به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آبان 94 [ 02:38]
    سطح
    27
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    75

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

ارتباطم با مردهاخوب نیست

سلام به همه ی دوستان نازم
    من یه مشکل خیلی حاد دارم خواهش میکنم هرکی میخونه کمکم کنه:d:dدختری 27 ساله و دارای مدرک فوق لیسانس هستم,از یک خانواده ی تحصیلکرده و سنتی به طوریکه با این جمله بزرگ شدم:نجیبو محترم باش
    که خدارو شکر هم محترمم هم سر به زیر,ولی این تربیت باعث شده که به شدت از پسرها دوری کنم به طوریکه حتی به همکلاسیهایم سلام نمیکنم ووقتی هم که اونا میخوان سلام کنن سرمو میندازم پایین و اجازه این کاره بهشون نمیدم:(:(مطلقا نمیتونم باهاشون حرف بزنم همین امر باعث شده که تا این سن من تنها بمونم.توروخدا کمکم کنید که جطوری ارتباطمو خوب کنم؟اگه ؟آقایونم راهنمایی فرمایند ممنون میشم

- - - Updated - - -

یکی اینجا نیست کمکم کنهههههههههه؟دارم جوونیمو از دست میدم توروخدا مدیران عزیز شما کمکم کنیییید

2. کاربر روبرو از پست مفید sima.aass تشکرکرده است .

ترنم بارانی (دوشنبه 27 خرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 آذر 96 [ 13:21]
    سطح
    48
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 54
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    108

تشکرشده 352 در 163 پست

Array
    [سلام سيما خانم
    شما اصلاً هم مشكل حاد نداري تا حالا به هر دليل فكر ميكردي مردها لولو خرخره و خبيث و ... هستن ؟ ولي الان متوجه شدي كه نه بابا آدمها را خدا زوج آفريده و بايد مكمل هم باشن و از هم حمايت و لذت و مشاركت و ... ببرند. با رعايت خط قرمزهاي واقعي نه تعصبي و سفارشي خودت ، مردها رو آدم حساب كن و مناسب ادب خودت سلام كن و جواب سلامشون را بده كم كم مثل سايرين و عموم باش تا از تنهايي درآيي؟/ همين خودتو تافته جدا بافته ندون همه آدمن چه مرد و چه زن.

4. 3 کاربر از پست مفید حسين40 تشکرکرده اند .

meinoush (پنجشنبه 30 خرداد 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 27 خرداد 92), ترنم بارانی (دوشنبه 27 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 تیر 93 [ 12:48]
    سطح
    15
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    25

تشکرشده 12 در 3 پست

Array
    سلام عزیزم
    به نظرم مشکلت خیلی هم حاد نیست خیلی ها هستند که اینجوری اند نمونه اش یکی از دوستای خودم بود تو خانواده ای نسبتا مذهبی بزرگ شده بود که صحبت کردن وگفتگو حتی با هم کلاسی های پسر خیلی براش سخت بود اصلا ارتباط چشمی هم برقرار نمیکرد نمیدونم درواقع یه عده اسم اینو میزارن حجب و حیا که به نظر شخصیه من اصلا اینجوری نیست
    شما هم اگه سعی کنید ارتباط چشمی برقرارکنی اعتماد به نفستو تقویت کنی به نظرم مشکلت حل میشه فقط خودت می تونی به خودت کمک کنی باید رو خودت کارکنی چون احساس میکنم شاید کم رو و خجالتی هم باشی
    مثلا اول از سلام علیک ساده شروع کن بعد کم کم صحبت و گرم تر شدن .معمولا این خودما هستیم که باعث میشیم دیگران بیاین به سمتمون و باهامون هم صحبت شن ولی شما با این رفتارت که سرتو می اندازی پایین و سلام و علیک نداری باعث میشی این ذهنیت دربقیه ایجاد بشه که مثلا اجتماعی نیستی

6. 2 کاربر از پست مفید ترنم بارانی تشکرکرده اند .

meinoush (پنجشنبه 30 خرداد 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 27 خرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 95 [ 16:53]
    سطح
    62
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,594

تشکرشده 1,946 در 612 پست

Array
    کاملا موافقم
    متاسفانه معضل جامعه ما همینه که دختر پسرا رابطه درست با هم رو نمیدونن
    یا فکر میکنن نباید به هم سلامم کننن
    یا فکر میکنن اگه سلام کن باید وارد روابط خاصی شن

این خیلی خوبه که خودت به این درجه از فهم و درک رسیدی که میدونی باید رفتارتو تغییر بدی
    از لبخند زدن شروع کن
    از فردا تو محل کار تو دانشگاه و هر جای دیگه سعی کن سر تو بگیری بالا به صورت همه نگاه کنی و لبخند بزنی

