به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 93 [ 10:36]
    سطح
    3
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Overdrive100 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array

چیکار کنم از عصبانیتم کاسته بشه...(نیازمند راهنمایی شدید)

درود به تک تک دوستان این تالار

ضمن خسته ناشید فراوان از تموم دوستان در امور اجرایی مشکلات این تالار

دوستان شاید منو فقط در امر ازدواج زیارت کرده بودید تشکر می کنم از همه ی عزیزانی که در این امر یاری رسوندن مشکلات ازدواجمون به خوبی و شکر ایزد منان گذشت خلاصه برای ازدواج مزاحمتون نشدم

اون دوستانی که در تاپیکم جویای احوال بودن می دونستن که من یه مشکلی دارم گفتم از شما دوستان عاقل و فهیم کمکی دریافت کرده باشیم دوستان من در خانواده پدری خیلی جوشی هستم عمه منم از پدر بزرگش به ارث برده بود و جوشی هستش کلا خانواده پدریم جوشی بودن منم به ارث بردم این جوشی بودنو نمی دونم چطوری کمش کنم یا به کلی مهارش کنم یه دلیلش هم خصوصیات کاری بنده هست و فکر می کنم دارم ضربه می خورم و خواهم خورد الانم که دارم زن میگیرم نمی خوام این خانوم شاهد داد و فقان من باشه باید متذکر بشوم که این خوردی اعصاب فقط 15 دقیقه به طول می انجامه نمی دونم کسی با این مشکل دست و پنجه نرم کرده یا خیر منو راهنمایی کنید که چه ترفندی به کار بگیرم که مهرش کرده باشم

خواهش دارم ازتون که تاپیک معرفی نکنید و نگید برم پیش مشاور تشکر می کنم

2. 2 کاربر از پست مفید بی وفا تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 28 تیر 92), شمیم الزهرا (یکشنبه 30 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 آبان 92 [ 23:58]
    سطح
    8
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 68 در 33 پست

Array
    من فک نمیکنم جوشی بودن یه چیز ارثی باشه همش به نوع روابط وتربیت خانوادگی برمیگرده و اینکه میگید خانوادتا اینجوری هست به نظرم بیشتر یه جور تلقینه
    برای همین هم من به شما پیشنهاد میکنم در قدم اول این تلقین رو از خودتون دور کنید و به خودتون بقبولونید که میتونید در مواقع عصبانیت رفتار نرمالتری داشته باشید
    این معضل اونقد بزرگه که باعث میشه خیلی از خانوما از رفتار پرخاشگرانه همسرشون دلگیر بشن و همین خودش مقدمه سرد شدن روابطه چون هرچقدرم نازشو بکشید بعدا بازم دل ادم صاف نمیشه

4. کاربر روبرو از پست مفید سیمین‌دخت تشکرکرده است .

del (شنبه 29 تیر 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    سیمین دخت عزیز سپاس

دوست عزیزم این عصبانیت من ریشه در ارثی بودن داره
    پدر بنده هم میگه که هم پدرش که میشه پدر بزرگم جوشی بوده و هم برادر پدر بزرگم که میشه عموی بابام جوشی بوده

دست خودم نیست نمی تونم نرمال باشم

مثلا من جدای مسائل کاری بنده من برای اینترنت ثبت نام کرده بودم خود شرکت بهم گفته بود 4روزه وصل میشه 8 روز منتظر بودم و جویای اطلاعات برای وصل شدن سرویسم از طریق تلفن بودم ولی اخرین بار زنگ زدم دیدم ور نمی دارن منم کلی از کارای شرکتم رو هوا بود کارای خونه ام مونده بود من رفتم شرکت به زنه میگم خانوم سرویس ما کی وصل میشه و اینا یه جوری جواب داد انگار ازم طلبکاره چنان جوشی که اوردم اونجا بیچاره چپید پشت میزش حرف نزد از ترس به من رئیسش منو صدا زد و برد کارمو تا همون روز درست کرد اینارو گفتم که بدونین دست خودم نیست چیکار کنم اخه تلقین هم نمی کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 مرداد 92 [ 02:26]
    سطح
    3
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 30 در 10 پست

Array
    بی وفای عزیز منم مثل تو ام.وقتی عصبانی شم نمیتونم خودمو کنترل کنم.من سربازم.اونروز به مافوقم یه سیلی مشتی زدم.بعد با هزار دردسر از دلش دراوردم چون بیچاره خطایی نداشت.امیدوارم دوستان هم به تو هم به من کمک کنند

7. کاربر روبرو از پست مفید دیو مهربان تشکرکرده است .

