به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 94 [ 01:06]
    سطح
    35
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    17

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

دختر 4سال بزرگتر از پسر چه کنم؟

سلام
    بعد از مدتی دوباره اومدم با سوالی که ذهنمو به شدت مشغول کرده
    دختری هستم 32ساله و دانشجوی ارشد حدود 1 سال پیش یکی از همکلاسیام بدون اینکه من چیزی بدونم عاشقم شد ولی نمیدونست من ازش بزرگترم تا اینکه جریانو فهمید و خیلی جا خورد چون خیلی کمتر از سنم نشون میدم.البته قصد ایشون ازدواج بود ولی بعد اینکه به خانوادشون میگن اونا به شدت مخالفت میکنن به من گفت صبر کن همه چی درست میشه متاسفانه رابطه ما عمیق تر شد طوری که من به شدت بهش علاقه پیدا کردم و هروقت حرف جدایی میشه بی اختیار گریه میکنم.از طرفی خونواده و خواهراش به هیچ وجه کوتاه نمیان و این آقا با اونا سر جنگ داره.
    لازم به ذکره ایشون شاغل هستن و من بیکار ولی از لحاظ مالی خونواده من خیلی بهتر از اوناس.و از طرف دیگه با اینکه من بزرگترم ولی حس میکنم اون از من منطق تره و لی کودک درون من خیلی فعاله!دلم هم برا خودم میسوزه هم برا اون،بیچاره در وضعیت بدی قرار گرفته طوری که خونوادش گفتن یا دختره یا ما!
    واقعا نمیدونم چیکار کنم چندبار تصمیم گرفتم تمومش کنم ولی به هیچ عنوان نمیتونم اگه اینکارو بکنم اونم داغون میشه منم ما هردو بهم احتیاج داریم و تنها کسانی هستیم که تونستیم لبخندو رو لب همدیگه بشونیم.
    کمکم کنید لطفا

2. 2 کاربر از پست مفید sahra123 تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 30 مرداد 92), meinoush (چهارشنبه 30 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 92 [ 01:22]
    سطح
    2
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 4 در 2 پست

Array
    سلام
    منم مشکلی مشابه شما دارم اما با این تفاوت که من پسره ام :) من اختلاف سنیم 1 ساله اما خانواده ی من بشدت مخالفند ، تقریبا کاریش نمیشه کرد مگه اینکه عاملی بغیر از خود آقا پسر ، کسی که خانواده پسر به عنوان بزرگتر بهش اعتماد دارن بره با خانوادشون منطقی بحث کنه.توکل کنید به خدا.متاسفانه من همچین گزینه ای هم ندارم :(

4. 2 کاربر از پست مفید mahmoudi تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 30 مرداد 92), meinoush (چهارشنبه 30 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 شهریور 92 [ 15:08]
    سطح
    12
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 6 در 2 پست

Array
    سلام
    اگه رضایت نباشه زندگیتون تلخ میشه

اگه نیازت بعد از بودن در کناره طرف سیراب بشه تازه متوجه میشی که به رابطه مناسب با اعضای خونواده طرف هم نیازمندی

6. 5 کاربر از پست مفید saeed01 تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 30 مرداد 92), keyvan (پنجشنبه 31 مرداد 92), roze sepid (چهارشنبه 30 مرداد 92), sahra123 (پنجشنبه 31 مرداد 92), sobhan13 (چهارشنبه 30 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام سحرجان.

دوست نازنین من متاسفانه یا خوشبختانه تو ایران خانواده ها در ازدواج خ موثرن! طوریکه می گن که تو با یه فرد ازدواج نمی کنی با یه خانواده ازدواج م یکنی!

به دلیل داشتن تجربه مشابه شما با شما بسیار همدردی میکنم!( منم دقیق 32 )

من مطمینم که ملاکهای بسیار مهمتری نسبت به سن وجود داره! اگه سن خ مهم بود نباید انقدر همسران با سنهای متناسب به مشکل برمی خوردن!

دوست نازنین من! من فکر نم یکنم که خ کاری از دست شما ساخته باشه! چون اگه تلاش از جانب شما باشه متهم به اویزون بودن و...میشین. متاسفم که این رو م یگم! چیزی که هست دیگه!

اگه ناراحتت می کنم عذر می خام:

توصیه خاهرانه بهت م یکنم که روابطت رو با این اقا محدود کنین. ببین گلم دوست خودم 7 ساله درگیر یه رابطه است که خانواده پسر راضی نمیشن! دختر که رنبه خوب تو ارشد اورده بود و الان افسرده است!

خودتو ازش دور کن تا خونداده اون بفهمن اصرار از طرف پسرشون هست! چ.ن اگه همین طور پیش بره خ پدیرفته شده نخاهی بود!

