به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 68
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 12 اردیبهشت 88 [ 00:29]
    سطح
    42
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 18 پست

Array

راهنمايي براي ازدواج

سلام خدمت عزيزان خدا قوت
    بنده مشكلي داشتم كه بسيار ذهنم رو مشغول كرده هر چه فكر مي كنم به راه حل نمي رسم و از اين رو دنبال راه ميگردم كه هيچ مشكلي نيست كه راهي نداشته باشه از اين رو از همه بزرگان سايت دوستان عزيز كارشناسان محترم و جناب آقاي سنگ تراشان خواهشمندم كه مرا از اين سر در گمي نجات دهند
    بنده دختري 21 ساله دانشجومشهد و اهل جنوب هستم تقريبا 3ماه پيش از طريق يكي از دوستان خوابگاهيم با پسري 23ساله از اطراف مشهد آشنا شدم البته چند ماه بود كه در موردش تحقيق كرده بودم تا اينكه به من ابراز علاقه كرد نا گفته نماند 2تامون خيلي همديگرو دوست داريم از نظر رفتار اخلاق سليقه و بسياري از چيزها شبيه هم هستيم از يك خانواده خيلي مذهبي بسيار فهميده و اصيل هستش خودشم خيلي آدم درستيه البته اينو بقيه ميگن طوري كه تحقيق كردم و توي اين مدت باهاش برخورد داشتم ما با هم قصد ازدواج داريم موضوع رو خونواده ايشون مي دونن اما پدرش بسيار مخالفه به خاطر تفاوت مذهب. من اهل سنت هستم و ايشون تشيع هستن واقعيتش اينه كه من از بس ميترسم اصلا جرات نميكنم موضوع رو با خونوادم مطرح كنم ميدونم خانواده ي من هم خيلي مخالفت مي كنن از طرفي اگه بدون باباش واسه خواستگاري بياد قبول نمي كنن من از ناحيه پاهام مشكل دارم پاهام فلجه و خونوادم در مورد خواستگارام خيلي سخت گيري مي كنن طرف حتما بايد كار درست حسابي داشته باشه كه ايشون الان بي كارن ميگن تا چند وقت ديگه ميره سر يه كار. ولي من خيلي ميترسم از جانب خونوادهامون بابا ايشون گفتن بين من و خونوادش يكي رو انتخاب كنه البته مادرش خيلي طرف اونه ما براي رسيدن به هم راه سختي رو بايد طي كنيم از طرفي من بسيار كم تحمل و بهانه گير شدم روز به روز افسرده تر و نااميدتر شدم همش از آينده وحشت دارم روز به روز دلم تنگ تر ميشه هيچ وقت نسبت به هيچ كسي همچين احساساتي نداشتم نميدونم شايد خيلي ها بگن اين احساسات پوچ و الكي هستش اما من چند مورد دوست از جنس مخالف داشتم كه هيچ كدوم همچين برخوردا و رفتارايي باهام نداشتن و من همچين حسي بهشون نداشتم هر چه بوده بعد يك ماه خسته ميشدم اما هر چقدر از آشناييمون ميگذره من دوست داشتنم بزرگتر ميشه خيلي دوستم داره ايمان دارم در كنارش خوشبخت ميشم خيلي هوامو داره دركم ميكنه در كنارش آرومم ميدونم رسيدنمون بسيار دشواره اما غير ممكن نيست مطمئنم راهي هست اما فكرم از كارافتاده از شما خواهانم راهنماييم كنيد كه بتونيم از راه هاي منطقي كه خلاف عرف جامعه نباشه به هم برسيم اصلا دوست ندارم كاري كنم كه مورد قبول جامعه نباشه اما واسه ريسدن به هم ما حاضريم از جان بگذريم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 آذر 87 [ 12:43]
    سطح
    39
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: راهنمايي براي ازدواج

سلام دوست عزيز
    من مطلب شما را چند بار خوندم
    حقيقتش نميشه جواب محكمي داد!!!
    چيزي كه من ميتونم به شما بگم اينه كه واقعا عالي هست كه شما تا همين جا هم اميدتون را حفظ كردين
    آفرين بازم اميدوار باشين
    اما در مورد صحت كارتون حتما با يك مشاور خوب صحبت كنين
    فقط صبر كنيد و اميدوار باشيد

3. کاربر روبرو از پست مفید فتانه تشکرکرده است .

فتانه (سه شنبه 05 شهریور 87)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 18 پست

Array

با سلام به همه عزيزان ممنون از خانم فتانه عزيز كه پاسخ دادن خيلي تعجب مي كنم من هر روز ميام و منتظر راهنمايي شما كارشناسان هستم اما متاسفانه ...

