به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 13 بهمن 86 [ 18:47]
    سطح
    39
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+تفاوت غرور و متانت

سلام. من مشکلی در زمینه ازدواج دارم که می خواهم راجع به آن نظر خواهی کنم. الان 24 سال دارم ، از وقتی 19 ساله بودم موقعیتهای خوبی برای ازدواج داشته ام،اما همیشه آنها را از دست داده ام.قبلا فکر میکردم که مشکل فقط از دیگران است اما حالا فهمیده ام که خودم مشکلاتی دارم. همیشه دختری بسیار ساده و موقر بوده ام و خیلی از مسائل را به خصوص در رابطه با ارتباطم با مردان رعایت میکنم . همیشه این ویژگیها را حسن خودم میدانستم اما الان متوجه شده ام در نظر دیگران آدم مغرور و غیر قابل تحملی به نظر می آیم. در حالی من ادم بسیار مهربان و با احساسی هستم، ولی در مقابل مردان به طور ناخوداگاه طوری رفتار میکنم که به نظر انها فردی مغرور به نظر می ایم که هیچ کس را قبول ندارم. من حسابی گیج شده ام ، تا حالا فکر میکردم موقر بودن، آرام بودن و سادگی در نظر مردان هم ارزش است ولی حالا فهمیده ام که آنها هم چیزی جز این میخواهند. چطور میتوانم مرز بین این دو رفتار را پیدا کنم و عین رعایت همه ارزش هایم طوری رفتار کنم که چنین حسی را به مردان منتفل نکنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 آذر 89 [ 11:10]
    سطح
    76
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 55
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    496

تشکرشده 507 در 236 پست

Array

RE: تفاوت غرور و متانت

سلام ماریا ؛
    ورودت به تالار همدردی رو تبریک میگم و امیدوارم به موازات حل مشکلت حضور فعالی هم در تالار داشته باشی تا همه از تجربیاتت استفاده کنند .
    من دو تا سوال ازت دارم یکی اینکه نظر دیگران درباره ی رفتارت تا چقدر برات مهمه ؟ یعنی منظورم اینه که آیا خیلی برات مهمه اینکه دیگران دربارت چی فکر می کنند یا از رفتارت چی برداشت میکنند ؟؟
    و دیگه اینکه از کجا فهمیدی که همه ی مردا چطوری فکر می کنند .؟
    به نظرم نمیشه به ظاهر رفتار نگاه کرد و برداشت کلی کرد . خیلی از مردها هستند که شیوه ی شما رو می پسندند . حتی شاید به زبون نیارند یا خلافش رو بگند .
    خیلی از مردها هم معلوم نیست نیتشون از اینکه رفتار شما رو نمی پسندند چیه !!!/.
    در هر حال براتون آرزوی شادی ، خوشبختی و موفقیت میکنم .

