به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 92 [ 17:35]
    سطح
    1
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با وجود نامزدم یاد عشق اولم میوفتم

سلام.دوستان خواهش میکنم کمکم کنید چون زندگیم داره خراب میشه
    دختری 24 ساله هستم که مدت 2 سال با پسری دوست بودم که از ابتدا هدفمون ازدواج بود اولین تجربه زندگیم بود و بسیار بهش علاقمندو وابسته شدم البته ما از هم خیلی دور بودیم و سالی یک بار همدیگه رو ملاقات میکردیم از نظر اخلاقی خوب بود ولی شرایط ازدواج رو نداشت تا اینکه بعد از خواستگاری مسایلی پیش اومد که با وجود اون علاقه زیاد از هم جدا شدیم خیلی سختی کشیدم شبانه روز کارم توی اون مدت گریه و زاری بود اما دیگه دلم نمیخواست به اون رابطه برگردم چون عقلم میگفت نه ولی احساسم خیلی آزارم میداد همش تو فکر خاطرات و حرفهاش بودم تا اینکه چند ماه بعد خواستگار برام اومد دیگه از اون حال خودم ازون غمو غصه ها خسته شده بودم وقتی شرایط مناسب رو توی خواستگارم دیدم و خانوادم هم تایید کردن قبول کردم و باهم نامزد شدیم ولی احساسی در کار نبود
    اوایل نامزدی همیشه به دوستم فکر میکردمو دلم میخواست الان اون جای نامزدم بود همیشه اخلاقا و حرفاشونو باهم مقایشه میکردمو دلم میخواست اونم مثل دوستم باهام رفتار کنه و حرف بزنه
    الان چند ماه از نامزذیم میگذره ولی نمیتونم از فکرش بیرون بیام حتی گاهی حسرت میخورمو پشیمون میشم که کاش به عشقم میرسیدم
    نامزدم خیلی خوبه و اخلاقای خیلی خوبی داره باهم تفاهم داریم و همیشه درکم میکنه اما از جریان عشق اولم اطلاعی نداره وقتایی که به یاد اون گدشته هستم و غم وغصه توی دلم روی رفتارم با نامزدم تاثیر میزاره
    خیلی دوست دارم دیگه ازین حالت بیرون بیامو دیگه به اون عشق اولم فکر نکنم خاطراتشو آرزوها و نقشه هایی که باهم داشتیم همش جلوی نظرم وقتی میبینم خیلیا به عشقاشون میرسن خیلی حسرت میخورم که چرا من نباید اینطور باشم
    گاهی بهم اس ام اس میده و حالمو میپرسه اما من بدون پاسخ میزارم ولی تا چند روز حالم خیلی بد میشه و دوباره یاد خاطرات میوفتم و دوباره حسرت
    خواهش میکنم راهنماییم کنید چون نامزدم هم خیلی بهم دل بسته

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اسفند 92 [ 09:57]
    سطح
    17
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    214

تشکرشده 158 در 82 پست

Array
    عزیزم میشه بپرسم دلیل اینکه با دوست پسرت بهم زدی چی بود؟

3. کاربر روبرو از پست مفید هلیا66 تشکرکرده است .

گل لاله (شنبه 28 اردیبهشت 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sci نمایش پست ها

حالا چه كنيم:

كارهايي كه بايد انجام دهيد رو در زير مي نويسم و شما با دقت انجام مي دهيد،‌ در همين اول مي گويم كه هيچ تخفيفي در كار نيست! چونه نزنيد! گزارش كارهاي شما هفتگي است! پس در شروع هفته جديد شما گزارش كارهايي كه انجام داده ايد را مي آوريد