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 18 پست

Array

با سلام مجدد ميخواستم بگم كه من حاضرم به خاطر ايشون از مذهبم بگذرم موضوع رو با خونوادش مطرح كردند اما متاسفانه باز هم مخالفت كردند به خاطر شرايط جسمي من اين دفعه ديگه نمي دونم چه كار بايد كرد در حاليكه خودش ميگه من همه جوانب رو سنجيدم كاملا ميتونم با اين مشكل كنار بيام اما والدينش ميگن نه يا من يا اونا دوتا مون افسرده شديم هر چه سعي ميكنم التماسش ميكنم بيا فراموش كنيم ميگه امكان نداره ميگه حاضرم تا آخر عمر ازدواج نكنم و همين جوري ادامه بدم كه من مخالفم چون ميخوام زندگي كنم من جنوب باشم و اون مشهد مشكلي حل نميشه جز دل تنگي و بهانه گيري واقعا موندم چه كنم ديشب به خاطر گريه هاش دوباره برگشتم ولي حس مي كنم غرورم پيش خونوادش له شده چون خيلي بد راجع به من قضاوت كردند باباش ميگه بي دينم و مشكل پامم بد جور زده به رخش خواهش ميكنم كمكم كنيد ديگه طاقت هيچ كاري رو ندارم چون واقعا همديگرو دوست داريم واسه هم ميميريم ولي خونواده هارو چي كار كنيم هنوز خونواده من بي خبرن اونا خبر دار بشن ديگه فاجعه است كمكم كنيد خواهش مي كنم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 18 پست

Array

با سلام چرا كسي مرا راهنمايي نمي كند خواهش مي كنم خيلي در شرايطي سختي قرار گرفته ام كمكم كنيد

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 مهر 87 [ 10:11]
    سطح
    36
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

تنها ميتونم بگم شايد بشه از يك طريق اين ازدواج سر بگيره اين كه شما شيعه بشيد وگرنه با توجه به فرهنگ جا افتاده تو جامعه ما فكر نكنم پدرش راضي به ازدواج شما بشه واين طور كه گفتين بدون حضور پدر ايشون پدر شما رضايت نميده

8. کاربر روبرو از پست مفید lilay khaste تشکرکرده است .

lilay khaste (سه شنبه 05 شهریور 87)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلامbahare.tanha
    ضمن تشکر از حسن اعتمادتون و بیان مشکلتون
    غالبا افراد نسبت به درستی یا غلطی انتخاب خود کاملا آگاه هستند، لیکن وقتی خودشون را در موقعیت احساسی قرار می دهند، تحت فشار این احساس عکس العمل نشان می دهند. و این کافی نیست.
    ازدواج فراتر از یک حس اوج هست. حسی که عشق نامیده می شود.
    حتی اگر خانواده شما دو نفر قبول می کردند، باز هم بنده به عنوان یک مشاور همین پست را می زدم و مشکلات چنین ازدواجی را گوشزد می کردم.
    الان شما تحت یکی از نیازهایتان که نیاز به مونس هست دست به این انتخاب زده اید. اما به این معنا نیست که شما تنها همین نیاز را دارید. بلکه اکنون این نیاز بزرگتر شده است و روی انتخاب شما تاثیر گذاشته است.
    شما علاوه بر این نیازهای دیگری هم دارید، نیاز به آرامش ، نیاز به احترام، نیاز به استقلال، نیاز به فردیت
    لیکن این ازدواج سایر نیازها را نادیده می گیرد. همانطور که الان شما مجبور به نادیده گرفتن آنها شده اید.
    تفاوت مذهب، تفاوت فرهنگ، بیکاری این آقا، مخالفت خانواده ایشون، تاثیر منفی احساسی ناشی از این مسئله روی تحصیل شما، از دست دادن کنترل خود نسبت به رفتارتون ( مانند تاثیر اقتصادی منفی این مطلب روی شخض شما از جمله هزینه تلفن همراه که اشاره کرده بودید) ، بعد مسافت شما از هم و بسیاری از مسائل دیگر همه گوشه ای از موانع وهمچنین تگناهای آینده شما در این نوع ازدواج هاست.
    البته معمولا چنین ازدواجی به شدت با مخالفت خانواده ها روبرو می شود، اما حتی اگر خانواده ها تحت فشار شما کوتاه بیایند، چنین زندگی دوام نخواهد آورد. یا فشارهای آن چنان است که پشیمانی شدیدی همراه این زندگی وجود خواهد داشت.
    ناپختگی دیگری که در هر دو شما نشان می دهد که هیچکدامتان مهارت ازدواج را ندارید و آماده نیستید، نحوه پیش روی شما در موضوع احساس هست.
    ابتدا باید انتخابی قطعی شود و بعد دلبستگی ایجاد شود. تا وقتی که شما تعهدی به هم ندارید ، درگیر مسائل احساسی شدن و آن را تا این حد رشد دادن نشان از ناپختگی هر دو شما دارد.
    یعنی اگر شما هر دو آمادگی ازدواج داشتید، اول باید این مسائل را پیگیری می کردید و پس از قطعی شدن شرایط و نامزدی به هم دلبستگی ایجاد می کردید. اما اکنون یک وابستگی افراطی احساسی آن هم در غیاب مسائل منطقی ازدواج ایجاد شده است و همین طور که تا کنون جز درگیری ذهنی برای شما نداشته است از این به بعد هم نخواهد داشت. و هر چه زمان بگذرد اصلاح این رفتار سخت تر است.
    افرادی که چندین سال در ابراز احساسات اینگونه پیش روی کردند، و در غیاب مسائل منطقی با احساس این چاله را پر کردند، در نهایت مجبور به ترک یکدیگر شدند در حالیکه این رنج بسیار سنگین و غیر قابل تحمل بوده است.

