به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 مرداد 93 [ 22:48]
    سطح
    20
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 65 در 25 پست

Array

6 تردید و نگرانی در انتخاب بعلت مسائل مذهبی و سیاسی

سلام.من حدود 7ماهه با ی دختر اشنا شدم و مشغول صحبت برای ازدواجیم.تو مسائل دیگه واقعا تفاهم داریم و دختر فوق العاده خوب و مهربونیه،اما مشکل اصلی من اختلاف بر سر مسائل مذهبی و سیاسیه.مثلا اعتقاد شدید به ولایت فقیه که کاملا عکس منه و استدلال های همدیگه واسه هم بی معدنیه و نگرانی بیشتر اختلاف شدید مذهبی.ان دین رو توی مسجد و هیئت و امامزاده میبینه ولی من نه.یجوری شده واسه اینکه این محبتی که بینمون هست و وابستگی از بین نره آن اعتقاداتشو کمتر از واقعیت و من بیشتر از واقعیت نشون میدم ولی دقیق که فکر می کنم میبینم اصلا اهل مسجد و دعا نیستم.به خودش هم گفتم.تازه دیروز گفت دوس داره با شوهرش بره کربلا که شاخ دراوردم.اصلا چنین چیزی حداقل تا 10سال دیگه تو ذهن من نیست.از انور میگه درک می کنم و همه چی باهم هست.زندگی،تفریح،کار،مهمون و مسجد و این داستانا.فقط خدامیدونه چقدر نگرانم و نمیدونم چکار کنم.جدایی برای هردو بشدت سخت و اونم نمیخاد منو از دست بده.خواهشا راهنمایی بفرمایید.

- - - Updated - - -

یعنی هیشکی پیدا نمیشه یچیزی بگه.دیشب بهش گفتم ازت میترسم.راستشو گفتم. چون من ادم ظالمی نیستم و اونو مجبور به کاری نمیکنم اما اگه آم بخاد مجبورم کنه سخته جلوی کسی که دوسش دارم وایسم.من این اعتقادات پاکش رو واقعا دوس دارم و دلم میخاد زنم مومن واقعی باشه،ولی آن به ظاهر مثل مسجد و مجلس ده=عا اهمیت میده.اما اعتقادات سیاسیش اصلا قابل درک نیست. تابحال تو زندگیم ندیده بودم کسی اینشکلی از ولایت فقیه حمایت کنه که من کاملا مخالفم.تازه به جلیلی هم رای داده فک کننمیدونم چکار کنم.تو دانشگاه جزء بسیج و انجمنه که کاملا مخالفم ولی میگه فقط کار مذهبی می کنیم ،ولی سیاسیش از دید من افتضاحه و یجوری گویا شستشوی مغزیش دادن

- - - Updated - - -

ای بابا کسی پیدا نمیشه یچیزی بگه، بخدا خیلی فکرم مشغوله کمک کنید دیگه

- - - Updated - - -

ای بابا کسی پیدا نمیشه یچیزی بگه، بخدا خیلی فکرم مشغوله کمک کنید دیگه

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 مرداد 92 [ 02:26]
    سطح
    3
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 30 در 10 پست

Array
    اگر زن و شوهر معتقد به دو عقیده مذهبی باشند. در زندگی زناشویی دچار مشکلاتی می شوند که هر چه به طرف کهولت پیش بروند این مشکلات بیشتر می شود. در ابتدای زندگی و یا زمان ازدواج، جاذبه های جوانی و غیردینی موجب می شود که دختر و پسر به هم گرایش پیدا کرده و با هم ازدواج کنند ولی پس از مدتی که سن بالا می رود و جاذبه های جوانی کمرنگ و اعتقادات دینی پر رنگ تر می شوند اختلافات بارز می گردند. این اختلافات در مورد انجام فرائض و مراسم دینی، مسافرت و گردش و مواردی مشابه آن دیده می شود.
    دختر و پسری که با اختلاف در نوع اعتقادات ازدواج می کنند حتی اگر قبل از ازدواج به این توافق رسیده باشند که به مسائل مربوط به مذهب کاری ندارند، پس از کاهش احساسات پرشور جوانی، در زمینه های مختلف اختلاف نظر و احتمالاً‌ ناسازگاری خواهند داشت. تصور کنید در چنین خانواده ای پای یک کودک نیز به میان بیاید. تربیت و پرورش کودک یکی از زمینه های مهم برای ناسازگاری های دائمی زن و شوهر خواهد بود.

