به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 آبان 95 [ 16:17]
    سطح
    35
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array

Sad بخاطر اخلاق شوهرم، زندگیمو دوست ندارم.کمکم کنید....

سلام به هر کسی که این متن رو می خونه.دیگه نمی دونم باید چیکار کنم. با این سایت خیلی اتفاقی آشنا شدم. ازتون خواهش می کنم کمکم کنید. من دختر شادی بودم اما دارم افسرده می شم.از قبل از ازدواج با شوهرم آشنابودم. دوسش داشتم الانم دارم(اما داره کمزنگ میشه)می دونستم رفتار شوهرم مشکل داره، اما نمی تونستیم بدون هم زندگی کنیم.برای همینم با هم ازدواج کردیم(انتخابامون خیلی هم بی ربط نیست اما مشکل داریم).الان 2 ماهه عقد کردیم. اما همچنان به رفتارای زشتش داره ادامه میده.دیگه دارم احساس میکنم یقینا بدبخت شدم .تصمیم اشتباه بود.نباید باهاش ازدواج می کردم اما اگرم اینکارو نمی کردم همیشه چشمم دنبالش می موند.به هر حال کاریه که شده. حالا باید چه کرد؟ ناگفته نمونه او خصوصیاته خوبم داره .مثلا اینکه مهربونه باحاله شاده اهله تفریحه اما ی سری خصوصیته خیلی بد داره که همه چیزه نابود می کنه.
    1- خیلی زود از کوره در میره و فحش میده و بد دهنی می کنه
    2-احساس قلدری گاهی اوقات بهش دست میده و با یه کاری که من میخام انجام بدم(مثلا ثبت نام در یک کلاس ورزشی) بی جهت مخالفت میکنه و باید گاهی وقتا التماسش کنم تا راضی بشه
    3-محبت کلامیش واقعا کمه . (من خودمو خفه کردم از بس گفتم ی زن به چه چیزایی نیاز داره اما ی روز انجام می ده دوباره یادش میره)
    4-اگه وقتی منو می بینه از تیپم یا /آرایشم یا هر چیز دیگه ای بدش بیاد فورا همونجا با ی لحنه بد میگه
    5-وقتی خودمو لوس می کنم براس مسخرم میکنه و اکثرا با حالت مسخره بازی با من حرف می زنه
    6- یه سری گیرایی میده در حد لالیگا که باید توی گینس ثبت بشه
    7-اگه کاره بدی رو خودش انجام بده اصلا به روی خودش نمیاره اما خدا نکنه من اون کارو انجام بدم شهیدم می کنه
    8-اصلا و ابدا اهل مشاوره و مذاکره و حل کردن مشکل نیس و نسبتا زودتر از من موضوع رو فرامش می کنه اما من بیشتر ناز می کشم چون اون قهر میکنه و من از قهر کردن متنفرم و میترسم قهر کنم چون منو به شدت دعوا میکنه و فحشم میده .
    من 90% مواقع بابهاش مهربونم زیاد گذشت میکنم بهش بی احترامی نمیکنم بخدا چیزی براش کم نذاشتم . تز بس گفتم فحش نده و احترام بزار که دیگه حرفای منو حفظه اما عمل نمیکنه و فوق العاده دمدمی مزاجه.دیگه مثه قبل بهم ابراز علاقه نمیکنه.
    وای تروخدا ببینید چقدر خصوصیت بد ازش می دونستم ولی باهاش ازدواج کردم واقعا برای خودم متاسفم.خیلی شکسته شدم. زن رو نمیشناسه نیازاشو نمیدونه وقتی ام که خودم براش توضیح میدم عمل نمیکنه.خسته شدم به خدا. کمکم کنید.بعضی وقتا بهش میگم زندگیمون قشنگ میشه اگه رفتارت ی کوچولو مهربونتر و با احترام باشه اما ظاهرا به خرجش نمیره.گاهی با خودم میگم طلاق بگیرم تا هنوز زندگیم شروع نشده.چیکار کنم داره منو روانی میکنه کمکم کنید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    تروخدا کمکم کنید....

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    ببین عزیزم، شما میتونی همه ی عیب و ایرادهای همسرت رو لیست کنی و هر روز بهشون نگاه کنی و قصه بخوری و بگی بدبخت شدم و افسرده شدم؛ یا نه میتونی اولویت بندی کنی و اون عیبی رو که واقعا برات آزاردهنده شده تعیین کنی و شروع کنی روی خودت کار کردن که شما با چه رفتارهایی میتونید باعث بشید که این عیب ایشون کمرنگ بشه!
    حالا خوب فکراتو بکن و برامون بگو تا بتونیم با کمک هم لحظات خوبی برای زندگیتون رقم بزنیم.
    آرزوهایم مشخص است و دست یافتنی و
    من
    برای رسیدن به آنها نهایت تلاش خود را خواهم داشت!
    و امروز
    من شاکرم! شاکرم که خداوندی دارم که
    آرزوهایم رو به من هدیه دادند و
    منه انسان
    چیزی رو نخواهم ساخت، حتی دیگر لیستی نخواهم نوشت، من!!
    من سر طاعت در برابر لیستی که به من هدیه میدهد برمیآورم.

