به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 مرداد 92 [ 14:23]
    سطح
    1
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

چگونه من مجرد با یک مرد متاهل 65 ساله برخورد کنم؟

سلام دوستان

فکر نمی کردم توی زندگیم مجبور بشم در مورد چنین مساله ای مشاوره بخوام!!!

اول از خودم براتون بگم.

من دختری 32 ساله و مجرد هستم.شاغل، تحصیلات فوق لیسانس، درسخوان، اهل مطالعه، کم صحبت، علاقمند به هنر (عکاسی میکنم، تذهیب کار میکنم و قلاب بافی!!!! هم میکنم یکم هم ساز میزنم)، کوهنوردی و طبیعت گردی و مهمتر از همه اینکه در خانواده ای معتقد و پایبند به حریم در روابط زن و مرد بزرگ شده ام و اصلاً به روابط بین دختر و پسر قبل از ازدواج اعتقادی ندارم چه برسه به رابطه نزدیک افراد متاهل و مجرد با هم!!!!(اگر توضیح بیشتری در مورد من خواستید در خدمتتون هستم)

اما مساله من

در یک مهمانی از اقوام من به همراه برادرم، همسرشون و خواهرم حضور داشتیم. من در کنار یکی از اقوام که آقایی 65 سال هستند و همسر آین آقا نشسته بودم و از ابتدا تا انتهای مهمانی ایشون چند سوال از من پرسیدند و من هم مختصراً پاسخ دادم.مثلاً پرسیدن خواننده این آهنگ کیه؟ من هم جواب دادم : از این نوع موسیقی ها گوش نمیدم و خواننده رو نمیشناسم.

من این آقا رو در مهمانی های بسیاری از جمله مراسم عروسی برادرم هم دیده بودم ولی هیچ وقت با ایشون هم کلام ( در همون حدی که گفتم) نشده بودم. ایشون و همسرشون در فامیل و اقوام به خاطر خصوصیات برجسته اخلاقی و انسانی که دارن زبانزد خاص و عام و مورد احترام هستن و همه فامیل هم صحبتی با ایشان را سعادتی برای خود میدانند!!!! ایشون فردی تحصیلکرده، استاد تمام یک دانشگاه خیلی خیلی معروف بسیار بسیار بسیار اهل مطالعه، مهربان، خیّر و هزارن خصوصیات اخلاقی برجسته که همه در موردشون ذکر میکنن ولی از نظر من انسانی هستن مثل بقیه انسانها؛جایز در خطا کردن..

در آن مهمانی من هیچ حس بدی نسبت به ایشان نداشتم. در ضمن برادر من با این آقا رفت و امد خانوادگی دارن. چند روز پیش اس ام اسی از طرف این آقا داشتم (شماره همراه منو از خانم برادرم گرفته بودن) با این مضمون که مفصلا(!!!) با برادر من در مورد من و خصوصیات اخلاقیم و تفکراتم صحبت کردن و تفکر و اندیشه من رو به خودشون نزدیک دیدن(!!!!) و خیلی قشنگ میشد اگر تفکراتمان بیشتر در کنار هم قرار میگرفت(!!!)
    بعد از خوندن این متن کوچکترین اعتنایی به این اس ام اس نکردم و در اولین فرصت از برادرم توضیح خواستم. برادرم هم تعجب کردن و گفتن با شناختی که از ایشون دارن فرستادن چنین چیزی دور از انتظار است و خواستند که پاسخی ندهم که البته من هم قصد پاسخ دادن نداشتم.

بعد از دو روز دیشب حدود 11:30 شب ایشان با تلفن منزلشون (البته بعد از تماس متوجه شدم که شماره منزل ایشون بوده)با همراه من تماس گرفته بودن و چون من در منزل به تلفن همراه جواب نمیدهم، طبیعتاً تماس ایشون هم بدون پاسخ ماند.

دوستان عزیزم از آنجایی که این آقا از اقوام هستن و خواسته و ناخواسته ایشون رو دوباره ملاقات خواهم کرد (ایشون بعد از ماه رمضان خوانواده ما رو به منزلشون دعوت کردن) فقط منو راهنمایی کنید که چطور با ایشون برخورد کنم و اصلاً چه باید بکنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 11 بهمن 98 [ 21:22]
    سطح
    73
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,167

تشکرشده 2,912 در 637 پست

Array
    سلام دوست عزیز

به همدردی خوش آمدید

اول از همه سعی کنید همسر ایشون از این موضوع خبر دار نشوند. دوم بهترین راه بی محلی و عدم اعتنا به تقاضاهای ایشون هست در مهمانی ها هم سعی کنید دور و برشون نباشید و فاصله بگیرید کم کم متوجه خواهند شد در مورد اون دعوت هم برای اون روز برنامه ای بچینید و به اون مهمانی با بهانه ای منطقی نرید مثلاً برید سفر یا... خودتون بهتر میتونید اوضاع رو مدیریت کنید به پیامک ها به هیچ وجه پاسخ ندید اولین پاسخ جرقه ارسالها رو از سمت ایشون تقویت میکنه .
    نمی دانم چه کرده ام
    اما
    می دانم به تو نیاز مندم

3. 3 کاربر از پست مفید rozaneh تشکرکرده اند .