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام ماریا
    خوش آمدی
    تشکر می کنم از mashogh Hamijast خیلی نکات کلید و قشنگی را اشاره کردند.
    باید ببینم یک مردی در چه شرایطی از رفتار شما خوشش می آید یا بدش می آید.
    شما به این سئوال فرضی جواب بدهید شاید مرزی که خواستید بیشتر روشن شود
    فرض کنید انشاء الله با یک آقای خوب وخواستنی ( اگر وجود خارجی داشته باشه :D ) ازدواج کردید. و او یک روزی به محل کار شما می آید و رفتار شما را با همکاران آقا نگاه می کند. فکر می کنید چه رفتاری به او آرامش و لذت و رضایت می دهد؟
    حال فرض دیگری
    تصور کنید در خیابان ، در محل کار یا محله خود با یک پسری آشنا می شوی و او احساس محبت و عشق به شما می کنه!، فکر می کنی چه رفتاری اگر انجام دهی او غرق لذت و شادی می شود؟
    پس نکته کلیدی mashogh hamijast واقعا طلاست، که چه مردی ، در چه موقعیتی از شما چه انتظاری دارد.
    اگر منظورتان ازدواج باشد همانطور که اشاره کردید، لازم است در وقت شناخت همسر، و بررسی او ، دقیقا خواست های خود را و خصوصیات خود را صادقانه با او در میان بگذارید. نه اینکه فقط یک بخش شخصیت خود را به او نشان دهید. اما در رابطه های غیر رسمی و بیرونی بهتر است همان روی مغرور خود را حفظ کنید، تا کمتر آسیب ببینید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 86 [ 19:03]
    سطح
    40
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 125
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سلام ماریا جان.
    اینکه آدم همیشه مرزها و هنجار ها رو در روابطش رعایت کنه بسیار خوبه و هیچ اشکالی نمیشه به اینکار گرفت و به قول آقای Mashoogh Haminjast کسی نمیدونه افرادی که این رفتار رو نمی پسندند دلیلشون و نیتشون چیه؟
    باید اینو قبول کرد که آدم هایی که همه جوره حواسشون به ارهاشون هست کم پیدا میشن و این یه عیب از جانب شما نیست.بلکه مزیتی هست که در آینده بیشتر به ارزش هاش پی می برین. این که گفتین 24 سال دارین و هنوز ازدواج نکردین، عاملی نیست که باعث نگرانی بشه، چون شما الان در اوج آمادگی ذهنی به سر می برین و همچنین دارین دوران پختگی رو پشت سر میذارین که بعد این دوران به این باور می رسی که حتی اگه سر موعد هم ازدواج نکنی چیز زیادی رو از دست ندادی و اینکه آدم با تجربه ازدواج کنه خیلی بهتره تا اینکه بخواد ازدواج کنه و توی زندگی زناشویی یه سری چیزها رو تجربه کنه.
    البته یه چیز هم شایان ذکر هست که غرور بیش از حد « که البته اگه شما اینچنین باشین » ممکن هست بعضی ها رو که میتونن به شما ابراز احساسات بکنن برنجونه، که باید این حس رو اگه واقعاً دارین متعادل بکنید.
    از اینکه با مردها در حد معمول و متعارف رابطه داشته باشین نترسین و گاهی اوقات توی همین رابطه ها تجربه های زیادی به دست می یاد.
    امیدوارم همیشه موفق باشید
    در پناه حق

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 13 بهمن 86 [ 18:47]
    سطح
    39
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    از mashoogh haminjast ،آقای سنگ تراشان و مسعود ممنونم و اما پاسخ پرسشهای شما. اول از همه باید بگم که من یک فرد مذهبی هستم که باورها و اعتقاداتم را با فکر و تحقیق انتخاب کرده ام. اگر سادگی و بی پیرایگی و همین طور نوع خاصی از تعامل با مردان را در خارج از خانه برگزیده ام ، کاملا به درستی کارم ایمان دارم و نظر دیگران نمی تواند این رفتار من را زیر سوال ببرد . در جواب این سوال که یک مرد در چه شرایطی از رفتار من خوشش می آید و در چه شرایطی بدش می آید ، باید بگویم که اکثر مردان این رفتار من را در محیط بیرون از خانه می پسندند و به همین دلیل من نسبت به دختران همسن و سالم خواستگاران زیادی داشته و دارم . مشکل من در این جاست که احساس می کنم این طرز برخورد و رفتار جزیی از شخصیت من شده و دیگر بروز احساسات در برابر یک مرد برایم کاری دشوار است ، به همین دلیل هنگام ملاقاتهای اولیه با خواستگارانم همان رفتار همیشگی با مردان را در پیش می گیرم و در نتیجه آنها هم آن را به حساب غرور و خود پسندی می گذارند. من می دانم که این کار غلط است و من هنگام برخورد با یک نفر به قصد ازدواج باید رفتار متفاوتی در پیش بگیرم ولی این کار واقعا برایم سخت است و دوباره به رفتار قبلم باز می گردم. من هنوز نمی دانم چطور باید این دو سبک برخورد را از هم جدا کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 بهمن 91 [ 14:39]
    سطح
    40
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 114
    دستاوردها:
    تشکرها
    45

