به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 اسفند 91 [ 10:48]
    سطح
    1
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

حدود روابط در دوران نامزدی؟

شخصی پیشنهاد ازدواج داده و مدتی(حدود یک ماه) هست که داریم با هم آشنا می شیم.البته از چندسال قبل همو می شناسیم. همه چیز که تا به حال خوب بوده. مدتی پیش درمورد مسئله ی زناشویی صحبت کرد و گفت این موضوعی هست که به اشتباه موقع آشنایی ندید گرفته می شه و به آمار بالای شصت درصد طلاق بخاطر این مسائل اشاره کرد و گفت که در این دوران آشنایی باید به این مسائل اشاره بشه. و گفت که ارتباط جنسی بعد از ازدواج براش خیلی خیلی مهمه. به این موضوع به شدت علاقه داره و اینکه در دوارن مجردی تلاش زیادی کرده تا کار خطایی نکنه. و سوال درباره ی اینکه آیا من هم علاقه دارم یا سردمزاجم و فقط از سر انجام وظیفه می خوام اینکارو بکنم.در این مورد تفاهم داریم و اتفاقا یکی از نگرانیهای من سردمزاجی شوهرم بود چون خودم به شدت علاقه دارم.
    اما سوال اینه که رابطه در دوران نامزدی تا چه حد باید باشه. ایشون گفتن که دو یا سه سال عقد کرده می مونیم چون به دلایلی قبل اون امکان عروسی نیست. اما می خوان که در این دوران رابطه ی جنسی کامل باشه! من شخصا مایلم اما فکر میکنم اینکار منطقی نیست.سرچ کردم و معایب زیادی داره.
    اشاره کنم که ما همشهری نیستیم.

نظر شما چیه؟ لطفا راهنمایی کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    باز هم خیلی آدم منطقی و درستی بودن که قبل از ازدواج این مورد رو مطرح کردن
    اکثر آقایونی که پیش از عروسی و در دوران نامزدی خواستار این رابطه هستند ، در مرحله خواستگاری و پیش از عقد این مورد رو نمیگن و می ذارن عروس بله رو بگه (اصطلاحا خرشون از پل بگذره) بعد مطرحش می کنن
    توی همین انجمن یه مورد داشتیم که عروس و داماد فامیل هم بودن (اشتباه نکنم دخترخاله و پسرخاله) و در دوران نامزدی شون ، پسره به دختره تجاوز می کنه. تاپیکش هست توی انجمن

نامزد شما کاملا درست گفتن که یکی از دلایل شایع طلاق همین اختلافات رابطه جنسی هست که در کشور ما چون جامعه ای سنتی هستیم همیشه این مشکل صحبت راجبش نادیده و کم اهمیت گرفته میشه
    اکثر متخصصین و مشاورین هم همین نظر رو دارند که خیلی بهتره پیش از ازدواج و عقد راجع به این موضوع صحبت بشه تا زوج بعدا به مشکل بر نخورن

3. کاربر روبرو از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده است .

anita.0242 (دوشنبه 07 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 1369 نمایش پست ها
    باز هم خیلی آدم منطقی و درستی بودن که قبل از ازدواج این مورد رو مطرح کردن
    اکثر آقایونی که پیش از عروسی و در دوران نامزدی خواستار این رابطه هستند ، در مرحله خواستگاری و پیش از عقد این مورد رو نمیگن و می ذارن عروس بله رو بگه (اصطلاحا خرشون از پل بگذره) بعد مطرحش می کنن
    توی همین انجمن یه مورد داشتیم که عروس و داماد فامیل هم بودن (اشتباه نکنم دخترخاله و پسرخاله) و در دوران نامزدی شون ، پسره به دختره تجاوز می کنه. تاپیکش هست توی انجمن

