به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آبان 92 [ 22:36]
    سطح
    8
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

New چطور به آقای مورد علاقه ام بگم بهش احساس دارم ؟

با عرض سلام. دختر 24 ساله هستم. تحصیل کرده ام. تو دانشگاه پسرای زیادی رو دیدم ولی نسبت به هیچ کدومشون این طور احساسی نداشتم. من این آقا رو یه مدت کمی دیدم ولی تو همون چند برخورد کم، کم کم با توجه به نوع برخوردش احساس علاقه ای تو خودم دیدم که روز به روز شدید تر شد. 1 سال پیش که باهاش آشنا شده بودم فکر می کردم چند وقت که نبینمش فراموشش می کنم ولی به محض اینکه یه چیزی ببینم که به نوعی منو یاد اون بندازه علاقمو شدید تر احساس می کنم. بعد از چند ماه که اصلا انتظار دوباره دیدنشو نداشتم اتفاقی اومده بود همون جایی که من هستم واسه یه کار کوچیک. خیلی خیلی شدید خوشحال شده بودم. فکر کردم دوباره می تونم امیدوار باشم اما چند ماه دیگه ندیدمش تا یه روز که اتفاقی تو خیابون دیدمش. با همه تلاشم احساسم بهش هیچ وقت کم نشده. در حدی که وقتی اون محل هستم با هر صدای کلید یا صدای پا بر می گردم فکر می کنم دوباره برگشته.
    این آقا اون موقع ها خیلی درگیر کارش بود ولی تو همون چند برخورد اندک هیچ توجه و احساس خاصی نسبت به من نشون نداد. البته منم به خاطر غرورم اصلا چراغ سبز نشون ندادم. هر کی (از جمله من) ازش سوال می کرد خیلی کامل راهنماییش می کرد.
    تحصیل کرده است و با شناختی که ازش دارم فکر می کنم اگه بفهمه دوسش دارم عاقلانه برخورد می کنه. هیییییچ نشونی قبلا ازش نداشتم اما آدرس اینترنتی ازش پیدا کردم. دیگه هم هیچ وقت نمی بینمش. می تونم ناشناس همه چیو بهش بگم. همه ی آهنگ گوش کردنامو، اشکامو، بهش می گم چرا متوجه نشدی اطرافت چی گذشت؟ اما این طوری دیگه روشو ندارم خودمو معرفی کنم. یه راه دیگه هم هست که خودمو معرفی کنم و یه سوال کاری بپرسم. اما اینم در واقع چون اونقدری هم کار نبودیم چندان غیر مستقیم نیست و متوجه می شه. راجع به تفاوت عشق و هوس هم مطلب خوندم و فکر می کنم هوس نیست. همین طور راجع به ابراز علاقه دختر به پسر مطلب زیاد خوندم تو رو خدا نگین دختر نازه و مرد نیاز یا مردا دوست دارن خودشون عاشق بشن و به زور دختر مورد علاقشونو به دست بیارن یا ... که به نظرم پشت همش تفکر سنتی هست و هیچ کدومو عاقلانه نمی دونم. هیچ کدوم این نظرات احساسات یه دخترو به رسمیت نشناخته.
    خییلیی تلاش کردم بهش فکر نکنم ولی تا حالا نشده. به همفکری شما نیاز دارم...

2. 2 کاربر از پست مفید mozhan تشکرکرده اند .

omid65 (جمعه 18 اسفند 91), اثر راشومون (سه شنبه 22 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 26 شهریور 95 [ 14:54]
    سطح
    40
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    566

تشکرشده 594 در 190 پست

Array
    به نظر منکه درست نیست از علاقت باخبر شه اما اینکه شانستو از طریق برقراری ارتباطات کاری و اجتماعی امتحان کنی به نظر بد نیست. ;)اینطوری بهش فرصت میدی تا بشناسدت اما اگه بازم علاقه ای از طرف اون ندیدی بیشتر اقدام نکن چون عشق و علاقه یه طرفه عاقبت خوبی نداره.البته من کارشناس نیستم و اگه حرفام درست نیست با کمال میل حاضرم کارشناسا خط خطیش کنن.

