به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 مرداد 92 [ 00:10]
    سطح
    7
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 7 در 6 پست

Array

Icon88888 مشاوره ازدواج

دوستان،من یه سوال دارم ازتون میخوام کمکم کنید من 23 سال سن دارم اقایی ازم خواستگاری کردند و من چند جلسه با ایشون بیرون رفتم برای اشنایی البته از نظر خانوادگی با ایشون از طریق یه دوست اشنایی داشتیم و در این چند جلسه من یه بار به ایشون گفتم من برای تصمیم گیری در زندگی ام مشورت میکنم اما در اخر تصمیم رو خودم میگیرم و اجازه دخالت به کسی نمیدم و اکر خودم و همسر اینده ام یه تصمیمی بگیریم و نظر خانواده ام و یا دوستانم رو دخالت نمیدم یعنی اگه کسی تصمیم ما رو دوست نداشت من به دخالت کسی اهمیت نمیدم ،این اقا در جواب من گفتند منم همین طور هستم و خودم برای خودم تصمیم میگیرم اما وقتی بیشتر با ایشون صحبت کردم متوجه شدم همین الان نظر خانوادشون در مورد تیپ من برای این اقا مهمه یعنی در اومدن به من گفتن فلان خواهرم هنوز نظر قطعی ندادند و از این صحبت کردند که اگر من همسر ایشون بشم خیلی حرفها پیش میاد تو خانوادشون البته به من گفتند که من خودم با تیپ شما مشکلی ندارم
    من خودم دختر مذهبی هستم اما چادری نیستم و خانواده ایشون اکثرا چادری و خیلی مومن هستند ولی واقعا ادمهای مهربونی هستند و من به این اقا گفتم من برای ازدواج ام یا دوستی هام و روابط اجتماعی ام شخصیت ادمها برام خیلی مهمه و به ظاهر ادمها نگاه نمیکنم و بهشون گفتم به شخصیت و ظاهر همین الان من نگاه کنید و فکر نکنید در اینده بخواین طبق نظر خودتون تغییر ام بدین من این موضوع تیپ رو یه مصداق میدونم از مسائل بزرگتر که ممکنه بعدا به خاطر سنتی بودن این اقا دچار مشکل بشم
    دوستان من فکر کردم من حتما در چنین شرایطی در خانواده ایشون دچار مشکل میشم اگر با این اقا ازدواج کنم میخواستم در این مورد بهم کمک کنید و نظرتون رو بگین

2. کاربر روبرو از پست مفید mahsa.. تشکرکرده است .

tamanaye man (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    دوستان بهم کمک نمی کنید:(

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام مهسا جان

اون آقا چند سالشه؟
    چقدر همدیگه رو میشناسید؟( گفتی آشنایی داشتیم)
    رفت وآمد خانوادگی داشتین باهاشون؟

ممکنه بعدا به خاطر سنتی بودن این اقا دچار مشکل بشم
    چرا به این آقا میگی سنتی؟ چون خانواده مذهبی دارن؟

به نظرم اکثر پسرا تو انتخابشون به نظر خواهرشون اهمیت زیادی میدن. چون میدونن خواهرشون هم با توجه به شناختی که از دخترا داره وهم برادرش رو میشناسه، میتونه کمک کنه

یعنی در اومدن به من گفتن فلان خواهرم هنوز نظر قطعی ندادند
    ولی اینکه نظر قطعی !! هنوز خواهرش نداده، بیشتر به این معنی هستش که تصمیم قطعی نگرفته خواهرش!!

سعی کن تو جلساتی که با هم گفتگو دارین، مستقیم بعضی سوالا رو ازش نپرسی.
    نه اینکه بخواد دروغ بگه. ولی ممکنه بعضی ادما خودشون رو درست نشناخته باشن.مثل اینکه شما ازش میپرسی خودت تصمیم آخرو میگیری در همه مسائل زندگی؟ ایشون بگه آره. ولی خودش متوجه نباشه که خیلی اوقات دیگران براش تصمیم گرفتن

البته بازم میگم.فقط با یه جمله از ایشون نمیشه قضاوت کرد،چون تو ازدواج همه دختروپسرا نظر خانواده رو جویا میشن.