آبان دخت (سه شنبه 01 مرداد 92), ایران بان (چهارشنبه 26 تیر 92), شیدا. (سه شنبه 25 تیر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    ا
    اینجوری میری جلو .مشتت رو گره کن و فشار بده جوری که ناخنت تو کف دستت بشینه.بگو چطور تونستی چنین فکر بچگانه ای بکنی. باقی حرفا خودش نا خوداگاه از لبانت جاری میشه. فکر فامیلو این چیزا رو هم نکن. تو دنیا هیچ چیز مهم تر از خودت نیست.
    ببخشید که به این روش نظرم مو گفتم . اما خدایی اون شخص لحظه ای به خوشبختی شما فکر نکرده تنها به فکر امیالشه اخه چطور میتونه یه مرد 65 ساله یه دختر رو خوشبخت کنه. ببخشیدا اون بنده خدا دستشویی بره جورابش رو کثیف میکنه.
    خانم عزیز ممکنه نظر شما با افکار ایشون در بعضی موارد به هم نزدیک باشه. اما شک نکن افکار و عقایدش همه از روی ظاهره. با این کارش به روی تمام آرمانها و ایده آلهای انسانی خط کشیده.
    یه عمر همه رو فریب داده. به عقیده من اگه برات سخت نیست اینو به یه جوک تبدیل کن تا دیگرون هم بشناسنش و در هر مجلسی صدر نشین نباشه.

5. کاربر روبرو از پست مفید majid_k تشکرکرده است .

ایران بان (چهارشنبه 26 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    ممنون از پاسخ آقای روزنه و آقا مجید

من اهل پیامک فرستادن و مراودات پیامکی نیستم و هرگز پاسخ پیامک های ایشون رو نخواهم داد.... اما تماس ها تلفنی ایشون رو نمیدونم باید چیکار کنم و تا کی پاسخ تلفنشون رو ندم....

مجید آقا منظورتون رو متوجه نمیشم که ایشون نمیتونه منو خوشبخت کنه!!! پله پله دوست عزیز!بین من و ایشون رابطه ای نیست که بخواهیم خوشبخت بشیم یا بدبخت و رابطه ای هم نخواهد بود.اصلاً ایشون برای من جذابیتی ندارن.حتی اونجوری که دیگران به این آقا توجه میکنن و دوروبرش میرن و میان من به ایشون توجه نمیکنم چون از کودکی در جمع اینجور افراد رفت و آمد داشتم و برام عادیه. مورد آخر هم اصلاً در توانم نیست که از طریق خصوصیات غیر مثبت اخلاقی دیگران با آبروشون بازی کنم و اسمشو بزارم جوک.اینطوری خودم بیشتر زیر سوال میرم...

واقعآ موندم چطوری برخورد کنم و احتیاج به کمک دارم....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    بنابر این با اون جوری رفتار کن گویی وجود نداره. اگر زیاد مزاحمت شد به اون بگو از ایشون انتظار بیشتری می رفت. بگو پیشنهادش برات قابل قابل درک نیست. خیلی کوتاه و بدون اینکه بتونه مجالی برای پاسخ داشته باشه. خیلی سریع تمومش کن و بگو این مسئله برای شما تمام شده.
    دختر تو خیلی مثبتی. من بودم فک طرفو میاوردم پایین.
    این آدما باید ادب بشن؟

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    من توصیه میکنم یک بهونه ای جور کن و به مهمانیشون نرو .

9. کاربر روبرو از پست مفید tamanaye man تشکرکرده است .

ایران بان (چهارشنبه 26 تیر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    باران عزیز مساله را یا خانواده مطرح کنید.
    اتفاقا جواب تلفن ایشان را در حضور خانواده تان بدهید و بهشون با رفتار جرات مندانه برخورد کنید وازشون بپرسید که چه کاری می تونند با شما داشته باشند؟ بهشون بگید هر چقدر هم که افکارتون شبیه ایشون باشه دلیلی نداره ایشون به شما پیام بدهند . در ضمن افکار شما اصلا شبیه ایشون نیست اولین تفاوتش هم این هست با چنین مکالمه هایی کاملا مخالف هستید واین آخرین باری هست که جواب تماسشون را دادید وبدون بحث کردن با ایشون خداحافظی کنید.