4. 3 کاربر از پست مفید del تشکرکرده اند .

phoenix (دوشنبه 17 تیر 92), rozaneh (یکشنبه 16 تیر 92), tamanaye man (دوشنبه 17 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    del، واقعا ازت ممنونم که می خوای کمکم کنی.بالاخری یکی بهم جواب داد. آره حق با شماست .اینجوزی نمی شه زندگی کرد باید یکی یکی مشکلات رو حل کرد. پررنگ ترین مشکل من فحش ددنشه.بارها ازش خواهش کردم اینکارو نکنه اما تو دهنش به راحتی می چرخه و به نظر من این نکته ی بدیه که اول از همه بتید حلش کرد.گوش میدم هرچی بگین فقط تنهام نزارین.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 بهمن 95 [ 11:36]
    سطح
    42
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    141

تشکرشده 70 در 40 پست

Array
    خدای من !!!!!!!!!!!!!!نمیدونستم تو دنیا کسی باشه مثل من
    دقیقا مشکل منم همینه با این تفاوت که من یه ساله ازدواج کردم
    دقیقا مثل تو میدونستم رفتارش گنده ولی سادیسم داشتم با پای خودم خودمو بدبخت کردم البته به لیست خودم علاوه بر موارد تو شکاکی و بدبینی رو هم اضافه کن باور کن انقدر کمبود محبت احساس میکنم که دارم دیوونه میشم حتی اسمم رو هم صدا نمیزنه چه برسه الفاظ رمانتیک...
    عصبی شدنی واقعا منفجر میشه و منم که ترکش میخورم و همیشه هم چه تقصیر من باشه چه نباشه من میرم منت کشی

- - - Updated - - -

خدای من !!!!!!!!!!!!!!نمیدونستم تو دنیا کسی باشه مثل من
    دقیقا مشکل منم همینه با این تفاوت که من یه ساله ازدواج کردم
    دقیقا مثل تو میدونستم رفتارش گنده ولی سادیسم داشتم با پای خودم خودمو بدبخت کردم البته به لیست خودم علاوه بر موارد تو شکاکی و بدبینی رو هم اضافه کن باور کن انقدر کمبود محبت احساس میکنم که دارم دیوونه میشم حتی اسمم رو هم صدا نمیزنه چه برسه الفاظ رمانتیک...
    عصبی شدنی واقعا منفجر میشه و منم که ترکش میخورم و همیشه هم چه تقصیر من باشه چه نباشه من میرم منت کشی

- - - Updated - - -

کار من بجایی رسیده که واقعا دارم به طلاق فکر میکنم ولی متاسفانه نمیتونم از خوبیهاش بگذرم و فراموش کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 95 [ 05:25]
    سطح
    42
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    321

تشکرشده 247 در 117 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    مریم عزیز میشه بگی عکس العمل شما در مقابل این رفتار همسرت چیه ؟اصلا چی باعث میشه شروع به فحاشی کنه ؟امکانش هست چند نمونه رو مثال بزنی؟

8. کاربر روبرو از پست مفید heaven65 تشکرکرده است .

del (دوشنبه 17 تیر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    دقیقا! شرایط قبل و بعد از عصبانیت ایشون رو برامون تشریح کنید با مثال!
    آرزوهایم مشخص است و دست یافتنی و
    من
    برای رسیدن به آنها نهایت تلاش خود را خواهم داشت!
    و امروز
    من شاکرم! شاکرم که خداوندی دارم که
    آرزوهایم رو به من هدیه دادند و
    منه انسان
    چیزی رو نخواهم ساخت، حتی دیگر لیستی نخواهم نوشت، من!!
    من سر طاعت در برابر لیستی که به من هدیه میدهد برمیآورم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 فروردین 93 [ 08:22]
    سطح
    15
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    سلام
    عزیزم متاسفانه فحاشی کردن مشکل تو گذشته آدم ها داره و برطرف کردنش کار سختیه من هم یا همسرم چنین مشکلی داشتم مخصوصا تو دوران نامزدی که از هم دور بودیم چون تو جو خانوادش بود و این مساله هم اونجا عادی بود اصلا نمیتونستم کنترلش کنم ولی کم کم سعی کردم تحت تاثیر محبت خودم کنترلش کنم مثلا هروقتکه از کوره در میرفت و شروع به فحاشی میکرد آروم سعی میکردم بهش نزدیک بشم بهش نگاه میکردمو میگفتم باورت میشه اینایی که داری میگی منم؟! بهش یادآوری میکردم که ما عاشق هم بودیم و واسه بدست آوردن هم خیلی مشکلات رو تحمل کردیم
    بهش میگفتم بهم نگاه کنه و ببینه که من همن کسی هستم که چندماه پیش بودم
    کم کم هم سعی کردم مشکل از کوره در رفتنشو با حرف زدن منطقی راجع به مسائل و آروم کردنش تو موقع عصبانیت کنترل کنم
    وقتی عصبی میشد حتی اگه حق با من بود بیشتر مواقع جز محبت کردن بهش و در کنارش نشستن کاری نمیکردم اون هم بعد یه مدت که عصبانیتشو بادادو هوار تخلیه میکرد آروم میشد
    این رفتار من که نتیجه داد ولی خیلی صبر میخواد باید اول بیتونی خودتو موقع عصبانیت کنترل کنی تا بعد بتونی همسرتم آروم کنی
    بعد یه مدت میبینی که اصلا واسه همسرتم آروم بودن شیوه میشه و کمتر از قبل فحاشی میکنه
    موفق باشی