فکر کن نکن کار ارحتیه خیلیم سخته
    مرحله دوم سلام کردنه
    که البته 90 درصد مواقع وقتی به آدم ها نگاه کنی و لبخد بزنی خودشون بت سلام میکنن و کارو آسون میکنن
    اگه فکر میکنی تو محل کار و دانشگاه یا با آقایون سخته
    از تو خیابون و بچه ها شروع کن هر بچه ای رو میبینی بش نگاه کن لبخند بزن
    [align=center]ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم ...از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم[/align]

8. کاربر روبرو از پست مفید جوانه؟؟؟ تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (دوشنبه 27 خرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    75

تشکرشده 8 در 7 پست

Array
    ممنونم از همتون
    حسین جان دوسندارم که فکر کنی خدای نکرده من مردارو بد میبینم,نه عزیزم اصلا اینطور نیست در غیر اینصورت من که از این رفتارم ناراحت نبودم:)
    لازمه بگم که دختر خنده رو به قول مردم دوسداشتنی هستم .خودم بارها متوجه این شدم که فلان آقا بهم توجه داره تا جاییکه دوسام گفتن امروز فردا میاد خواستگاری ولی انق بیمحلی میبینن که خواستشو نمیگه
    به شدت از این موضوع ناراحتم نمیدونم دیگه جیکار کنم

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    من درست متوجه مشکل شما نشدم. سه برداشت دارم که هر سه را می گویم. شما کلا احساس تنهایی می کنید و می خواهید ازدواج کنید. شما در محیط دانشگاه احساس تنهایی می کنید و می خواهید با یکی از پسرهای دانشگاه ارتباط دوستانه داشته باشید تا تنها نباشید. شما احساس تنهایی و عدم اعتماد به نفس دارید و از مردها وحشت دارید به طوری که وقتی در دانشگاه کسی به شما سلام می کند نگران می شوید. حالا منتظر هستم تا بگویید کدام یک از برداشت های من درست است تا بحث را ادامه دهیم.
    اما نکاتی را به عنوان مقدمه می گویم : شما نجابت و احترام را دوست دارید اما در عین حال فکر می کنید که باعث تنهایی شما شده است. در واقع دو احساس متضاد به نجابت و احترام دارید.
    به نظر من رفتار شما غلط نبوده است و شما را از آسیب هایی مثل مزاحمت مردان غریبه ، از دست دادن سرمایه های عاطفی و شکست های عشقی ، از دست داد خواستگاران مناسب ، وابستگی به یک رابطه نافرجام و ... که در این سایت فراوان یافت می شود حفظ کرده است. پس تا اینجا مشکلی نیست.و شما امتیاز بزرگی نسبت به خیلی از دختران هم سن خود دارید که رفتار باز و راحتی با مردان داشته اند و دچار مشکلاتی که گفتم شده اند.
    حالا چرا شما که نجابت را دوست دارید یک حس متضاد هم دارید؟
    شما احساس تنهایی می کنید و نیز حس می کنید مهارت و اعتماد به نفس لازم برای ارتباط با مردان را ندارید.
    حالا خیلی خلاصه بگویم که این دو ربطی به هم ندارند و باید جداگانه بررسی شوند. همچنین هیچ یک از این دو مشکل ربطی به نجابت و احترامی که از بچگی به آن تشویق شده اید ندارد بلکه نجابت و احترام دو عامل موثر در ارتباط با هر کس چه مرد و چه زن است و اصلا باعث تنهایی نمی شود. اتفاقا افراد نجیب خیلی راحت تر ارتباط سالم برقرار می کنند. و آدم های محترم نزد همه حتی دشمن خود اعتبار دارند. همچنین از گفته های شما برمی آید که همکلاسی های شما یا دوستان شما روی طرز فکر شما اثر گذاشته اند. باید بگویم آنها فقط دوست و همکلاسی دانشگاه هستند. شما برای درس خواندن یا تفریح و وقت گذرانی با آنها هستید. اما قرار نیست که همه حرف های آنها را جدی بگیرید. مثلا همین که می گویند فلانی نگاهت می کند و عاشقت است به خواستگاری می آید. آنها جوان هستند و ماجراجویی و اتفاقات غیر منتظره را دوست دارند. برای همین این حرف ها را می زنند. چون هیجان ایجاد می کند . اما اگر خودت با منطق قضاوت کنی متوجه می شوی که مردان به طور غریزی به زنان توجه می کنند. می گویم زنان نه یک زن. پس فقط به شما نگاه نمی کنند بلکه وقتی شما رد شدی ممکن است دختر زیبای دیگری توجه آنها را جلب کند. اما اینها نه به معنای عشق است نه به معنای ازدواج. بلکه یک واکنش جنسیتی است. حالا نمی خواهم راجع به درست یا غلط بودنش بحث کنم می گذارم برای بعد.
    حالا چند سوال دیگر از شما دارم.
    رابطه شما با افراد خانواده چگونه است؟ آیا می توانید راحت حرف هایتان را به آنها بگویید و از احساسات اتفاقات و افکار روزانه صحبت کنید به خصوص با پدر و اگر برادر دارید با برادرتان؟ آیا خانواده شما فعالیت های مشترک جدی و تفریحی دارند؟ آیا برای تصمیم گیری های مهم یک نفر به تنهایی تصمیم می گیرد یا نظر همه پرسیده می شود؟ فرزند چندم هستید و چند خواهر و برادر دارید؟ آیا رفتار والدین شما به خصوص پدر با فرزندان یکسان است یا بین فرزندان به خصوص دختر و پسر تفاوت می گذارند؟ چه قدر با فامیل و دوستان رفت و آمد دارید؟ آیا از این رفت و آمدها لذت می برید؟ آیا از رابطه پدر و مادرتان به هم رضایت دارید و در خانه حس آرامش می کنید؟ آیا از رابطه خود با والدین راضی هستید؟
    چند دوست دارید و چه قدر و چگونه با آنها ارتباط دارید؟ چه فعالیت هایی با هم انجام می دهید؟
    آیا از رشته تحصیلی خود رضایت دارید ؟