بی وفا (جمعه 28 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 آبان 92 [ 23:58]
    سطح
    8
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 68 در 33 پست

Array
    ولی تا وقتی که این حسو مدام تو خودتون تکرار کنید که این ویژگیم ارثیه و نمیشه کنترلش کرد نمیتونید کاری بکنید اما چند راه حل:

وقتی عصبانی هستید موقعیت خودتونو تغییر بدید و محیط رو ترک کنید. اگه چند بار خودتونو اجبار به این کار کنید کم کم عصبانیتتون کم میشه و بیخودی عصبانی نمیشید و بعد چند بار این رفتار براتون ملکه میشه

کارای دیگه هم اینکه ببینید چجوری میتونید الفاظی که موقع عصبانیت به کار میبرید رو طوری انتخاب کرد که هم ناراحت بودنتونو نشون بدید و هم خیلی بد برخوردد نکنید

از کارای دیگه اینکه وقتی حس کردید دارید عصبانی میشید مثلا قلبتون تند میزنه یا تنفستون تغییر میکنه تو این مواقع اول چند نفس عمیق بکشید و یه لیوان اب بخورید یا اینکه روی زمین دراز بکشید و عضلاتتونو شل کنید تا از حالت انقباضی که به دلیل عصبانیت ایجاد شده خارج بشه

9. 2 کاربر از پست مفید سیمین‌دخت تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 28 تیر 92), بی وفا (جمعه 28 تیر 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیمین‌دخت نمایش پست ها
    ولی تا وقتی که این حسو مدام تو خودتون تکرار کنید که این ویژگیم ارثیه و نمیشه کنترلش کرد نمیتونید کاری بکنید اما چند راه حل:

وقتی عصبانی هستید موقعیت خودتونو تغییر بدید و محیط رو ترک کنید. اگه چند بار خودتونو اجبار به این کار کنید کم کم عصبانیتتون کم میشه و بیخودی عصبانی نمیشید و بعد چند بار این رفتار براتون ملکه میشه

کارای دیگه هم اینکه ببینید چجوری میتونید الفاظی که موقع عصبانیت به کار میبرید رو طوری انتخاب کرد که هم ناراحت بودنتونو نشون بدید و هم خیلی بد برخوردد نکنید

از کارای دیگه اینکه وقتی حس کردید دارید عصبانی میشید مثلا قلبتون تند میزنه یا تنفستون تغییر میکنه تو این مواقع اول چند نفس عمیق بکشید و یه لیوان اب بخورید یا اینکه روی زمین دراز بکشید و عضلاتتونو شل کنید تا از حالت انقباضی که به دلیل عصبانیت ایجاد شده خارج بشه

خواهر من درک نمی کنی چی میگما
    من میگم موقعی که قاطی می کنم هیچی نمی فهمم نه رحف بابامو نه حرف زنمو هیچکس فکر میکنی از روی پدر گشتگی میام با طرف بحث می کنم ولی در زمانی که خوبم با طرفم بگو بخند خنده شوخی مزاح می کنم ولی امان از موقعی که جوش بیارم دیگه نمی تونم کاری انجام بدم

مرسی از راهکارتون

دوستان عاقل و فهیم نیستند که یاری برسونند

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 مرداد 94 [ 18:26]
    سطح
    30
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    395

تشکرشده 383 در 145 پست

Array
    سلام جناب بی وفا
    چند تا سوال داشتم
    تعداد دفعات جوش آوردنتون چقدره؟
    مثلا روزی چند باره؟ هفته ای چند بار؟ ماهی چند بار؟ یا سالی چند باره؟
    هر بار که کاری درست انجام نشه عصبی می شین یا اوضاع باید از یه حدی فراتر بره که اینطوری بشه؟ این حد رو می تونین تعریف کنید؟ منظورم اینه که چه مدت تحمل می کنید و دندون روی جگر می ذارید بعد پرخاش می کنید؟
    موقع عصبانبت فقط داد می زنید یا خدای نکرده از کلمات نامناسب یا حرفایی که دل طرف مقابل رو بشکنه استفاده می کنید؟
    یا مثلا چیزی رو پرت می کنید یا بشکونید؟

12. کاربر روبرو از پست مفید saraamini تشکرکرده است .

بی وفا (جمعه 28 تیر 92)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    سلام و درود بر سارا مینی

تعداد جوش اوردن چی بگم بسته به موضوع و کار داره هفته ای شما بگیر 10 مرتبه بیشتر بر سر مسائل کاری

بله هر گاه کاری درست انجام نشه عصبی میشم یا اینکه طرف سرم داد بزنه به حد جنون میرسم و اخرین موضوعی که سرش جوش میارم توهین به کسی که دوستش دارم مثلا خانواده و یکی دیگه هم هست که طرف بخواد خودشو زرنگ نشون بده و حق دیگران و نادیده بگیره

تا بحال دقت نکرده ام که وقتی جوش میارم چی میگم ولی می دونم که فحش اصلا نمی دم ولی تیکه هایی که به طرفم بار میکنم از 100تا فحش باید بد تر باشه ولی فحش نمی دم چیزی هم نمیسکونم ممکنه دستمو محکم بزنم به دیوار یا میز ولی نه چیزی نمیشکونم

اصلا دست خودم نیست باور نمی دونم می کنی یا نه و از همه جالبتر اینه که فقط 15 دقیقه طول میکشه سر 15 دقیقه فروکش میشه

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    دیو مهربان مرسی از راهکار های شما ولی نمی شه اینارو یه مشاور هم برام گفته بود ولی نشد نمی دونم شما اینکارارو کردی خودت جواب گرفتی یا نه ولی لا مصب اصلا نمی دونم چجوری پیشگیری کنم باز تشکر ازت

