به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 31 اردیبهشت 94 [ 11:34]
    سطح
    22
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

کمک در مورد یک جهنم بنام زندگی

من انقدر افکارم در گیره که حتی نمی توانم مشکل خودم را بر کاغذ بیاورم روال زندگی از نظر من این است که یا انسان بدلیل درک وفهم مسئله ای را می داند ونسبت به ان عکس العمل نشان می دهد ونمی داند از اشخاصی که از ان اگاهی دارند سئوال می کند وطبق خواسته انها به ان عمل می کند وای به روزی که یک زن نه خود بداند ونه حرف دیگران را قبول کند من 42 ساله وفوق دیپلم وهمسرم تا دوم راهنمایی درس خوانده بیسواد وپرادعا شاید بزرگترین اشتباه من فاصله سنی یا فاصله فرهنگی باشد

- - - Updated - - -

دوستان خواهش میکنم که کمکم کنید ومی خوام مشکلات خود را مرحله به مرحله بگویم اولین مشکل من عدم اعتماد واطمینان وعدم احترام به همدیگر می باشد من در حدود 9 ماه است که فقط شبها به خانه ام برای خواب می روم ما در یک محیط کوچک -شهر کوچک که همه همدیگر را می شناسند زندگی می کنیم

2. کاربر روبرو از پست مفید mehdi60-0 تشکرکرده است .

میشل (سه شنبه 18 تیر 92)

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 08 مرداد 92 [ 13:33]
    سطح
    15
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 259 در 109 پست

Array
    دوست عزیز میشه با جزئیات بگی؟مشکلت اصلا واضح نیست.پر توقع بودن زنتونه؟لطفا واضح بگین واینقدر دپرس نباشین

4. 3 کاربر از پست مفید saman sanaye تشکرکرده اند .

shapoor (سه شنبه 18 تیر 92), sookoot (سه شنبه 18 تیر 92), میشل (سه شنبه 18 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    سلام دوست عزیز من شکلات زیادی دارم که فهرست وار تمامی انها را توضیح خواهم داد ولی ناراحتی من از این هست که واقعا در این سایت اقایون مظلوم واقع شدن چون کلا مشکلات خانمها مطرح میشود و اقایون جزئ خانواده مستکبرین وظالمین هستند وکلا خانمها مظلوم واقع شدن در صورتی که مرده اگر چه مشکلی هم داشته باشد انرا در دل خود نگه می دارد وبه دنبال یک لقمه نان حلال برای خانواده خود هست
    1- خانوم من اصلا اهمیتی به نظافت منزل نمی دهد ونظافت منزل زیر صفر میباشد لازم به ذکر است بنده دارای یک منزل سه طبقه هستم که بدون هیچ مستاجری در ان میسوزم چطور یک انسان نمی داند حداقل در 24 ساعت یک ساعت برای خانواده خود وقت بگذارد لازم به ذکر است که من برای نظافت اهمیت فوق العاده ای قاییل هستم
    مابقی را یک به یک توضییح خواهم داد

Banned
    آخرین بازدید
    سه شنبه 08 مرداد 92 [ 13:33]
    سطح
    15
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 259 در 109 پست

Array
    خب اینو به خانومت بگو دوست عزیز.اگه این جور که به ما به گفتی به خانومت میگفتی قول میدم فردا خونه میشد بهشت.
    ولی سعی کن قانعش کنی.حتی اگه لازمه باهاش دعوای خفیف هم بکن(نذار شدید بشه که گناهکار من میشم).
    در خانه شما زن سالاریه درسته؟
    ویرایش توسط saman sanaye : سه شنبه 18 تیر 92 در ساعت 01:04

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام مهدی عزیز.

ناراحت شدم که احساس می کنید زندگیتون مثل جهنم شده. امیدوارم در کنار همدیگه بتونیم راه هایی برای حل کردن مشکلاتتون پیدا کنیم.

مشکل عدم نظافت منزل نمی تونه اصلی ترین مشکل شما باشه، درسته؟ از مهم ترین هاش شروع کنید.

همسرتون چندساله هستند؟

راستی اینجا خانوم و آقا نداره، هرکس مشکلش رو مطرح می کنه، بقیه تمام تلاششون رو می کنن که گره از مشکلش باز کنن.

امیدوارم مسئله شما هم به زودی برطرف بشه و زندگیتون بهشت بشه... فقط باید صبر و حوصله داشته باشید و نخواید که همه چی زود تغییر کنه...

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

8. 2 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

del (سه شنبه 18 تیر 92), sookoot (سه شنبه 18 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman sanaye نمایش پست ها
    خب اینو به خانومت بگو دوست عزیز.اگه این جور که به ما به گفتی به خانومت میگفتی قول میدم فردا خونه میشد بهشت.
    ولی سعی کن قانعش کنی.حتی اگه لازمه باهاش دعوای خفیف هم بکن(نذار شدید بشه که گناهکار من میشم).
    در خانه شما زن سالاریه درسته؟
    در جواب شما دوست عزیز باید عرض کنم که در خانه ما مرد سالاریه انهم از نوع شدیدش در خانه خود انها هم مرد سالاریه وهمین باعث شده که خانم بنده همراه با دو خواهر ویک برادر عقده ای بزرگ شده اند به خداوندی خدا بعضی مواقع حرکت های می بینم که مات ومبهوت می شوم خانم من از لحاظ حرکات وکارهاش بیشتر جنبه مردانه دارد بیشتر دوست دارد کار مردانه بکند تا زنانه واین یکی دیگر از مشکلات بنده است

