به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 18 اسفند 93 [ 18:59]
    سطح
    32
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    92

تشکرشده 345 در 153 پست

Array

علاقه خواهرم به چت کردن

سلام دوستان

من یه خواهر 19 ساله دارم که دانشجوی ترم دومه . تو دوران مدرسه خیلی فرصت نمی کرد و من هم دوست نداشتم با کامپیوتر آشنا بشه و وارد اینترنت بشه . به خاطز این مشکلات و معضلاتی که همه می دونیم والا مخالف پیشرفتش نبودم . امسال با رتبه سه رقمی وارد دانشگاه سراسری شد و اونجا بیشتر کامپیوتر در دسترسش هست و توی خونه هم من دیگه زیاد مانعش نمی شم چون احساس می کنم کم کم به قدری بزرگ شده که بتونه از خودش مراقبت کنه و گول نخوره ولی جدیدا متوجه شدم علاقه زیادی به چت کردن توی این چت روم های عمومی نشون میده
    البته خواهرم نمازخون هست و جلف نیست ک زود با پسرا صمیمی شه در اون حد ولی این علاقه اش به چت کردن با پسرا کمی نگرانم می کنه مخصوصا به ملاقات حضوری ختم شدنش.من خودم با اینکه مدت هاست در اینترنت هستم و کارم اینه ولی باز توی بحث "دوستی نا تمام" در مورد تجربه چت کردنم توضیح دادم و حالا هم هنوز از طبعاتش خلاص نشدم و 24 ساعته فکرم مشغوله و از کار و زندگی افتادم. می ترسم با تجربه کمی که داره برای خودش دردسر درست کنه. به نظرتون این علاقه به چت کردن طبیعیه و من چیکار می تونم بکنم؟

ممنونم

2. 2 کاربر از پست مفید ahuman تشکرکرده اند .

میشل (جمعه 25 اسفند 91), بانوی آفتاب (سه شنبه 12 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 دی 94 [ 14:29]
    سطح
    32
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    43

تشکرشده 433 در 151 پست

Array
    شما عملا هیچ کار خاصی نمی تونید انجام بدید.

نهایت کاری که می تونید انجام بدید اینه که باهاش صحبت کنید و از خطرات و دردسر های ممکن آگاهش کنید، و مطمئن بشید همه چیز رو می دونه، و بعد از اون دیگه هر طوری است که خودش تصمیم بگیره و شما هم به تصمیمش احترام بگذارید و کاری کنید که بدونه همیشه شما به عنوان برادر بزرگتر در کنارش هستید و می تونه در هر شرایطی روی شما حساب کنه و هر مشکلی داشت بدون ترس از مورد قضاوت یا سرزنش قرار گرفتن با شما در میون بگذاره که واقعا بتونید در صورت نیاز بهش کمک کنید.

دقت کنید اگه این موضوع باعث شده ذهن شما 24 ساعت درگیر بشه و شما از کار و زندگی بیفتید مسلما نشون میده حال شما اصلا خوب نیست و دنیا رو اونطور که واقعا هست نمی بینید. قرار نیست هر اتفاقی که برای شما افتاد برای خواهر شما هم بیفته، چت کردن باعث مشکلات شما نشده و مشکلات شما رو اشکالات خودتون پدید آوردند که اتفاقا در راه چت کردن پدید اومدند همونطور که کسی که با بی حواسی رانندگی می کنه و تصادف می کنه معنیش بد بودن رانندگی نیست طوری که هر کسی از خانوادش خواست سوار ماشین بشه ایشون استرس بگیره و از کار و زندگی بیفته.

در سن 19 سالگی علاقه به ایجاد ارتباط با سایرین کاملا طبیعی است و جای نگرانی نداره. اگه شما خواهرتون رو انسان منطقی و عاقلی می بینید که مشکلات و کمبود های عاطفی و روانی نداره جای نگرانی برای آسیب دیدن ایشون (فعلا) نیست.

4. 3 کاربر از پست مفید Sinéad تشکرکرده اند .

sara 65 (جمعه 25 اسفند 91), میشل (جمعه 25 اسفند 91), حسين40 (چهارشنبه 10 مهر 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)