- - - Updated - - -

و از این صحبت کردند که اگر من همسر ایشون بشم خیلی حرفها پیش میاد تو خانوادشون البته به من گفتند که من خودم با تیپ شما مشکلی ندارم
    خب ایشون که شما رو میشناختن،از حجاب شما هم خبر داشتن، پس چرا اومدن خواستگاری؟؟
    خانوادش هم که قبلا شما رو دیدن یا حداقل تو تحقیقات فهمیدن شما چه حجابی داری، حالا دارن فکر میکنن تا نظر قطعی بدن؟؟!!!!!!!!

این آقا هم ظاهرا منتظره ببینه خانوادش شما رو تایید میکنن یا نه؟که الان هم خودش گفته بعدها مشکل پیش میاد!!
    ویرایش توسط reihane_b : سه شنبه 21 خرداد 92 در ساعت 15:06

5. 4 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 22 خرداد 92), mahsa.. (چهارشنبه 22 خرداد 92), sookoot (چهارشنبه 26 تیر 92), tamanaye man (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 08:11]
    سطح
    44
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    129

تشکرشده 303 در 118 پست

Array
    سلام مهسا جان.عزیزم توی هر ازدواجی نظر خانواده هم مهمه چون بالاخره شما قراره وقتی با این اقا ازدواج کردی وارد خانواده اش هم بشی پس ایشون این حق رو دارند که نظر خانواده رو هم جویا بشند البته همینطور که خودت گفتی باید نظر اخر رو خود ادم بده.با حرف ریحانه جان کاملا موافقم اینکه برادرها همیشه موقع ازدواج از خواهرهاشون کمک میخوان.البته باید در نظر خواهرشون هم دقت کنی چون به هر حال اونها چون برادرشون رو میشناسند این حرفهارو میزنند.پیشنهادم بهتون اینه که اگر تصمیمتون قطعی شد خیلی قاطعانه به این اقا بگید که باید شما رو با این تیپ قبول کنند. توی اشناییتون سعی کنید کمی زیرکانه موضوعاتی رو مطرح کنید که برای جواب دادن بهش نیاز به مشورت باشه و اینجوری بفهمید که ایا این اقا همیشه گوش به فرمان خانوادشون هستند یا نه .

- - - Updated - - -

7. 3 کاربر از پست مفید setareh 1390 تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 22 خرداد 92), mahsa.. (چهارشنبه 22 خرداد 92), tamanaye man (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    ریحانه جان و ستاره عزیز به موضوعات خوبی اشاره کردن. ضمن توجه به این نکات به این هم فکر کن که اگه خانواده یا خود این آقا الان بگن که با تیپ شما مشکل ندارن ، ولی بعدا به شما بگن به خاطر چادری بودن کل خانواده ، شما هم باید چادری بشید ، آیا این کارو می کنید ؟ و اگر این کارو انجام بدید چقدر بابت این موضوع ناراحت می شید ؟

به نظر خودتون به جز موضوع حجاب چه چیزهای دیگه ای از شما دو خانواده با هم متفاوته ؟

آیا همشهری هستین ؟ و اگر نه فرهنگ شهرهاتون چقدر به هم نزدیکه !
    آیا از یک قوم هستین ؟ مثل ترک ، کرد ، فارس یا .....

تو جلسه خواستگاری بیشتر پدر خانواده صحبت می کرد یا مادر ؟
    به عبارت بهتر خانمها یا آقایون ؟ تو خانواده شما چطور ؟

آیا منظورت از سنتی بودن ، همون مرد سالاریه ؟

چقدر به نظر خودت امروزی هستی ؟ منظور تفکرات امروزیه ؟ این آقا چقدر ؟

آیا نظراتت در مورد روابط الکترونیکی ( ایمیل ، چت و ..... ) شبیه این آقاست ؟
    آیا نظراتت در مورد ارتباط با اطرافیان ( دوست ، همکلاسی ، همکار و .... اعم از خانم یا آقا ) شبیه این آقاست ؟

این سوالات رو برای این پرسیدم که بدونم چقدر تفکرات تو و این آقا شبیه هم هست و چقدر از نظر فرهنگی به هم شباهت دارید.

میزان تحصیلات و نحوه آشنایی و مدت آشنایی رو هم حتما بگو.
    سوال دیگه ای به ذهنم رسید می پرسم.
    موفق باشی.