البته این پیشنهاد تلخ و سنگدلانه به نظر می رسد. اما خواهی نخواهی واقعیت است. به نظر کنار گذاشتن این انتخاب از طریقی که فشار زیادی برای شما پیش نیاید بهترین راه حل باشد و بهتر است تحت نظر یک مشاور خانواده این مسئله را عملی کنید تا آسیب ناشی از ترک، کمتر به شما آسیب برساند.

نکته مهم اینست که ما انسانها مختار هستیم و گوشزد کردن خطرات و مشکلات این انتخاب به شما ، مانع از آزادی عمل شما نیست. یعنی شما علیرغم همه این توضیحات می توانید به روش احساسی خود عمل کنید، لیکن این آگاهی را داشته باشید که هزینه آن بسیار بسیار بالاست و نتیجه آن اندک و این شما هستید که مسئول انتخاب خود هستید.
    با توجه به مشکلاتی که در مسئله تحصیلی برایم ارسال کرده اید، حتما شما باید چندین جلسه حضوری با یک مشاور خانواده صحبت کنید. مطمئنا سود خواهید بود. و من اینجا فقط به طور کلی موانع و هزینه های این انتخاب را برشمردم.
    مطالعه مقاله مرتبط با ازدواج و سئوالات دختر و پسر در این تالار منجر به بالا رفتن مهارت ازدواج در شما شده و خزانه رفتاری شما را گسترش خواهد داد.

10. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 14 شهریور 87)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 18 پست

Array

سلام طاعات و عباداتتون قبول
    ممنون آقاي سنگ تراشان از پاسختون خيلي انديشيدم 4 5 باري پستتون رو خوندم حق با شماست من اين روزها به خاطر فشارهايي كه رومه خيلي كم تحمل و تامل شده ام ممنونم يادآوري كرديد واقعا خوش حال شدم در مورد اين قضيه حتما پيش يك مشاوره خانواده خواهم رفت و به گفته هاي شما عمل خواهم باز هم متشكرم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

بهاره جان چه خبر عزیزم؟ چی کار کردی؟

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 18 پست

Array

سلام شاد عزیزم ممنون از اینکه احوال ما رو هم پرسیدید همیشه به دوستان حسودیم میشد چون به تاپیک های همه سر می زدید و نظرتون رو بیان میکردید اما خدا رو شکر این دفعه به ما هم افتخار دادید
    اوضاع زیاد جالب نیست تحت نظر مشاورم اما هنوز جالب نیست خدا رو شکر موضوع باباش که به سرطان خون مشکوک بودند حل شد یعنی همه آزمایشات سالم در اومد کارت سربازی شم گرفته الان تا دو هفته دیگه کار گچ ساختمونش تموم میشه میره سر کار میخواد تعمیرات موبایل بزنه اما اونم از نظر روحی خیلی ضعیف شده که خودم سعی کردم بهش امید بدم اما خونوادش هنوز ناراضیند نمی دونم چه میشه منم تا از طرف خانوادش مطمئن نباشم به خونوادم چیزی نمی گم نمی دونم خیلی از لحاظ روحی کم آوردم دو هفته ست دانشگاه نمیرم حال و حوصله هیچ کاریو ندارم امروز وقت روان پزشک دارم خیلی خسته شدم برام دعا کنید

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)