به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 مرداد 92 [ 23:46]
    سطح
    1
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Tavajoh سر کلاس......خواهش می کنم بیاین تو کمکم کنین بهتون نیاز دارم

سلام خدمت همتون(خواهش می کنم اگه تو بودی چیکار می کردی)؟؟؟؟؟ این جا جایی که من می تونم همه ی حرفامو راحت بگم...مقدمه نرم اما خلاصه بگم کهم نمدرسه ام رو عوض کردم رفتم مدرسه ی بالاشهری اما استرس بیش از حد و عواملی دیگر مثلا ازصدای شکم متنفر بودم چون می گفتم که سوء تفاهک میشه انقد این سه زنگ (5 ماه اول) شکممو تند نگه می داشتم که صدا نده الان مشکی دیگه دارم و اینم اینه که بادی هر چند دقیقه از شکمم بدون اراده خارج میشه که تویه یه جای ساکت مثلا کلاس درس می تونی بشنوی توی سوم بقیه ی سال رو با هزار بدبختی تموم کردم همه فهمیده یودن الان هم که تابستونه باید واسه کنکور بخونم اما نمی تونم نامیدم با خودم می گم که اگه قبولم بشم تو کنکور چه طور تو دانشگاه اینارو تحمل کنم...

- - - Updated - - -

یه ساله داره منو زجرمی ده من ادم درس خونیم هیچشون بهونه نیست
    رفتم چندین دکتر هریک چیزی می گفتن یکیشون منو مسخره می کردحتی رفتم تبریز
    سوم تجربیم میرم چهارم اما انقد منو عصبانی ی کرد هنگام درس خوندن با گریه درسمو می خوندم وهمین هم باعث شد که من 2 تا تجدید بیارم
    اما مشکل اصلیم اینه که من نامیدم و باید روزی چند ساعت درس بخونم اما وقتی یادم میاد که چه مشکلی دارم دلم پر میشه خواهش می کنم چیزی بگید قانعم کنید...

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 شهریور 92 [ 16:08]
    سطح
    40
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    220

تشکرشده 223 در 68 پست

Array
    سلام
    من پزشک نیستم اما تا جایی که میدونم چیزایی که شما میگین علائم IBS هست و با دارو میشه کنترلش کرد
    امیدوارم مشکلتون حل بشه

سایت های اینترنتی با موضوع IBS

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9% ... B%8C%D8%B1 : صفحه ویکی پدیای فارسی
    http://forum.iransalamat.com/%D8%A8%DB% ... %D8%B1-849 : سایت ایران سلامت.
    انجمن بيماران اي بي اس : انجمن بچه های ای بی اس IBS ( وب سایت)
    انجمن بچه های ای بی اس IBS : انجمن بچه های ای بی اس IBS ( وبلاگ)
    اختلال روده تحریک پذیر!/روان شناسی : اختلال روده تحریک پذیر!/روان شناسی
    درددلهای یک بیمار ibs : درددلهای یک بیمار ibs

3. 3 کاربر از پست مفید sah@r تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 09 مرداد 92), shapoor (چهارشنبه 09 مرداد 92), صاعد (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    سلام دوست عزیز

به متخصص و فوق تخصص گوارش مراجعه کردی ؟
    از داروهای گیاهی استفاده کردی ؟
    فکر نمی کنم مشکلت حاد باشه
    اگه از استرس باشه ، که با قبول شدن تو دانشگاه از میزان استرست کم میشه .
    اگه موارد دیگه هم باشه ، مسلما قابل پیگیری و حل شدنه .
    من احساس می کنم به پزشکان خوبی مراجعه نکردی و خیلی پیگیری نکردی برای درمان
    وگرنه اطلاعاتت از بیماریت بالا بود.

5. کاربر روبرو از پست مفید asemani تشکرکرده است .

shapoor (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    دوست عزیز بازم به پزشک رجوع کن.

جدی بگیر امسال سال سرنوشت ساز برای شماست این موضوع ممکنه نذاره سر کلاس و درست یا موقع تست زنی تمرکز کنی و این برا یه داوطلب کنکور خیلی بده.