4. 2 کاربر از پست مفید روژان20 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (جمعه 18 اسفند 91), کامران (شنبه 19 اسفند 91)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mozhan نمایش پست ها
    راجع به تفاوت عشق و هوس هم مطلب خوندم و فکر می کنم هوس نیست.
    همین طور راجع به ابراز علاقه دختر به پسر مطلب زیاد خوندم
    تو رو خدا نگین دختر نازه و مرد نیاز یا مردا دوست دارن خودشون عاشق بشن و به زور دختر مورد علاقشونو به دست بیارن یا ... که به نظرم پشت همش تفکر سنتی هست و هیچ کدومو عاقلانه نمی دونم. هیچ کدوم این نظرات احساسات یه دخترو به رسمیت نشناخته.
    خییلیی تلاش کردم بهش فکر نکنم ولی تا حالا نشده. به همفکری شما نیاز دارم...

با سلام مراجع گرامی
    تالار همدردی دقیقا همین نگاه را به رفتارهای احساسی دختر و پسر دارد حتی اگر شما عاقلانه ندانید. به هر حال کسانی مثل شما بر اساس این احساسات عمل می کنند و بعد وقتی گرفتار مشکلات می شوند به مشاوران که ما باشیم مراجعه می کنند. گنجینه تجارب ما، جنبه شخصی ندارد بلکه متعلق به عزیزانی مثل شما هستند. شما هم اگر دوست دارید می توانید چنین ریسک هایی که ما مخالف آن هستیم انجام دهید. شما مختار هستید به جای بهره برداری از تجارب سایرین و مشورت مشاوران، خودتان تجربه کنید و عوارض آن را بپردازید.
    اینکه چند مراجع دیگر مثل خود شما نظری بدهند که تمایل دارید قابل فهم هست، اما این به شما کمک نمی کند و بیشتر ممکن است شما را به خطر بیندازد.

ما احساس دختر یا پسر را نسبت به هم متوجه می شویم. اما ازدواج پیچیده تر از این نگاه هست. و احساس صرفا یکی از معیارهاست نه همه آنها.

شما یک ماشین را فقط از روی رنگ آن نمی پسندید، معیارهای زیادی دارد که وقتی فرایند شناخت را صحیح شروع کنید و درست ادامه دهید به آنها دست پیدا می کنید. اما وقتی از اول دلتون یک نفر را جذب می کنه. بقیه مسائل حاشیه ای و کم ارزش خودش را نشان می دهد.

ما صدها یا هزاران پست در مورد ارتباط های مختلف دختر و پسر و عشق و عاشقی آنها از زبان خود مراجعان داریم.
    همه هم با شیفتگی و عاشقی شروع شده است.
    خودتان مطالعه کنید. تا متوجه شوید شما هم فقط یک نوع از آنها هستید و هیچ تمایزی با آنها ندارید (در فروگذاشتن واقعیات و تابع هیجانات شدن)

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

6. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

maryam123 (یکشنبه 20 اسفند 91), taraneh89 (جمعه 18 اسفند 91), فرهنگ 27 (جمعه 18 اسفند 91), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 20 اسفند 91), کامران (شنبه 19 اسفند 91), مسافر زمان (جمعه 18 اسفند 91), دختر مهربون (یکشنبه 20 اسفند 91), عشق آفرین (جمعه 11 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 9 پست

Array
    خیلی ممنونم از روژان و مدیر همدردی
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    تالار همدردی دقیقا همین نگاه را به رفتارهای احساسی دختر و پسر دارد حتی اگر شما عاقلانه ندانید.

