به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 87 [ 14:17]
    سطح
    36
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

اختلافات زن و شوهر

سلام
    من الان 2 هفته است كه ازدواج كرد ام از همان آغاز زندگي مشكلاتي براي ما ايجاد شده است كه شرح آن را در زير آورده ام:
    در دوران نامزدي من به همسرم گفتم وضعيت مالي خوبي ندارم مي خواهم به جاي جشن عروسي حج ثبت نام كنم و يا يك جشن مختصر 60-70 نفري و توانايي پذيرايي 700 نفر را ندارم چون زير بار قرض مي روم. همسرم اول قبول كرد اما با مخالفت مادرش مواجه شدم به همسرم گفتم من راضي به اين جشتن نيستم اگر دوست داري جشن مي گيرم اما او بدون توجه به نظر من به برگزاري جشن اصرار كرد و جشن در تاريخ 15 مرداد برگزار شد و من 4 ميليون بدهكار شدم (لازم به ذكر است بنده جشن عقد كنان نيز برگزار كرده بودم ) در شب عروسي مادرم ومادر عروس همديگر را تحمل نمي كردند بعد عروسي مادر عروس هرجقدر خواست جولوي من به خوانواده من توهين كرد اما باز حرفي نزدم...
    (در ا ادامه بايد بگويم من قبل از ازدواج خانه اي به مبلغ 43000000 تومان خريده بودم و ماهيانه 370000 تومان بابت وام خانه قسط ميدهم و حقوقم با اضافه كاري ميلغ 450000 تومان مي باشد .)
    چند شب پيش به همسرم پيشنهاد دادم (همسرم در يك موسسه غير انتفاعي با حقوق ماهي 100000تومان مشغول كار است)كه حقوق دريافتي خود را روي هم بگزاريم تا كمي از فشار اقساط كم شود اما او امتناع كرد و گفت من براي خودم كار مي كنم من به او گفتم پس تو بخش ي از هزينه ها مثل (فيش موبايل خودت-لباس هايت ) را خودت پرداخت كن من نمي توانم اون به من گف تو وظيفته اينارو حساب كني منمگفتم نميتونم گفت پس مهريه منو بده
    اين خلاصه اتفاقات زندگي من بود خواهش مي كنم مرا راهنمايي كنيد ديگه به آخر خط رسيده ام

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 90 [ 18:24]
    سطح
    44
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 49 در 25 پست

Array

RE: اختلافات زن و شوهر

سلام حسين اقا
    خيلي حيف شد كه به اين زودي اختلاف پيدا كرديد سر چيزهايي كه اصل نيست .خانمت حق داشت كه براي برگزاري عروسيش بهترين ها رو بخواد ولي به هر حال شايد وضع شما رو درك نكرد . ولي شما هم از مخارج تحميل شده نبايد ناراحت باشي چون خواسته قلبي اون رو براورده كردي . وبه شاد كردن همسرت مي ارزه .خواهش مي كنم به خاطر اين مسئله غر نزن! در رابطه با مسائل اقتصادي هم خيلي خوبه كه همسرت همكاري داشته باشه . ولي الزام نداره و نبايد خانمت رو مجبور به تقبل هزينه بكني . و در واقع نبايد روي در يافتي همسرت از همون اول حساب مي كردي . حالا هم دير نشده به آرامي و بدون عصبانيت به همسرت بگو كه از او توقع نداري ولي به كمكش احتياج داري و به او قول بده در اولين فرصت برايش جبران كني و حتما" هم اين كار رو بكن حالا با توجه به مخارج سنگيني كه داريد با همسرت صحبت كن و ليستي از درآمد ماهيانه ومخارج وا قساط ها مختلف رو تهيه بكن و به او بگو همه تلاشت براي خوشبخت كردن اوست .مطمئنا" او هم وضع شما رو درك مي كنه و متوجه مي شه هر دوتاتون داريد به يه زندگي مشترك سامان مي ديد .لجبازي ممنوع [/align]

3. کاربر روبرو از پست مفید اسماء تشکرکرده است .

اسماء (شنبه 02 شهریور 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

از اسما تشكر مي كنم به خاطر خواندن مطلبم اما من بخاطر اون بدهكار شدم حداقل انتظارم درك موقعيتم از سوي همسرم بود ودر ضمن من از اول اصلا رو درآمد اون حساب باز نكرده بودم فقط در اين شرايط انتظار داشتم شرايطم درك شود
    باز هم از راهنمايي شما تشكر مي كنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آبان 90 [ 00:47]
    سطح
    47
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 15 در 7 پست

Array

سلام آقاي hossainbehtooei
    به قول اسماء واقعا حيفه كه اول زندگي يه همچين مسائلي باعث دوري زوجين بشه ولي در كل در حال حاضر شما ت

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آبان 90 [ 00:47]
    سطح
    47
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 15 در 7 پست

