به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 02 فروردین 92 [ 18:26]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

مشکل من برای ازدواج

سلام به همه دوستان
    عیدتون مبارک
    من اسمم الهامه. 29 سالمه فوق لیسانس و شاغل هستم. یه ساله با یه پسری به اسم امیر آشنا شدم. 32 سالشه فوق لیسانس و شاغله. تو این یه سال خیلی با هم خوب بودیم. خیلی به هم علاقه مند شدیم. تا حالا سر هیچ مسئله ای به مشکل برنخوردیم. افکارمون مثل همه.
    ولی هر چی داره جدی تر میشه من نگران تر میشم. آخه من یه مشکلی دارم که خیلی بابتش ناراحتم. مشکل من اینه که موهای خیلی کم پشتی دارم و تقریبا 70 درصدش سفید شده که رنگ میکنم ولی برای کم پشتیش کاری نتونستم انجام بدم.
    خیی دکتر رفتم آزمایش دادم دارو استفاده کردم ولی نتیجه ای نداشته. من بابت این موضوع خیلی ناراحتم و نمیدونم چکار کنم. اصلا نمیدونم چطوری اینو بهش بگم. چون محجبه هستم تا حالا موهای منو ندیده.
    گاهی وقتا میگم بدون اینکه چیزی بهش بگم همه چی رو تموم کنم بره دنبال زندگیش. چون برام خیلی مهمه. اینقدر دوستش دارم که دلم میخواد بهترین زندگی رو داشته باشه. یه بار هم اینو بهش گفتم ولی با تعجب بهم گفت برای چی. منم نمیدونم چی جوابشو بدم. از طرف دیگه نبودش واسه منم خیلی سخته.
    ازتون خواهش میکنم کمکم کنین. چکار کنم.
    ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 دی 94 [ 14:29]
    سطح
    32
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    43

تشکرشده 433 در 151 پست

Array
    نگرانی شما بی مورد به نظر میاد. بالاخره این مشکل با شماست که وقتی قابل درمان نیست همیشه قراره با شما همراه باشه و مقصر هم شما نیستید چون در کمپشتی و تغییر رنگ مو عوامل ژنتیک بسیار دخیل هستند. اگه بخواید این موقعیت ازدواجتون رو به خاطر این مشکل خودتون از دست بدید پس همه بعدی ها رو هم با همین استدلال می تونید از دست بدید، شما ایشون رو از این وضعیت مطلع کنید که آگاهی داشته باشند.

با توجه به سن شما و شرایط هر دو شما که به نظر برای ازدواج مناسب میاد توصیه می کنم به ایشون بگید جدی بشن در کارهای ازدواج. همه افراد اشکالاتی دارند و انسان بی نقص وجود نداره.
    زندگی خوب یک شکل ثابت ندارد، بلکه یک فرآیند است. یک جهت است، نه یک مقصد.

کارل راجرز

3. 9 کاربر از پست مفید Sinéad تشکرکرده اند .

mohammad6599 (سه شنبه 13 فروردین 92), reihane_b (پنجشنبه 01 فروردین 92), she (سه شنبه 06 فروردین 92), کامران (جمعه 02 فروردین 92), میشل (پنجشنبه 01 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 02 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 02 فروردین 92), شیدا. (پنجشنبه 01 فروردین 92), صبا_2009 (پنجشنبه 01 فروردین 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام الهام جان.

ممکنه کم پشتی موهات رو بیش از چیزی که هست، مهم ببینی. شاید دچار مقایسه شدی و خودت رو با دیگران مقایسه می کنی. در حالیکه هرکس فیزیک خودش رو داره. و همه هم در نوع خودشون زیبا و منحصربفرد هستند. شما نباید بخاطر این موضوع حق انتخاب رو از طرف مقابلت بگیری یا اینکه براش ذهنیت منفی ایجاد کنی و به احساساتش جهت بدی.

پیشنهاد من اینه که مستقیما در مورد موهات صحبت نکن. چون ممکنه اون فرد تجسمی بدتر از واقعیت داشته باشه. در عوض در موقعیتی چندتا عکس بدون روسری به ایشون نشون بده (طوریکه میزان کم پشتی موهات کاملا قابل تشخیص باشه). و بهش فرصت بده که دقیق نگاه کنه، اما اصلا بحث موها رو هم وسط نکش. بذار خودش ببینه و تصمیم بگیره.