شما یک ماشین را فقط از روی رنگ آن نمی پسندید، معیارهای زیادی دارد که وقتی فرایند شناخت را صحیح شروع کنید و درست ادامه دهید به آنها دست پیدا می کنید. اما وقتی از اول دلتون یک نفر را جذب می کنه. بقیه مسائل حاشیه ای و کم ارزش خودش را نشان می دهد.
    احساس نمی کنم به خاطر علاقم چشمام کور شده باشه و همه چیشو ایده آل ببینم یا مشکلات مهمی رو ببینم و از رو عاشقی کم اهمیت بدونمشون. من خیلی از تجربه های این فروم دوست داشتنی رو خوندم. چشم بسته نمی خوام پیشنهاد ازدواج بدم که. فقط نمی خوام فرصت شناخت رو از خودم و اون بگیرم. دوست صمیمی من که کاملا من رو می شناسه و کاملا مذهبی هست بهم گفت سوال کاری بپرس. منم فکر می کنم اگه تمایلی به آشنایی با من نداشته باشه لا اقل من از دو دلی و تردید در می یام.
    ولی به هر حال ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 فروردین 92 [ 18:32]
    سطح
    2
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 28 در 15 پست

Array
    دوست عزیز بستگی داره که بخوای چی بشنوی
    اون چیزیو که مد نظر خودته یا اون چیزی که باعث بشه رو تصمیم نهاییت اثر بزاره
    صادقانه بهت بگم تو اصلا اون پسرو نمیشناسی
    همه اون چه گفتی شناخت به حساب نمیاد
    ممکنه اون بخواد از احساست سواستفاده کنه
    توکه نمیدونی باطن اون چطوریه؟
    بعضی پسرهارو نمیشه شناخت
    اینو منی میگم که خودم یه پسرم
    حالا هر وجهه ای هم داشته باشه
    اما خواهر گلم من نمیگم سمتش نرو
    با فکر وسیاست جلو برو
    طوری نرو که ازت یه قلب شکسته بمونه ودل پر درد
    همیشه زرنگ باش
    تو دختری وباید مثل دخترها رفتار کنی
    با یه بهانه خوب سر صحبتو باز کن
    بعد حرفارو جوری پیش نبر که فکر کنه با چه هدفو قصدی رفتی سراغش
    کاملا معمولی حرف بزن از مسائل روزمره دانشگاهو خاطرات
    بعد بزار بار دوم اون بیاد سراغت
    مگه نمیگی حس میکنی اونم علاقه داره؟ اگر داشته باشه حتما حتما بار دوم سر حرفو باز میکنه
    اینو 100 درصد بهت میگم
    اما اگه علاقه ای نباشه و تو هی بری سمتش یا بخوای ابراز علاقه کنی فقط خودتو کوچیک میکنی
    ممکنه علاقه ای نباشه اما تو با سیاستو رفتار درست علاقه ایجاد کنی
    پس تو این راه باید خیلی صبور باشی
    گاهی برای جلب علاقه کسی باید مدتها صبر کنی
    اگر اون مال تو باشه هیچ جا نمیره پس نترس
    به حرفام فکر کن
    شتاب زده عمل نکن
    طوری جلو برو که همیشه راه برگشت برات باشه
    پشیمونی برات به بار نیاد ما فقط یه بار زندگی میکنیم

9. 3 کاربر از پست مفید sina123 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (شنبه 19 اسفند 91), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 20 اسفند 91), اثر راشومون (سه شنبه 22 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina123 نمایش پست ها
    دوست عزیز بستگی داره که بخوای چی بشنوی
    اون چیزیو که مد نظر خودته یا اون چیزی که باعث بشه رو تصمیم نهاییت اثر بزاره

با یه بهانه خوب سر صحبتو باز کن
    بعد حرفارو جوری پیش نبر که فکر کنه با چه هدفو قصدی رفتی سراغش
    کاملا معمولی حرف بزن از مسائل روزمره دانشگاهو خاطرات
    بعد بزار بار دوم اون بیاد سراغت
    مگه نمیگی حس میکنی اونم علاقه داره؟

اگر اون مال تو باشه هیچ جا نمیره پس نترس
    مرسی که با حوصله پاسخ دادین. واقعا تصمیمو هنوز نگرفتم که چی کار کنم. همفکری می خوام.
    دیگه جایی که هستم بر نمی گرده و منم یه مدت کوتاه دیگه از اون شهر می رم. نمی بینمش که بخوام حضوری سوال کاری کنم که کمتر مشخص باشه. تنها راه اینترنت هست که فکر می کنم کاملا متوجه علاقم می شه. شایدم چند هفته فکر کنم بتونم سوال به درد بخور که معلوم نباشه الکی هست پیدا کنم.
    من علاقه ندیدم. احساس کردم به خاطر کارش اصلا متوجهم نشد.