1. در دو هفته اول هر روز بعد از ظهر، مراقبه بخشش انجام مي دهيد.
    در اتاقي نيمه تاريك قرار مي گيريد. يك موسيقي ملايم بي كلام پخش مي كنيد روي ولوم متوسط بطوريكه صداي اطراف را نشنويد
    روي زمين، الزاما زمين و نه تخت يا مبل و امثالهم، دراز مي كشيد...
    چشمانتان را مي بنديد و 5 بار نفس عميق مي كشيد 2- 4 - 1 : دو شماره دم/ 4 شماره نگهداشتن نفس/ 1 شماره بازدم / بين هر بار تنفس 5 ثانيه در همان حال استراحت مي كنيد
    حالا يك صندلي چوبي را مقابل خودتون تجسم مي كنيد. همه اجزاي صندلي را خوب تماشا كنيد
    فردي كه از او ناراحتيد را تجسم كنيد و بگذاريد رو صندلي بنشيند
    بخوبي به او نگاه كنيد و سعي كنيد تمام جزئيات او را ببينيد مدل مو،‌ رنگ مو،‌ لباس، حركتها و ...
    شما حداكثر دو دقيقه فرصت داريد هر چه دوست داريد به او بگوييد!
    بعد از دو دقيقه بگوييد: من تو را در اين لحظه مي بخشم و رها مي كنم! ( 3 بار تكرار كنيد)
    بگذاريد تصوير او محو شود
    سپس تصوير خودتون رو تجسم كنيد و روي صندلي بنشانيد/ تمام جزئيات بدن خود را تجسم كنيد... تمام جزئيات صورت و ...
    حداكثر دو دقيقه فرصت داريد هر آنچه مي خواهيد به خودتون بگوييد و در نهايت:
    من تو را در اين لحظه مي بخشم و رها مي كنم! ( 3 بار تكرار كنيد)
    سپس بگذاريد تصويرتان محو شود...
    سه بار تمرين تنفس كنيد / چشمانتان را باز كنيد / آرام برخيزيد و فورا موسيقي را قطع كنيد/
    به اتاق ديگري برويد كه كاملا روشن باشد و كاري را فورا شروع كنيد

2. روزانه 3 نوبت،‌ بويژه زماني كه مورد تهاجم افكار و سرزنش ذهن سطحي قرار ميگيريد. تمرينات تنفسي به شيوه اي كه در مراقبه بخشش گفته شد هر بار 5 نفس/ انجام دهيد

3. پياده روي سريع بهاري به مدت 10 دقيقه هر روز در يك مكان جديد و الزاما فضاي باز/ به هيچ وجه ندويد / در 3 روز آخر هفته چهارم پريود و 3 روز آغاز پريود لازم نيست/

4. تمرين پذيرش و ربرويي:
    اول توضيح دهم كه پذيرش را با تسليم در برابر مشكلات و كمبودهاتون يكي نكنيد! پذيرش نوعي آگاهي كامل است كه با علاقه، شادي و اميد همراه است. اين درحاليست كه تسليم پذيرشي همراه با شكست، احساس ضعف و ناتواني در ايجاد تغييرات مثبت مي باشد! حالا كه دقت مي كنيد مي بينيد كه تاكنون شما تسليم شده ايد! نه؟ اينطور نيست؟
    - هر روز يك نوبت بين ساعات 11 الي 12 ظهر، در محيطي آسوده و ساكت بنشينيد/
    بر خلاف تمرين تنفس كه بوسيله آن سعي مي كرديد افكار شما را رها كنند... بگذاريد افكار بيايند و بروند و به هيچ وجه در مقابل آنها مقاومتي نگذاريد...
    مثل كانالهاي تلويزيون آنها را عوض كنيد و روي هيچ تصوير ذهني درنگ نكنيد...
    سپس بدترين فكري كه شما را آزرده كرده در نظر آوريدو با آن روبرو شود... تصور كنيد و به آن فكر كنيد! اين فكر بيش از يك دقيقه ممنوع است
    حالا فكر را رها كنيد... و تمرين تنفس كنيد تا به آرامش برسيد....شايد در ابتدا بسيار استرس به شما بدهد! اما بمرور زمان خوب خواهد شد
    نكته: در مورد يك فكر اين كار را هر بار انجام دهيد و فكر را در تمرينها تغيير ندهيد....
    مثال: مثلا شخصي فكر مي كند كه اگر بميرد چه اتفاقي خواهد افتاد و اين افكار او را به شدت مضطرب مي كند... به اين فرد توصيه مي شود كه هر بار فكر كند كه مرده است و با همه اتفاقات روبرو شود!