11. 7 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

hamrahi (سه شنبه 25 تیر 92), khaleghezey (شنبه 12 بهمن 92), majid_k (سه شنبه 25 تیر 92), tamanaye man (چهارشنبه 26 تیر 92), مسافر زمان (یکشنبه 30 تیر 92), ایران بان (چهارشنبه 26 تیر 92), شیدا. (سه شنبه 25 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 آذر 92 [ 23:00]
    سطح
    14
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    47

تشکرشده 202 در 83 پست

Array
    در وهله اول بهتره که بهش توضیح بدید که مایل به هیچ گونه ارتباطی نیستید براشون احترام قایل هستید و خواهش کنید دیگه با شما تماس نگیرن چون باعث مزاحمت میشه
    در وهله دوم از خانواده اتون بخواهید که اگر دوباره تماس گرفتند جواب تلفن رو بدند و محترمانه متوجه اشون کنند که رفتارشون اشتباهه و دیگه تماس نگیرن
    قبل از رفتن به مهمانی موضوع رو با مادرتون در میون بذارید و نظر ایشون رو جویا بشید اگر هم رفتید سعی کنید خیلی خونسرد برخورد کنید و هیچ گونه صحبتی با ایشون نداشته باشید کنار خانواده اتون بشینید و خودتون رو سرگرم نشون بدید
    مطمئنا مردی تو این سن و سال متوجه میشه که جواب شما چیه و خودش میکشه کنار

13. 2 کاربر از پست مفید hamrahi تشکرکرده اند .

ایران بان (چهارشنبه 26 تیر 92), شیدا. (سه شنبه 25 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamrahi نمایش پست ها
    در وهله اول بهتره که بهش توضیح بدید که مایل به هیچ گونه ارتباطی نیستید براشون احترام قایل هستید و خواهش کنید دیگه با شما تماس نگیرن چون باعث مزاحمت میشه
    در وهله دوم از خانواده اتون بخواهید که اگر دوباره تماس گرفتند جواب تلفن رو بدند و محترمانه متوجه اشون کنند که رفتارشون اشتباهه و دیگه تماس نگیرن
    قبل از رفتن به مهمانی موضوع رو با مادرتون در میون بذارید و نظر ایشون رو جویا بشید اگر هم رفتید سعی کنید خیلی خونسرد برخورد کنید و هیچ گونه صحبتی با ایشون نداشته باشید کنار خانواده اتون بشینید و خودتون رو سرگرم نشون بدید
    مطمئنا مردی تو این سن و سال متوجه میشه که جواب شما چیه و خودش میکشه کنار

مرسی از پاسختون.راستش چون ایشون از اقوام نزدیک همسر برادر من هستن ترجیح میدم مادرم، پدرم و همسر برادرم چیزی در این مورد ندونن.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نهایت نمایش پست ها
    باران عزیز مساله را یا خانواده مطرح کنید.
    اتفاقا جواب تلفن ایشان را در حضور خانواده تان بدهید و بهشون با رفتار جرات مندانه برخورد کنید وازشون بپرسید که چه کاری می تونند با شما داشته باشند؟ بهشون بگید هر چقدر هم که افکارتون شبیه ایشون باشه دلیلی نداره ایشون به شما پیام بدهند . در ضمن افکار شما اصلا شبیه ایشون نیست اولین تفاوتش هم این هست با چنین مکالمه هایی کاملا مخالف هستید واین آخرین باری هست که جواب تماسشون را دادید وبدون بحث کردن با ایشون خداحافظی کنید.

ممنون از پاسختون دوست عزیر

اتفاقاً نظر برادرم هم همین بود که با ایشون به صورت جدی و به سبک خودم صحبت کنم و منظورشون رو از اوم پیامک جویا بشم و اعلام کنم که روابط خارج از عرف را نمیپسندم.
    اما مشکل دیگه من اینه که اصلا دلم نمی خواد صدای ایشون رو بشنوم و راستش رو بخواین چندشم میشهخیلی ناراحتم که به خودشون اجازه چنین رفتاری رو دادن.من اصلا نمیدونم قیافه ایشون چه شکلیه چون تا حالا توی صورتشون هم نگاه نکردم حتی اون موقع که توی مهمونی کنارشون نشسته بودم...
    ای خدا این چه دودیه که از این کنده ها بلند میشه؟!!!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایران بان نمایش پست ها
    اما مشکل دیگه من اینه که اصلا دلم نمی خواد صدای ایشون رو بشنوم و راستش رو بخواین چندشم میشهخیلی ناراحتم که به خودشون اجازه چنین رفتاری رو دادن.من اصلا نمیدونم قیافه ایشون چه شکلیه چون تا حالا توی صورتشون هم نگاه نکردم حتی اون موقع که توی مهمونی کنارشون نشسته بودم...
    ای خدا این چه دودیه که از این کنده ها بلند میشه؟!!!!
    یه این مشکلتون اهمیت ندید و تبریک می گم به حجابی که در نگاه تون وجود داره. مهم اینه که بتونید رفتار جرات مندانه داشته باشید

16. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

مسافر زمان (یکشنبه 30 تیر 92), ایران بان (چهارشنبه 26 تیر 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)