به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 شهریور 92 [ 00:27]
    سطح
    1
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با همسره پشيمانم چكار كنم ؟

من مدت يك سال و نيم هست كه نامزد كردم . با نامزدم توي يك خونه زندگي ميكنم مرد فوق العاده مهربونيه من رو خيلى دوست داره اما موقعه دعوا فوحش هاي ناموسي ميده و هل ميده يا مشت ميزنه به دستام البته منم بعدش شروع مىكنم به دعوا! هميشه بعدش پشيمون ميشه
    الان دو ماه نيم هست كه باهاش قهر كردم و مىخوام طلاق بگيرم اما اون پشيمونه و ميگه ميره پيش مشاور ولي من چشم ترسيده و مامانم ميگه كه ولش كنم چون تكرار مىكنه !
    حالا من بايد چي كار منم ؟ ايا يه فرصت ديگه بدم ؟ ايا بد دهني و دست بزن تغيير ميكنه؟
    لطفا من رو راهنمايى كنيد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    مرد فوق العاده مهربونيه من رو خيلى دوست داره اما موقعه دعوا فوحش هاي ناموسي ميده و هل ميده يا مشت ميزنه به دستام البته منم بعدش شروع مىكنم به دعوا!
    شوخیت گرفته؟ تصورمیکنم شما بجای مشاور خانواده باید بری لغت نامه بخونی. معنی محبت و مهربونی اونی نیست که شما تعریف میکنی..
    ببخشید جدی ننوشتم. اما فکر میکنم بهتره از خواب بیدار بشی.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_k نمایش پست ها
    مرد فوق العاده مهربونيه من رو خيلى دوست داره اما موقعه دعوا فوحش هاي ناموسي ميده و هل ميده يا مشت ميزنه به دستام البته منم بعدش شروع مىكنم به دعوا!
    شوخیت گرفته؟ تصورمیکنم شما بجای مشاور خانواده باید بری لغت نامه بخونی. معنی محبت و مهربونی اونی نیست که شما تعریف میکنی..
    ببخشید جدی ننوشتم. اما فکر میکنم بهتره از خواب بیدار بشی.
    بله موقيت هايى كه با هم خوب هستيم و دعوا نمى كنيم خيلى مهربونه در اون شكى نيست

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    یا شما عجیبید یا من. چطور ممکنه کسی رو دوست داشته باشیم و بعد بخاطر برخی مشکلات به ناموسش توهین کنیم. شخصی که تمام زندگی ما شده رو با مشت بزنیم. سرش فریاد بکشیم. بعد همه چیز رو فراموش کنیم انگار هیچ اتفاقی نیفتاده.
    به قول یه نویسنده معروف این محبت مثل چرکه تنه. میبوسیمش. میبوئیم. و لذت میبریم. اما وقتی کیسه دلاک لوله اش کرد به دلمون عق میشینه.
    یک سر این قضیه خود شمائید. سعی کنید احترام هم دیگه رو نگه دارید. والا در سالهای آینده وضعیت مابین به مراتب فاجعه بارتر خواهد شد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 95 [ 05:25]
    سطح
    42
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    321

تشکرشده 247 در 117 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام عزیزم
    مردها توی نشون دادن خشم از طریق برخورد فیزیکی دو دسته اند:
    کسی که موقع عصبانیت شدید و زمانی که دیگه براساس تنشهای محیطتحمل از کف داده و در نهایت برای خالی کردن خودش و پس از طی کردن همه راهها (البته به نظر خودش ) و نرسیدن به نتییجه مطلوب وبه ندرت دست به برخورد فیزیکی میزنه که صد البته کار کاملا اشتباه و زشتیه اما به مرور کم میشه.و لازمه اون رفتار درست ازطرف شما و شناخت رفتارهایی که باعث این فاجعه میشه و عدم انجام اونهاست.یعنی:
    1-نباید همسرت رو عصبانی کنی
    2-اگر ناخداگاه ایناتفاق افتاد نباید اون رو به اوج برسونی
    3-دربرابر عصبانیت همسرت سکوت کنیو توی شرایط بهتر موضوع رودوباره بررسی کنی
    در مورد دسته دوم ذاتا این اخلاق توی خونشون وجود داره و سر هر مسئله کوچیک و بزرگ و در هر شرایطی برخورد فیزیکی دارن که باید به روانپزشک مراجعه کنن
    حالا برای ما از نوع دعواتون شدت اون ودرجه عصبانیت و واکنش همسرت بگو و اینکه اغلب سر چی دعوا می کنید ؟با پاسخ دادن به این سوالات بهتر میشه به شما کمک کرد.
    هیشه بدون جدایی آخرین راه حله اما بهترین نیست .پس بعد از بررسی های کامل تصمیم بگیر.