نامزد شما کاملا درست گفتن که یکی از دلایل شایع طلاق همین اختلافات رابطه جنسی هست که در کشور ما چون جامعه ای سنتی هستیم همیشه این مشکل صحبت راجبش نادیده و کم اهمیت گرفته میشه
    اکثر متخصصین و مشاورین هم همین نظر رو دارند که خیلی بهتره پیش از ازدواج و عقد راجع به این موضوع صحبت بشه تا زوج بعدا به مشکل بر نخورن
    نامزدم نیستن.هنوز جواب مثبت یا منفی ندادم بهشون.
    بله . اون تاپیک خوندم.متاسفانه این مسئله تابو شده تو جامعه و باعث چه کارهایی که نمی شه!
    مسئله ی ارتباط کامل در دوران نامزدی رو مطرح کردن. مخالفت کردم دلیل و استدلال آوردن که هیچ کار غیرشرعی یا غیرقانونی نیست. و نیازی هم نیست خانواده ها در این باره چیزی بدونن و وقتی که مشکلی نداره چرا باید خودمون رو اذیت کنیم اونم برای چند سال. و دراینباره از من جواب قاطع می خوان. من هم گفتم باید فکر کنم.
    برای همین این تاپیک رو زدم تا نظر دوستان درباره ارتباط کاملا طی دوران نامزدی رو بدونم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    خب این موضوعیه که خیلی به نظر شخصی افراد بستگی داره. بعضی ها خیلی سنتی فکر می کنند و نظرشون اینه فقط تا عروسی. بعضی دیگه خیلی باز تر فکر می کنند و نظرشون اینه مشکلی نداره و اتفاقا خوب هم هست
    از نظر علمی و منطقی خب این یک نیازی هست که خداوند در انسان گذاشته مثل نیاز انسان به غذا خوردن ، که باید از یک سنی این نیاز رفع بشه وگرنه باعث مشکلاتی میشه
    که باز این مورد هم در کشور ما به همون دلیل فرهنگ پنهان کاری و ترس از آبرو همیشه مخفی بوده
    ولی خب باید نه از این طرف افتاد و نه از اون طرف و باید بهترین و درست ترین تصمیم رو گرفت. اینجا انجمن خوبیه و به طور کلی مشاوره های خیلی خوبی میده اما در بعضی موضوعات از جمله همین موضوع شما خیلی محتاطانه و مطابق با سنت مشاوره میدن و سعی می کنند که مطابق با عرف جامعه باشه. مثلا در این مورد شما اگر راهنمایی کنن حتما همه بهتون میگن که اصلا و ابدا قبل از عروسی خوب نیست و همون بعد از ازدواج باید باشه. البته باید حق هم بهشون داد چون اینجا سایت عمومی هست و ممکنه اگر غیر از این بگن براشون مشکل به وجود بیاد
    فکر می کنم بهتر باشه که از مشاوره حضوری استفاده کنید چون دقیقتر می تونن راهنمایی کنن یا بتونید با مشاوره ها و دکترهای شبکه های ماهواره ای هم تماس بگیرید در این مورد خیلی بهتر می تونن کمک بکنن مثل دکتر آزیتا ساعیان یا دکتر هلاکویی. هر چی باشه اونها خیلی بی تعصب تر و باز تر نظر کارشناسی میدن و راهکارهاشون کاربردی تره

6. کاربر روبرو از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده است .

anita.0242 (سه شنبه 08 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنونم آقای بابک
    انتظار بیشتری از انجمن داشتم چون کاربران و مشاوران همگی باتجربه و تحصیل کرده هستند. و توصیه ای غیرقانونی نمی خوان بکنن که بترسن از عمومی بودن سایت.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    چون سیستم سایت تغییر کرده ، خیلی از کاربرها هنوز نتوانستن دسترسی پیدا کنند

این مورد نیاز به مشاوره فی مابین 2 طرفه بین شما و نامزد آیندتون داره !
    ولی رابطه جنسی ابتدای عقد توصیه نمی شه ، اگر هم موافقت خواستید بکنید حداقل بعد چند ماه تا کامل با اخلاق و روحیاتشون در شرایط مختلف آشنا بشید اگر مشکلی نبود می تونید رابطه رو فراتر ببرید

9. 2 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

anita.0242 (سه شنبه 08 اسفند 91), صبا_2009 (سه شنبه 08 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 بهمن 92 [ 21:59]
    سطح
    5
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered250 Experience Points
    تشکرها
    1,336

تشکرشده 1,148 در 268 پست

Array
    عزیزم من فقط تجربه شخصی مو می گم.تصمیم گیری با خودته
    من و همسرم مدت زیادی قبل از عقد با هم آشنایی داشتیم و دوران نامزدی و عقدمون هم دقیقا 2 سال طول کشید. در مدت 2 سال من تقریبا 3 شب در هفته رو پیش شوهرم می موندم. اما بهش اجازه رابطه جنسی کامل نمی دادم
    با اینکه شوهرم اصرار زیادی می کرد و از این قضیه خیلی ناراحت بود، اما من فکر می کردم کار درست همینه
    کار به جایی رسید که رابطه عاطفی ما در اواخر این 2 سال و نزدیک به مراسم عروسی به شدت سرد شد و ما از هم خیلی دور شدیم
    الان بعد از 3 سال فهمیده ام که در اواخر دوران عقدمون شوهرم با زنی چت می کرده و بعضا راجع به مسائل جنسی هم صحبت می کردند
    اون البته اشتباه خودشو و قبول داره، اما دلیل اصلیش و اجازه ندادن من برای ارتباط کامل می دونه
    در کل دوران عقدمون برای هر دوی ما پر تنش ترین و بدترین دوران از ابتدای آشناییمون بوده
    هر تصمیمی که می گیری، سعی کن آرامشتون در این دوران تحت هیچ شرایطی خدشه دار نشه

11. 5 کاربر از پست مفید shabe niloofari تشکرکرده اند .

anita.0242 (سه شنبه 08 اسفند 91), فرهنگ 27 (سه شنبه 08 اسفند 91), کامران (سه شنبه 08 اسفند 91), بابک 1369 (سه شنبه 08 اسفند 91), باران بهاری11 (چهارشنبه 09 اسفند 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط داود.ت نمایش پست ها
    چون سیستم سایت تغییر کرده ، خیلی از کاربرها هنوز نتوانستن دسترسی پیدا کنند