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 12 بهمن 92 [ 11:56]
    سطح
    42
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    182

تشکرشده 174 در 86 پست

Array
    سلام
    لطفا درمورد خودت و خانومت و نحوه آشنايي و ازدواج و مدت ازدواج و تعداد فرزند بيشتر توضيح بدين.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    سلام شاید این را بگم برای شما خنده دار باشه ولی برای ما یک اصل پذیرفته شده است مادریک محیط سنتی که حرف اول واخر را مرد می زند زندگی می کنیم پدر برای ما زن گرفت بدون اینکه حتی قیافه زنمان را دیده باشیم از فامیل های خودش بود خانم بنده یک تجربه ازدواج قبل از من داشته که در نامزدی به هم خورده انجا هم پدرش تصمیم گرفته وبه هم زده بود بله من زمانی که برای ازمایش می رفتم قیافه خانم را دیدم والان 15 سال ازدواج کردم یک پسر 12 ساله ویک دختر ده ساله دارم مشکل اصلی من مربوط به طرز تفکر ودیدگاه خانمم بر می گرده

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 تیر 92 [ 15:49]
    سطح
    2
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    9

تشکرشده 12 در 6 پست

Array
    سلام آقا مهدی عزیز.
    نمیدونم چقدر میتونه مفید باشه. ولی در مورد نظافت منزل اگه خودتون شروع کنید همسرتون کمکتون نمیکنه. یه چیزی من بگم و اون اینکه خانومها دوست دارن مردها توی کارهای خونه بهشون کمک کننو شاید بی توجی کردید به این مساله که باعث شده همسرتون اینجور رفتاری داشته باشن. بهتر نیست یه روز شما مرتب کنید؟؟؟؟ یه بار دیگه از همه اعضای خونوادتون بخواید که همه با هم شروع به نظافت خونه بکنن. اینجوری یه حس همدلی خوبی بهشون دست میده

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 04 دی 99 [ 14:51]
    سطح
    57
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 112
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    531

تشکرشده 81 در 42 پست

Array
    سلام

اول می خواستم خواهش کنم راجب ذهنیت خودتون هم کار کنید ... ببینید واقعا چه چیزایی نیاز دارید تا حس کنید زندگی آرومی داشته باشید و همچنین همسرتون چطور ؟

ایشون به چه حمایتی نیاز دارند... درسته ک ایشون تا راهنمایی درس خوندن اما تا همین مقطع هم از نظر شما بیسوادیه !!! من شرایط ایشون را نمی دونم اما شما با همه ی این موارد همسرتون را انتخاب کردید .... برای خودتون ذهنیت سازی نکنید نه دیگه فایده نداره ایشون که بیسوادن اصلا حرف منو متوجه نمی شن .. .. یا ایشون را با بقیه مقایسه کنید که علت مشکلاتتون را در سواد ایشون بدونید. ... شما می تونید بهترین و زیباترین زندگی را داشته باشید به شرطی که اول خودتون بخواید... ببینید همسرتون چطور شخصییتی دارند !! طرز برخورد شما می تونه رو ایشون تاثیر گذار باشه ... مثلا در رابطه با همین موضوع نظافت منزل شاید چون 3 طبقه است براشون سخته ... شما می تونید یکبار بهشون پیشنهاد بدید که باهم خونه را تمیز کنید بعدش که تموم شد بگید که چقدر حس خوبی دارید وقتی کنار ایشون هستید و خونتون را تمیز می بینید و دلتون نمی خواد از پیششون دور شید و ای کاش همیشه خونه همین شکلی باشه .. نظرت چیه ؟ ازشون بپرسید الان چه احساسی داره ؟ باهاشون صحبت کنید وقتی شما حرفتونو تو قالب نظر بگید و نظر ایشون را بخواید مطمئن باشید ناخودآگاه رو ایشون تاثیر می گذارید و اینطوری نتیجش بیشتر نشون داده می شه تا به زور و اجبار و به قول شما مرد سالاری ازشون یه درخواست کنید از دید من اینطوری فقط مشکلات کوچیک هم تبدیل به مشکلات بزرگ می شه و یجور حس مقابله کردن در برابر هم را تشدید می کنید ... شما که فقط شب می رید منزل چطور انتظار دارید همسرتون بدونن چه ناراحتی هایی دارید و یا برعکس علت ناراضایتی ایشون چی هست چی باعث میشه اینطوری برخورد کنند ؟
    باور کنید راهکار همه مشکلات صحبت کردن طرفین باهم هست ییه جوی درست کنید که هم خودتون هم ایشون خواستار صحبت کردن راجب مشکلاتتون باشید و هیچی تو دلتون از هم نگه ندارید اینطوری راحتتر می فهمید که از هم چی می خواید و طرز صحبت کردن هم مهم هست سریع عکس العمل نشون ندید اگه چیزی را می خواید بگید کاش اینطوری بود و منم فلان کار که خانمتون دوست دارنو بگید انجام می دوم اینطوری انرژی می گیرم ....
    حتی راجب درس خوندن همسرتون اگه دوست دارید تشویقشون کنید درس بخونند و اصلا این موضوع را براشون بزرگ نکنید که چون تا راهنمایی خوندن پس بیسوادن و اصلا درک ندارند باور کنید خیلی از آدم ها هستن که مقطع تحصیلیشون پایین هست اما درکشون بالاست ...

رو دیدگاه و فکر خودتون کار کنید ... با همسرتون چند سال اختلاف سنی دارید ؟

14. کاربر روبرو از پست مفید sookoot تشکرکرده است .

malakeh (سه شنبه 18 تیر 92)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)