11. کاربر روبرو از پست مفید phoenix تشکرکرده است .

tamanaye man (دوشنبه 17 تیر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 48 در 30 پست

Array
    سلام به همه ی دوستان خوبم که منو تنها نزاشتین.از همتون بخاطر توجه تون ممنونم.میدونید چیه احساس می کنم بیشتر رفتاراش، رفتارای یک انسان عادی نیست.واقعا عصبی میشه در بیشتر موارد.البته نتگفته نمونه از اون دسته آدمایی هستم که از قهر متنفرم و در 80% مواقع با مذاکره و گفتگو سعی دارم مشکل رو برطرف کنم و قهر نمی کنم باهاش.اما خودش می دونه اگه قهر کنم واقعا به منت کشی می افته.اما بازم بعدش همون آشو همون کاسه... . کلا وقتی یه حرفی میزنه اگه به حرفش گوش ندم عصبانی میشه بعدشم فحش خیلی ام عجوله.آخه آدم که رباط نیست که.شاید یه جا دلم نخواد برم یا یه کاری رو نخام بکنم نمیشه که زور بگه.منم آدمم.کلا زورگو هم هست. الان می خوام یه مثال ساده براتون بزنم. مثلا اینکه چند روز پیش با من ی شوخی کرد که به شدت من بدم می اومد. منم ناخداگاه کلافه و عصبی شدم.بعد بجا اینکه من قهر کنم اومد گفت خب حالا چی شده مگه چرا سروصدا می کنی و شروع کرد به فحاشی که حالا نمردی که و .... و در آخر ی سیلی زد تو گوشم.میدونین چیه عصبیه و طاقت دیدن صحنه هایی که توش من عصبانی ام رو نداره.شاید برخورد من اون روز درست نبود اما منم آدمم منم حق دارم یه وقتایی واقعا عصبانی بشم.بهش میگم یکی باید آب باشه یکی آتیش که بتونن همو آروم کنن.یا ی مثال دیگه اینکه مهمون داشتن و من با وجود سردرد شدید با همشون گفتمو خندیدم بعدش یه مدت کوتاه ساکت بودم و روی مبل به حالت یه خورده کم داخل مبل فرو رفتم جون حالم اصلا خوب نبود. اومده دم گوش من میگه حالا بهت نشون میدم ، برا فامیلا ی من خودتو می گیری؟؟؟ من که دهنم بازمونده بو و از تعجب خشکم زده بود که این چی داره میگه.کلا عینک بدبینی داره . و از هر رفتار و یا حرف من جنبه ی بدش رو در نظر میگیره برای همین در برابر من موضع گیری میکنه.جدیدا هم که سرکار سرش شلوغه خیلی کمتر به من توجه می کنه.بعضی وقتا ازش میترسم. چون منو ترسونده با دعواهاش.اگه کاری رو بخام بکنم(مثلا ثبت نام یه کلاس نقاشی) اگه بگه نه و من اصرار کنم عصبی میشه و فحش میده.نمیفهمه که من اینکارو دوست دارم و بهم لذت میده.حالا نظرتون چیه ؟ بازم یه مثالای بهتر دارم که یادم بیاد میگم.مشکل اینجاست که شب که میخوابم صبح یادم نمیاد که دیروز اذیتم کرده تلافی کردنم بلدنیستم .دیگه موندم باهاش چیکار کنم