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 مرداد 94 [ 18:26]
    سطح
    30
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    395

تشکرشده 383 در 145 پست

Array
    خب هفته ای ده مرتبه میشه گفت زیاده و باید جدی روش فکر کرد البته خدارو شکر که آدم درستی هستین و ناسزا نمی گین ولی مشخصه که خودتون هم از این قضیه رنج می برین
    عصبانی شدن و خشم برعکس اون چه که همه فکر می کنن که فقط یه مسئله روحی روانیه به نظر من مسئله ای هست که دو بعد داره بعد جسمی و بعد روحی روانی
    از نظر بعد جسمی توی طب سنتی دو نوع طبع واسه آدما در نظر میگیرن سرد و گرم
    کسانی که طبع سردی دارن خونسردتر هستن کمتر با بقیه می جوشن بیشتر می خوابن کمتر فعالیت می کنن و کسانی که طبع گرمی دارن برعکس پرجنب و جوش و اجتماعی و فعال هستن و زودتر هم عصبانی میشن و از کوره در میرن البته به صورت ذاتی و شرایط محیطی و زندگی و شرایط روحی فرد هم جداگانه روی این مسئله تاثیرگذاره
    با توجه به خصوصیاتی که شما توی تاپیک های دیگه تون از خودتون ارائه دادین که آدم برونگرا و فعال و اجتماعی هستین فکر میکنم طبع بدنتون گرم باشه که البته تشخیص دقیق رو می تونید با مراجعه به اطبای طب سنتی داشته باشید حالا من خودم به طور کامل مراکز طب سنتی که به تازگی خیلی هم اقبال به سمتشون زیاد شده رو قبول ندارم و بعضی جاها متاسفانه واقعا دکان شده اما کلیت مسئله چیزیه که قابل انکار نیست
    شما با یه رژیم غذایی مناسب می تونید طبع خودتون رو تعدیل کنید مثلا از خوردن غذاهای خیلی گرم مثل فلفل و دارچین و امثالهم اجتناب کنید و غذاهای سرد رو توی برنامه غذاییتون بیشتر کنید حتی حجامت چند ماه یکبار هم میتونه به این قضیه کمک کنه که البته اینها همه می تونه زیر نظر یک پزشک متخصص طب سنتی باشه
    اینکه می گید این مشکل تو خانواده شما ارثیه یعنی که مشکل شما می تونه ژنتیکی هم باشه مثلا یک هورمونهایی در بعضی ها بیشتر یا کمتر ترشح میشه که اصلا هم دست خودشون نیست و باعث میشه زودتر عصبانی بشن و نتونن عصبانیتشون رو کنترل کنن که برای این مسئله هم می تونید به یک متخصص غدد یا متخصص اعصاب مراجعه کنید تا از نرمال بودن سیستم عصبی و هورمونی بدنتون هم مطمئن بشین اگه مثلا مشکل هورمونی باشه با دارو قابل درمانه
    اما از نظر بعد روانی چون میدونم آدم معتقدی هستین کار خیلی راحت تر میشه چون طبع هر قدر هم گرم باشه قبول دارید که ما انسانها مختار هستیم و به خاطر همین در برابر خداوند مسئولیم پس حتما می تونید با خویشتن داری تعداد دفعات عصبانیت رو کم کم، کم کنید و مثلا به هفته ای 2-3 بار برسونید اگر بتونید قرآن زیاد بخونید یا مثلا آیه هایی که توصیه به کظم غیظ شده مثل آیه شریفه زیر رو و یا مثلا احادیثی که از خشم گرفتن بر مردم به شدت نهی شده بدید بنویسند و قاب کنید توی دفتر کارتون بگذارید و هر بار عصبانی شدید با نگاه به اونها بتونید خشم خودتون رو کنترل کنید

وَسَارِعُواْ إِلَى مَغْفِرَةٍ مِّن رَّبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ الَّذِينَ يُنفِقُونَ فِي السَّرَّاء وَالضَّرَّاء وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ

• بر يکديگر پيشی گيريد برای آمرزش پروردگار خويش و رسيدن به آن بهشت که ، پهنايش به قدر همه آسمانها و زمين است و برای پرهيزگاران مهيا شده است
    • آن کسان که در توانگری و تنگدستی انفاق می کنند و خشم خويش فرو می خورند و از خطای مردم در می گذرند خدا نيکوکاران را دوست دارد

رسول اکرم(ص): ان الغضب من الشیطان و ان الشیطان خلق من النار و انما تطفأ النار باالماء فاذا غضب احدکم فلیتوضا

• خشم از شیطان و شیطان از آتش آفریده شده است و آتش با آب خاموش می شود پس هر گاه یکی از شما به خشم آمد وضو بگیرد

.::هادی آنلاین::. - احادیث در مورد خشم وغضب

16. 2 کاربر از پست مفید saraamini تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (شنبه 29 تیر 92), بی وفا (شنبه 29 تیر 92)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)