تشکرشده 50 در 14 پست

Array

به نام خدا
    سلام،
    کاملا برای من واضح نشد منظورتان از برخوردهای اولیه چیست؟!
    این نکته مثبت شما نه مشکل که بروز احساسات در برابر یک مرد برای شما دشوار است اگر خواستگاری این رفتار شما را به حساب غرور شما بگذارد نه متانت و حجب و حیای شما بهتر است که قسمت خود را جای دیگری جستجو کند...
    جناب ماریا به نظرم لزومی به صمیمیت در برخوردها اولیه و برخوردهای بعدی در جلسه خواستگاری احساس نمی شد این برخوردها در کمال متانت باید صورت گیرد و صرفا برای ارزیابی ملاک های طرفین و پسند طرفین باشد و صمیمیت در مرحله ازدواج و بعد از آن صلاح هر دو طرف است پس در نظر داشته باشید با عقل تصمیم بگیرد و متانت را حفظ کنید و با قلب زندگی کنید و احساس را تقدیم کنی،د مهر بورزید و طلب کنید و مسلما این متانت مورد پسند مردی قرار می گیرد که حجب و حیا شما رو مثبت تلقی کند.

در پناه ایزد یکتا

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 89 [ 15:28]
    سطح
    38
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    158

تشکرشده 159 در 70 پست

Array

من هم با نظر آقای امید موافقم
    قطعا حفظ متانت در موقعیت های مختلف ارزشمند هست
    بنابراین تفکیک غرور و حفظ متانت به قدرت تشخیص فرد مقابل بستگی دارد در ضمن گاهی اوقات و در برخورد با بعضی اشخاص حفظ متانت با غرور همراه می شه .
    پروردگارا
    به من آرامش ده تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم.
    دلیری ده
    تا تغییر دهم آنچه را که می توانم تغییر دهم.
    بینش ده
    تا تفاوت این دو را بدانم.
    مرا فهم ده
    تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 96 [ 14:31]
    سطح
    79
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

سلام ماریای عزیزم.
    به نظر میرسه تمایل و انگیزشی در شما به وجود آمده که تغیراتی در سبک ارتباطی خودتون به طور اعم ونسبت به جنس مخالف به طور اخص اعمال کنید.
    سوال؟در محیط زندگی یا کاری خودتون الگویی رو سراغ دارید که از نظر شما در ارتباطات خود با دیگران؛ کامل باشه؟ویژگیهای این الگو رو برای من ذکر کنید؟نکات قوت ؟وبعد احتمالا نکات ضعفی رو که در خودت احساس میکنی لطفا مرقوم کن.
    غرور با متانت متفاوته.مردها زنان وزین رو میستایند اما نه کسانی رو که در ارتباطاتی که حق مسلم اونهاست به بهانه داشتن متانت ؛راه مفری برای عدم ارتباط موثر و سالم پیدا کنند.
    متانت عام تر است و غرور خاص.فرد متین میتواند با غروری خاص و اصیل ؛ گوهرهای ذاتی خود را در نهایت؛ توانایی و قوت و تهور حفظ کند.اما فردی که دارای غرور صرف باشد لزوما متین نیست.و در حفظ سرمایه ها نیز نچندان موفق.
    در نهایت غرور صفتی است ؛ اگر به شما پیشنهاد میشود که دارای اون باشید حتم به یقین برای حفظ گوه وجودی دختر گلی مثل شماست.....
    من از شما میخوام راههای حفظ ارتباط عاطفی موثر رو فرا بگیری.نقشهای متفاوت سبک های ارتباطی متفاوت.
    به نظر من شما دختر ساده ای نیستید.بسیار باهوشید.از نوشتن متن و انتخاب عنوان زیرکانه شما هویداس.اعتراض خاصی در متنه.هنوز برای من سوالات دیگه ای مطرحه....توضیح شما سوالات منو تکمیل خواهد کرد.موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)