- - - Updated - - -

بخدا خیلی وقتا وقتی فحش میده سکوت کردم و بعد آرومش کردم .اما چرا همیشه من؟ پس اون چی؟قبلنا لااقل یه تشکری میکرد برای صبر و گذشت کردنم اما الان نه. انگار به این رفتار من عادت کرده انگار وظیفمه. خیلی قهر میکنه و ماشالا یه دل گنده ای هم داره که من میرم منت کشی چون دلم براش تنگ میشه. کلا بدبینه و همش فکر میکنه من می خوام باهاش لجبازی کنم در صورتیکه اصلا اینجوری نیست.نمیدونم چه کسی یا چه چیزی اینقدر اونو بدبین کرده که حتی به ساده ترین حرفامم گاهی وقتا اعتماد نمیکنه و برداشت منفی میکنه.اگه مثلا قهر کنه تلفونو قط میکنه یا دیگه جواب نمیده.اما اگه من همین کارارو بکنم که نمیکنم، زنگ میزنه سر فحشو میکشه به من که چرا جوابشو ندادم یا قط کردم.این وسط فقط کارای منه که بده .حتی اگه شبیه کارای اون باشه بازم رفتاره من بد حساب میشه.این غرور نیست؟ دوستان، من عاشق احترام متقابلم عاشق اینم اگه یه مشکلی پیش اومد کنارم بشینه دستامو بگیره و باهام حرف بزنه اما متاسفانه از حرف زدن فراریه و وقتی ام من میخام باهاش حرف بزنم همش به ساعتی چیزی نگاه میکنه که حرفای من زود تموم بشه طاقت نداره

- - - Updated - - -

منو مهناز که مشکلامون شبیه به هم هست واقعا باید چیکار کنیم؟ به عروسی فکر کنم یا طلاق؟ واقعا کسی میتونه خودشو تغییر بده؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 23 آذر 92 [ 14:29]
    سطح
    19
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 214 در 130 پست

Array
    ببین عزیزم رفتارهای شوهرتو که تعریف میکنی خب همه حق رو به شما میدیم چون رفتاراش در اون لحظه غیرمنطقیه.اما باید ببینی ریشه این رفتاراش چیه؟ یعنی احتمالا اون از یه چیزایی ناراضیه.آقایون اینطورین.وقتی از چیزی ناراحتن به زبون نمیارن و فقط به همه چی گیر میدن و عصبی میشن.شوهر منم اولای زندگیمون خیلی به همه چیزم گیر میداد و همیشه با هم قهر بودیم.امکان نداشت یه هفته بگذره و ما با هم دعوای شدید نکنیم.اما من سعی کردم دلایل عصبانیتشو پیدا کنم و با رعایت یه سری موارد اوضاع خیلی بهتر شد.ببین رو چه چیزایی حساسه.وقتی باهات دعوا میکنه تو داد و بیدادش چیا میگه؟چیا ازت میخواد؟از چیا ناراحته؟چه کمبودهایی از طرفت احساس میکنه؟
    شاید خیلی از خواسته هاش غیر منطقی باشه.عیب نداره.اگه یه مدت به همون خواسته های غیرمنطقیش بها بدی جو آروم میشه و بعدا که رابطتون خیلی بهتر شد میتونی خواسته های خودتو کم کم عملی کنی.

- - - Updated - - -

ببین عزیزم رفتارهای شوهرتو که تعریف میکنی خب همه حق رو به شما میدیم چون رفتاراش در اون لحظه غیرمنطقیه.اما باید ببینی ریشه این رفتاراش چیه؟ یعنی احتمالا اون از یه چیزایی ناراضیه.آقایون اینطورین.وقتی از چیزی ناراحتن به زبون نمیارن و فقط به همه چی گیر میدن و عصبی میشن.شوهر منم اولای زندگیمون خیلی به همه چیزم گیر میداد و همیشه با هم قهر بودیم.امکان نداشت یه هفته بگذره و ما با هم دعوای شدید نکنیم.اما من سعی کردم دلایل عصبانیتشو پیدا کنم و با رعایت یه سری موارد اوضاع خیلی بهتر شد.ببین رو چه چیزایی حساسه.وقتی باهات دعوا میکنه تو داد و بیدادش چیا میگه؟چیا ازت میخواد؟از چیا ناراحته؟چه کمبودهایی از طرفت احساس میکنه؟
    شاید خیلی از خواسته هاش غیر منطقی باشه.عیب نداره.اگه یه مدت به همون خواسته های غیرمنطقیش بها بدی جو آروم میشه و بعدا که رابطتون خیلی بهتر شد میتونی خواسته های خودتو کم کم عملی کنی.

- - - Updated - - -

شاید باورت نشه همسر منم وقتی با هم دعوامون میشد اصلا جواب تلفنو نمیداد و به راحتی وسط حرفم تلفنو قطع میکرد.
    اما من اگه در حالت عادی که آشتی بودیم بدون هیچ منطوری آروم میگفتم خداحافظ و اون نمیشنید دوباره زنگ میزد و کلی دعوام میکرد.اما الان اثری از اون رفتارها و اون بدبینی هاش نیست.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)