به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 خرداد 92 [ 17:54]
    سطح
    2
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سیاست زنانه و حرف شنوی همسرم از من....چیکار کنم؟

سلام به همه دوستان
    قبل از طرح مشکلم ، همه دوستان تالار که تجربیات خودشونو در اختیار همه قرار میدن، و از کارشناسای محترم ، ممنونم
    من 6 ساله ازدواج کردم و یه دختر دو ساله دارم.
    همسرم در کنار خصوصیاتی مثل سادگی(تاحدی)، مهربانی و ... ، یه سری خصوصیات بد داره که واقعا برام دردناکه. مثلا لجباز و یکدنده(که به قول خودش ، این ویژگی خانوادگیشونه) ، دست بزن ، کم حوصله و ....
    من کتابهای زیادی خوندم و مطالب زیادی از همین سایت هم خوندم و به تنها نتیجه ای که رسیدم، اینه که برای اینکه بتونم خصوصیات بدش رو تا حدی به تعادل نزدیک کنم و از بین ببرم نیاز دارم که با استفاده از سیاست زنانه، رگ خواب اونو بدست بیارم تا حرفهام بهتر روش اثر کنه. :(خواهشی که ازتون دارم اینه که بهم کمک کنید بگید این سیاست چیه؟یعنی چه جوری؟مثلا چی بگم؟چیکار کنم؟توروخدا کمکم کنین. مخصوصا که الان یه مشکل بزرگی پیش پامه که واقعا نیاز دارم همسرمو متقاعد کنم.
    پدرشوهرم خونه ای ساخته برای 5 پسرش و طبقه بالاش هم برای خودشون.و من میخوام یه جوری همسرمو راضی کنم از خیر این خونه بگذره. چون 1* همسرم تا چشمش به خانوادش می افته ، اخلاقش یه هو از اینرو به اون رو میشه ، 2*یکی از برادر شوهرام معتاده و من می ترسم همنشینی زیاد ما باهاشون ، منجر به به دام افتادن شوهرمم بشه.3*فرهنگ خانواده شون که بچه ها براحتی به بزرگترها توهین می کنن و من نمیخوام بچه ام تو اون محیط بزرگ شه و ....منت های مادرشوهر و ....
    تورو خدا دوستانی مثل maryam123، لیلاموفق، آقای sci، و کارشناسان تالار و بقیه دوستان خوااااااااهش می کنم کمکم کنید . من وقت زیادی برای متقاعد کردنش ندارم.توروخخخخخخخخدا کمکم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 آذر 94 [ 06:20]
    سطح
    45
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    373

تشکرشده 699 در 298 پست

Array
    سلام عزیزم .
    ناراحت شدم. چرا دست بزن؟ این موضوع به تنهایی کافیه که آدم از زندگیش سیر بشه. میشه بیشتر توضیح بدی که چه مواقعی و سر چه موضوعاتی دست رو شما بلند میکنه و چه طوری؟ ببخشید اینو میگم اما این موضوع خیلی مهمتر از رفتن یا نرفتن به خونه پدر شوهرته.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    با سلام به گل آرا و تشکر
    آره/حتما.اگه بشه راه حل درمانی براش پیدا کرد که خیلی خوبه.شوهرم وقتی بحثمون کش داربشه در مورد یه موضوعی حرفی مخالف حرفش می زنم ،وقتی خیلی عصبانی بشه ،و بعد کش پیدا کنه ، کتک می زنه.بعدشم ازم انتظار داره ناراحت نشم.به دل نگیرم. آخه مگه میشه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    373