11. کاربر روبرو از پست مفید mozhan تشکرکرده است .

sina123 (شنبه 19 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    نمي خوام نااميدت كنم اماپسرااونقددقيق هستن كه حداقل اگه تومحيط كارهرچه قدرم سرشون شلوغ باشه يه نفرومناسب ببيننوازش بي تفاوت بگذرن:cool:

.اگه حتي به بهانه سوال كاري هم باهاش برخوردداشته باشي چون دوستش داري ممكنه كوچكترين حرفشو ابرازعلاقه معني كني به خاطرهمين حضوري برخوردنداشته باشي بهتره.به نظرمن همون ازطريق اينترنت بپرسي بهتره.ولي اگه ديدي برخوردش كاملاطبيعيه ديگه بايدكاملافراموشش كني:(چون حتي اگه تو كيس مناسبي هم به نظرخودت باشي بايداين نكته رو هم درنظربگيري كه شايداون براش مقدرنباشه به ازدواج فكركنه ياحتي نامزد داشته باشه ياشايدم دلش پيش يكي ديگه باشه...

13. 3 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

sina123 (شنبه 19 اسفند 91), فرهنگ 27 (شنبه 19 اسفند 91), اثر راشومون (سه شنبه 22 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 9 پست

Array
    مرسی خانم سوگند، کاملا حرفاتونو قبول دارم. الان ها حضوری نمی تونم نشون ندم. اون موقع ها هم اگه می اومد از اون جا می رفتم بیرون که یه وقت کاری نکنم بفهمه. ولی وقتی می بینم خیلی از رابطه ها و ازدواج ها با کارای خانم ها شروع شده، از بیرون مشخص نیست ولی حرکت اولو خیلی وقتا خانم ها انجام می دن، نمی خوام تو زندگیم فقط بشینم عقب ببینم چی می شه.

15. کاربر روبرو از پست مفید mozhan تشکرکرده است .

اثر راشومون (سه شنبه 22 اسفند 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام

اخیرا طی همین چند روزی که تالار مجدد راه اندازی شده دوستایی که برای راهنمایی گرفتن میان توی اولین پستشون مینویسن که توروخدا نگیر فلان کار رو بکن فلان کار رو نکن !
    اگر هدف مشورت گرفتن و راهنمایی گرفتنه خوب این قسم دادنها برای چیه...

اتفاقا دقیقا همون جمله ای که بعد از "تورو خدا نگید" میاد چاره راه این دوستانه !

بگذریم....

دوست عزیز
    اشنایی با جنس مخالف خودش بخشی از هوسه.ایرادی هم در این نیست.(فعلا به بحث مذهبیش کار ندارم).طبیعت انسان ایجاد میکنه.الان مشکل اصلی شما این نیست که این اقدام شما از روی هوسه یا عشقه....مشکل شما اینه که نمیتونی مرز مشخصی بین منطق و عاطفه ات ایجاد کنی و چون یه خانوم هستی طبیعتا گرایش داری به سمت بررسی مشکلاتتت از راه عاطفی.

توی پستی که نوشتی به شدت مشخصه که داری کاملا عاطفی تصمیم میگیری.

فکر نکن اگر بری و حست رو به اون اقا بگی خیلی خوشحال میشه و جواب مثبت میده و همه چی جور میشه و ......

یه مرد دوست داره شروع کننده و پیشنهاد دهنده باشه.پا پیش گذاشتن شما ممکنه اصلا براش خوشایند نباشه.

حالا ما میگیم همه چیز خوب پیش بره.(که خیلی بعیده)
    در بهترین شرایط همیشه این سرکوفت رو خواهی خورد که یادته برعکس همه دختر پسرها این تو بودی که پا پیش گذاشتی؟!!

دیگه اگر خانوادش هم در جریان قرار بگیرن دیگه واویلا !!

