به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 تیر 92 [ 23:04]
    سطح
    2
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    42

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

1 خواستگاری دختر از پسر؟!!!

من دختری 22ساله و همین ترم کارشناسی رو تموم کردم و قراره به زودی کارمند بانک بشم. خانواده تحصیلکرده و نسبتا مذهبی دارم با وضعیت مالی خوب و قیافه معمولی نسبتا خوب. من تا حالا شخصیتم اجازه نداده که بخواهم با پسری دوست باشم و درعین اینکه در خانه و جمع دوستام خیلی شوخ هستم ولی همیشه جلوی یک پسر متانتم را حفظ کردم.

من از جنبه های زیادی واقعا نیاز به یک همسر دارم که با او به آرامش برسم و دوست دارم به این نیازم از راه شرعی اش پاسخ بدهم ولی من یک دخترم!!!! حق اینکه بروم سراغ کسی که می دانم همسر مناسبی می تواند برایم باشد را ندارم.
    سوالم از شما این است که چرا دختر وقتی احساس نیاز به ازدواج می کند مثل پسر نمی تواند اقدام کند و کسی را که مطابق میلش هست انتخاب کند؟ چرا باید آنقدر صبر کند تا شاید یکی بیاید خواستگاریش و آن هم اگر نروند و پشت سرشان را هم نگاه نکنن! من با شرایط نسبتا خوبی که دارم خواستگاری ندارم و تکلیف من چیست؟ مگر خدا خودش نمی گوید که اگر نیازی در وجود شما قرار دادم راه ازدواج هم برای پاسخگویی به این نیاز شما قرار داده ام؟! حتما این فقط راجع به پسرها صدق می کند که می توانند بروند خواستگاری دختر مورد علاقیشان نه ما دخترها که اگر پیشنهاد از طرف ما باشد از چشم هرچه پسر و آدمه می افتیم و محکوم می شویم به خیلی چیزها.
    با نگاه به اطرافیان و دوستان و هم کلاسی هام کم کم دارم به این نتیجه میرسم که دختر هرچه بیشتر خودش را زیباتر نشان بدهد یا سر و زبون دار باشد یا عشوه­ بیشتر بیاید و اهل دوست پسر باشد بیشتر طرفدار پیدا میکند! بیشتر دخترهایی مثل من که اهل هیچکدام از اینها نیستند باید همیشه تنها باشند!!! چرا ؟
    من موافقم که خواستگاری از طرف دختر واقعا بعدها به ضررش تموم میشه، اما تکلیف من چیه؟
    متشکرم

2. 2 کاربر از پست مفید roya22 تشکرکرده اند .

roze sepid (چهارشنبه 12 تیر 92), تنها92 (چهارشنبه 12 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 22 تیر 92 [ 19:31]
    سطح
    1
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    7 days registered
    تشکرها
    7

تشکرشده 23 در 14 پست

Array
    سلام.منم با شما موافقم ولی وقتی ما این عقایدو داریم بازم به خودمون اجازه خواستگاری از یه پسر رو نمی دهیم.الان دیگه ارزشها ضد ارزشند و ضد ارزشها ارزشند.خود من بارها شاهد شنیدن معیارهایی برای ازدواج بوده ام که به نظرم معیار مناسبی برای انتخاب همسر نیست.مثلا دیده ام که برای انتخاب همسر برای پسرانشان دنبال دختر باکلاس هستند.چرا باید مطرح شود که دختر باکلاس دیدید به من معرفی کنید.

4. 2 کاربر از پست مفید تنها92 تشکرکرده اند .

roya22 (چهارشنبه 12 تیر 92), roze sepid (چهارشنبه 12 تیر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 دی 93 [ 22:34]
    سطح
    38
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,635

تشکرشده 911 در 430 پست

Array
    فكر ميكنم بايد صبر كرد.
    اميدوارم خدا هرچه زودتر با شرايط جديد شغلي همسر خوبي نصيب تو دختر خوبو پاك كنه.

6. 2 کاربر از پست مفید roze sepid تشکرکرده اند .

roya22 (چهارشنبه 12 تیر 92), ویدا@ (چهارشنبه 12 تیر 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام رویا

به تالار همدردی خوش آمدید.

پست مدیر همدردی رو برات میزارم و امیدوارم بدردت بخوره.