6. 2 کاربر از پست مفید heaven65 تشکرکرده اند .

aysu (پنجشنبه 31 مرداد 92), shapoor (پنجشنبه 31 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 شهریور 96 [ 22:02]
    سطح
    77
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 245
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,300

تشکرشده 3,560 در 934 پست

Array
    عزیزم موقعی که خوبن و اوضاع بر وفق مراد هست همه خوبن دیگه
    بحث اینه که موقع دعوا چطور باشه
    تجربه نشون داده دست بزن متاسفانه عادتیه که به سختی ترک میشه و چه بسا ترک نشه
    ولی یه نکته خوب در پست هاتون دیدم و اون این بود که گفتید پیشنهاد داده برین مشاور
    از این فکرشون استقبال کنید
    The Happiness of Your Life Depends on The Quality of Your Thoughts

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 4 کاربر از پست مفید نیلا تشکرکرده اند .

faghat-KHODA (پنجشنبه 31 مرداد 92), shapoor (پنجشنبه 31 مرداد 92), tamanaye man (پنجشنبه 31 مرداد 92), نازنین آریایی (پنجشنبه 31 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    دوست عزیز نگفتید شما و همسرتون چند سالتونه. چون تغییر عادات به سن هم خیلی بستگی داره.

یادتون باشه طلاق و جدایی هم سختی های خودشو داره پس تمام تلاشتونو برای زندگیتون بکنید که حداقل پشیمون نشید. چیزی که مسلمه اینه همسرتون موقع عصبانیت به هیچ عنوان رو خودشون تسلط ندارن. ایشون که برن مشاوره (اگه واقعا بخوان عوض بشن) این مشکل حل میشه ولی زمان می بره پس لازمه شما هم یه سری چیزارو رعایت کنید اگه بحثی پیشمیاد و میبینید کار داره به توهین و دعوا میسه سعی کنید سکوت کنید و بحثو ادامه ندید و اون زمان که به تعبیر خودتون مهربونه انتقادتونو مطرح کنید.

شرایط اقتصادی شما چطوره؟ همسرتون از نظر مالی تو فشار هستن؟ سر چه موضوعی دعواتون میشه؟ اگه یکی از دعواهاتونو با مکالمش بنویسید خوب میشه.

در کل ادم این چنینی زیاد هستن و من هم دیدم که طرف مقابلشونو دوست دارن ولی موقع عصبانیت دست به کاری میزنن که پشیمون میشن. در رابطه با تغییر رفتارشون با مشاور تقریبا همه چیز به ایشون بستگی داره. به نظرم این فرصتو به ایشون و زندگیتون بدید بهتره.
    پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت
    من چرا ملک جهان را به جوی نفروشم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط heaven65 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    مردها توی نشون دادن خشم از طریق برخورد فیزیکی دو دسته اند:
    کسی که موقع عصبانیت شدید و زمانی که دیگه براساس تنشهای محیطتحمل از کف داده و در نهایت برای خالی کردن خودش و پس از طی کردن همه راهها (البته به نظر خودش ) و نرسیدن به نتییجه مطلوب وبه ندرت دست به برخورد فیزیکی میزنه که صد البته کار کاملا اشتباه و زشتیه اما به مرور کم میشه.و لازمه اون رفتار درست ازطرف شما و شناخت رفتارهایی که باعث این فاجعه میشه و عدم انجام اونهاست.یعنی:
    1-نباید همسرت رو عصبانی کنی
    2-اگر ناخداگاه ایناتفاق افتاد نباید اون رو به اوج برسونی
    3-دربرابر عصبانیت همسرت سکوت کنیو توی شرایط بهتر موضوع رودوباره بررسی کنی
    در مورد دسته دوم ذاتا این اخلاق توی خونشون وجود داره و سر هر مسئله کوچیک و بزرگ و در هر شرایطی برخورد فیزیکی دارن که باید به روانپزشک مراجعه کنن
    حالا برای ما از نوع دعواتون شدت اون ودرجه عصبانیت و واکنش همسرت بگو و اینکه اغلب سر چی دعوا می کنید ؟با پاسخ دادن به این سوالات بهتر میشه به شما کمک کرد.
    هیشه بدون جدایی آخرین راه حله اما بهترین نیست .پس بعد از بررسی های کامل تصمیم بگیر.
    مرسي از جوابتون
    اكثر دعواهاى ما سر مسايل پيش پا افتاده است و مساله مهمي توى زندگى نداريم . يكى از دعواهامو سر اين مساله بود كه اون به من گفت چرا دست ها ت از دست شويي مى ايي نمىشويى وبعد به من كنايه زد اين دعوا انقد بالا گرفته بود كه من مىخواستم با پليس تماس بگيرم ( من در انگلستان زندگى ميكنىم اما دو ماه و نيم است كه به ايران اومدم)
    خلاصه اكثر دعواها اينجورى شروع مىشه كه اون يه فحش ناموسى به من يا مادرم ميده و من هم از كوره در ميرم و دعوا شروع ميشه به هر حال الان پشيمونه و به من ميگه كه برگرد و قول داده كخ تكرار نكنه اما من مى ترسم نمى دونم كه شدنيه يا نه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط shapoor نمایش پست ها
    دوست عزیز نگفتید شما و همسرتون چند سالتونه. چون تغییر عادات به سن هم خیلی بستگی داره.