تو بحثهای شوخی و جدی میگن دخترتون از پسر ما خواستگاری کرده !

یادت باشه
    هرچقدر بیشتر در دسترس باشی...هرچقدر بیشتر به بهانه پرسیدن سوالهای کاری و غیر کاری بری سمتش اونو بیشتر از خودت دور میکنی

نمیدونم جرا فکر میکنی دوستت چون مذهبیه پس فکر و نظرش درسته.....

شما تازه عضو این سایت شدی.اما این سایت مدتها و سالهاست که موارد مثل شما رو میبینه .اولش هم همه دخترها رو منع میکنن.اما وقتی اون دختر راه خودش رو میره و به مشکلات حاد تری بر میخوره و برمیگرده و میگه حالا بگید چه کنم....

سعی کن پست مدیر رو چند بار بخونی.
    اینو بدون ازدواجی که از روی عواطف و احساسات صرفا انجام بشه موفق نخواهد بود.به خصوص الان که از هر 3 ازدواج یکیش منجر به جدایی مشه

موفق باشی
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

17. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اسفند 91), کامران (یکشنبه 20 اسفند 91), ویدا@ (یکشنبه 20 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 14 در 9 پست

Array
    مرسی خانم مریم عزیز منم به خاطر اینکه تا حدود زیادی با حرفای شما موافقم تا حالا هیچ کاری نکردم. حتی بیشتر ازش دوری کردم که احساسمو نفهمه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam123 نمایش پست ها

اتفاقا دقیقا همون جمله ای که بعد از "تورو خدا نگید" میاد چاره راه این دوستانه !

یه مرد دوست داره شروع کننده و پیشنهاد دهنده باشه.پا پیش گذاشتن شما ممکنه اصلا براش خوشایند نباشه.

نمیدونم جرا فکر میکنی دوستت چون مذهبیه پس فکر و نظرش درسته.....
    در مورد جمله هایی که گفتم تو رو خدا نگین علتش اینه که من احساس نیاز و دوست داشتن اینکه فرد مورد علاقمون رو به دست بیاریم رو احساسات انسانی می دونم که مختص آقایون نیست.
    ما هم دل داریم، علاقمند می شیم. یه فرد رو مورد مناسبی برای ازدواج می بینیم. اما چون بعضی آقایون فکر می کنن چنین دختری لابد خودشو کوچیک می کنه یا سبکه یا فردا تو زندگی بهش سرکوفت می زنن باید به روی خودمون نیاریم. بشینیم بین آقایونی که ما رو مناسب می بینن انتخاب کنیم. اگه هیچ کدوم هم مناسبمون نبود که هیچی. بین اطرافیانم زیاد دیدم بهترین دخترا با اخلاق و خانواده فوق العاده مجرد موندن. دخترایی که ظاهرشون خوب بود بدون توجه به اخلاقشون تو سن های کمتر ازدواج کردن. آقایون دوست دارن خودشون انتخاب کنن. لابد خیلی از انتخاباشون مناسب نبوده که آمار طلاق اینقدر بالاست. من نمی خوام خودمو به کسی تحمیل کنم. ضعیف نیستم که با بی اعتنایی دنیام به آخر برسه. اجازه سواستفاده از احساساتم رو به هیچ کسی نمی دم. اگه عقلم مشکل مهمی رو در مورد ایشون دید احساسو کلا می ذارم کنار.
    به هیچ وجه قصد مستقیم گفتن همراه با معرفی خودم رو ندارم. اما در مورد غیر مستقیم اقدام کردن شک دارم.
    دوستمو به خاطر این که محور اصلی زندگیش رضایت خداست نه حرف مردم قبول دارم. اگرچه حق با شماست ممکنه تو این مورد نظرش اشتباه باشه ممکن هم هست نه.
    بازم خیلی خیلی خیلی ممنون که به خاطر راهنمایی دیگران و حل مسائلشون وقت می ذارین.

19. کاربر روبرو از پست مفید mozhan تشکرکرده است .

اثر راشومون (سه شنبه 22 اسفند 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)