مثلا شما مي توانيد همين فكر را در مورد ازدواج و ارتباط زناشويي داشته باشيد.... اما فقط يك فكر در همه تمرينها داشته باشد. در هفته دوم با فكر نگران كننده ديگري كه شما را مضطرب كرده است تمرين كنيد

5. هر روز صبح وقتي بر مي خيزيد، نه مطالعه مي كنيد، نه تلفن همراهتون رو نگاه مي كنيد و نه .... ( ضمنا : تلفن همراه شما من بعد هنگام خواب اجازه ورود به اتاق شما را ندارد، اگر بايد ساعت بگذاريد و با زنگ آن بيدار شويد،‌ يك ساعت زنگدار بخريد، تلفن همراه كارش اين نيست)
    پس وقتي برخواستيد، اول يك دوش سبك، بگيريد و صورت و بدن خود را با آب و صابون رقيق بشوييد...(موها را بر حسب ضرورت بشوريد، الزامي نيست) سپس خودتون رو خشك كرده و صبحانه بخوريد... بعد از صرف صبحانه در يك دفتر يادداشت كوچك، مطالب زير را بنويسيد:
    - من دختر........ هستم و خودم را اينگونه كه هستم دوست دارم
    ك ويژگي شخصيت خودتون رو يادداشت كنيد)
    سپس چند بار اين جمله را با صدايي كه بشنويد بخوانيد! لازم نيست فرياد بزنيد!

- امروز مي خواهم :
    (5 كار مهمي كه امروز مي خواهيد انجام دهيد را بنويسيد) حداقل سه كار الزامي است
    مهم نيست كه مي رسيد اين كارها را انجام دهيد يا خير...

6. چند تا كار و فكر براي شما ممنوع است:
    - مقايسه خودتون با ديگران تحت هر شرايطي
    - ذهن خواني
    - سرزنش خودتون تحت هر شرايطي ممنوع است.

سوالي بود بپرسيد
    موفق باشيد!

این یه راهنمایی از آقای sci برای خانمی بود که می خواست گذشته اش رو فراموش کنه.
    راهکار کلی برای شما هم همینه . امیدوارم به دردت بخوره.
    البته زمان هم نیاز داری برای فراموشی.

- - - Updated - - -

راستی خط موبایلت رو حتما عوض کن. حتما. چون با یه بار اس ام اس اون همه زحماتت به هدر میره

- - - Updated - - -

البته دوستان من دنبال اون راه حلی گشتم که دکتر فرهنگ می گفت باید به مدت دو دقیقه چهره کسی رو که دوستش داری هر شب خط خطی کنی و کاملا سیاهش کنی. اما پیداش نکردم. اگه کسی اونو پیدا کرد بنویسه خوبه

5. 3 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

tamanaye man (پنجشنبه 26 اردیبهشت 92), گل لاله (شنبه 28 اردیبهشت 92), صاعد (جمعه 27 اردیبهشت 92)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    تنها راهش اینه که یک مدت طولانی اصلا هیچ ارتباطی باهاش نداشته باشی ، حتی همین اس ام اس هایی که می فرسته ... هر وقت یادش افتادی یا دلت تنگ شد هر چقدر هم که سخت بود تحمل کنی ...مثل یک معتاد باید ترک کنی ، خوب سخته ولی شدنیه
    هرطور هست سعی کن سیم کارتت رو عوض کنی ، اگر دائمی هست برو یک همراه اول بگیر و ... اگر نامزدت پرسید چرا این کار رو میکنی بگو این خط مال خواهرم یا برادرم بوده بهشون پس دادم و یک خط برای خودم گرفتم
    باید تحمل کنی تا بتونی فراموش کنی
    تا میتونی به نامزدت محبت کن تا به این کار عادت کنی و کم کم علاقه بینتون زیاد میشه
    تحت هیچ شرایطی نامزدت رو با اون مقایسه نکن ، تا هیچین اتفاقی خواست بیفته زود به همه خوبی هایی که نامزدت داره فکر کن .به همش و از خدا برای این همه خوبی تشکر کن

7. 2 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

asemani (پنجشنبه 26 اردیبهشت 92), گل لاله (شنبه 28 اردیبهشت 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 دی 93 [ 15:34]
    سطح
    21
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 35 در 24 پست

Array
    اولین اشتباهت این بود که نباید بعد از جداییت سریع واسه فراموش کردن اون به خواستگارت جواب مثبت میدادی. دوم باید به خواستگارت میگفتی از همون اول چون بعدها خودش میفهمه. سوم اینکه حالا که نامزد هم شدین نباید بزاری اون بهت اس ام اس بده. و شما هم باید ایشون رو فراموش کنی چون داری زندگی جدیدی رو شروع میکنی.
    هر آدمی متفاوته و یه سری اخلاق و خصوصیات خوب و بد دراه پس اصلا نامزدتو با قبلی مقایسه نکن عزیزم. زمان همه چیو حل میکنه و خاطرات رو به فراموشی مسپاره.