11. 5 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

Aram_577 (سه شنبه 28 خرداد 92), meinoush (پنجشنبه 30 خرداد 92), reihane_b (سه شنبه 28 خرداد 92), TikTak (سه شنبه 28 خرداد 92), فرهنگ 27 (سه شنبه 28 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 مهر 01 [ 00:16]
    سطح
    70
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    64

تشکرشده 167 در 67 پست

Array
    سلام
    1 - من واقعا نفهمیدم شما از چی نگرانی . من خیلیها رو میشناسم که ارتباطشون با مردها خوبه ، سر و زبون دارند (البته پر رو نیستند)و سنشون از شما بالاتره و هنوز ازدواج نکردند .
    2 – بزارید از یک بعد دیگه به قضیه نگاه کنیم .شما از کجا می دونید که این لطف خدا به شما نیستش که اگه کسی هم به شما نظر پیدامی کنه به دلیل اینکه لیاقت شما را نداره از دلش میفته !؟
    3 - اینکه توی خیابون راه بیفتی و لبخند بزنی و ارتباط چشمی با دیگران بر قرار کنی و ... من شخصا برای دوستی که این پیشنهاد را داد متاسفم . که چی بشه ؟ واقعا اینهمه دختریکه الان سن ازدواجشون بالا رفته(با شرایط اخلاقی و رفتاری متفاوت) و خیلی هاشون هم مشکل اخلاقی و خانوادگی خاصی ندارند دلیلش اینه . خانم سیما به اشتباه فکر می کنندکه دلیل ازدواج نکردنشون تا الان به خاطر سربزیربودنشونه . نخیر به این دلیل نیست. البته ایشون با بزرگنمایی این مسئله و مشکل دانستن آن ، یک مشکل خیالی حاد برای خودشون ایجاد کردند . به جای این حرف ها زندگی تون رو بکنید و به خدا توکل کنید واز خدا بخواهید که یک همسر مناسب در سر راهتون قرار بده و بدونید دلیل این وضعیت شما به علت یک مشکل فرهنگی و اجتماعی می باشد که متاسفانه در جامعه ما به وجودآمده که باید مسئولین براش راه حل پیدا کنند و نه ... .
    پیروز و سربلند باشید
    هر که بی‌مشورت کند تدبیر * * غالبش بر غرض نیاید تیر

بیخ بی‌مشورت که بنشانی * * بر نیارد بجز پشیمانی
    ویرایش توسط TikTak : سه شنبه 28 خرداد 92 در ساعت 10:05

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 93 [ 10:36]
    سطح
    3
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    Overdrive100 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    157