- - - Updated - - -

و ممکن است این تفاوت ها باعث اذیت شما نیز شود.در لباس پوشیدن آرایش نکردن همسرتان نرفتن به مجالس عروسی.
    ولی بی شوخی اگه به جلیلی رای داده کمی دقت کن!

3. 6 کاربر از پست مفید دیو مهربان تشکرکرده اند .

baranbanoo (دوشنبه 04 شهریور 92), maryam240 (یکشنبه 10 اسفند 93), sanjab (دوشنبه 31 تیر 92), sara 65 (یکشنبه 30 تیر 92), بهار.زندگی (یکشنبه 30 تیر 92), شمیم الزهرا (یکشنبه 30 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 65 در 25 پست

Array
    والا چی بگم،ما توی اصول دین باهم اختلاف نداریم،مهمونی و عروسی مختلط و ی حجابی نداریم،کاملا تو این چیزا تفاهم هست،حتی دیدگاه مذهبیش که یکم زیاده واسم قابل توجیهه ولی جلیلی رو کجای دلم جا بدم.جدی میگم افکار سیاسیش از دید من کاملا اشتباهه. اصلا نمیتونم قبول کنم اما بهش گفتم که نباید اصلا صحبت سیاسی کنیم، بهیچ وجه. نمیدونم چکارکنم،من نماز و روزه معتقدم،تابحال دوی دختر نداشتم، پولم حلاله و خدایی جدی میگم و به خودشم دیشب گفتم انسان شریف و پاکی هستم.اونم اینا واسش مهمه اما هنوز نتونسته با خودش کنار بیاد.از انور میگم اخه آن ادمی که این میخاد اصلا پیدامیشه.تحصیلات خوب،دانشگاه خوب،هوش بالا،شغل و از آنور اهل این مسجد به آن مسجد و جمعه صبح دعای ندبه و از همه بدتر موافق تفکرات کاملا بی معنی و غلط سیاسیش. همیننننننننننننننن

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 مرداد 92 [ 02:26]
    سطح
    3
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 30 در 10 پست

Array
    بايد عرض نمايم كه با توجه به وجود و عدم معيارهاي ديگر بايد در مورد آن تصميم گرفت. و ديگر اينكه اگر گرايش سياسي طرفين كاملا متضاد باشد اين موضوع در آينده منجر به بي ثباتي در زندگي زناشويي خواهد گرديد.البنه در مورد شما متضاد نیست کمی افراطی گریست
    واگر بينش سياسي شما عميق باشد و با عمل صالح همراه باشد امكان دارد در بينش سياسي همسر خود تاثير گذار باشيد.یا هم ایشان در شما تاثیر بگذارند و شما تغییر کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 65 در 25 پست

Array
    مگه قراره کسی آن یکی رو عوض کنه؟ شاید الان بشه با توقعات مذهبیش مثل امامزاده و ....توافق کرد اما آینده چی؟مثلا 30سال دیگه بخاد از این امامزاده به آن امازهده بره و من نخام.بخاد همش بره هیئت و من نخام.خودش میگه اینجوری نیستم و تعادل و درک دارم ولی خیلی ترسیدم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 آذر 92 [ 23:00]
    سطح
    14
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    47

تشکرشده 202 در 83 پست

Array
    هر کسی عقیده ایی داره و هر عقیده ایی قابل احترامه
    یکی میخواد به روحانی رای بده یکی میخواد به جلیلی رای بده دو دیدگاه متفاوت در سیاست
    هر کسی هم یه طوری خدای خودش رو میپرسته یکی مسجد میره یکی هم توخونه بدون خوندن نماز فقط راز و نیاز میکنه
    هر دو ادمهای خوب و قابل احترامی هستند
    شما باید به یه چیز توجه کنید این که این مذهب و دیدگاه سیاسی مخالف با شما تا چه حد در تصمیم گیری و ها نظراتش دخیله
    ایا اعتقاداتش رو در تمامی امور روزمره دخیل میکنه یا تنها برای دل خودش میره امامزاده و راز و نیاز میکنه
    ایا شما رو محکوم میکنه که مثله خودش باشید یا به شما و عقایدتون احترام میگذاره و تنها برای خودش این دیدگاه رو داره

