو راست باش این بدلی و وسواس بزار کنار.ببخشید اگه تند حرف زدم

14. کاربر روبرو از پست مفید niloo1 تشکرکرده است .

delgir89 (یکشنبه 10 شهریور 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 31 در 18 پست

Array
    یه صحبت کلی با عرض پوزش از همه شما. فکر میکنم غالب کسانی که اینجا هستن شاید یه همچین چیزایی را تجربه کرده باشن واسه همین ازش شدیدا دفاع میکنن و من را محکوم. اشکال نداره. من هم نمیگم اون خانم دفاع نداره. به هرحال وقتی از هر 3 ازدواج یکیش طلاق هست تو ایران دیگه این مسائل باید طبیعی باشه. من اصلا کاری به این خانم ندارم و نمیخوام بگم بد کرده یا چی. من دارم راجع به خودم صحبت میکنم. میگم چطور با مساله روبرو بشم و چطور باهاش کنار بیام. الان باید چکار کنم؟ چی ازش بپرسم. خودش تمایل داره همه ماجرا را برام تعریف کنه که دیگه سوالی تو ذهنم نباشه. منم فکر میکنم بهتره بدونم چی گذشته. وگرنه بعدا همش بهش فکر میکنم. باید بدونم طرف کی بوده؟ چطور آشنا شدن؟ و چرا جدا شدن؟ مثلا اینکه آیا تو خیابون با هم آشنا شدن یا خواستگاری رسمی بوده به نظرتون مهم نیست؟ اینکه چی باعث جدایی شده به نظرتون مهم نیست؟ ممکنه مورد مشابه باز بین من و این خانم پیش بیاد. البته اینها ازدواج نکردن که حالا میگم جدایی. منظور اینه که بالاخره بقول خودش چندماه باهم بودن. بعد بخاطر مشکلات به جشن و عروسی نرسیده و قضیه بهم خورده. من هم فقط یک جلسه با این خانم صحبت کردم اون هم نه در مورد ازدواج بهانه ای بوده برای آشنایی بیشتر. دیگران ایشون را به من معرفی کردن و تعریفشون را هم کردن.
    نیلو جان: شما حق داری اینطور صحبت کنی چون خانم هستی و باهاش احساس همدردی میکنی. من نگفتم کی بهش تو خیابون نگاه کرده. میگم ایشون چند ماه با یک شخصی بوده و بعد بهم خورده. حالا سوالم اینه که چطور با این مساله روبرو بشم؟ این بددلی هست؟ ضمنن اینجور نگرانیهای ذهنی اگر ربطی به سنت و مذهب نداره پس به عمه من ربط داره؟
    مهرااد: یعنی چی که سهمش چقدر بوده؟ بقول خودش هر طرف ماجرا مساله را طوری بیان میکنه که حق با خودش باشه!
    ضمن فکر نمیکنم شبیه اون تاپیک باشم. اون فرد پس از ازدواج و مدتها با این افکار درگیر بوده. من هنوز ازدواجی نکردم. دارم راجع به مساله کنکاش میکنم و احتمالات را مد نظر قرار میدم.
    مجید: بله ممکنه موردهایی که شما میگید باشه. ولی منم موردهایی سراغ دارم که طرف واسه فرار از یه شکست عشقی میره با کس دیگه و لی هنوز شخص اول را فراموش نکرده. بعد این میشه شروع مشکلات جدید. پس حق دارم نگران باشم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 دی 93 [ 23:35]
    سطح
    20
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 91 در 49 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    باسلام
    الان توجامعه ی ماافرادی هستن که روابط ناسالم وزیر آبی زیادی دارن...روابطی که ازهمه مخفی مونده...دخترها وپسرهایی که درقبال تن فروشی خودشون پول میگیرن یاپول میدن...
    خیلی هاهستن که هزارتا دوست دختریادوست پسرداشتن وبعدازازدواجشون اسمش رونمیارن
    خیلی هاهستن که نامزد بودن یاحتی عقدبودن ولی الان اسم طرف مقابلشون توشناسنامشون نیست ودوباره هم ازدواج میکنن بدون اینکه اسمشو درزندگی آیندشون بیارن...
    شماباانسانی روبرو هستین که یه واقعیت که مربوط به چندین سال پیش بوده روبه شماگفته....همزاد پنداری روگذاشتن واسه همین مواقع...
    آیااگه خودتون این شرایط روداشتین حاضربودین به طرف مقابلتون درمورد گذشتتون بگین؟؟؟
    آیا بایدتوجامعه ماجوری باآدمهای دیگه رفتارکنیم که آدمها روبه سمت دروغگویی سوق بدیم...درحالیکه اونهاباصداقت درمورد گذشتشون به ما میگن
    به آدمهافرصت بدیم..چون ماهم معصوم نیستیم وگاهی به این نیاز داریم که آدمها هم به ما فرصت بدن...
    من خودم یه دوستی دارم که آدم خیلی مذهبی نیست امامقیده وباکسی نامزدکرده که پسره اصلا نمازنمیخونده وبی بندوبار بوده و دوستم نامزدیشو بهم زده...آیا این انسان حقش اینه که دیگه ازدواج نکنه...کسی که حاضرنشده باهربی ایمانی وبی بندوباری کناربیادآیا آدم بدیه یاغیرقابل اعتماده...
    چرا اگه یه پسرهزارتا رابطه ی غیراخلاقی و ناشایست داشته باشه و هزاربار هم عقدوازدواج کرده باشه باز بی عیب ونقصه توجامعه ی ما ولی دختری که یه بار یه رابطه ی نامزدی روتجربه کرده بدرد نخوره...

17. 3 کاربر از پست مفید fatima86 تشکرکرده اند .

delgir89 (یکشنبه 10 شهریور 92), Pooh (دوشنبه 11 شهریور 92), roseflower (یکشنبه 10 شهریور 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)