یادتون باشه طلاق و جدایی هم سختی های خودشو داره پس تمام تلاشتونو برای زندگیتون بکنید که حداقل پشیمون نشید. چیزی که مسلمه اینه همسرتون موقع عصبانیت به هیچ عنوان رو خودشون تسلط ندارن. ایشون که برن مشاوره (اگه واقعا بخوان عوض بشن) این مشکل حل میشه ولی زمان می بره پس لازمه شما هم یه سری چیزارو رعایت کنید اگه بحثی پیشمیاد و میبینید کار داره به توهین و دعوا میسه سعی کنید سکوت کنید و بحثو ادامه ندید و اون زمان که به تعبیر خودتون مهربونه انتقادتونو مطرح کنید.

شرایط اقتصادی شما چطوره؟ همسرتون از نظر مالی تو فشار هستن؟ سر چه موضوعی دعواتون میشه؟ اگه یکی از دعواهاتونو با مکالمش بنویسید خوب میشه.

در کل ادم این چنینی زیاد هستن و من هم دیدم که طرف مقابلشونو دوست دارن ولی موقع عصبانیت دست به کاری میزنن که پشیمون میشن. در رابطه با تغییر رفتارشون با مشاور تقریبا همه چیز به ایشون بستگی داره. به نظرم این فرصتو به ایشون و زندگیتون بدید بهتره.
    من ٢٥ سال و همسرم ٢٨ ساله است من كارشناسي ارشد هستم و اون دكتراى الكتررونيك دارد
    من هر بار كه به اون ميگم بيا جدا شيم انقدر گريه و التماس ميكنه و خودم هم دلم برايش تنگ مى شود
    ما قبلا زندگى دانش جويى داشتيم و هر كس خرج خود را مىداد اما از ١٠ روز ديگه همسرم به سره كار جديد ميره اما وضع مالى خواندگيشلن خوب نيست.
    من حتى دو بار بليط گرفتم تا برگردم اما هر بار مى ترسيدم و شب رفتن بليط رو به هم ميزدم و اون هم از اون ور گريه و زارى مى كرد
    الان خيلى افسرده شدن و نمى دانم كه چه كار كنم و دايم مادرم مى گويد به هم بزن چون قبلا با مادرم همدعوايش شده

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    بشین درست و منطقی فکر کن ببین تو هم توی دعوا سهمی داشتی یا نه ؟ میتونستی با سکوت جلوی دعوا رو بگیری ؟ میتونستی جوری باهاش صحبت کنی که اون هم عصبانی نشه ؟
    اگر فکر میکنی میشه کاری کرد ، به طلاق فکر نکن .

12. کاربر روبرو از پست مفید tamanaye man تشکرکرده است .

faghat-KHODA (پنجشنبه 31 مرداد 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)