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 65 در 25 پست

Array
    ممنون از نظراتتون،آن اصلا مخالف با عقاید من نیست و منو به عنوان ی ادم پاک و خوب قبول داره ولی میگه دلم میخاد توی اموردینی(مسجد و امامزاده و دعا و ....)شوهرم همراهیم کنه و تنها نرم. نمیفهمم منظورتون از این جمله چیه "ایا اعتقاداتش رو در تمامی امور روزمره دخیل میکنه یا تنها برای دل خودش میره امامزاده و راز و نیاز میکنه" اما دلش میخاد طورب زندگی کنه که خدا ازش راضی باشه و رضایت شوهر براش مهمترینه.میگه قطعا تو این کارا افراط نمیکنه، و درعمل توی این مدت من اعمال دینی خاصی که همش به زبان میاره رو ندیدم مثل زیاد امامزاده رفتن،دعای ندبه، هیئت زیاد، یا گرفتن روضه مستحبی و ازین داستانا.فوق العاده باهوش و درسخونو و دوستاش از همه قشری هستن، خودش چادریه.گاهی اوقات من میترسم این چیزای مذهبی بشه همه زندگیمون ولی میگه ی قسمتی از زندگی ایناست و تفریح و مهمونی و چیزای دیگه قطعا به اندازه هست.تازه بمن انتقاد میکنه که خیلی کم میرم تفریح و مهمونی.با همه روابطش عالی و فوق العاده مهربون، بقول خودش "کپسول مهربونی". نمیدونم اما شک و ترس زیادی تو وجودم افتاده.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,370 در 1,793 پست

Array
    سلام احمدجان،داری دو دستی میزنی زیربخت خودت۱‏_اول هردو یه مذهب دارید۲‏_هردوپاک واهل زندگی۳‏_خودش میگه تمام زندگیش مراسم مذهبی نیست۴‏_بیشترازتو که اونو درک کنی تورو درک میکنه۵‏_ازتو صبورتر به نظر میرسه؛اونوقت تو داری روی تمبرسوخته حساسیت نشون میدی.تازه این اختلاف سیاسی میتونه جذاب هم باشه،دوست خوبم جوانی که فروج جنسی خودش رو محافظت کنه احتمال مذهبی شدن(‏ زیادیش)قبل ازدواج زیاده.حالاخوبه رفته امامزاده وهیئت اینجوری داغ شدی نرفته اکس پارتی!‏

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 02 [ 03:26]
    سطح
    98
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 750
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    3,274

تشکرشده 2,351 در 551 پست

Array
    سلام آقای محترم.
    کمی تا حدی شبیه من و همسرم هستین البته با این تفاوت که من این چیزارو قبل ازدواج نفهمیدم و همسرم فهمیدم و به خاطر علاقش به من اعتقاداتشو بروز نمیداد! و حتی عکسشو بروز میداد!
    ما شاید شبیه آینده شما باشیم برای همین براتون پست میذارم.(البته اگه باشیم که خیلی خوش به حالتونه)

تمام حرفایی که گفتین میتونه هم مهم باشه و هم مهم نباشه.مثلا در سیاست من و همسرم اختلافمون با شما خیلی فراتره(همسر من کلا نظام اسلامی رو قبل نداره و تو عمرش رای به هیچکس ندادن!) اما این موضوع برامون مشکل خاصی ایجاد نکرده.چون من تونستم از نظر سیاسی اونو بپذیرم و منم باهاش همگام شم(از نظر قلبی نه اما از نظر ظاهری منم قبول کردم که دیگه رای ندم گرچه قلبا من رای میدم اما به خاطر شادی همسرم در ظاهر نمیدم) البته تو آشنایان هستن زن و مردی که حتی کارشون به قهرای چند روزه کشیده فقط سر اینکه کاندیداشون باهم فرق داشت!!!!!.اینا بستگی به نرمش دو طرف یا حداقل یک طرف داره.