تشکرشده 226 در 130 پست

Array
    سلام سیمای عزیز یکی دیگه هم این مشکلو داشت اینم لینکش
    http://www.hamdardi.net/thread-28709.html
    من اونجا مشکلشو گفتم چیه مشکل شما هم دقیقا مثل اون خانومه مشکل شما درون گرایی هستش شما باید اجتماعی بشی چطور ؟؟؟؟
    می تونی به این تاپیک بری و ببینی راهکارشو که چی گفتم
    مرسی ولی از اون کلمه ای که فکر کنم والدین شما گفتن نجیبو محترم باش واقعا احترام خاصی قائل هستم و این موضوع رو خودم به خودم گوش زد می کنم که سالم زندگی کن تا سالم گیرت بیاد شما اینقدر خوب و نجیبی به گفته خودت که شکی هم در اون نیست هیچ گاه جوونیتو از دست نخواهی داد مطمئن باش خواهر عزیز
    در ضمن مشکل شما مشکل حادی نیست عزیز

یا حق

14. کاربر روبرو از پست مفید بی وفا تشکرکرده است .

meinoush (پنجشنبه 30 خرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    75

تشکرشده 8 در 7 پست

Array
    از تک تک شما عزیزان تشکر میکنم واسه راهنماییهای مفید ووقتیکه که صرف من کردین:):):)نوپدی عزیز چندتا سوال پرسیده که جواب میدم
    خانواده ی پرجمعیتی هستیم و سنتی
    ارتباطم با دوستانم بسیار عالی است و همیشه به سخنان و پیشنهادهایم بسیار خوب عمل میکنند یعنی خیلی افکار و نظریاتموقبول دارن و در حد متعادل با خانواده هایشان هم در ارتباطم
    ارتباطم با افراد خانواده بسیار عالی است و در هر زمینه ای از من نظرخواعی میشه و کلا مورد قبول هستم
    تنها تفریحم بودن در کنار دوستانمه
    فعالیت اجتماعیم خیلی کمه
    با قریبه ها راحت نمیتوم ارتباط برقرارکنم حتی تو خوابگاه خیلی که با بقیه ارتباط برقرار میکنم البته جدا از دوستای خودم و ار این موضوع ناراحتم
    ممنون میشم کمکم کنید

- - - Updated - - -

از تک تک شما عزیزان تشکر میکنم واسه راهنماییهای مفید ووقتیکه که صرف من کردین
    :):):)
    نوپدی عزیز چندتا سوال پرسیده که جواب میدم
    خانواده ی پرجمعیتی هستیم و سنتی
    ارتباطم با دوستانم بسیار عالی است و همیشه به سخنان و پیشنهادهایم بسیار خوب عمل میکنند یعنی خیلی افکار و نظریاتموقبول دارن و در حد متعادل با خانواده هایشان هم در ارتباطم
    ارتباطم با افراد خانواده بسیار عالی است و در هر زمینه ای از من نظرخواعی میشه و کلا مورد قبول هستم
    تنها تفریحم بودن در کنار دوستانمه
    فعالیت اجتماعیم خیلی کمه
    با غریبه ها راحت نمیتوم ارتباط برقرارکنم حتی تو خوابگاه خیلی کممممممممممم که با بقیه ارتباط برقرار میکنم البته جدا از دوستای خودم و ار این موضوع ناراحتم
    ممنون میشم کمکم کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 95 [ 01:37]
    سطح
    38
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    146

تشکرشده 406 در 140 پست

Array
    :):):)

- - - Updated - - -

سلام سیمای عزیز
    عزیزم کاملا درکت میکنم واینو بدون که این مشکل فقط مشکل شما نیست عزیزم:):)کلا همه ی دخترای ایران تحت تاثیر فرهنگی که داریم با این مشکل مواجه هستیماما نباید خودتوببازی باید به کمک دوستان عزیزخصوصا آقایون محترم و آگاهی مثل نوپووتیک تاک, کمکم تغییراتی تو خودت ایجاد کنی:)
    تامیتونی موقروسنگین باش ولی اینم بدون که مردام موجوداتی هستن مثل ما .شایدتو یلی جاها خودت سرتر باشی از مردا پس خجالتو بندازکارولی از من به سیمای عزیزو نصیحت ,به روی هر مردی نخندوحدوحودتورعایت کن,iهرمردی ظرفیت خندهای معصومانه ی یه دخترو نداره چس انقد از خودت ایراد نگیراگه یه عیب کوچولو داری در عوض 1000 تا حسن داری کخ نمیبینشون:)همینکه رفتارت طوریه که مردا به خودشون جرات جسارت نمیدن به نظر من یه موهبته از طرف خدا عزیزم:)به امیدروزییکه با خوشحالی خبرعروسیتوبهمون بگی

17. 3 کاربر از پست مفید dokhtare kordestan تشکرکرده اند .

bahar.65 (شنبه 03 خرداد 93), meinoush (پنجشنبه 30 خرداد 92), sima.aass (شنبه 03 خرداد 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)