تشکرشده 699 در 298 پست

Array
    معلومه که نمیشه! معلومه که آدم ناراحت میشه و دلش میشکنه....
    اما اینکه شوهر شما انتظار داره ناراحت نشی و به دل نگیری به نظر من 2 تا دلیل داره ... یا اینکه اینقدر از کارش ناراحته و پشیمونه که دلش نمیخواد ناراحتی شما ادامه دار بشه و باعث بشه حرکت زشتش برای هردوتون یاداوری بشه یا دلیلش اینه که متأسفانه این عمل اینقدر برای همسرت عادی شده که انتظار داره برای شما هم عادی بشه...
    دلیلش هرچی که هست بیشتر تمرکز و انرژیت رو بذار روی این موضوع که هرچه زودتر حل بشه... این خیلی مهمتر از اینه که شما با مادر شوهرت زندگی کنی یا نه...چون اگه رابطه ات با همسرت درست و منطقی پیش بره میتونی حتی در کنار خانواده همسرت شادترین زندگی رو داشته باشی یا حتی علی رغم این که چند سال هم اونجا زندگی کنین و حسابی عادت کنین، شوهرت رو به راحتی راضی کنی که خونه تون رو عوض کنین... شما یه کوچولو تو خونه داری عزیزم... تأثیر این عمل شوهر شما روی تربیت دختر نازت باید برات نگران کننده تر باشه از تأثیر محیط خونه مادرشوهرت.
    خب چرا بحث رو کش میدی؟ چرا تا حدی عصبانیش میکنی که نتونه خودشو کنترل کنه؟ به هر شیوه ای که بلدی نذار این اتفاق تکرار بشه...آثار سوئش متوجه دختر و حتی خود شوهرت هم هست....
    شما الان میخوای با یه راهکار 2 روزه مثل معجزه یه سیاست بهت یاد بدیم که شوهرت از رفتن به اون خونه منصرف بشه؟
    یکم منطقی به این موضوع نگاه کنی میبنی تقریبا ممکن نیست... اینکه بتونی راه درست ارتباط با همسرت رو پیدا کنی که از این طریق حرف خودت رو به کرسی بنشونی فکر نکنم تو یکی دو هفته حتی یه ماه هم در حدی جواب بده که شوهرت منصرف بشه! البته من اینا رو با تعاریفی که از رفتار همسرت و خصوصیاتش گفتی میگم.
    حل که میشه اما یه خورده زمان میبره. فقط به نظر من اولویت با بهبود رابطه ات با شوهرته در حدی که جلو دخترت حتی لفظا بی احترامی پیش نیاد ... اینکه زندگی با خونواده شوهرت درگیرت کرده مهم هست حق هم داری نگران باشی اما تو اولویت بعدیه.

5. 5 کاربر از پست مفید گل آرا تشکرکرده اند .

ava48 (شنبه 14 اردیبهشت 92), mercedes62 (سه شنبه 24 اردیبهشت 92), shahtab (دوشنبه 23 اردیبهشت 92), گوش ماهی (سه شنبه 18 آذر 93), محجو (دوشنبه 30 اردیبهشت 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام عزیزم سیاست زنانه یز خاص و عجیبی نیست
    یکیش اینه که مرد وقتی عصبانیه تو آروم باشی هرقدر هم که سخت باشه نتیجش عالیه
    2 باهاش بحث نکنی
    3 هر ی می خوای با محبت و آرومی ازش بخوای
    4 کارهایی که می گی ولی انجام نمی ده رو به مرور زمان به دست بیاری یعنی صبر داشته باشی
    5 محبت کنی خالصانه بی دریغ
    6 خونه براش مکان آرامش بخشی باش پناه خستگی هاش
    7 جو شادی تو خونه ایجاد کنی
    8 غرغر کردن کاملا ممنوع
    9 به خودت و ظاهرت برسی
    10 به خانواده شوهرت به همشون احترام بذاری و هرگز حرف بدی پشت سرشون نزنی مطمئن باش خود شوهرت می فهمه کی چه رفتاری داره
    موفق باشی