بازم به پزشک مراجعه کن الآن تابستونه درسات سنگین نیست مواد دارویی برای این موضوع وجود داره.

7. کاربر روبرو از پست مفید shapoor تشکرکرده است .

asemani (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    سوءهاضمه، مشکل‌هایی در هضم و جذب غذاهاست که به اشکال مختلف مانند نفخ، دل‌درد، اسپاسم، یبوست، اسهال، دیر و مشکل هضم شدن غذا، ترش کردن معده و... خود را نشان می‌دهد.
    بسیاری از این موارد را می‌توان با رژیم غذایی مناسب یا گیاهان دارویی و داروهای گیاهی تسکین داد یا درمان کرد. گیاهان حاوی اسانس (رایحه) از مهم‌ترین گیاهانی هستند که از قدیم به عنوان طعم‌دهنده و خوشبوکننده غذاها و تسکین دهنده اختلال‌های سوءهاضمه مصرف می‌شده‌اند زیرا به علت داشتن مواد و ترکیب‌های اسانسی به سرعت جذب می‌شوند و آثار خود را ظاهر می‌کنند. این گیاهان که بیشتر به صورت ادویه‌های مختلف، به خصوص در شرق آسیا از جمله هندوستان و چین مصرف بالایی دارند شامل نعناع، گشنیز، بادرنجبویه، زیره سبز و سیاه، رازیانه، دارچین، هل، جوزبویا و... است که رایج‌ترین و مؤثرترین‌های آن‌ها در درمان نفخ عبارتند از:
    1- نعناع

گیاه معروفی است که در جهان به «مینت» مشهور است. این گیاه حداقل 33 گونه دارد که بیش از 15 گونه از آن‌ها در ایران موجود است.نعناع یکی از پرمصرف‌ترین گیاهان خوراکی دارویی جهان و اسانس (رایحه) آن از پرمصرف‌ترین‌ها در صنایع دارویی و بهداشتی از جمله خمیردندان‌هاست. از اسانس نعناع (روغن معطر آن) برای ساخت داروهای ماساژدرمانی به وفور استفاده می‌شود. 2 نوع نعناع به نام‌های «نعناع فلفلی» و «نعنای قمی» در ایران مصرف بیشتری دارند.محصولات گیاهی نعناع به صورت تازه، خشک، عصاره، عرق گیاهی، چای کیسه‌ای و تنتور مورد استفاده قرار می‌گیرند. البتهاین گیاه آثار قوی و ایده‌آل ضدنفخ، ضددرد (دل‌درد) و ضداسپاسم دارد و بسیار زوداثر است.
    2- گشنیز

گیاهی خوراکی و دارویی است که از قسمت هوایی (برگ‌ها) و میوه آن در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود.گشنیز از خانواده جعفری و دارای رایحه خوشی است که بیشتر آثار گیاه عمدتاً به آن ارتباط دارد.آثار این گیاه عبارتند از: مقوی معده، ضداسپاسم، ضددرد (دل‌درد)، ضدمیکروب، ضدقارچ، تقویت‌کننده قوای جنسی، هضم‌کننده غذا، صفراآور، آرام‌بخش، کاهش‌دهنده قندخون، کاهش‌دهنده چربی‌خون و کاهش‌دهنده فشارخون.
    3- بادرنجبویه

گیاهی است از خانواده نعناع که از نظر شکل ظاهری شباهت زیادی به نعناع دارد ولی بوی آن متفاوت است. این گیاه که از گیاهان خوراکی- دارویی پرمصرف دنیاست به نام ملیسا هم مشهور است و از زمان‌های قدیم در بسیاری از نقاط دنیا به عنوان ضدنفخ، ضدتب و معرق مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین آثار بادرنجبویه که از نظر علمی به اثبات رسیده، آثار ضددرد، ضدباکتری، ضدویروس تبخال، ضدهیستامین، ضدتب، ضدنفخ، آرام‌بخش، خواب‌آور، مقوی قلب، مقوی معده و ضداسپاسم است.
    4 و 5 - دارچین و سیاه دانه

