به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 91 [ 14:12]
    سطح
    38
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

آیا می تونم در آینده بازهم بهش اطمینان کنم؟

سلام به همه دوستان. من به عنوان یک عضو جدید درگیر مشکل خیلی بزرگی شدم که احتیاج به راهنمایی دارم. من یک کارمند هستم و همسرم یک فرد بازاری. یک دختر 2سال و نیمه هم دارم. توی زندگی با همسرم سختی های فراوانی رو متحمل شدم با اینکه خودم تحصیلات دانشگاهی داشتم و همسرم حتی دیپلم نداشت سعی کردم همیشه اونو بالا ببرم. خونواده ام با ازدواج ما مخالف بودن. ولی من بصورت پننهانی و بدون رضایت مادرم با اون عقد کردم. بیچاره دو سال بعد از این ماجرا از دست من دق کرد و فوت کرد. پدرم هم چندین سال پیش از دنیا رفته بود. خلاصه خیلی تنها شدم چون خواهری هم نداشتم. به هرحال زندگیم رو ادامه دادم. شوهرم در تجارت مرد موفقی شد و بعد از تحمل سختی ها کم کم وضع مالیش خوب شد. ولی همیشه رفتار مشکوکی داشت. همیشه باهم جنگ و دعوا داشتیم. ولی اون به من برچسب روانی بودن زد و به تمام خونواده من و خودش می گفت که من یک زن شکاک و بدبین هستم. و من و پهلوی همه اینجوری معرفی کرد. خودم هم باورم شده بود ولی یه حسی به من میگفت که اشتباه نمی کنم. اون به خاطر موقعیت کاریش با خیلی از زنها و دخترها درارتباط هست. تا اینکه چند شب پیش بالاخره مچش رو وقتی که داشت با کسی خیلی عاشقانه صحبت می کرد گرفتم. اول که باز حرفهای قدیمی رو زد که تو مشکل داری و ما باید از هم جداشیم چون نمی تونم با زنی مثل تو زندگی کنم. ولی وقتی فهمید نمی تونه زیرش بزنه از من خواست تا دوباره بهش فرصت بدم تا همه چی رو درست کنه. ولی من به این نتیجه رسیدم که تمام این سالها من و گول زده و در عوض من رو جلوی همه یک فرد عصبی و بدبین جلوه داده. نمی تونم ببخشمش. نمی دونم چی کار کنم می دونم که بعد از این زندگی برای من و خودش و بچه ام جهنمه. تموم حرفاش تموم کاراش برام غیر واقعیه. به نظر شما با این بی معرفت چی کار باید بکنم؟ وضعیت بچه ام با این همه جنگ و دعوا چی می شه؟ کمکم کنین!

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 16 شهریور 87 [ 17:06]
    سطح
    37
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

RE: آیا می تونم در آینده بازهم بهش اطمینان کنم؟

عزيزم تو بايد مواظب باشي تا پرده دري نشه و ديگران اين موضوع را نفهمند به عقيده ي روانشناسان مردها بعد از يك خطا مي خواهند كه سريعا بخشيده شوند بهتره هر چه سريعتر به زندگي عادي ات برگردي چون بچه داري وچون بار اول است كه به اين مشكل برخوردي خود من هم همين مشكل را دارم امامن اب از سرم گذشته و شوهرم بخاطر اشتباه من ونبخشيدنم به اين كار بيشتر رو كرد اميدوارم تو نتيجه بگيري

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 اردیبهشت 88 [ 11:11]
    سطح
    46
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    209

تشکرشده 211 در 131 پست

Array

رومینا جان به نظرم خیلی سریع برو پیش یه روانشناس و مشکلت رو بهش بگو قبل از هر اقدام و رفتار دیگه ایوتا اون موقع یه ذره با همسرت سنگین باش ولی خیلی سریع اقدام کن تا بهت بگن چیکار کنی!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون. البته باید این موضوع رو بگم که این اولین بار نبود که به این موضوع برخوردم. ولی اون همیشه با این دلیل که خودشون با من تماس می گیرن و هدف من از صحبت کردن فقط شناسایی اونهاست، این موضوع رو فیصله می داد. در مورد بخشش اون ، چاره ای هم جز این نداشتم ولی دو شب پیش بازهم از اون شماره sms براش اومد بطوریکه طرف خبر داشت که من مهمون دارم. بخاطر این دوباره همه چی از نوشروع شد. چون فکر می کنم اون بازهم باهاش در ارتباطه. ازش خواستم حقیقت رو بهم بگه چون اگه نگه فکر می کنم که بازم می خواد باهاش ادامه بده، ولی شوهرم می گه تو مطمئن باش که اون می خواسته این پیغام ر واسه کس دیگه ای بفرسته و اشتباهی برام اومده! و من هیچ خبری از این خانم ندارم. می گه حتی حاضرم برم و از این شماره شکایت کنم.ولی نمی دونم داره بلوف می زنه یا من دارم اشتباه می کنم.در مورد روانشناس اتفاقاً تصمیم گرفتم پیش یک مشاور برم حالا نمی دونم روانشناس بهتره یا یک مشاور خانواده؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 16 شهریور 87 [ 17:06]
    سطح
    37
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

