به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 25 اردیبهشت 88 [ 13:25]
    سطح
    39
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 123
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 18 در 9 پست

Array

+پیشنهاد رابطه از چت به تلفن ( راهنمایی کنید که چه کنم )

سلام من 21 سالمه دانشجو هستم می خواستم کمکم کنید راهنماییم کنید. این جوری شروع میکنم من از اینترنت زیاد استفاده میکنم از سایتای مختلف و از وبلاگا چت هم همینطور و دوستای بسیار خوبی هم دارم. کتاب زیاد میخونم دوست دارم در هر زمینه ای اطلاعات داشته باشم همیشه با کسی دوست میشم سعی میکنم از چیزایی که میدونه استفاده کنم و یک رابطه مفید باهاش داشته باشم هر انچه که بتونم به طرفم هم یاد بدم دریغ نمی کنم. موضوعی که ذهن منو مشغول کرده اینه که مدتیه با اقایی چت میکنم که خیلی با سواد و در رابطه با موضوعات مختلف با هم بحث میکنیم من همیشه از نظراتشون استفاده میکنم با هم کتاب میخونیم و بعد از اتمام کتاب راجع بهش صحبت میکنیم.من دختر احساساتی نیستم و توی زندگی خانوادگیم (پدر و مادر) در حین اینکه با هاشون رابطه خیلی خوبی دارم ولی اصلا وابسته نیستم بیشتر جدی هستم و منطقی تا احساساتی.اینا رو گفتم تا برسم به اصل موضوع! مدتی پیش این اقا پیشنهاد دادن دوستیمونو تلفنی ادامه بدیم نظر شخصیم اینه که رابطه اگه سالم باشه و حد و مرزش از پیش تعیین شده باشه مشکلی ایجاد نمیشه. هدفم از ایجاد رابطه ای راحتتراز چت همون تبادل اطلاعات و یادگیری مطالب جدیدتر و البته رابطه دوستانه با حفظ حد و مرز. و احساسم به این اقا دقیقا همون حسیه که به دوستای خودم دارم البته دوستشون دارم به عنوان یک هم صحبتی خوب و دانا ولی نه بیشتر چون از همین ابتدا میدونم رابطه ما حتی اگر من هم مایل باشم امکان نداره که فراتر بره برای همین احساساتم رو وارد این رابطه نمیکنم و ایشون مثل یک دوست و هم صحبت و همکار یا یک هم دانشجو هستند.این رابطه برای من و از دید من دقیقا مثل رابطه دوستی با هم دخترای خودم البته از طریق چت دوستای خوب زیادی هم دارم(دختر)که رابطمون تلفنیه.قبلا هم گفتم که من اصلا دختر احساساتی نیستم بیشتر منطقی هستم از وابستگی بیزارم و ازادی مثل پرپرواز برای من و به نظر من وابستگی این پر رو میشکنه.با همه توصیفات می خوام کمکم کنید من هنوز به پیشنهاد ایشون جواب ندادم به کمک همه شما نیاز دارم خواهش میکنم کمکم کنید اگه اشتباه میکنم بهم بگید ممنونم.

2. 2 کاربر از پست مفید razedel تشکرکرده اند .

razedel (پنجشنبه 25 آذر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 87 [ 08:50]
    سطح
    35
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 55
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: از همتون میخوام کمکم کنید اشتباه نکنم

سلام
    ممکن است شما هدف و منظوری جز مبادله اطلاعات نداشته باشید اما از کجا مطمئن هستید که او نیز دقیقا مثل شما فکر کند؟ آیا بایستی این قدر زود باور باشیم که از یک ارتباط در دنیای مجازی به یک نفر تا این حد اطمینان پیدا کنیم که اولش با او چت کنیم بعد تلفنی بعد دیدار بعد...
    چرا برای خرید یک گوشی موبایل یا لباس از چندین نفر مشورت میگیریم اما برای ارتباطات مان نه؟
    این کار شما از اول مخالف قوانین خدا است؟
    آیا پدر و مادر شما اجازه داده اند ؟

4. کاربر روبرو از پست مفید اینجا نام کاربری omid تشکرکرده است .