جواب شما بطور کلی مثبت است یعنی اشکالی نداره.
    اما نکات ظریفی دارد که نباید از چشم دور بماند.
    - خواستگاری با ایجاد ارتباط عاطفی فرق دارد. در فرهنگ ما خواستگاری یعنی به صورت رسمی خواستن خود را نسبت به همسر آینده چنان اعلام کنید که در پی آن هر دو طرف در صورت مثبت بودن نظرشان ، مراسم ازدواج صورت گیرد. ( پس اینکه یک طرفه به یکی اعلام دوست داشتن بکنیم ، خواستگاری یا ازدواج نیست و صرفا اطلاع رسانی است)
    - از آنجا که معمولا روحیه آقایون چنین است که در صورت تمایل به فردی به او یا خانواده او اعلام کرده و پیگیری جهت ازدواج می کنند، باید اگر قصد دارید مثل آقایون خواستگاری کنید این مطالب را بدونید
    الف) احتمالا آن آقا به شما میلی نداشته که آنقدر بی خیال بوده تا شما پا پیش بگذارید. ب) باید مثل آقایون تحمل نه شنیدن را داشته باشید و از این بابت با آن کنار بیایید و فکر نکنید شکسته شده اید.
    ج) تصمیم شما پس از شناخت انجام پذیرفته باشد نه بعد از احساسی که رنگ شناخت به خود گرفته باشد.
    د) اگر بتوانید از طریق رابطی نظر او را جویا شوید مثل خواهر، دوست یا ....، که ایشان اصلا چه نظری به شما دارد، بهتر است.
    هـ ) به هر حال اگر کاری متفاوت از دیگران انجام می دهید باید شناختی متمایز از دیگران داشته باشید و قدرت تحمل احتمالی با بعضی مسائل را داشته باشی.
    و) طرف مقابل بسیار مهم است. اینکه چه افکار، چه شخصیتی، چه احساسی و ... ، دارد. در غیر این صورت ممکن است اقدام شما نتیجه عکس دهد.
    O.o°•♥خـــٌـدایــا راز دل با تــو چـہ گویَـم ڪِہ تــو خــود راز دِلــــی ♥•°o.O

http://gifportal.ru/data/smiles/cveta-674.gif

8. 3 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

roya22 (چهارشنبه 12 تیر 92), roze sepid (چهارشنبه 12 تیر 92), مسافر زمان (چهارشنبه 02 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 16 آبان 93 [ 17:04]
    سطح
    16
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام. منم پسر خوبی ام ! 29 ساله و شاغل, یه دختر خوب و نجیب مثل شما میخوام واسه زندگی, محل کارم تهرانه ولی خانواده ام شهرستانن , خانمم میخوام از تهران باشه ولی توی محل کار که همکار خانم مجرد ندارم ازکوچه و خیابوون هم که نمیشه انتخاب کرد خانواده هم که اینجا نیستن و رفت و امدی با کسی ندارم من چه کنم ای دوستان؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آبان 92 [ 22:36]
    سطح
    8
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 9 پست

Array
    سلام. ما شرایطمون تقریبا مشابه است با این تفاوت که من فردی رو مناسب ازدواج دیدم و بهش هم گفتم. اون زمان تاپیکی داشتم که چه کنم و حرفای مختلف هم زده شد. منم خیلیییییی در مورد این قضیه بررسی کردم. اما خوندن یه کتاب حالمو خوب کرد و به من این جراتو داد که بهش بگم و با واقعیت روبرو بشم. یه قسمت اون کتاب اینه:
    "همین که دختری بداند می تواند بدون هر گونه برنامه ریزی نمایشی از مردی بخواهد که با او ازدواج کند برای او احساس آزادی و اعتماد به نفسی پدید می آورد و او را از دروغ و مکر دور می سازد و او را به صداقت که شرط اول انسانیت است نزدیک می کند و شرط اول دین داری و شرافت در رابطه. آنچه که امروزه در جوامع تحت عنوان شوهر یابی به دختران آموزش داده می شود بی شک صداقت نمی تواند باشد. به آنان گفته می شود که هیچ گاه نباید صادقانه با مرد روبرو شد بلکه باید او را فریفت و بازیچه امیال خویش قرار داد. خواستگاری کردن از کسی به معنای پایین آمدن قدر و مرتبه زن است. گویی صداقت ارزش انسان را می کاهد و این دروغ است که به انسان قدر می بخشد. بنابراین باید به مرد لبخند زد و وادارش نمود تا او به خواستگاری تو بیاید. والدین عزیز بدانند که در چنین روشی نه تنها به ارزش دختر خود نمی افزایند بلکه به او محترمانه روسپیگری را می آموزند و او را روانه جامعه می کنند تا با دروغ و لبخند و ناز و عشوه برای خود شوهری فراهم کند و هم چنین آن دسته از رهبران دینی که چنین حقی را از آن زن نمی دانند مسبب چنین فسادی در جامعه هستند."
    اما این قضیه فهم و درک بالای هر دوطرف رو لازم داره.
    من اینا رو نوشتم که بگم هر چیزی که تو جامعه زیاد شه و آدمو بهش تشویق کنن دلیل نداره درست باشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 مرداد 93 [ 10:57]
    سطح
    15
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 115 در 45 پست