Array

سلام آقاي hossainbehtooei
    به قول اسماء واقعا حيفه كه اول زندگي يه همچين مسائلي باعث دوري زوجين بشه ولي در كل در حال حاضر شما تازه زندگي زير يك سقف رو آغاز كرديد و طبيعتا چالشهاي زيادي رو بايد بگذرونيد تا به زندگي ايده الي كه ميخواهيد برسيد
    اولين چالشتون كه بروز كرده عدم درك از طرف مقابلتونه كه چيز عجيبي نيست معمولا در اكثر زندگيها از اين موارد ميشه پيدا كرد
    ببين داداش گلم همونطور كه رانندگي نياز به تبحر و داشتن علم و تجربه است زندگي هم نياز به يك همچين مسائلي به مراتب بالاتر و بيشتر نياز داره كه ميتوني با تفكر در روابط دوستان و آشنايان و حتي فيلمهائي كه نشون ميده تا حدودي به اين تجربه ها و علوم برسي.
    معمولا بعضي خانومها منبع درآمديشون رو بيشتر حق مسلم خودشون ميدونند.بدون توجه به اين مسئله كه مرد خونواده تمام هم و غمش رو براي ساخت يك زندگي عالي گذاشته اند و از هيچ كوششي هم فروگذار نيستند.
    شما بايد اين مسئله رو به خانومتون بفهمونيد به طوريكه ايشون با تمام وجود اين مسئله رو درك كنه
    ضمنا بايد توجه داشته باشيد كه مبلغي كه ايشون به عنوان حقوق دريافت ميكنند خيلي كمه و اگر از اين مقدار كم هم تا حدودي هم بخواهد صرف مصروفات زندگي بكنه تقريبا هيچي نميمونه
    پس بهتره اول نوع نگرش او به زندگي را تغيير دهيد و سپس وي را در امور دخل و خرج زندگي قرار دهيد تا وي داوطلبانه در زندگيتون شريك و همخرج بشه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام به دوست عزيزم derek
    از اينكه درد دل مو خوندي و منو راهنمايي كردي از شما تشكر كرده و و براي شما آرزوي موفقيت دارم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 اردیبهشت 92 [ 12:37]
    سطح
    62
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    تشکرها
    277

تشکرشده 281 در 126 پست

Array

سلام. برادر گرامی یک کمی دارید بی انصافی می کنید. شما تو حرفاتون نوشتید من به خاطر اون این هزینه عروسی رو تقبل کردم. این چه حرفیه ؟ اون عروسی شما هم بوده. به همسرتون حق بدهید که جشن عروسی می خواسته. این اتفاق فقط یکبار تو زندگی هر دختری می افته. در مورد مسائل مالی در قدم اول این وظیفه شماست. شما به عنوان سرپرست خانواده موظف به تامین همسرتون هستید. حالا اگه به دلایلی زیر بار این مسئولیت دارین کم می یارید نباید با توپ و تشر از همسرتون کمک بخواهید. باید ازش خواهش کنید. نرم برخورد کنید.
    من خودم 2 ماهه عقد کردم و همسرم سربازه. تمام هزینه ها روی دوش منه. حتی خانه رو هم من خریدم و زیر بار سنگین اقساطشم. ولی با میل خودم دارم این کار رو می کنم. با رضایت قلبی خودم. چون فکر می کنم ارزششو داره. این زندگی هر دو نفر ماست. همسرم هم همیشه با احترام و قدرشناسی از من تشکر می کنه. خوب من وقتی این برخورد رو می بینم به زندگی بیشتر دلگرم می شوم و بیشتر مایه می ذارم. از طرفی هم مطمئنم که همسرم این روزهای سخت رو حتما برام جبران می کنه.
    به جرات می تونم بگم 99% خانم ها همین هستند. وقتی به زندگیشون دلگرم باشند خیل گذشت ها خواهند کرد. شما باید با همسرتون به نرمی برخورد کنید. اصلا شاید شما تا به حال برخوردی داشتید یا اتفاقاتی افتاده قبل از ازدواجتون که اون به شما بدبین شده باشه.
    خودتون گفتید در شب عروسی شما متاسفانه برخورد هایی بین دو خانواده اتفاق افتاده. شاید همسرتون هنوز از دست شما دلخوره و وقتی هم که شما این موضوع رو عنوان کردید ناگهان ذهنیت منفی تری در ایشون ایجاد شده. کمی همسرتون رو درک کنید. دیگه از این موضوع حرفی نزنید. بلکه سعی کنید پایه های عاطفی زندگیتون رو محکم تر کنید. مطمئن باشید وقتی همسرتون ببینه شما با تمام وجود برای زندگیتون تلاش می کنید و خالصانه دوستش دارید، به کمکتون می یاد.
    شاد و موفق باشید
    روی هر پله که بایستی خدا یک پله ازت بالاتره. نه به خاطر اینکه خداست. به خاطره اینکه دستتو بگیره...

هر شب درانتهای شب نگرانیهایت را به خدا واگذار کن و آسوده بخواب. به هر حال او در تمام شب بیدار است ...

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

دوست عزيز
    1-به شکلي کاملا سنجيده ، وبا کمک همسرتون جلوي دخالتهاي مادر همسرتان را بگيريد.
    2- روي مسائل مالي خيلي بحث ومانور نداشته باشين. سعي کنيد براساس درامدتان زندگي کنيد اما بزرگمنشانه رفتار کنيد.
    3- تمام درآمد همسرتان به خودش تعلق داره حتي اگر شده وام بگيريد به درامد او فکر نکنيد.
    همسرتون هم قطعا کمکتون ميکنه ، بعد ازاينکه ببينه شما رو پاي خودتون ايستاديد. برا خانما خيلي مهمه.
    ازخدا ميخوام گشايش مالي تو زندگيتون ايجاد کنه.

10. کاربر روبرو از پست مفید baby تشکرکرده است .

khaleghezey (یکشنبه 01 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آبان 87 [ 19:52]
    سطح
    40
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 82 در 59 پست

Array

به حرفهای baby بیشتر دقت کن از نوع نوشتارش برمیاد که خودش هم این مشکلات رو به شکلی گذرونده و از سر تجربه صحبت میکنه
    در پناه حق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)