- - - Updated - - -

نظر پزشک ها در مورد موهات چیه؟ فکر می کنن تا اندازه ای کم پشته که به کاشت مو نیاز هست؟

- - - Updated - - -

گذشته از این موضوع، بهتره زودتر رابطتون رو به مسیر جدی تری بندازی. یکسال زمان زیادیه و تا همینجاش هم شما به همدیگه دلبستگی پیدا کردید. در حالیکه ممکنه بخاطر موارد مختلف ازدواجتون سر نگیره. هرچه زودتر متوجه بشی، دل کندن برات راحت تر میشه. و هرچه دلبستگیت کمتر باشه، منطقت (برای انتخاب) قوی تر عمل میکنه.

5. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

reihane_b (پنجشنبه 01 فروردین 92), کامران (جمعه 02 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 02 فروردین 92), شیدا. (پنجشنبه 01 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    ممنونم از وقتی که گذاشتین
    امیر کاملا جدیه ولی من تا وقتی این مسئله رو ندونه نمیزارم بیاد خواستگاری. یه جوری شده دیگه همش میگه یه چیزی داره اذیتت میکنه ولی نمیگی. اصرار هم نمیکنه. همش میگه اگه فکر میکنی باید بدونم بگو. منم نمیتونم بگم اصلا نمیتونم. خیلی برام سخته
    تو این یه سال فقط دارم پیش خودم میگم وقتی میتونه با یه دختر بی عیب ازدواج کنه چرا باید با من باشه. چون شرایطش هم خوبه. خودم فکر نمیکنم به خاطر این مسئله منو کنار بزاره ولی اگه یه درصد هم این اتفاق بیفته من خیلی خرد میشم. اگه قرار باشه از دستش بدم ترجیح میدم بدون اینکه بدونه ترکش کنم.
    در مورد اینکه گفتید شاید من بزرگش کردم نه من بزرگش نکردم واقعا موهام ظاهر خوبی نداره. مگر اینکه هر روز کلی وقت بزارم درستشون کنم. که از نظر ظاهری بهتر بشه. که فکر نمیکنم امکانش باشه. بعدش تازه خودش هم قبول کنه خونوادش چی.

- - - Updated - - -

دکترها میگن در حدی نیست که کاشت مو نیاز باشه. من تراکم موهام زیاده ولی خیلی موهای نازکی دارم. حتی رشدشون زیاده و خیلی زود بلند میشه.
    در مورد جدی تر شدن رابطمون هم تا الان من عقب انداختم. اونم فقط به خاطر همین موضوع. دارم عذاب میکشم. بعدش منو و امیر خیلی آدمهای منطقی هستیم. تا الان هم نزاشتیم رابطمون از یه حدی فراتر بره. حتی تو استفاده از کلمات هم مراقبیم چه برسه به مسائل دیگه

7. 2 کاربر از پست مفید elham safavi تشکرکرده اند .

reihane_b (پنجشنبه 01 فروردین 92), کامران (جمعه 02 فروردین 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 433 در 151 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط elham safavi نمایش پست ها
    ممنونم از وقتی که گذاشتین
    امیر کاملا جدیه ولی من تا وقتی این مسئله رو ندونه نمیزارم بیاد خواستگاری. یه جوری شده دیگه همش میگه یه چیزی داره اذیتت میکنه ولی نمیگی. اصرار هم نمیکنه. همش میگه اگه فکر میکنی باید بدونم بگو. منم نمیتونم بگم اصلا نمیتونم. خیلی برام سخته
    تو این یه سال فقط دارم پیش خودم میگم وقتی میتونه با یه دختر بی عیب ازدواج کنه چرا باید با من باشه.
    چون شرایطش هم خوبه. خودم فکر نمیکنم به خاطر این مسئله منو کنار بزاره ولی اگه یه درصد هم این اتفاق بیفته من خیلی خرد میشم. اگه قرار باشه از دستش بدم ترجیح میدم بدون اینکه بدونه ترکش کنم.
    هیچ کس بی عیب نیست و اگه واقعا شما دو نفر از همه نظرها برای همدیگه مناسب باشید، این یک مورد اونقدرها مهم نیست. قضیه رو اینطور نگاه کنید که اگه ایشون واقعا به خاطر این یک عیب شما رو کنار بگذاره پس اشکال از ایشون بوده. تفاوت دوست و شریک زندگی اینه که شما خوبیهاتون رو با دوست هاتون در میان می گذارید و بدی ها و اشکالاتتون رو نمایان نمی کنید ولی شریک زندگی شما قراره تمام بدی ها و خوبی های شما رو با هم داشته باشه. اگه شخصی نتونه بدی ها و اشکالات شما رو تحمل کنه و باهاشون کنار بیاد، احتمالا لیاقت داشتن خوبی های شما رو هم نداره.

