به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 آذر 92 [ 00:32]
    سطح
    1
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

1 آیا ادامه این رابطه به ضرر من خواهد بود؟

با سلام
    دختری 26 ساله هستم با قیافه و خانواده ای خوب و تحصیل کرده.از مهرماه در دانشگاه تدریس خواهم کرد.کنکور دکتری با اختلاف نه چندان زیادی در مرحله دوم رد شدم.همه امیدم به قبولی امسال است.و دکتری هدفی اصلی و والا برای من محسوب می شود.چند سالی است که قصد ازدواج دارم.نگرانم که دیر نشود(و چون دوستان و فامیل هایم ازدواج کرده اند فکر می کنم برای من هم دیر شده است) اما هرگز تن به ازدواج بی عقل و منطق و کسی که بخواهد زندگی معمولی برایم بسازد نمی دهم.خاستگارانم را به بهانه های مختلف رد می کنم.چه آنهایی که سنتی درخواست ازدواج می دهند و چه غیر سنتی.از طرفی دکتری تمرکز بالا می خواهد و از طرفی قصد ازدواج دارم و از طرفی نمی توانم بدون در نظر گرفتن جوانب ازدواج کنم.دوست ندارم زندگی آینده ام یک زندگی معمولی باشد.از نظر من همه در زندگیشان مشکلات زیادی دارند پس چه بهتر است که با کسی ازدواج کنیم که شرایط خاصی مثل پول موقعیت و مقام داشته باشد.به احتمال زیاد شما با این نظر من درمورد ازدواج مخالفید.
    اما خواهش می کنم من را در مورد این موضوع راهنمایی کنید:
    4 سال پیش با کسی آشنا شدم و ایشان تاریخ تولد خودشان را به من یک سال بزرگتر اعلام کردند.بعد از چندین ماه متوجه شدم که 2 سال از من کوچکتر هستند .و من از آنجا که اختلاف سن برایم اهمیت زیادی داشت به ایشان جواب رد دادم.در طول این 4 سال ایشان همیشه سراغم را می گرفت و تماس می گرفت اما من جواب نمی دادم.تا اینکه 3 ماه پیش من را راضی کرد که فرصتی به او بدهم تا نشان دهد اختلاف سن اهمیتی ندارد و می تواند من را خوشبخت کند.خیلی پخته تر از 4 سال پیش شده بود با جایگاه اجتماعی بالا و شرایطی خوب,به طوری که دیگر اختلاف سنمان را حس نکردم.قول ازدواج به هم داده و خانواده ها در جریان قرار گرفتند.اما مشکلاتی وجود دارد
    1-اختلاف سن ممکن است باعث مشکل شود؟
    2-ایشان آینده ای سرشار از پول پیش رو خواهند داشت اما تا کنون بعد از یکسال کار کردن هیچ پس اندازی ندارد.چرا که وامی 50 میلیونی گرفته و بدون اینکه خانواده اش احتیاج چندانی به آن پول داشته باشند به آنها داده است.حدودا 2 الی 3 سال مجبور به پرداخت قسط بالای آن وام هستند.البته خانواده اش را بسیار دوست می دارد.
    3-ایشان بسیار مهربان و خوش برخورد و اجتماعی هستند.اما وقتی عصبانی بشوند طرفشان را با حرفهایشان که گاهی بوی تهمت می دهد آزار می دهند.
    ایشان خیلی به معیارهای من برای ازدواج نزدیکند.تیپ و قیافه و خانواده و تحصیلات و موقعیت جایگاه اجتماعی و عشق به من را دارند.البته اخلاقشان هم تا وقتی که خیلی عصبانی اش نکنم خوب است(البته من هم عصبانی می شوم همین شکلی می شم)
    به نظر شما من می توانم این 3 مشکل را نادیده بگیرم؟نمی گویم که از خانواده اش جدا شود ولی اینقدر وابستگی را نمی خواهم.و اینکه نیش و کنایه زدن هایش قابل درست شدن است؟
    با 2 مشاور صحبت کردم
    یکی از آنها گفت مورد خوبی است با او کنار بیا و از دستش نده که پشیمان می شوی و به من ربطی ندارد که پولهایش را چکار می کند
    آن یکی گفت به خاطر این 3 مشکل خوشبخت نمی شوم
    البته خواهر و مادرم هم از من می خواهند که جواب رد بدهم
    لطفا مرا راهنمایی کنید
    با تشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 اسفند 92 [ 21:31]
    سطح
    14
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 76 در 56 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام دوست عزیز من
    شما خیلی کلمات کلی به کار بردین خوب همه ی اداما وقتی اعصبانی هستن اخلاق خوبی ندارن یک رفتار نرمال ولی بضیها بیش از حد فهش میدن بعضی ها کتک میزنن اینها غیر طبیعی لطفا بگید دلیل مخالفت خانواده شما چی و تا حالا از ایشون پرسیدید که چرا ان وام را گرفته مسلمه که هیچکس وام 50 ملیونی اونم بدونه نیاز نمیگیره حتما چیزی هست که شماخبر ندارید یا با اون پول چیزی خریداری شده یا یک بحران مالی رو پشت سر گذاشتن و این دلیل وابستگی به خانواد نیست این دلیل به این که هوای خانواده اش را دارد و این یک نکته مثبته نه منفی فاصله سنی هم بستگی به اخلاق طرفین داره گاهی یکی این مسئله رو مهم میدونه هی میگه ولی بین دو نفر مبینید اصلا حس نمیشه فاصله سنی بنظر من اهمیت نداره من خیلی ها رو در خانواده دیدم این جوری ازدواج کردن و با خوشی زیا د به زندگی ادامه دادن به عنوان مثال پدر بزرگ مادر بزرگم که مال سالها پیش هستن چه برسه به الان