7. 5 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

ava48 (شنبه 14 اردیبهشت 92), khoshkhabar (سه شنبه 17 اردیبهشت 92), mercedes62 (سه شنبه 24 اردیبهشت 92), tamanaye man (شنبه 14 اردیبهشت 92), محجو (دوشنبه 30 اردیبهشت 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام و ممنون از دوستانی که بهم سر زدن و راهنماییم کردن.
    زندگی موفق ، از لطفت ممنونم.
    گل آرا جان ، من می دونم قبح و زشتی این کار چقدره. اما آخه چیکار کنم که از بین ببرمش وقتی تو خونه ای بزرگ شده که این کار عادیه؟
    آخه اگه من همیشه توی هر بحثی چه حق با من باشه چه نباشه، سکوت کنم،اگر چه که بارها و بارها این روش رو امتحان کردم. و نتیجش:اینجوری حق و ناحق پایمال میشه.اینجوری تمام کارای اشتباهش،روشون صحه گذاشته میشه.و اشتباهات قبلیشم با جسارت بیشتری تکرار می کنه.
    چیکار کنم؟واقعا در موندم. انگار هر چی مشکل توی تالار هست ،توی زندگی من جمع شده....
    و زندگی موفق ممکنه لطف کنی و برام یه چند تا جمله ی مثال که نشون دهنده ی سیاست زنانه است ، بگی؟
    مثلا وقتی میخوام بهش بگم کارش اشتباه بوده ، یا وقتی میخوام بگم چه کاری برام انجام بده یا نده ، یا وقتی....
    ممنونم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    373