در مورد اینکه گفتید شاید من بزرگش کردم نه من بزرگش نکردم واقعا موهام ظاهر خوبی نداره. مگر اینکه هر روز کلی وقت بزارم درستشون کنم. که از نظر ظاهری بهتر بشه. که فکر نمیکنم امکانش باشه. بعدش تازه خودش هم قبول کنه خونوادش چی.
    قرار نیست خانواده ایشون از ظاهر شما خوششون بیاد یا خیر. اگه ایشون ظاهر شما رو زیبا می بینه کافیه.

دکترها میگن در حدی نیست که کاشت مو نیاز باشه. من تراکم موهام زیاده ولی خیلی موهای نازکی دارم. حتی رشدشون زیاده و خیلی زود بلند میشه.
    در مورد جدی تر شدن رابطمون هم تا الان من عقب انداختم. اونم فقط به خاطر همین موضوع. دارم عذاب میکشم. بعدش منو و امیر خیلی آدمهای منطقی هستیم. تا الان هم نزاشتیم رابطمون از یه حدی فراتر بره. حتی تو استفاده از کلمات هم مراقبیم چه برسه به مسائل دیگه
    به هر حال همیشه راه هایی هست که ایراد رو کمتر کرد یا ظاهر رو بهتر نشون داد. اصلا از کجا معلوم، شاید ایشون اصلا مشکلی نداشت با این قضیه.

کارل راجرز

9. 8 کاربر از پست مفید Sinéad تشکرکرده اند .

mohammad6599 (سه شنبه 13 فروردین 92), reihane_b (پنجشنبه 01 فروردین 92), she (سه شنبه 06 فروردین 92), کامران (جمعه 02 فروردین 92), میشل (پنجشنبه 01 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 02 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 02 فروردین 92), شیدا. (پنجشنبه 01 فروردین 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام الهام جان
    خیلی خیلی کم هستن کسایی که از ظاهر کامل باشن.
    من دوروبرم خانمای متاهل زیادی می بینم که همچین رو مشکلی دارن.ولی فکر نمی کنم قبل ازدواج واسشون اینقدر مهم بوده باشه.
    به هرحال همشون ازدواج کردن والانم دارن زندگیشون رو میکنن.
    به نظرم اون آقا هم که این مورد واسش خیلی مهم نباشه(اگه تو حرفاش خیلی از زیبایی چیزی نمیگه البته!) ،اگرم بود که بود دیگه!ولی بذارید خودش تصمیم بگیره ببینم میتونه با این ظاهر زندگی کنه یانه.
    ولی خودتون خیلی بزرگش نکنید.اگرم خواستید باایشون مطرحش کنید مثل یه موضوع خیلی معمولی باشه،نه یه اتفاق وحشتناک!شما نباید یه ایراد کوچیک تو خودتون رو اینقد برای خودتون وایشون مهم جلوه بدید.چون هرکسی میتونه یه ایرادی داشته باشه دیگه.
    تو زندگی خیلی چیزای دیگه موثرن علاوه بر ظاهر،که انگارشما همه اون تفاهمات رو دارید.
    درضمن اعتماد به نفستون رو بالا ببرید.
    عزیزم بجنب بجنب تا مرغ ازقفس نپریده!;)
    ما هم شیرینی می خوایم:)

11. 5 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

کامران (جمعه 02 فروردین 92), میشل (پنجشنبه 01 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 02 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 02 فروردین 92), شیدا. (پنجشنبه 01 فروردین 92)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    نوروز همه مبارک با آرزوی سالی پر از موفقیت.