9. کاربر روبرو از پست مفید darya4 تشکرکرده است .

گل لاله (دوشنبه 06 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 آذر 92 [ 22:35]
    سطح
    11
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 61 در 26 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tamanaye man نمایش پست ها
    تنها راهش اینه که یک مدت طولانی اصلا هیچ ارتباطی باهاش نداشته باشی ، حتی همین اس ام اس هایی که می فرسته ... هر وقت یادش افتادی یا دلت تنگ شد هر چقدر هم که سخت بود تحمل کنی ...مثل یک معتاد باید ترک کنی ، خوب سخته ولی شدنیه
    هرطور هست سعی کن سیم کارتت رو عوض کنی ، اگر دائمی هست برو یک همراه اول بگیر و ... اگر نامزدت پرسید چرا این کار رو میکنی بگو این خط مال خواهرم یا برادرم بوده بهشون پس دادم و یک خط برای خودم گرفتم
    تا میتونی به نامزدت محبت کن تا به این کار عادت کنی و کم کم علاقه بینتون زیاد میشه
    تحت هیچ شرایطی نامزدت رو با اون مقایسه نکن ، تا هیچین اتفاقی خواست بیفته زود به همه خوبی هایی که نامزدت داره فکر کن .به همش و از خدا برای این همه خوبی تشکر کن
    سلام .
    به نظر منم باید خطتو عوض کنی
    اما اینکه بگی مال برادرم یا خواهرم بود کار اشتباهیه .
    زندگیتو با دروغ شروع نکن .

نمیگم گذشتتو به همسرت بگو اما زندگیتو هم با دروغ شروع نکن

11. کاربر روبرو از پست مفید zendegi-sabz تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    خانمی فایلهای دکتر فرهنگ رو بگیر گوش کن. دقیقا یادم نیست تو کدوم قسمت. اما تو یکی از قسمت ها دختری دقیقا مشکل شما رو داشت . که دکتر راهی رو برای فراموشی بهش یاد داد. و گفت که در عرض چند هفته با این تمرین ذهنش خودبخود اون فرد رو فراموش می کنه . تقریبا اواسط فایل ها بود.
    دانلود رایگان سخنرانی های روانشناسی - دانلود سمینار ازدواج موفق (دکتر شاهین فرهنگ)

13. کاربر روبرو از پست مفید asemani تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 خرداد 92 [ 17:35]
    سطح
    1
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    10

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا66 نمایش پست ها
    عزیزم میشه بپرسم دلیل اینکه با دوست پسرت بهم زدی چی بود؟

یک سری بحث های خیلی شدید بینمون به وجود اومده بود سر مسایل خواستگاریو ازدواج بعد از اینکه خانواده ها باهم ملاقات داشتن هر دو طرف به دلایلی که داشتن مخالف بودن البته باید باید بگم نوع مخالفت جوری نبود که نشه درستش کرد ولی یه سری بحث ها پیش اومد که این روی رابطه ی 2 ساله ی ما تاثیر گذاشته بود.دوست پسرم خواست رابطه رو بهم بزنیم با وجود علاقه ای که بود اما میگفت من با حرفام باعث شدم که اون دیگه میلی به ادامه نداشته باشه میگفتم برگرد دوباره باهم باشیم میگفت اینبار خانوادم هم هستن که ناراحت شدن.منم اشتباهاتی داشتم اما علاقم بهش خیلی واقعی بود و از روی هوس نبود