بانوی آفتاب (جمعه 26 دی 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 18 در 9 پست

Array

منم برای همین اینجا اومدم امید جان اگر دقت کرده باشید من هم گفتم که از همه کسانی که اینجا هستند کمک می خوام می خوام که راهنماییم کنند تا مرتکب اشتباه نشم و البته اینم بگم که اصلا قرار نیست من ایشونو ببینم یا رابطمون بیشتر بشه. و اینجا هم با کمال میل می خوام دوستان و مدیر سایت راهنماییم کنند که مرتکب اشتباه نشم. پس اینطوری نیست که برای لباس خریدن بیشتر اهمیت بدم!!!!!!اون اقا هم فکر نمیکنم قصد دیگه ای داشته باشن چون شهر دیگه ای زندگی میکنن اصلا امکان یجاد رابطه بیشتر وجود نداره.به هر حال من مسئلمو بیان کردم که شما دوستان کمکم کنید و الا اصلا اینجا نمی امدم و خود سرانه عمل میکردم.منتظر هستم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 مرداد 88 [ 12:47]
    سطح
    40
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 162
    دستاوردها:
    تشکرها
    21

تشکرشده 26 در 17 پست

Array

سلام
    امکان نداره با جنس مخالف رابطه تلفنی و هم صحبت بشی و کار به بیان احساسات و علایق نکشه و کم کمم وابستگی و ......
    شما تا حالا با جنس مخالف چنین رابطه ای داشتید؟

7. 5 کاربر از پست مفید nakm تشکرکرده اند .

Less Than Nothing (جمعه 18 بهمن 92), nakm (دوشنبه 13 آذر 91), بانوی آفتاب (جمعه 26 دی 93)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام razedel
    به تالار همدردی خوش آمدید.
    از اینکه اینقدر خوب در مورد خودتون و کنترل احساستون توضیح دادید سپاسگزارم. و مطمئنا این امتیاز بزرگی برای شماست.
    اما مسئله ارتباط، احساسات، و وابستگی بین دوجنس در جامعه ما و فرهنگ ما پیچیدگی خاصی پیدا کرده است.
    به این مفهوم که رابطه یک فعالیت تعاملی هست. و این گمان که یک نفر کنترل کننده ، جهت دهنده و تنظیم کننده رابطه هست یک اشتباه اساسی هست.
    شاید در ظاهر شما تصور کنید که کنترل این رابطه در دست شماست، اما ظرافتهای خاصی این رابطه را تحت کنترل می گیرند که گاهی در حوزه هوشیار و خودآگاه ما هم نیستند. یعنی ما توسط یک نیازهای اساسی ناشناخته در خودمان حرکت می کنیم یا دیگران حرکت می کنند که خودمان نیز آگاهی روشنی نسبت به آنها نداریم.
    اگر شما سئوالات بخش مشاوره ازدواج ، رابطه دختر و پسر را مطالعه کنید، نمونه های زیادی را می بینید که اولین پستهایشان شبیه شما بوده است. یعنی اینکه قوی ، کنترل کننده احساسات و .... هستند، لیکن جایی رسیده است که خودشان را بی اختیار معرفی می کنند.
    در واقع اینها کسانی هستند که خود را تا مرز بی اختیاری کشانده اند(با اختیار خود)
    من نمی خواهم بگویم احساس بد است، و ارتباط و ... (این مقوله جدایی هست و بحث جدایی می طلبد)
    می خواهم بگویم اگر شما قصد ازدواج ندارید و این مسئله منتفی است ، ضرورت ندارد این رابطه را تعمیق کرده یا گسترش دهید اگرچه صرف زمان هم به نوبه خود وابستگی ایجاد می کند. شاید برای آن آقا همین اکنون هم ایجاد شده باشد.
    کافیست شما طی یک ایمیل پایان رابطه را به خاطر شرایط خود به او اعلام کنید و سعی کنید پاسخی به درخواستهای ایشون ندهید، آنگاه به راحتی متوجه می شوید که چه میزان وابستگی برای ایشون پیش آمده است.
    به نظرم مقاله زیر اگر چه کاملا با شرایط شما تطابق نداره، اما میزانی از اطلاعات متفاوت در این بستر را در اختیارتان قرار می دهد

ازدواج اینترنتی، خانم اینترنتی، شوهر اینترنتی

9. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

نوروزیان. (پنجشنبه 30 خرداد 92), مدیرهمدردی (شنبه 02 شهریور 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 18 در 9 پست