9. 3 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

mahsa.. (چهارشنبه 22 خرداد 92), reihane_b (چهارشنبه 22 خرداد 92), tamanaye man (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    خیلی ممنونم که بهم کمک میکنید
    این اقا 26 سال سن داره
    ایشون از فامیل های یکی از دوستانم هستند و از اون طریق با خانوادشون از دور اشنایی دارم اما رفت و امد خانوادگی نداشتیم باهاشون
    من طبق حرف خود این اقا بهشون میگم سنتی خودشون گفتن دلشون میخواد سنتی زندگی کنند
    بله درسته میگین که همه حتی خود منم با خانوادم مشورت میکنم اما وقتی ایشون میگن خواهرام هنوز نظر قطعی ندادن که این کار بشه یا نه ،من احساس میکنم که نظر قطعی رو خانواده و خواهرهای این اقا باید بگن یعنی من خیلی میترسم که این اقا بعدا تحت تاثیر نظرات خانوادشون فقط عمل کنند ازشون که میپرسم میگن نه اما تو عمل وقتی میگن شما با این تیپ بعدا ممکنه یکی تو فامیل بهتون سلام هم نکنه من واقعا میترسم
    این اقا رفت و امد با افراد خانوادشون حتی درجه 2 براشون خیلی مهمه و قتی من بهشون گفتم من ممکنه با بعضی افراد فامیل هم به خاطر اینکه با هم جور نمیشیم و نمیسازیم رفت و امد نکنم گفتند توی فامیل ما چنین چیزی نیست و نمیشه گفت به این دلیل نمیخوام با فلانی برم و بیام
    اسمانی جان مادر ایشون خیلی اهل صحبت کردن نیستند و بیشتر خواهرشون صحبت میکنن و تماس ها رو هم ایشون میگیرند
    در مورد رفت و امد با دوست و اطرافیان این اقا خشک تر از من هستند و یه سری برنامه هارو ایشون میگن نمیبینن اما من اینطور نیستم
    من خودم اینطور نیستم که وقتی بیرون میرم از خونه در مورد تیپ افرادی که تو خیابون میبینم نظر بدم اما ایشون یه 2 بار در مورد افراد نظر منفی میدادن و وقتی بهشون میگم بهم میگن شما بد بین هستی و برداشت اشتباه میکنی
    منظورم از سنتی بودن نقش زن تو خانواده است و اینکه خانواده دو طرفمون همشهری هستند
    تحصیلات من و این اقا مثل هم هست و از فامیل یکی از دوستانم هستند از چند سال پیش دورادور ایشون رو میشناسم اما نه اینکه رفت و امد خانوادگی داشته باشیم
    یه چیز دیگه که این اقا همش به من میگن شما بد برداشت میکنی و بد بین هستی نسبت به من و یه بارم وقتی از یه رفتارشون دلخور شدم و دلیل دلخوری ام رو توضیح دادم بهم گفتن دلیل دلخوری ام رو نمیفهمن و به نظرشون من الکی ناراحت شدو و خیلی رک بهم گفتن به نظرم اومده شما اخلاقتون خوب نیست

11. کاربر روبرو از پست مفید mahsa.. تشکرکرده است .

