به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 دی 95 [ 02:53]
    سطح
    31
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تاثیر رابطه گذشته در رابطه فعلی و نیاز به حل گره های احساسی

سلام
    نمیدونم دقیقا باید از کجا شروع کنم،
    من بهنام، بیست و چهار سالمه،

چند سال پیش با یه دختر خوب و با شخصیت یه رابطه به منظور شناخت برای ازدواج رو شروع کردم، بعد از گذشت چندین ماه متوجه شدیم که نوع تفکرات ما باهم متفاوته و با اینکه همدیگرو از نظر احساسی خیلی دوسداشتیم تصمیم گرفتیم و این ار تباط رو تموم کردیم.
    این بار من با تجربه های بیشتر تصمیم گرفتم به یه دختر باشخصیت و موقر و آروم که چند ماه از من کوچکتره و از نظر فکری و دیدگاهی و عقیده ای خیلی شبیه بودیم، پیش نهاد شروع یک رابطه رو با هدف ازدواج بدم، و وقتی ایشون مبانی فکری من رو دیدن که چقدر به جنبه های مختلفی فکر کردم پذیرفتن

رابطه ما شروع شد
    اما پس از گذشت چند ماه من متوجه شدم که این رابطه خیلی کند پیش میره و انگار یه جاهایی گیر و مسائلی هست که من در جریان نیستم،

بعد از تلاش های زیاد متوجه شدم که بیشتر این مشکلات مربوط به رابطه قبلی ایشون هست که حدود دو سال طول کشیده بوده و از نظر احساسی هم عمیق بوده، اما مشکل اساسی این بود که این رابطه احساسی در مسیر نادرستی قرار گرفته بوده یعنی دختری که ابتدا مقاومت کرده، اما وابسته شده و پسری که جلوی خواسته های نوجوانی خودش رو نگرفته و این ارتباط بیش از حد مجازش جلو رفته و در نهایت بعد از جدایی، این دختر ضربه احساسی خورده و شاید مقداری از نظر حسی هم محافظه کار و سردتر شده باشه.

وقتی من فهمیدم که خیلی از گره های رابطه ما به این تجربه بر میگرده موضوع رو پیش کشیدم. مشکل این بود که این گذشته خراب نشده بود و ازش ذهنیت یه رابطه با خاطره خوب که پر از احساس و مهربونی بود مونده بود که در مقابل مشکلاتش به چشم نمیومد.

من سعی کردم مسائل رو باز کنم و پیش رفتم در ابتدا اون قبول نمیکرد حتی باورش نمیشد ریشه این وابستگی ماندگار که حالا باعث عذاب بود ارتباط فیزیکی در رابطه قبلی بوده، من اون دوران خیلی سخت بهم گذشت اما موندم و باهاش کنار اومدم، چون این دختر رو دوست دارم و میدونم علارقم اتفاقات گذشته، انسانی هست که درون معصومی داره، اما من احتیاج دارم مطمئن بشم شرایط فراهمه، تا در آینده برای ازدواج اقدام کنم. ضمنا خونواده من در جریان رابطم هستن

الان که یک سال از رابطه ما گذشته خیلی از مسائل و مشکلات حل شده، خیلی چیزا بهتر شده، اما هنوز هم اونطوری که میخوام نیست،
    از مشکلاتمون میتونم به کمبود توجه به خودم (نقش یه زن نسبت به مرد)، محاظه کاری اون برای صحبت کردن در مورد احساسات که اولا شروع کننده نیست و بیشتر ترجیه میده شنونده باشه و گاهی یه جورایی سرده (البته الان خیلی بهتره قبل شده) ، درون ریز بودنش که باعث میشه گاهی من درست نفهمم چه خبره و چیزایی شبیه به این اسم ببرم.

خودشم میخواد مشکلات حل بشن ولی نمیدونم چه چیزی هنوز مانعه، انگار همه چیز خیلی کند پیش میره

بهم میگفت:
    "دلم میخواست رابطمون بهتر بود، شاید اگه من بیشتر از این بهت علاقه داشتم میتونستم کارایی که انتظار داری انجام بدم و اینا حل میشد، و فرد رابطه قبل من این نارضایتی هایی که تو داری رو نداشت".

من هم گاهی به نیاز های ایشون (علارقم تلاشم) درست پاسخ نمیدم. چون خیلی نمیاد در مورد خواسته هاش ریز حرف بزنه و دلش میخواد من خودم بفهمم

گاهی حس میکنم بخاطر فشار مسائل نقش دختر و پسر در رابطه ما جابجا میشه! (من غر میزنم و ...)
    من آدم احساسی هستم، نمیدونم من باید ادامه مسیر رو چطور جلو برم همین مسیر خوبه یاباید کارهایی رو انجام بدیم تا این مشکلاتی که بیشترش احساسین حل بشن تا مطمئن بشم در آینده پشیمون نخواهم شد
    ممنون میشم از کمکتون.
    ویرایش توسط behnamb : شنبه 11 خرداد 92 در ساعت 22:46

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 دی 95 [ 02:53]
    سطح
    31
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    لطفا کمکم کنید
    میدونم متنم طولانی شده ولی نمیتونستم خلاصه تر کامل توضیح بدم...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 08:11]
    سطح
    44
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    129

تشکرشده 303 در 118 پست

Array
    از حرفهات کاملا معلومه که این دختر هنوز عشق قبلیش رو فراموش نکرده و این خیلی بده چون شما هر چقدر هم تلاش کنید باز این علاقه ی ایشون از بین نمیره.شاید اشتباه از جانب ایشون بوده که با اینکه هنوز در فکر فرد قبلی بوده اومده و یه رابطه ی تازه رو شروع کرده.اصولا میگن برای فراموش کردن یه رابطه زمانی حدود 6 ماه تا 2 سال لازمه.البته این هم باز برمیگرده به اینکه تو رابطه ی قبلی چقدر احساس دخیل بوده.به نظر من الان اصلا برای ازدواج اقدام نکنید چون حتی ممکنه بعد ازدواجتون هم سایه ی فرد قبلی باز هم روی زندگیتون باشه.در واقع الان شما دارید همش با اون اقا مقایسه میشید.سعی کنید یکم از این خانم فاصله بگیرید و کمی تنهاش بذارید.شما هر چقدر هم به ایشون کمک کنید ایشون باز تو ذهنشون خواهند گفت که ایکاش اون اینجوری بود.در این جور مواقع کمی فاصله گرفتن و جدا شدن میتونه کمک کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)