نتایج یک پایان‌نامه نشان داد مصرف دارچین و سیاه دانه به صورت مخلوط و همراه با رعایت رژیم غذایی، نفخ شکم را کاهش می‌دهد.دکتر مژگان پور با راهنمایی دکتر محمد رضا نیاکان لاهیجی و دکتر علیرضا سرکاراتی از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان‌نامه‌ای به ارزیابی بالینی اثرات ضدنفخ گوارشی دو گیاه دارچین و سیاه دانه و مقایسه این داروها پرداخته است.بر اساس این پایان‌نامه، گیاه دارچین به علت داشتن اسانس و تانن، محرک و قابض است و به عنوان تقویت کننده، اعمال هضم و جریان گردش خون به کار می‌رود و از آن برای رفع سوءهاضمه، به ویژه در مواردی که با نفخ همراه باشد، به عنوان بادشکن استفاده می‌شود. همچنین به علت داشتن تانن در رفع اسهال، ضعف عمومی بدن و انعقاد خون مصرف می‌شود و به صورت دارو، مانند گرد و تنتور به کار می‌رود. از سوی دیگر، سیاه دانه حاوی 30 تا 40 درصد ماده روغنی و 5/0 تا یک ونیم درصد اسانس با بوی نامطبوع و قندهای مختلف، مواد صنعتی و ساپونوئیدی است. از اسانس سیاه دانه، ماده‌ای به نام نیژلون استخراج می‌شود. دانه این گیاه اثر قاعده‌آور، ضد کرم، مسهل و زیاد کننده ترشحات شیر دارد از دانه های آن برای مصارف مذکور و دفع گازهای معده و بیماری‌های نزله‌ای دستگاه تنفسی استفاده می‌شود. همچنین از دانه‌های آن، اثر ضدتوموری و ضدباکتری نیز مشاهده شده و ممکن است اثر ضدنفخی آن مربوط به داشتن اثر ضدباکتریایی باشد.این پایان‌نامه می‌افزاید: بیماری نفخ، بسیار شایع است بیشتر مردم جامعه به دلیل بی توجهی و رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب و زیاده‌روی در غذا دچار آن می‌شوند. با بررسی اثر 2 گیاه دارچین و سیاه دانه بر روی نفخ معده، نتایجی که به دست آمد، نشان داد:60 درصد افرادی که سیاه دانه، 90 درصد افرادی که مخلوط دارچین و سیاه دانه و 10 درصد افرادی که دارچین استفاده کردند، بهبود یافتند.
    از خواص زیره سبز می‌توان به بادشکن، مقوی معده، ضد اسپاسم، افزایش دهنده شیر مادران شیرده اشاره کرد
    از طرف دیگر درصد بهبود یافتگان با داروی مخلوط، در زنان و مردان یکسان بوده است. لازم به ذکر است که درصد بهبود یافتگان با داروی مخلوط دارچین و سیاه دانه، بیشتر از داروی سیاه دانه و دارچین به تنهایی بوده و تأثیر دارچین بر روی بیماران، همانند پلاسبو است. با توجه به این که 38 درصد افرادی که دارچین دریافت کرده‌اند، بدتر شده‌اند و عده‌ای نیز دچار سوزش معده، کهیر و حساسیت گردیده‌اند، نتیجه گرفته‌اند که دارچین به تنهایی اثرات همراه با عوارض جانبی دارد.با مصرف داروی سیاه دانه، 3 نفر از بیماران که یبوست داشتند، بهبود یافتند و یک نفر از بیماران دچار بی نظمی در سیکل قاعدگی شده و 2 نفر از بیماران سوزش معده‌شان رفع شد، که البته پس از قطع دارو مراجعه کرده و یک نفر از بیماران نیز ترش کردن معده‌اش بهتر شد. همچنین 2 نفر از بیمارانی که ناراحتی قلبی داشته و داروی مخلوط دارچین و سیاه دانه را مصرف کردند، نفخ‌شان رفع شد؛ اما این داروها روی سوءهاضمه اثر چندانی نداشت. البته تجویز دو داروی دارچین و سیاه دانه با گیاهانی نظیر ریحان، شوید و نعناع اثر را افزایش می‌دهد و می‌تواند به عنوان جانشین داروهای شیمیایی درباره این دسته از بیماران مطرح باشد.
    6- زیره سبز