asemani (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa.. نمایش پست ها
    خیلی ممنونم که بهم کمک میکنید
    این اقا 26 سال سن داره
    ایشون از فامیل های یکی از دوستانم هستند و از اون طریق با خانوادشون از دور اشنایی دارم اما رفت و امد خانوادگی نداشتیم باهاشون
    من طبق حرف خود این اقا بهشون میگم سنتی خودشون گفتن دلشون میخواد سنتی زندگی کنند
    بله درسته میگین که همه حتی خود منم با خانوادم مشورت میکنم اما وقتی ایشون میگن خواهرام هنوز نظر قطعی ندادن که این کار بشه یا نه ،من احساس میکنم که نظر قطعی رو خانواده و خواهرهای این اقا باید بگن یعنی من خیلی میترسم که این اقا بعدا تحت تاثیر نظرات خانوادشون فقط عمل کنند ازشون که میپرسم میگن نه اما تو عمل وقتی میگن شما با این تیپ بعدا ممکنه یکی تو فامیل بهتون سلام هم نکنه من واقعا میترسم
    این اقا رفت و امد با افراد خانوادشون حتی درجه 2 براشون خیلی مهمه و قتی من بهشون گفتم من ممکنه با بعضی افراد فامیل هم به خاطر اینکه با هم جور نمیشیم و نمیسازیم رفت و امد نکنم گفتند توی فامیل ما چنین چیزی نیست و نمیشه گفت به این دلیل نمیخوام با فلانی برم و بیام
    اسمانی جان مادر ایشون خیلی اهل صحبت کردن نیستند و بیشتر خواهرشون صحبت میکنن و تماس ها رو هم ایشون میگیرند
    در مورد رفت و امد با دوست و اطرافیان این اقا خشک تر از من هستند و یه سری برنامه هارو ایشون میگن نمیبینن اما من اینطور نیستم
    من خودم اینطور نیستم که وقتی بیرون میرم از خونه در مورد تیپ افرادی که تو خیابون میبینم نظر بدم اما ایشون یه 2 بار در مورد افراد نظر منفی میدادن و وقتی بهشون میگم بهم میگن شما بد بین هستی و برداشت اشتباه میکنی
    منظورم از سنتی بودن نقش زن تو خانواده است و اینکه خانواده دو طرفمون همشهری هستند
    تحصیلات من و این اقا مثل هم هست و از فامیل یکی از دوستانم هستند از چند سال پیش دورادور ایشون رو میشناسم اما نه اینکه رفت و امد خانوادگی داشته باشیم
    یه چیز دیگه که این اقا همش به من میگن شما بد برداشت میکنی و بد بین هستی نسبت به من و یه بارم وقتی از یه رفتارشون دلخور شدم و دلیل دلخوری ام رو توضیح دادم بهم گفتن دلیل دلخوری ام رو نمیفهمن و به نظرشون من الکی ناراحت شدو و خیلی رک بهم گفتن به نظرم اومده شما اخلاقتون خوب نیست
    یه مقداری تفاوت رفتاری یا شاید فرهنگی رو دارید. اما اینکه این مقدار زیاد هست یا کم الان نمیشه نظر داد. مسلما دو آدم کاملا شبیه هم نمیشن. اگر میزان این اختلاف کم باشه ، میشه ازش چشم پوشی کرد ، اما اگر زیاد باشه زندگی رو دچار مشکل می کنه .
    عزیزم میشه بیشتر توضیح بدی در مورد موارد زیر :
    - مشکلی که شما ناراحت شدین و ایشون درک نکردن (اگر قابل ذکره ) بگو که چی بوده
    - در مورد تیپ افراد چه صحبتی کردن ؟ اگه ممکنه جمله شو بگو.
    - "اما تو عمل وقتی میگن شما با این تیپ بعدا ممکنه یکی تو فامیل بهتون سلام هم نکنه " این جمله یعنی چی ؟ یعنی ممکنه کسی به شما سلام نکنه به خاطر تیپتون یا چیز دیگه ایه ؟
    - در مورد ارتباط با دوستان و ... صحبتی بینتون پیش اومده ؟ نظرشون چیه ؟

13. 2 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

mahsa.. (چهارشنبه 22 خرداد 92), tamanaye man (چهارشنبه 22 خرداد 92)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    برای ازدواج اصلا عجله نکن ، یک سری مشکلات انگار داره خودش رو نشون میده
    ایشون هنوز ظاهر شما رو نپسندیده و رک به شما گفته اخلاقتون خوب نیست .

سعی کن بیشتر بشناسیش .

