به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 آبان 89 [ 23:45]
    سطح
    35
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نجوایم را پاسخی خواهم

سلام عرض میکنم به تمام اعضای این خانه پر مهر
    در پیامهای قبلیم با نام کاربری" ساده " گفته بودم که در مرحله حساسی قرار گرفتم . زمانی که برای کنکور آماده میشدم همکارم که در ماموریت در شهر دیگری بود تلفنی از من خواستگاری کردند و من جواب منفی به ایشان دادم و گفتم من ایشان را به عنوان همکار قبول دارم و احترام زیادی به ایشان قايلم ولی با اصرارشان قرار بر این شد تا بعد از کنکورم در این خصوص بیشتر فکر کنم وبا ایشان بیشتر آشنا شوم . در این مدت sms میدادند و من هم با رعایت حدود همکاری جواب میدادم . بعد از کنکور و دادن پیشنهاد برای دومین بار قرار بر این شد تا با هم طی صحبت های تلفنی بیشتر آشنا شویم و تا به حال هم با توجه به مقاله های بخش خواستگاری در این سایت سوالهای اساسی را در این خصوص پرسیده ام . همانطور که گفتم این آقا از لحاظ ظاهری البته به نظر من در موقعیت پایینتر از من قرار دارد .با صحبت هایی که داشتم این مورد برایم در اولویتهای بعدی قرار گرفته . ولی وضعیت ظاهری برای مادر و پدرم بسیار مهم هست . مواردی که طی صحبت هایمان متوجه شده ام :
    *از لحاظ فرهنگی و تحصیلی خانواده شان در موقعیت کمی پایینتر از ما قرار دارند* از لحاظ مالی مقداری پایینتر از خانواده ما هستند* ایشان از لحاظ فکری دارای فکری باز و متمایل به پیشرفت میباشند* همسن هستیم * دارای اعتقادات مذهبی یکسانی هستیم * شخصی مسولیت پذیر هستند * مقداری درونگرا و حساس و زود رنج هستند * در مورد کار و تفریحات دارای علایق یکسانی هستیم و...
    ولی هم اکنون که من در این مرحله تصمیم گیری قرار دارم خواستگار دیگری هم دارم و از آنجایی که از لحاظ شغلی و خانوادگی در موقعیت خوبی هستندو تقریبا با خانواده ما همسطح هستند و پسر 7 سال از من بزرگتر هست . مراحل اولیه خواستگاری انجام شده و فردا قرار هست با خود این آقا صحبت کنم . از آنجا که مادرم با همکارم موافق نیست احساس میکنم تمایل بیشتری برای این خواستگار دوم دارد . احساس میکنم با صحبت هایی که با همکارم داشتم به ایشان نمیتوانم بگویم علاقه بلکه محبت پیدا کرده ام به نظر شما با این دو مورد چگونه برخورد کنم ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

RE: نجوایم را پاسخی خواهم .pleas

خواهش می کنم زودتر راهنماییم کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 13 بهمن 91 [ 23:57]
    سطح
    53
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    564

تشکرشده 574 در 212 پست

Array

RE: نجوایم را پاسخی خواهم

سلام.خب شما كه اينقدر منطقي برخورد كردين و تا اينجا اين را بطه را به اين صورتي كه گفتيد ادامه دادين يه وقتي را هم براي صحبت با اين خواستگار جديد بگذاريد تا هم با نظرياتشون آشنائي بيشتري پيدا كنيد وهم به نظر خوانواده جواب داده باشيد .تازه اينجوري بيشتر و مطمئنتر مي تونيد انتخاب كنيد و اگه نياز به اصرار و پافشاري هم باشه/با اطميناني كه به خواست واقعيتون پيدا ميكنيد بهتر مي تونيد تصميم گيري بدون پشيموني در اينده داشته باشيد.البته اين نظر منه تا نظر بقيه چي باشه!
    موفق باشيد!

4. کاربر روبرو از پست مفید niloofar 25 تشکرکرده است .

niloofar 25 (شنبه 26 مرداد 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با عرض سلام به همراهان محترم و
    با تشکر از نیلوفر جان
    خواستگاری که گفتم ، تشریف آوردند و صحبت کردیم .طی صحبت با ایشان این موارد را دانستم :
    کارشناس برق ، کارمند ، از لحاظ ظاهری معمولی ، از لحاظ اقتصادی متوسط و مستقل از خانواده ، منطقی ، از لحاظ اعتقادات مذهبی تقریبا یکسان ، فردی خواهان پیشرفت ولی نه اهل ریسک ، از لحاظ عاطفی وابسته به خانواده ، در میان صحبتشان به این مورد اشاره کردند که با کمتر کسی میتوانند گرم بگیرند و همچنین اشاره کردند که دوست ندارند همسرشان دارای تحصیلات و سمتی بالاتر از ایشان باشند . و اصلا دوست ندارند تحت هیچ شرایطی در شهر یا جایی به دور از خانواده شان زندگی کنند، ...
    بعد از دو روز فکر کردن این احساس را داشتم که چیزی در وجودشان یا در این میان دفعم میکند وظاهرشان به دلم ننشسته .
    بنابراین تصمیم گرفتم و جواب منفی به این مورد دادم . خواهرشان پس از جواب دادن از آنجایی که آشنایی کاری با من داشتند اصرار داشتند که باز هم صحبت کنیم و دلیل جوابم را می پرسیدند و اظهار می کردند به خاطر اینکه من 1 ساعت با برادرشان صحبت کردم فکر کرده اند جوابم مثبت بوده .
    حالا چند سوال فکرم را مشغول کرده :
    1- آیا تصمیم عجولانه و اشتباهی گرفتت ؟
    2- آیا در مراسم خواستگاری در صورتی که ظاهر طرف مقابل به دلت ننشست باید صحبت را ادامه نداد ؟ و در این مورد که این خانواده آشنا بودند در صورتی که من صحبت را ادامه نمیدادم بی احترامی تلقی نمیشد ؟
    3 - آیا تمام آقایان دوست ندارند همسرشان دارای تحصیلات بالاتر از خودشان باشند و فقط بعضی شان این مورد را به زبان می آورند؟
    4-از جایی احساس میکنم وجود همکارم و ابراز علاقه مداومشان در تصمیم گیریم تاثییر میگذارد و برای تصمیم گیری در مورد ایشان به فرصت بیشتری احتیاج دارم و نمیدانم تا زمانی که در این شرایط قرار دارم در مورد خواستگارهایم چه کار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 فروردین 91 [ 18:19]
    سطح
    43
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    تشکرها
    174

تشکرشده 197 در 81 پست

Array

سوالت خیلی سخت بود عزیزم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)