تشکرشده 699 در 298 پست

Array
    من وضعیتم مثل شما بود با این تفاوت که چون بچه نداشتم به راحتی تونستم شوهرم رو به خاطر این اخلاق زشتش بذارم و برم ... طوریکه کاملا فهمید قهر نکردم که نازمو بکشه ... رفتم که جداشم. اما این اخلاق چیزی نیست که یه شبه بذارتش کنار! برای همین بعد از 4 ماه که برگشتم خودم به هیییییچ قیمتی اجازه نمیدم کار به اونجایی بکشه که بخواد دست روم بلند کنه....به همه چی متوسل شدم از دعا سر نماز صبح و نذری و توسل به ائمه بگیر تا ...حتی از تفریحات تنهاییم زدم. منی که هرماه چند روزش رو میرفتم شهرمون حالا مامانم اصرار میکنه برم اما منتظرم شوهرم مرخصیش جور شه با هم بریم. هررررررچی میگه تو همون لحظه تاییدش میکنم و حق رو بهش میدم. چون میدونم دلش میخواد من "نه" نگم. اما زمان که بگذره یه جوری نظر خودمو میذارم تو دهن اون که انگار اون گفته و داریم به حرف اون عمل میکنیم! در حالیکه نظر من بوده و با نظر اون 180 درجه فرق داشته.
    مثلا ما یه جا خونه گرفتیم که چون آشپزخونه اش کوچولو بود مجبور شدیم معمار بیاریم که سرویس بهداشتی رو خراب کنه به آشپزخونه اضافه کنه وقتی این کارش تموم شد من یه آشپزخونه داشتم که نصف کاشی هاش نارنجی بود(آشپزخونه سابق) نصف کاشی هاش آبی(دستشویی سابق)!!! همسرم تلفنی داشت واسم توضیح میداد که همینجوری قشنگه هزینه نکنیم...منم با اینکه داشتم دق میکردم!!! گفتم آره خوبه آبی-نارنجی...مثل همراه اول شده!!! و صبر کردم تا روزیکه کابینت ساز اومد منم رفتم که به شوهرم بگم تو که همیشه به هارمونی تو همه چیز اهمیت میدی به نظرت چه جوری کابینت بذاریم که با دو رنگی کاشی هامون هماهمنگ بشه؟؟ و چون هیچ جوری نمیشد مجبور بود کاشی رو عوض کنه! چون اونه که به هماهنگی و زیبایی اهمیت میده نه من!!! اونه که خوش سلیقه است نه من!!!
    جالبه که اصلا به این همه نقشه نیاز نبود چون کابینت ساز گفت تمام دیوار آشپزخونه روی همه کاشی ها دیوارپوش میخوره!!!!!
    ببین!!!
    این یه مثال ساده بود! تو فقط تو لحظه تأیید کن که احساس کنه حرف حرف اونه!!! زمان که بگذره شاید شرایط جدیدی پیش بیاد که همه چی عوض بشه!!!
    خداییش شوهرت وقتی میزنه خودش داغون نمیشه؟ نارحت نمیشه؟ زندگیش تلخ نمیشه؟ پس یه مدت به هرررررررقیمتی شده نذار دست روت بلند کنه....دقت کن: به هر قیمتی! به خودت بگو تن به هررر کاری میدم هر چیزی رو قبول میکنم اما نمیذارم بزنه....حتی اگه 100 تا اشتباه هم کرد فهمیدی اشتباهه باز هم تأیید کن لج نکن یه جوری تأیید کن که شک نکنه از رو ترسه یا هرچی...فکرکنه تو قبولش داری! همه نظراتش رو حتی اشتباه هم قبول داری... اما این همیشگی نیست. ممکنه چند ماه یا حتی سال طول بکشه...اما این باعث نمیشه لجوج تر بشه یا به زورگویی عادت کنه. فقط باعث میشه طعم شیرین آرامش و رفتار مردانه و انسانی رو بچشه...اونوقت اعتماد به نفسش میره بالا و خودشو یه مرد کامل و با فرهنگ و انسان میدونه که زنش بهش افتخار میکنه... اونوقته که اون حاضر نیست به هیچ قیمتی این ارامش از بین بره و میبینی که اونه که داره به خواسته های تو تن میده فقط به این خاطر که این زندگی شیرین تلخ نشه.
    ببین عزیزم. تنها راهش همینه. هیچ قرص و دارو و مشاوره ای واست نسخه یه شبه و حتی یه ماهه نمیپیچه....بعضی مردا اینطوری اند دیگه. کنار صدتا خوبی این بدی رو هم دارن. باید با صبوری این بدی رو از بین ببری نه اینکه 4 تا جمله از گنجینه جملات سیاست دار! بیرون بکشی و همه چی حل بشه! صبور باش مثل ترک دادن یه معتاد. بخوای لج کنی باهاش یا دو روزه به مقصد برسی فقط خودتو عذاب دادی. باز هم تأکید میکنم تو لحظه تأییدش کن! سکوت راه درستی نیست. سکوت یعنی شوهر جان من میفهمم کارت اشتباهه ولی چه کنم تو همینی دیگه!!! اما وقتی تأییدش میکنی حس میکنه تو قبولش داری بهش عتماد داری دوستش داری...اونوقت برای پذیرش نظر مخالف نرم تر میشه
    ویرایش توسط گل آرا : شنبه 14 اردیبهشت 92 در ساعت 13:24

10. 11 کاربر از پست مفید گل آرا تشکرکرده اند .

ava48 (شنبه 14 اردیبهشت 92), del (شنبه 14 اردیبهشت 92), negad (چهارشنبه 08 آبان 92), shabe niloofari (شنبه 14 اردیبهشت 92), she (دوشنبه 23 اردیبهشت 92), tamanaye man (شنبه 14 اردیبهشت 92), فرانک بانو (پنجشنبه 26 اردیبهشت 92), گوش ماهی (سه شنبه 18 آذر 93), محجو (دوشنبه 30 اردیبهشت 92), zendegiye movafagh (جمعه 27 اردیبهشت 92), افراخانوم (جمعه 10 مهر 94)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array
    ziiba جانم منم تمام نظرات دوست خوبمون گل آرا رو تایید میکنم .

سیاست زنانه یعنی اینکه هیچ وقت مخالفت خودت با نظر همسرت رو علنی اعلام نکنی ، این کار بدترین کاری که هیچ وقت تو رو به هدف خودت نمی رسونه .