15. 2 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 22 خرداد 92), mahsa.. (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    7
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    در مورد تیپ من ایشون بهم گفتن اگه شما حجابت رو کاملا رعایت کنی و مانتوی مناسب بپوشی یعنی همین جور که تو این چند بار دیدم میپوشین مشکلی ندارم و چندین بار هم بهم گفتن که به نظرشون ادم باید تاوان بده برای دوست داشتن توی زندگی مشترک و گفتند احساس میکنند من اگر ببینم یه جا ایشون ناراحت هستند از تیپ من من به خاطرشون حاضرم عوض بشم و چند تا مثال برام زدن از دوستان و اشنایانشون که همسراشون اول خیلی فرق میکردن اما کمک کم به خاطر زندگی شون تغییر کردن اما وقتی بهشون گفتم شما منظورت اینه که منم بعدا عوض بشم گفتند نه چنین منظوری ندارند و فقط مثال زدند
    ببینید من با این اقا توی این چند جلسه بیشتر در مورد اینکه اگر من با این اقا ازدواج کنم همه براشون خیلی سنگین هست که ایشون با خانمی با این تیپ ازدواج کردند و گفتند خیلی حرف ایجاد میشه و گفتند ممکنه یه سری تو فامیل اصلا سلام نکنن به من به خاطر ظاهرم اما کم کم باهام خوب میشن و کلی از این جور حرفها که حالا فلانی چی میگه و فلانی چه برخوردی میکنه تا جایی که من به ایشون گفتم مگه میخواین قتل کنین
    من اصلا خیلی برام قابل درک نیست که این اقا اینقدر در مورد تیپ من صحبت میکنن ،اول اینکه من یه تیپ خیلی ساده دارم و اینکه من هیچوقت روی ظاهر ادما نگاه نمیکنم و به شخصیتشون نگاه میکنم
    این در مورد تیپ خودم و در مورد تیپ دخترها توی خیابون چندین بارنظر دادند و به طور مثال وقتی یه خانمی رو دیدند با یه ظاهر که اصلا هیچ موردی نداشت به نظر من ،ایشون گفتند ببینید چجوری با چه ظاهرهای بدی میان توی خیابون و یه سری نظر در مورد این خانم دادند و منم بهشون گفتم چجوری به خودتون حق میدین به ظاهر ادما قضاوت کنید و بدون اینکه بشناسینشون
    در مورد رفت و امد با دوستان صحبتی نشده فعلا
    در مورد موضوعی که ناراحت شدم ایشون از من خواستند که بریم با یکی از اعضای خانوادشون صحبت کنیم و من هم قبول کردم و رفتم اما اونجا هم جو برام خیلی سنگین بود و هم اینکه اونجا اولین بحثی که شروع شد در مورد تیپ من بود طرز برخوردها (من واقعا تیپ ساده ای دارم و خیلی برام جای تعجب بود) و یه سری صحبت کردند که من واقعا اونجا احساس کردم یه مشکل بدی دارم و ادم درستی نیستم و از صحبتها خیلی ترسیدم و ناراحت شدم و اما بعدا ایشون بهم گفتند الکی ناراحت شدی و مدام بهم میگن خیلی بدبین هستی
    ببخشید خیلی حرف زدم اما میخواستم شرایطم رو کامل توضیح بدم

17. 2 کاربر از پست مفید mahsa.. تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 22 خرداد 92), tamanaye man (پنجشنبه 23 خرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    عزیزم اول اینکه هر مشکل کوچیکی رو تو آشنایی می بینی باید تا ده برابر بزرگتر کنی و ببینی می تونی تو زندگی کنار بیای با اون یا نه ؟
    دوم اینکه پذیرش موضوع خیلی مهمیه . ایشون با این حرفشون دارن به شما میگن که شما مورد پذیرش واقع نمیشی از طرف خانواده و فامیل .
    مطمئنا بعدا در مورد عوض کردن پوشش شما اقدام خواهد کرد. اینو شک نداشته باش.
    اما مسئله پوشش نیست. چه اینکه انسان ممکنه به خاطر همسرش حتی نحوه پوشش رو تغییر بده . مراقب باش که این موضوعات اختلافات فرهنگی نباشه که قابل حل نیست.
    همون طور که گفتم در مورد ارتباط با دوستانت ، نحوه برخورد با فامیل ،همکلاسی یا همکار آقا ، و ارتباطات الکترونیکی (ایمیل و .... ) نظر ایشون رو جویا شو و با نظر خودت بسنج.
    اگه تونستی این سوالات رو بپرسی به همراه یه سری سوالات دیگه که در پست های دیگه من هست و جواب ندادی، جواب ها رو بنویس.

راستی نظر ایشون در مورد مشاوره ازدواج چیه ؟

19. 2 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

mahsa.. (چهارشنبه 22 خرداد 92), tamanaye man (پنجشنبه 23 خرداد 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)