Array

سلام از کسانی که جواب دادن ممنونم مخصوصا مدیریت سایت. اینکه شما فرمودین این اقا به من وابسته شدن می خواستم اینو بگم که با ایشون راجع به این مسئله خیلی بحث کردیم ایشون هم میگن چون ما از اول شرایط را میدانیم اینکه اصلا چرا می خوام با هم صحبت کنیم باعث میشه وابسته نشیم و احساست ووارد این ارتباط نشه در نتیجه فقط من به تنهایی کنترل کننده نیستم بلکه هر دو نفر خوهان این امر هستند در جواب دوستمون که گفتن رابطه این شکلی داشتم یا نه باید بگم ... چند ساله پیش با اقایی اشنا شدم که برای انتخاب رشته دانشگاه به من خیلی کمک کردن و نحوه درس خوندنم طی 2 سال.... با ایشون هم از طریق چت اشنا شدم.. ایشون هم برای کنکور درس می خوندن... سنشون از من بیشتر بودر د تجربشون هم همینطور......ر الان هم در خارج کشور مشغول ادامه تحصیل هستند. من با ایشون تلفنی صحبت می کردم و با کمک و راهنمایشون به ارزوم بعد از 3 سال رسیدم....اینارو گفتم تا دوستان و مدیریت سایت بهتر بتونن کمکم کنند اما این را هم بگم اگه از خودم و احساسم و اون اقا و صحبتشون میگم این طوری برداشت نشه که اصراری به ایجاد این رابطه دارم... نه اتفاقا می خوام راهنماییم کنید که بهترین کا را انجام بدم... فقط قصدم اینه از جواب دادن که راه برای راهنمایی بهتر باز بشه وشبه یا جایی برای سئوال باقی نمونه و مدیریت محترم سایت در این ضمینه بهتر بتونن منو راهنمایی کنند.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام
    همانطور که در پست قبلی کاملا توضیح دادم ،موافق نیستم.
    علیرغم توضیحاتی که می دهید من به عنوان یک شخص ثالث حتی وابستگی را در نوشتار شما به وضوح حس می کنم.
    اگر واقعا نمی توانی این رابطه را قطع کنید، حداقل گسترش ندهید.

12. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 31 مرداد 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 تیر 90 [ 23:16]
    سطح
    45
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    696

تشکرشده 713 در 214 پست

Array

خانم راز دل من روان شناس نیستم ولی در تمامی این سال های دانشگاه شاهد مسائل زیادی برای دوستانم بوده ام که باعث میشه با اطمینان صد در صد به شما بگویم که این کار اشتباه است تمامی دوستانی که گمان می کردند که تسلط خوبی بر روی احساسات خود دارند و هر گونه رابطه کاری ، درسی یا ... ایجاد کردند(و البته به نصیحت های دوستان که چنین کاری را منع می کردند گوش نکردند ) دچار مشکلاتی شدند و ...
    در خود جستجو کنید مطمئنا شما دوستان دختر باهوش و فهمیده ای نیز دارید چه چیزی باعث شده است که این رابطه را شروع کنید ؟
    منم بچه مسلمان !!! کتابم هست قرآن رسولم داده فرمان .. که وقت صحبگاهی .... کنم شکر الهی ..

14. 4 کاربر از پست مفید مسلمان تشکرکرده اند .

e-lampard (جمعه 08 فروردین 93), maman Arm@n (دوشنبه 25 شهریور 92), مسلمان (جمعه 14 مرداد 90), تنهاترین سیما (شنبه 22 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 87 [ 11:35]
    سطح
    41
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    تشکرها
    84

تشکرشده 88 در 53 پست

Array

من هم روانشناس نیستم
    ولی فقط می توانم راهنمایی کوچکی کنم.
    شما بهتر نیست پدر و مادرتان را به عنوان مشاور و هم صحبت انتخاب کنید و از آنها در کلیه امور مربوط به خودتان کمک بگیرید.
    یا از اساتید پرسابقه علمی که در کلاسهای درسشان حاضر بودید و یا معلمهای با تجربه و یا دوستان دلسوز و مهربان و صمیمی خودتان..
    چرا به یک فرد ناشناس متمسک شدید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 18 در 9 پست

Array

سلام به همه دوستان مخصوصا مدیریت محترم و زحمتکش سایت از اینکه راهنماییم کردین ممنونم از صمیم قلب.فکر میکنم کسانی که خارج از 1 رابطه هستند و از بالا به قضیه نگاه می کنند مطمئنن بهتر میتونن راهنمایی کنند و همه جوانب را در نظر بگیرند.مخصوصا اگر تخصص هم داشته باشند دوست ندارم تجربیات تلخ دیگران را دوباره من هم تکرار کنم نصایحتون را با همه وجود می پذیرم.ممنونم از همتون که کمکم کردین که درست تصمیم بگیرم و اشتباه نکنم و به موقع به کمکم اومدین ممنونم. برای همتون آرزوی سلامتی و دلی خوش دارم.مخصوصا مدیر زحمتکش و فهیم ساییت پاینده و پیروز باشید.

17. 2 کاربر از پست مفید razedel تشکرکرده اند .

e-lampard (جمعه 08 فروردین 93), razedel (دوشنبه 13 آذر 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)