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    با تشکر فراوان از پاس شما
    با سن ایشان کنار آمده ام
    وقتی عصبانی می شود به من تهمت می زند یا حرفهایی که می داند از شنیدن آنها ناراحت خواهم شد
    به گفته خودش بسیار به مادرش وابسته است
    در مورد پول هم گفت پدرش به آن احتیاج نداشته و آن را در بانک گذاشته که بعدا به او باز گرداند
    اما من چنین فکر نمی کنم
    چون ایشان می توانست با این پول یا ماشین یا رهن خانه اش را بالا ببرد و خودش هم اکنون به آن پول نیاز دارد
    پس لزومی ندارد پدرش آن پول را نگه دارد.پون بازپرداخت وام 60-70 میلیون است

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    ملیسای عزیز،

1- اختلاف سن شما مساله بزرگی نیست، اگر مسائل دیگر عالی باشد. اما وقتی قسمتهای دیگر هم چندان مثبت نیست،
    چرا با کسی دو سال از خودتون کوچکتر ازدواج کنید که مشکلات دیگری هم دارد؟

2- آینده ای سرشار از پول؟؟
    در 24 سالگی هفتاد میلیون قرض دارد و به شما گفته تا دو سه سال آینده درگیر پس دادن این قرض است.
    ضمن این که این آقا نیاز مادی خانواده را رفع می کند، پس کسی هم نیست که برای ازدواج کمکش کند.
    باا این همه قرض، ازدواج؟

3- اگر خودش علنی به شما گفته به مادرش وابسته است، هیچ کاری برای رفع این وابستگی نمی تونی بکنی.

4- وابستگی اقتصادی خانواده اش به این آقا در آینده باعث اختلافاتی بین شما خواهد شد.

5- در زمان خواستگاری و آشنایی 3 ماهه کار به عصبانی شدن ایشون و تهمت زدن رسیده!!
    بعد از ازدواچ ؟؟؟؟؟؟؟؟

5. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

sanjab (چهارشنبه 12 تیر 92), سان آی (چهارشنبه 12 تیر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 مهر 92 [ 14:53]
    سطح
    14
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    139

تشکرشده 82 در 51 پست

Array
    منم با شیدا کاملا موافقم چه کاریه آخه از همین الان وارد مشکلات بشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنونم
    خودم هم به این نتیجه رسیدم اما چون موقعیت خوبی داره منو دو دل کرده
    و هم اینکه یه مشاور هست که برای همه جنبه های زندگیم از او کمک می گیرم.مرتب به من می گه کاری نکن که از دستش بدی.همین قضیه باعث شده تردیدم زیاد شه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 آذر 92 [ 23:00]
    سطح
    14
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 202 در 83 پست

Array
    شما در ابتدای صحبتتون گفتین که ایده التون بیشتر پول و مقامه نگفتین مثلا من نیاز به ادم صادق، عاشق، مهربان دارم...
    هر ادمی یه خصوصیت خوب داره یه خصوصیت بد همه ادمها همه چیز رو با هم ندارند بهترین مرد و زن دنیا هم مشکلاتی دارند که طرف مقابلشون گاها نمیتونه تحمل کنه
    ولی اگه تنها ایده ال برای زندگی مشترکتونه پول و مقامه صبر کنین این اقا هر موقع به اون شرایط رسید باهاش ازدواج کنین عجله ایی در کار نیست
    ما نمیتونیم اینده رو پیش بینی کنیم که ایا این اقا میتونه چند سال دیگه بعد ازدواج به پول برسه یا نه ولی حال و الان رو میتونیم ببینیم و تصمیم بگیریم
    هر چند ایده ال های شما در نظر من درست نیست ولی در جهت اون چه که دوست دارید گام بردارید اگه پول میخواید دنبال اون باشید اگه عشق میخواید دنبال اون باشید اگه یه ادم نرمال میخواید دنبال اون باشید ... فکر نمیکنم این اقا با معیارهای حال الان شما مناسب باشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 اسفند 92 [ 21:31]
    سطح
    14
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 76 در 56 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام
    همراهی عزیز درست میگه این اقا با مشکلات اقتصادی داره به خاطره خونواده دست پنجه نرم میکنه و بنظر من راستشو در مورد اون وام به شما نمیگه و علام میکنه من به مادرم وابستم و من به عنوان یک خانم شوهر داره باید بگم این مورد غیر قابل تحمل یعنی برای من که اینطوری و شما هم که عاشقش نشید و با تحصیلات و فکرهای که برای ایند دارید بهتر از این هم ممکن براتون بیاد پس عجله نکنید و بقول شیدای عزیز در 3 ماه اشنای تهمت از کجا اورد به شما گفت این دیگه خیلی نامردی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)