حرفات متناقضه.از یه طرف می گی کمپشته بعد می گی تراکمش بالاست رشدش م زیاده.

احتمالن موهای شما لخته و پف کرده نیست.کسی که موهاش کمپشته باید کف سرش دیده

بشه.مال شما دیده می شه؟

درهرصورت ایشون یا هرکس دیگری که بخواد با شما ازدواج کنه با فرض اینکه واقعن موهات کمپشته

باید قبل از عقد از این مسئله مطلع بشه و علت اینکه می گن از ابتدا پای خانواده ها وسط بیاد به

خاطر همین مسایل احتمالیه که قبل از هرگونه وابستگی می شه مطلع شد.

آیا به شما گفته می خوایم بیایم خاستگاری که اجازه ندادی یا می گی اگر خواستن بیان اجازه نمی دم؟

13. 8 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 02 فروردین 92), mohammad6599 (سه شنبه 13 فروردین 92), reihane_b (پنجشنبه 01 فروردین 92), کامران (جمعه 02 فروردین 92), میشل (پنجشنبه 01 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 02 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 02 فروردین 92), شیدا. (پنجشنبه 01 فروردین 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    من کاملا حرفاتون رو قبول دارم. ولی هر وقت میخوام در موردش صحبت کنم نمیتونم. زبونم بند میاد. یه کاری کردم که امیر فکر میکنه چی شده. چه موضوعیه که اینقدر من بابتش ناراحتم. حتی یه بار که خیلی بابتش ناراحت بودم گفتم اصلا تا آخر عمر نمیخوام ازدواج کنم. میدونم کارم اشتباه بود ولی چکار کنم. خیلی داره اذیتم میکنه.
    در مورد خونوادش هم میدونم اونا نباید ظاهر من رو بپسندن ولی به هر حال منو میبینن دیگه. نگاه هاشون ممکنه آزاردهنده باشه. یا یه حرفی بزنن. منم بزرگترین عیبم اینه که خیلی حساسم. رو حرفی که بهم میزنن یا برخوردی که باهام میکنن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 28 شهریور 00 [ 14:58]
    سطح
    76
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 367
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,960

تشکرشده 2,293 در 573 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    من کاملا حرفاتون رو قبول دارم. ولی هر وقت میخوام در موردش صحبت کنم نمیتونم. زبونم بند میاد. یه کاری کردم که امیر فکر میکنه چی شده. چه موضوعیه که اینقدر من بابتش ناراحتم. حتی یه بار که خیلی بابتش ناراحت بودم گفتم اصلا تا آخر عمر نمیخوام ازدواج کنم. میدونم کارم اشتباه بود ولی چکار کنم. خیلی داره اذیتم میکنه.
    در مورد خونوادش هم میدونم اونا نباید ظاهر من رو بپسندن ولی به هر حال منو میبینن دیگه. نگاه هاشون ممکنه آزاردهنده باشه. یا یه حرفی بزنن. منم بزرگترین عیبم اینه که خیلی حساسم. رو حرفی که بهم میزنن یا برخوردی که باهام میکنن
    منم میخواستم همینو بگم.
    مشکل شما بیشتر از اینکه موهاتون باشه،فکر کنم حساسیت خودتونه.
    پس سعی کنید این مشکل رو حل کنید.(البته خودمم خیلی آدم حساسیم ولی دارم روش کار می کنم،که خداروشکر بهترم شدم) شما هم رو خودتون کار کنید وفکر کنید همیشه این موقعیت خوب با این همه تفاهم شاید دیگه پیش نیاد

16. 5 کاربر از پست مفید reihane_b تشکرکرده اند .

کامران (جمعه 02 فروردین 92), میشل (پنجشنبه 01 فروردین 92), باران بهاری11 (جمعه 02 فروردین 92), دختر مهربون (جمعه 02 فروردین 92), شیدا. (پنجشنبه 01 فروردین 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    43

تشکرشده 433 در 151 پست

Array
    یک سوال، آیا شما در زندگی روزمره آدم وسواسی هستید؟

کارل راجرز

18. کاربر روبرو از پست مفید Sinéad تشکرکرده است .

باران بهاری11 (جمعه 02 فروردین 92)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)