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط tamanaye man نمایش پست ها
    ممنونم از توجهتون
    سوالیه که برام به وجود اومده اینه که ایا من میتونم به نامزدم علاقه مند بشم؟
    نامزدم خیلی بهم محبت میکنه واحترام میزاره با اینکه من خیلی کم و یا اصلا محبت نکردم !
    وقتی بهم حرفی رو میزنه که قبلا دوستم بهم گفته بود یادش میوفتم و حالم خراب میشه
    خیلی دلم میخواد به نامزدم علاقمند بشمو عاشقش بشم به همون اندازه ی علاقه ای که به دوستم داشتم ولی تاحالا علاقم به اون میزان نشده
    میگن عشق اول هیچوقت فراموش نمیشه و اون حس تکرار نمیشه نمیدونم تا چه حدی درسته

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط zendegi-sabz نمایش پست ها
    سلام .
    به نظر منم باید خطتو عوض کنی
    اما اینکه بگی مال برادرم یا خواهرم بود کار اشتباهیه .
    زندگیتو با دروغ شروع نکن .

نمیگم گذشتتو به همسرت بگو اما زندگیتو هم با دروغ شروع نکن
    من این مورد رو از مشاور پرسیدم که باید از ارتباطم رو به نامزدم بگم یا نه
    گفت لزومی نداره که از گذشتم تمام جزییات رو بدونه چون هرچند که روشنفکر باشه بعدا این باعث بروز مشکل و بدبینی توی زندگی میشه چه بسا ممکن هرکسی حتی نامزدم همچین اتفاقاتی در زندگیش افتاده گفت نباید کنجکاوی کنی توی گذشته ی هم
    ازون گذشه من ارتباطم در حد آشنایی ازدواج بود و فراتر نرفت و خیلی موضوعاتو حتی توی صحبت کردن رعایت میکردم
    ویرایش توسط گل لاله : شنبه 28 اردیبهشت 92 در ساعت 02:00

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اسفند 92 [ 09:57]
    سطح
    17
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    214

تشکرشده 158 در 82 پست

Array
    عزیزم مطمعن باش عشق دوست پسرت به تو واقعی نبوده چون اگه واقعا عاشقت بود حاضر نمیشد به راحتی از دستت بده این. خودش یه علامته یه نشونست نسبت به درستی تصمیمت که با مردی ازدواج کردی که قدرتو میدونه بررای اینکه به شوهرت علاقمند بشی سعی کن به خوبیاش و کارایی که حاضره به خاطرت انجام بده توجه بیشتری نشون بده سعی کن به شوهرت ابراز علاقه کنی به مناسبتای مختلف براش کادو بگیری یه فضای صمیمانه تری رو به وجود بیاری شاید اولش این کارا برات یکم سخت باشه به خاطر اینکه همش به خودت تلقین میکردی که دوسش نداری ولی بعد از یه مدت این حس برات به وجود میاد و وافعا حس دوست داشتن برات به وجود میاد منم تقریبا شرایط مشابه تو رو داشتم ولی الان با این تمرینایی که انجام دادم الان شوهرمو دوس دارم و همش به خودم میگم اگه با دوست پسرم ازدواج میکردم نمیتونستم به آرامشی که الان با شوهرم دارم برسم الان آمار نشون میده خیلی از ازدواجایی که با عشق آتشین شروع میشه زود تبش میخوابه و دو طرف به بن بست میرسن چون خیلی از عیبای همدیگرو نمیدیدن تازه بعد ازدواج که همه چی واسشون عادی میشه اون عیبا رو میبینن قدر شوهرتو بدون مردای خوب این دوره زمونه خیلی کمن

16. 2 کاربر از پست مفید هلیا66 تشکرکرده اند .

فرانک بانو (سه شنبه 07 خرداد 92), گل لاله (دوشنبه 06 خرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 آذر 92 [ 17:04]
    سطح
    8
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 23
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 9 پست

Array
    به نظر من باید میذاشتی اونو کامل فراموش کنی بعد وارد یه رابطه جدید میشدی. الانم با عوض کردن خطتت مشکلت حل میشه. اون سیمکارت رو بشکن که شیطون گولت نزنه گاهی روشنش کنی.

18. 2 کاربر از پست مفید star.sara تشکرکرده اند .

asemani (دوشنبه 30 اردیبهشت 92), گل لاله (دوشنبه 06 خرداد 92)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)