همیشه هستن کسانی که اثبات م یکنن اختلاف سن و پذیرفته شده در خانواده طرفین تو زندگی اثر نداره اما ایا شما و ایشون هم جز این دو دسته این . برات دعا م یکنم عزیزم تا به خوبی از این بحران در بیای

8. 3 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

**سهیل ** (چهارشنبه 30 مرداد 92), faghat-KHODA (چهارشنبه 30 مرداد 92), sahra123 (پنجشنبه 31 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array
    سلام
    یکی ازدوستان نوشتندکه بایدبزرگتری ازطرف خانواده وساطت کنه ولی خیلی ازخانواده هاهستندکه حتی وساطت بزرگترهم تاثیری نداره وامروزوفردامیکنند واقعانمیدونم چطورمیخوان پیش خداجوابگوباشندایااگه دخترخودشون بودقبول میکردند درحالیکه وقتی قراره به خواستگاری دختری بروندامروزفردامیکنندومیگو یندعجله نکن اصلانمیدونندکه چقدربااحساسات دخترخانم بازی میکنندفقط خودشان رامیبینند این رانمی دانند که دخترچقدرازطرف خانواده سرزنش میشود(تجربه تلخ خودمه)
    فقط میتونم بهتون بگم شمانمیتونیدکاری کنیدفقط اقاپسرهستندکه بایستی خانوادشون روراضی کنند چون توجامعه مارسم براین نیست که دخترخواستگاری کندیاپاپیش بگذارد حتی اگراقدامی ازطرف شماصورت بگیرد دراینده اگرمشکلی پیش بیادبلافاصله خواهندگفت ماکه نیامدیم خودتان اصرارکردید
    انشالله خدابه همه جوانان کمک کندجاده های ناهموارزندگی راهمواروزمینه ازدواج همه جوانهای دم بخت رافراهم سازد الهی امین

10. کاربر روبرو از پست مفید roseflower تشکرکرده است .

sahra123 (پنجشنبه 31 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 4 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط roseflower نمایش پست ها
    سلام
    یکی ازدوستان نوشتندکه بایدبزرگتری ازطرف خانواده وساطت کنه ولی خیلی ازخانواده هاهستندکه حتی وساطت بزرگترهم تاثیری نداره وامروزوفردامیکنند واقعانمیدونم چطورمیخوان پیش خداجوابگوباشندایااگه دخترخودشون بودقبول میکردند درحالیکه وقتی قراره به خواستگاری دختری بروندامروزفردامیکنندومیگو یندعجله نکن اصلانمیدونندکه چقدربااحساسات دخترخانم بازی میکنندفقط خودشان رامیبینند این رانمی دانند که دخترچقدرازطرف خانواده سرزنش میشود(تجربه تلخ خودمه)
    فقط میتونم بهتون بگم شمانمیتونیدکاری کنیدفقط اقاپسرهستندکه بایستی خانوادشون روراضی کنند چون توجامعه مارسم براین نیست که دخترخواستگاری کندیاپاپیش بگذارد حتی اگراقدامی ازطرف شماصورت بگیرد دراینده اگرمشکلی پیش بیادبلافاصله خواهندگفت ماکه نیامدیم خودتان اصرارکردید
    انشالله خدابه همه جوانان کمک کندجاده های ناهموارزندگی راهمواروزمینه ازدواج همه جوانهای دم بخت رافراهم سازد الهی امین
    وای ...حرف دل منو زدی...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 10 در 7 پست

Array
    ممنون از همه دوستان.
    فرمودین وساطت،ولی اینها خودشون از بزرگان فامیل و خیلی سنتی هستند.بطوریکه این آقا فرزند آخر محسوب میشن و اختلاف سنیشون با فرزندان دیگه خیلی زیاده،پس فکر نمیکنم نظر دیگرون روشون تاثیر بذاره
    ضمنا گفتین که شاید خونوادش فکر کنه من مجبورش میکنم ولی خونوادش نمیدونه ما باهم حرف میزنیم فقط بهشون چندتا دختر پیشنهاد دادن و ایشون قبول نکرده و وقتی علت رو جویا شدن گفته فقط یکی از همکلاسیامو میخوام که با مخالفت شدید مواجه شدن

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudi نمایش پست ها
    سلام
    منم مشکلی مشابه شما دارم اما با این تفاوت که من پسره ام :) من اختلاف سنیم 1 ساله اما خانواده ی من بشدت مخالفند ، تقریبا کاریش نمیشه کرد مگه اینکه عاملی بغیر از خود آقا پسر ، کسی که خانواده پسر به عنوان بزرگتر بهش اعتماد دارن بره با خانوادشون منطقی بحث کنه.توکل کنید به خدا.متاسفانه من همچین گزینه ای هم ندارم :(
    واقعا یکسال مشکلی ایجاد نمیکنه یعنی اگه مشکل فقط سن باشه.یکم بیشتر با خانوادتون صحبت کنین سعی کنید خیلی مودبانه با بحثهای منطقی قانعشون کنین