مردا خیلی احتیاج به این دارن که تایید بشوند ، دلشون می خواد احساس قدرت کنند و اینکه خانمشون به حرفشونه و یکی که از همه مهمتره اینه که ببینن خانمشون با خانوادشون خیلی صمیمی هست و بهشون احترام می گذاره . اگر این احسای رو کنه هیچ وقت تا خانوادش رو ببینه رفتارش تغییر نمیکنه .چون اگر به خلاف این باشه می خواد به هر طریقی بهت ثابت کنه که خانواده من قابل احترام هستند و می خواد به تو به زور یاد بده ........

این ها همش سیاسته ، منم طبق تجربه ای مشابه تجربه گل آرا جون به این نتایج رسیدم .
    اگر می خوای توی زندگیت همسرت به حرفت باشه باید اول به حرف همسرت باشی .

وقتی یک زن با همسرش مثل یک چوپون رفتار کنه همسرش هم با اون مثل یک زن چوپون رفتار میکنه ، ولی وقتی با همسرت مثل یک شاه رفتار کنی همسرت با تو مثل یک ملکه رفتار میکنه ، حالا خودت بگو ملکه اختیارات بیشتری داره یا زن چوپون ؟

وقتی همسرت نظر مخالفت رو میده ، سعی کن اون لحظه خودت رو کنترل کنی و خودت رو به مظلوم بازی بزنی و به همسرت بگی باشه ، هر چی تو بگی .خیلی مهمه که همسرت این رفتار رو ازت ببینه .و ببیمه که به خاطر اون سکوت کردی و ادامه ندادی .

اصلا فکر نکن که اگر تاییدش کنی به قول خودت صحه به رفتار اون گذاشتی ، اتفاقا بر عکسه ، چون شما نظر خودت رو گفتی و همسرت خوب این رو میدونه ، اگر بخوای باهاش لجبازی کنی تا حرف خودت رو بهش بزنی کار به کتک زدن میرسه .فقط سکوت کن خیلی خیلی مظلومانه

اشکال نداره اگر فکر کنه که شما ازش ترسیدی ، بزار همچین فکری کنه .....چون این جوری تو بزرگتر میشی و اون بیشتر به ظلم خودش پی میبره ، باید بفهمه که به هر قیمتی نباید دست روی تو بلند کنه ، اما نه با تهدید بلکه با سیاست بهش بفهمون

12. 4 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

khoshkhabar (سه شنبه 17 اردیبهشت 92), mercedes62 (سه شنبه 24 اردیبهشت 92), فرانک بانو (پنجشنبه 26 اردیبهشت 92), گوش ماهی (سه شنبه 18 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام و ممنون از دوستای خوبم گل آرا و تمنای من
    نظرات ارزشمندتون را کاملا قبول دارم و حتما سعی می کنم به کارشون بگیرم ، و البته حتما شما رم در جریان نتیجش قرار می دم.
    و خیلی خوشحال میشم باز هم از نظرات کاربردی و مفید دوستان بهره مند و مطلع بشم.
    و اینکه دوستان در مورد خونه نظرتون چیه؟چیکار کنم؟

14. کاربر روبرو از پست مفید ziiba تشکرکرده است .

tamanaye man (یکشنبه 15 اردیبهشت 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    سلام عزیزم
    به نظرم هیچ وقت تو دعوا نگو از چی خوشت میاد یا بدت می یاد وقتی که همه چیز روبه راهه و با هم خوبین با لحن خیلی خوب آرزوهاتو بگو و این که از چه چیزی خوشت می یاد...
    وقتی یه کار خوب می کنه ازش تشکر کنی ذوق کنی چشات برق بزنه ولی وقتی یک کار اشتباه انجام می ده باهاش بحث نکن اصلا چون روش به روت باز می شه آروم بگو این کار هم می شه انجام داد ها ....اگه مخالفت کرد اصلا اصرار نکن مسلما اون هم دوست داره شادی تو رو ببینه

16. 2 کاربر از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده اند .

mercedes62 (سه شنبه 24 اردیبهشت 92), محجو (دوشنبه 30 اردیبهشت 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)