زیره‌ی سبز گیاهی بوته‌ای و علفی به ارتفاع 0،5 متر است که خاصیت‌های زیادی دارد. از خواص زیره سبز می‌توان به بادشکن، مقوی معده، ضد اسپاسم، افزایش دهنده شیر مادران شیرده اشاره کرد و همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی قوی‌ای دارد.زیره سبز ضد تشنج، ضد صرع، مقوی معده، و عرق آور، ضد سم، ضد صفرا، تقویت کننده قوای جنسی، قابض، ضد نفخ، ضد احتقان، هضم کننده غذا و ادرار آور نیز می‌باشد.
    7- هل

هل گیاهی است که در مناطق حاره و گرم می‌روید. دانه‌های هل بویی قوی و طعمی مطبوع دارد از مغز و پوستش برای درمان و معطر ساختن غذاها و پختن شیرینی استفاده می‌شود.هل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است. جویدن دانه‌های هل پس از صرف غذا به هضم و گوارش بهتر غذا کمک می‌کند و می‌تواند بوی نامطبوع دهان را از بین ببرد.مصرف هل تب را پایین می‌آورد، برای تسکین درد رماتیسم مفید است و ترشی معده را برطرف می‌کند. هل خواص گرمابخشی دارد و معده و روده‌ها را تقویت می‌کنند. همچنین عمل هضم غذا را بهبود می‌بخشد و تقویت کننده قلب است. هل بادشکن است و گاز معده و روده را از بدن خارج می‌کند و تقویت کننده بدن است.
    ویرایش توسط asemani : چهارشنبه 09 مرداد 92 در ساعت 00:29

9. کاربر روبرو از پست مفید asemani تشکرکرده است .

shapoor (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 اردیبهشت 93 [ 22:49]
    سطح
    12
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 16 در 7 پست

Array
    سلام دوست خوبم برای صدای شکمتون احتمالا زخم معده داری دوست منم اینجوری بود بعد غذا فوری آب نخور سعی کن همیشه م یه چیزی مثل شکلات داشته باشی که بخوری اینجوری درس میشه

11. 2 کاربر از پست مفید ستایش06 تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 09 مرداد 92), shapoor (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 مرداد 92 [ 14:03]
    سطح
    1
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    7 days registered
    تشکرها
    8
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام
    مشکلت یبوست و نفخ نیست؟
    من یه مدت یه مشکلی توو همین مایه ها داشتم
    می رفتم سالن مطالعه ولی از خجالت نمی تونستم بمونم
    شکمم صداهای ناجور میداد!
    ولی الان خیلی بهترم
    اگه مشکلت نفخ و یبوست باشه
    باید اولا آب زیاد بخوری
    بعدش تو خوراکت دقت کنی
    فست فود و هله هوله و نوشابه و .. نخوری
    غذاهای سالم و میوه و سبزی بخوری
    خلاصه تغذیه ات رو اصلاح کنی
    صبح ها که از خواب پا میشی حتما یه لیوان اب بخوری
    بعدش شب چندتا الو یا انجیر بذار خیس بخوره صب اول ابش و بعد خودشو بخور
    بعدم سعی کن اصلا باد رو نگه نداری
    برای این کارم سعی کن اغلب تنها باشی مثلا همش برو توو اتاقت تا راحت باشی
    هر قدر بیشتر نگه داری مشکل بدتر میشه
    ورزشم بکن حتما

اینا روشای من بود وقتی یبوست و نفخ داشتم
    شما هم برو دکتر ولی بهتره با روش های طبیعی و اصلاح تغذیه خودت رو خوب کنی
    چون اگه بخوای از الان دارو بخوری تا اخر عمر دیگه باید دارو مصرف کنی
    برو پیش دکتر طب سنتی
    البته درجه یکش ها
    و بعد بخواه که کامل راهنمائیت کنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)