اما اعتقادات اینطور نیستن.یعنی نمیشه گفت تو اعتقاد در ظاهر واجباتو انجام نده و بگه قلبا راضی نیست!!! به نظر من اگر هیچکدومتون در زمینه سیاسی تعصب ندارید (عذرمیخوام اما من برداشتم این بود که شما کمی متعصبین روی عقاید سیاسیتون) زیاد مهم نیست اما اعتقادو جدی بگیرید. این وابستگی و علاقه در صورتی که وصلتی سر نگیره به مرور کم میشه اما اگر ازدواج کنین اعتقادات شما همیشه باهاتونه و نمیتونین بگین به مرور کم میشه!

گرچه زن و مرد به هم در طول زندگی نزدیک میشن اما شما که خودتون و اون خانمو شناختین ببینین میتونین این جدال رو یک عمر بپذیرین؟
    ایشون هم حق دارن که بخوان همسرشون باهاشون همراه باشه و شما هم حق دارین که به جایی که علاقه و اعتقادتون نیست نرین.

پس روی این مساله خیلی تامل کنین

(من نظرم اینه کبوتر با کبوتر ، باز با باز... نمیدونم چرا خیلیا از این اختلافا چشم پوشی میکنن... لطفا تا میتونین بعد ازدواجتون چشم پوشی کنین نه قبلش!)

انشاالله که بهترین تصمیمو بگیرین

یک سوال

کلا اگر سیاستو از ذهنتون خارج کنید. به عقاید و اعمال مذهبی این خانم چه حسی دارید؟
    ممکنه تو ذهنتون باشه یک روزی مثل این خانم رفتار کنید؟

11. کاربر روبرو از پست مفید شمیم الزهرا تشکرکرده است .

سیمین‌دخت (دوشنبه 31 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 65 در 25 پست

Array
    ممنون شمیم الزهرا،چرا اگه شبیه شما باشیم خوش بحالمونه؟
    درمورد سیاسی من اصلا واسم مهم نیست و فقط ازش خواستم اگه تو جمع فامیل ما صحبتایی شد که مخالف حرف اونه جواب نده و تاحدودی موافقه که توفامیل بحث صحیح نیست.اما اصلا سیاست واسم مهم نیست ولی دید سیاسی باید صحیح باشه.میشه کلا یکم بیشتر برام بگین. حقیقتش من با خاموادم فرق دارم با اینکه تو خانواده بویژه بابام با اینکه فوق لعاده انسان های شریف و پاکی هستن ولی اهل نماز روزه و امامزاده نیستن.من از بچگی حدودا نماز میخوندم همیشه هم روزه میگرفتم .از وقتی باهاشم اعتقاداتم بیشتر شده و واقعا دلم میخاد از نظر اعتقادی شبیهش بشم و تو این راه کمکم کنه.کم اگه زنم اهل نماز نباشه منم کم کم سست میشم و ممکنه نخونم واس همین دلم میخاد باهام باشه.به اعتقادات و قلب پاکش حسودیم میشه و دلم میخاد ایمان به خدا تو قلبم باشه.فقط یکم میترسم اما خودش میگه همه چی باهم و در کنارهمه.بشترم فکر میکنم هنوز تو جو دانشگاه و خوابگاهه،نمیدونم اما نگرانم شدید.در جواب دوستمون امین بگم که منم باهات موافقم.انسان فوق العاده مهربونیه،اهل زندگی،آشپزی،شوهرداری از همه لحاظ و اینکه واقعا منو دوس داره خیلی زیاد.موندم چه کنم.از آینده میترسم.مشاورم بهش گفت که اعتقادات خیلی زیاده.گفت این آقا عوض نمیشه ولی احتمال اینکه رفتارای تو معتدل تر بشه زیاده.خانم شمیم الزهرا لطفا باز برام بنویسین خیلی میترسم بویژه از آینده،20 سال دیگه..........

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)