Array
    سلام. ما شرایطمون تقریبا مشابه است با این تفاوت که من فردی رو مناسب ازدواج دیدم و بهش هم گفتم. اون زمان تاپیکی داشتم که چه کنم و حرفای مختلف هم زده شد

مورد شما می‌تونه برای خیلی‌ها آموزنده باشه. اگر فرصت کردید و مایل بودید لطفی بکنید و نتیجه‌ی کار و به طور کلی شرح وقایع، البته تا جایی که مشکلی براتون نداره، رو تعریف کنید.

در مورد مسأله‌ی خواستگاری خانم از آقا جای حرف بسیار هست. اما شنیدن یک ماجرای واقعی و مهم‌تر از همه نتیجه‌ی اون می‌تونه خیلی مفید باشه.

پیشاپیش تشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 بهمن 92 [ 00:03]
    سطح
    14
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mozhan نمایش پست ها
    سلام. ما شرایطمون تقریبا مشابه است با این تفاوت که من فردی رو مناسب ازدواج دیدم و بهش هم گفتم. اون زمان تاپیکی داشتم که چه کنم و حرفای مختلف هم زده شد. منم خیلیییییی در مورد این قضیه بررسی کردم. اما خوندن یه کتاب حالمو خوب کرد و به من این جراتو داد که بهش بگم و با واقعیت روبرو بشم. یه قسمت اون کتاب اینه:
    "همین که دختری بداند می تواند بدون هر گونه برنامه ریزی نمایشی از مردی بخواهد که با او ازدواج کند برای او احساس آزادی و اعتماد به نفسی پدید می آورد و او را از دروغ و مکر دور می سازد و او را به صداقت که شرط اول انسانیت است نزدیک می کند و شرط اول دین داری و شرافت در رابطه. آنچه که امروزه در جوامع تحت عنوان شوهر یابی به دختران آموزش داده می شود بی شک صداقت نمی تواند باشد. به آنان گفته می شود که هیچ گاه نباید صادقانه با مرد روبرو شد بلکه باید او را فریفت و بازیچه امیال خویش قرار داد. خواستگاری کردن از کسی به معنای پایین آمدن قدر و مرتبه زن است. گویی صداقت ارزش انسان را می کاهد و این دروغ است که به انسان قدر می بخشد. بنابراین باید به مرد لبخند زد و وادارش نمود تا او به خواستگاری تو بیاید. والدین عزیز بدانند که در چنین روشی نه تنها به ارزش دختر خود نمی افزایند بلکه به او محترمانه روسپیگری را می آموزند و او را روانه جامعه می کنند تا با دروغ و لبخند و ناز و عشوه برای خود شوهری فراهم کند و هم چنین آن دسته از رهبران دینی که چنین حقی را از آن زن نمی دانند مسبب چنین فسادی در جامعه هستند."
    اما این قضیه فهم و درک بالای هر دوطرف رو لازم داره.
    من اینا رو نوشتم که بگم هر چیزی که تو جامعه زیاد شه و آدمو بهش تشویق کنن دلیل نداره درست باشه.
    سلام، نام کتاب رو میشه بنویسید. ممنونم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 05 مرداد 92 [ 23:19]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    به نظر من که اشکالی نداره ولی باید بگونه ای باشه که این طور فرض نشه که دختر خانم داره عشق گدای میکنه به هر حال بهتره که این موضوع توسط یه رابط مطرح بشه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array
    بهت قول میدم همین که سرکاررفتی خواستگارپشت خواستگارپیدامیشه باورت نمیشه ولی بایستی باورکن هفته ای چندتاخواستگارخواهی داشت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)