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 4 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahra123 نمایش پست ها
    واقعا یکسال مشکلی ایجاد نمیکنه یعنی اگه مشکل فقط سن باشه.یکم بیشتر با خانوادتون صحبت کنین سعی کنید خیلی مودبانه با بحثهای منطقی قانعشون کنین
    آره منم هم عقیده ام , اما متاسفانه مسائلی تو جامعه ما نهادینه شده که فقط با قربانی شدن نسلهایی مثل ما حل میشه.میدونین مساله چیه ما تو فامیلمون داشتیم کسایی که خانومشون بزرگتر از شوهرشون بوده و هیچ مشکلی هم ندارن اما تو فامیل مخصوصا خانومای فامیل هر وقت که حرفی از اونا میاد فوری از سن خانومه میگن.اینا همه درده تو جامعه ما , دو نفر که همدیگر رو دوست دارند باید بپای حرف مردم بسوزند.
    مثلا خانواده من برای متقاعد کردن من چند مورد رو میگن ، مثلا :
    -معذرت میخام اما میگن زنها تو 50 سالگی نمیدونم یائسه میشن اما مردا نه , بعد به مشکل میخوری! و من میگم که 40-50 سال دیگه زندگیمو با کسی که شاید دوسش نداشته باشم زندگی کنم فقط بخاطر اون چند سال آخر؟
    -میگن که زن بعد زایمان چهره اش شکسته میشه و من میگم خودشو میخام , بعدشم همین الان که من ازداوج کنم که نمیام بچه دار بشم :)) (تازه چهره که بعدا اهمیتشو از دست میده)
    من میگم الان یه نفر هست که من میخامش و به دل نشسته و اونم همینطور تا اونجاییم که تحقیق کردم معیارامون نزدیکه اما بازم به خانوادم میگم من اصرار نمیکنم برین تحقیق کنین اما همین اندازه هم مایل نیستند.یه جورایی میخوان گزینه ی خودشون رو تحمیل کنن , من بهشون حق میدم اما منم آدمم و حق انتخاب دارم :(

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 10 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudi نمایش پست ها
    آره منم هم عقیده ام , اما متاسفانه مسائلی تو جامعه ما نهادینه شده که فقط با قربانی شدن نسلهایی مثل ما حل میشه.میدونین مساله چیه ما تو فامیلمون داشتیم کسایی که خانومشون بزرگتر از شوهرشون بوده و هیچ مشکلی هم ندارن اما تو فامیل مخصوصا خانومای فامیل هر وقت که حرفی از اونا میاد فوری از سن خانومه میگن.اینا همه درده تو جامعه ما , دو نفر که همدیگر رو دوست دارند باید بپای حرف مردم بسوزند.
    مثلا خانواده من برای متقاعد کردن من چند مورد رو میگن ، مثلا :
    -معذرت میخام اما میگن زنها تو 50 سالگی نمیدونم یائسه میشن اما مردا نه , بعد به مشکل میخوری! و من میگم که 40-50 سال دیگه زندگیمو با کسی که شاید دوسش نداشته باشم زندگی کنم فقط بخاطر اون چند سال آخر؟
    -میگن که زن بعد زایمان چهره اش شکسته میشه و من میگم خودشو میخام , بعدشم همین الان که من ازداوج کنم که نمیام بچه دار بشم :)) (تازه چهره که بعدا اهمیتشو از دست میده)
    من میگم الان یه نفر هست که من میخامش و به دل نشسته و اونم همینطور تا اونجاییم که تحقیق کردم معیارامون نزدیکه اما بازم به خانوادم میگم من اصرار نمیکنم برین تحقیق کنین اما همین اندازه هم مایل نیستند.یه جورایی میخوان گزینه ی خودشون رو تحمیل کنن , من بهشون حق میدم اما منم آدمم و حق انتخاب دارم :(
    خب شما مثال براشون بیارید بگید فلان کس هم زنش بزرگتره و خیلیم خوشبختن.اما در مورد قیافه که اصلا بعد یه مدته کوتاه برا 2طرف هم کاملا عادی میشه یعنی تا زایمان خیلی عدی تر شده.بعدشم مگه پیامبر خودش از حضرت خدیجه 15سال کوچیکتر نبود،اصلا بنظرم شاید پیامبر اینکارو کرد که بگه مرد میتونه با زن بزرگتر از خودش هم ازدواج کنه،اصلا مگه ما بیشتر از پیامبرمون میدونیم؟!
    بذارید مردم هرچی میگن بگن،مردم از سر بیکاری حرف میزنن تا وقتشونو پر کنن وگرنه خودشون هم میدونن که این چیزا عیب نیست،عیب ایناس که پشت سر مردم حرف بزنی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آذر 92 [ 07:09]
    سطح
    1
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 27
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    منم مشکلم تقریبا همینه خدا بزرگه .تلاش کن و توکل

- - - Updated - - -

سلام دوستان. من ÷سر بی نظیری رو دوست دارم که از من 5 سال کوچکتره و 23 سال داره.اون بسیار مومنه. من بعد از اشنایی باهاش خیلی تغییر کردم و ایمانم بسیار تقویت شد با اینکه قبلا زیاد معتقد نبودم. این علاقه دو طرفه هست و 90 درصد مشاوه هایی که رفتم خیلی با این ازدواج موافقن.با اینکه خونواده من میدونن اون هنوز به خونواده ش نگفته . الان که میخاد بگه خیلی استرس داریم .اما توکلمون به خداست اگه میشه هر کس تجربه یا اگاهی داره مارو راهنمایی کنه.متشکرم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)