عزيزم مطمئنا مشاور خانواده ميتونه كمكت كنه اما اصلا دست دست نكن وهر چه سريع تر اقدام كن اين ترفند همه ي مرد هاست كه اظهار بي گناهي ميكنن

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام romina87
    خواهش مي كنم خونسرد باشيد
    لطفا پست زير را كه در موضوع «دارم مي ميرم كمك كنيد»،‌ارسال كرده ام مطالعه فرمائيد،‌
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=2918&pid=25981#pid25981

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

با تشكر از شما دوستان و راهنمایی های ارزنده شما. مدیرهمدردی عزیز لینک مربوطه رو مطالعه کردم. واقعاً مفید بود . با ارزیابی هایی که در این زمینه انجام دادم به غیر از دو سه مورد در رابطه با بقیه موارد با مشکل مواجه هستیم. مثلاً در موارد ذکر شده به شدت به کار و شغلش وابسته است تا بتونه قرض و بدهی هاش رو صاف کنه ولی در مقابل در مورد مسائل خونه واقعاً دیگه خیلی بی تفاوت شده بود. یا در مورد دخترم خیلی زود براش عصبی می شد و دعواش می کرد. حالا از همه این حرفها گذشته دیروز با فرد مورد نظر تماس گرفتم . اون دختر معقولی به نظر می اومد من هم با نهایت احترام باهاش صحبت کردم و فهمیدم که حدود دو ماهه که با شوهرم در ارتباطه. البته به من گفت که از وقتی من این موضوع رو فهمیدم به خاطر اینکه به اصطلاح زندگی ما لطمه نبینه خودش رو کنار کشیده و می دونم که راست می گه. البته اون به من گفت که شوهرم ازش اینو خواسته ولی در این مورد فکر می کنم به نفع شوهرم حرف زده تا زندگیون از هم نپاشه. ولی خوب خودتون که خوب می دونین دیگه هیچ وقت نمی تونم شوهرم رو ببخشم. تازه دیروز هم دعوای سختی کردیم و اون هم گفت که دیگه حاضر نیست با من ادامه بده و من و بچه رو تنها گذاشت و رفت. به جای اینکه از دلم دربیاره کلی نمک به روی زخمم پاشید و رفت . حتی ازش خواستم که بیا دوباره از صفر شروع کنیم ولی اون گفت که این زندگی درست بشو نیست و من با اون دختر رابطه آنچنانی نداشتم و تو فقط دنبال بهانه بودی تا توی زندگی روی من سلطه داشته باشی. به هر حال گذاشت و رفت . ومن موندم و اینکه آیا می تونم از پس این زندگی تنهایی بر بیام. نمی دونم چه جوری این بچه رو از فکر باباش در بیارم. شب از خواب بلند می شه و اون و صدا می کنه و من قلبم آتیش می گیره. دوستان در وضعیت خیلی بدی به سر می برم . توی شهرمون هیچ فامیلی هم ندارم تا سرم رو باهاشون گرم کنم. می خوام سنگینی خودم هرطور شده حفظ کنم و از اون گدایی محبت نکنم. ولی فقط دلم برای بچه ام می سوزه.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام romina87
    منظورم در پست قبل این بود که شما در کل با توجه به کل نقاط ضعف و قوت شوهرت و جمبعندی یک نتیجه را برای خود قطعی کن. اینکه می خواهی ادامه دهی ، یا می خواهی جدا بشی.
    اگر جواب قطعی سئوال بالا را پیدا کردید نوبت مراحل بعد است.
    اگر تصمیم گرفتی ادامه دهی، باید با جلسات مرتب مشاوره خانواده، تمرین و تکالیف مستمری جهت کمتر آسیب دیدن خودت و فرزندت و زندگیت انجام دهی. همچنین جهت تغییر غیر مستقیم همسرت در اصلاح این عادتش کوشش کنی.
    مسئله گدایی محبت و ... اینها نیست.
    مسئله مدیریت رابطه زناشویی و زندگی است.

پس مجددا نقاط ضعف و قوت شوهرت را دقیقا برسی کن و اگر نیاز به کمک داشتی با یک مشاور خانواده مشورت کن و به نتیجه برس.
    و اگر ماندی باید دیدگاهت را عوض کنی و خیلی کارهای جدیدی را باید سرلوحه کارهایت قرار دهی.

9. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (دوشنبه 04 شهریور 87)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 26 در 8 پست

Array

با سلام خدمت دوستان و خسته نباشید خدمت همگی. من حدود دو ماه پیش مشکلم رو طرح کردم. بعد از آخرین متنی که نوشتم شوهرم با وساطت یکی از دوستاش بعد از 6 روز به خونه برگشت و از من خواهش کرد یک فرصت یک ماهه بهش بدم برای اینکه گذشته رو جبران کنه. به من گفت که سعی می کنه بهترین شوهر برام باشه.با همدیگه پیش مشاور رفتیم هرچند طی چهار جلسه زیاد به نتیجه ای نرسیدیم چون همش ما حرف می زدیم . به هر حال بعد از سه هفته باز فهمیدم که با خانوم مربوطه ارتباط داشته. حالا من نمی دونم ولی شماره اون خانوم رو توی گوشی ایرانسلی که شب توی داشبورد ماشین قایم کرده بود دیدم. و دیگه اینقدر از خود بیخود شدم که دیگه حاضر نشدم دروغاش رو بشنوم فقط با داد و فریاد ازش خواستم که بره از خونه بیرون و چون اون دفعه بخاطر بچه بخشیدمش ازش خواستم که بچه رو هم با خودش ببره. تازه همون شب اینقدر عصبی شدم خونه پدر و مادرش هم رفتم و اونا رو در جریان ماجرا گذاشتم. که البته این اشتباه محض من بود ولی خوب چکار می تونستم بکنم اون لحظه اصلاً نمی فهمیدم کار عاقلانه چیه. اینقدر از دستش ناراحت شده بودم که فقط می خواستم همه چی تموم بشه. به هرحال آقا از همین موضوع سو استفاده کرد و چون خونمون به نام منه همه جا نشست گفت که این زن من رو از خونش بیرون کرده. با همین حرفها حمایت خونوادش رو هم جلب کرد و مظلوم نمایی کرد. بعد از سه روز رفتم به زور بچه ام رو ازشون گرفتم. این آقا هم به مدت 17 روز خونه نیومد و در این مدت بازهم با اون خانوم از طربق گوشی اش و SMS در ارتباط بود چون بعدش از روی گوشی اش فهمیدم. حتی عید فطر هم که فکر می کردم بیاد نیومد. حالا بگذریم بالاخره بعداز این مدت باز هم با وساطت همون دوستش و یکی از فامیلامون اومد خونه. البته این رو هم گفت که هیچ کی نمی تونسته من رو مجبور کنه و این خودم بودم که خواستم بیام. البته این رو بگم که شوهرم به این فامیلمون مبالغی بدهکاره. خوب بگذریم. حالا این رو می خواستم خدمت دوستان بگم این آقا دوباره به من قول داده و قسم خورده که دیگه این کارها رو تموم می کنم. من بیچاره باز هم بهش اطمینان کردم. ولی اخلاقش توی خونه خیلی بد شده به همه چی گیر می ده . می گه چرا تو همه جا آبروی من رو بردی. می خواد بدونه کیا می دونن و کیا نمی دونن. هرکی یه چیز بهش میگه زود به من می پره که تو آبروی من رو جلوی فلانی هم بردی و من باید براش توضیح بدم که نه همچین چیزی نیست. تازه در مورد دوستهام خیلی سختگیری می کنه می گه با فلانی نباید بگردی و خلاصه همه دوستایی که توی این مدت من رو تنها نگذاشته بودن رو به یه ترتیبی داره از من دور می کنه نمی دونم هدفش چیه؟ هر روز با هم جنگ و دعوا داریم. دارم دیوونه می شم. به جای اینکه من طلبکار باشم اون توی خونه با من اینجوری می کنه؟ شما فکر می کنین چرا اینجوری می کنه نمی دونم دست پیش رو گرفته؟ چه جوری باید باهاش رفتار کنم؟ دلم ازش خیلی شکسته و این رفتارهاش هم بیشتر روی اعصابم راه می ره. به جای اینکه شرمنده باشه همش می گه تو منو از خونه انداختی بیرون ماشین رو ازم گرفتی و از این حرفها. نمی دونم هدفش از برگشتنش اهداف مادیه یا واقعاً بخاطر زندگیش برگشته؟ تازه شرط هم گذاشته که اصلاً در مرود گذشته از من نباید بپرسی من به تو قول دادم که هرچی بوده تموم شده و تو به من اعتماد کن اگه نه که دوباره به همون جا میرسیم. به هر حال من هم برام خیلی سخته چون می خوام بدونم این آق اون رابطه قطع کرده یا اون خانومه. به هر حال باید به من حق بدین بازهم بهش بدبین باشم. ولی اون می گه نباید با من اینجوری رفتار کنین. تو رو خدا منو راهنمایی کنین حرفهای شما به من آرامش میده.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آبان 87 [ 16:14]
    سطح
    37
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

خیلی سخته قضاوت من میگم شاید میخواد شما رو تو تگنا قرار بده که اینبار مقصرو شما جلوه بده و همه بهش حق بدن که رابطه ایجدا از زندگیش داشته اما شما صبور باش خودتد عاشقش نشون بده تا هم آتو دستش ندی هم بلکم شرمنده بشه و به زندگیش برگرده عزیزم شما یه بچه داری پس تا حد ممکن فکر جدایی و از سرت بیرون کن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)