این مورد نیاز به مشاوره فی مابین 2 طرفه بین شما و نامزد آیندتون داره !
    ولی رابطه جنسی ابتدای عقد توصیه نمی شه ، اگر هم موافقت خواستید بکنید حداقل بعد چند ماه تا کامل با اخلاق و روحیاتشون در شرایط مختلف آشنا بشید اگر مشکلی نبود می تونید رابطه رو فراتر ببرید
    درمورد مشاوره که میخوام قبل از عقد حتما باهم بریم مشاوره. اگر مشکل شخصیتی با هم داشتیم مشاور بهتر می تونه تشخیص بده.
    در این مورد هم فعلا تصمیمم به حرف شما نزدیکه و اون اینه که چند ماه اول رابطه نباشه تا اگه مشکلی پیش اومد و حتی کار به جدایی کشید جدا از این مسئله بتونیم منطقی تصمیم بگیریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabe niloofari نمایش پست ها
    عزیزم من فقط تجربه شخصی مو می گم.تصمیم گیری با خودته
    من و همسرم مدت زیادی قبل از عقد با هم آشنایی داشتیم و دوران نامزدی و عقدمون هم دقیقا 2 سال طول کشید. در مدت 2 سال من تقریبا 3 شب در هفته رو پیش شوهرم می موندم. اما بهش اجازه رابطه جنسی کامل نمی دادم
    با اینکه شوهرم اصرار زیادی می کرد و از این قضیه خیلی ناراحت بود، اما من فکر می کردم کار درست همینه
    کار به جایی رسید که رابطه عاطفی ما در اواخر این 2 سال و نزدیک به مراسم عروسی به شدت سرد شد و ما از هم خیلی دور شدیم
    الان بعد از 3 سال فهمیده ام که در اواخر دوران عقدمون شوهرم با زنی چت می کرده و بعضا راجع به مسائل جنسی هم صحبت می کردند
    اون البته اشتباه خودشو و قبول داره، اما دلیل اصلیش و اجازه ندادن من برای ارتباط کامل می دونه
    در کل دوران عقدمون برای هر دوی ما پر تنش ترین و بدترین دوران از ابتدای آشناییمون بوده
    هر تصمیمی که می گیری، سعی کن آرامشتون در این دوران تحت هیچ شرایطی خدشه دار نشه
    ممنون عزیزم. حرفت رو کاملا قبول دارم. رابطه جنسی کامل تو دوران عقد نگرانیهایی داری مثل بارداری ناخواسته و به همین دلیل من مخالفم. اما همینطور که شما گفتین عدم رابطه اونم تو دوران عقد بلند مدت ممکنه باعث بشه به راههای غیرصحیحی مثل همین دوستیها روی بیاره. حتی اگه این دوستیها هم نباشه نگرانی بزرگ اینه که اگر خیلی به نبود رابطه تاکید کنم از من سرد شه و باعث بشه حتی رابطه ی عاطفی مون هم آسیب ببینه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array
    سلام
    امیدوارم همیشه خوب باشی
    ببین راسنش خواستگار شما یا یاید بپذیره که دوران عقذتون کوتاهتر باشه و زودتر برید سر خونه و زندگیتون و یا بپذیره که رابطه ی کامل نداشته باشید و رابطه در حدی باشه که نیازهاتونو برطرف کنه
    راستش این قضیه بیشترش بر می گرده به طرف مقابلت
    من خودم رابطه ی کامل تو دوران عقدم داشتم و خیلی هم همه چیز خوب بود و مشکلی هم نداشتیم البته دوران عقد من 8 ماه بود
    [align=center]خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد
    بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد .[/align]

14. کاربر روبرو از پست مفید eghlima تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (پنجشنبه 10 اسفند 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 03 مهر 94 [ 16:31]
    سطح
    55
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,771

تشکرشده 1,881 در 749 پست

Array
    من با توجه به تجربه ای که در یکی از نزدیکانم دیدم به نظرم در دوره عقد رابطه جنسی کامل برقرار نشه بهتره. به سنت و بارداری و افکار جامعه و ... هم فکر نمی کنم. این یک واقعیته که آمار کشور ما درصد بالایی از طلاق رو داره و همین مسئله از نظر من کافیه تا بتونی در دوران عقد وارد این رابطه نشی. هیچ کس نمی تونه تضمین کنه که من زندگی یقینا خوبی خواهم داشت. این فقط یه احتیاطه و احتیاط شرط عقله . دوران طولانی عقد به طور خودبخودی باعث کشمکش ها و درگیری هایی بین طرفین میشه . اگر به احتمال یک در هزار (منظورم شما نیستید و خدانکنه همچین چیزی باشه در مورد شما) کار به جدایی برسه دادگاه خانواده فرد رو به پزشکی قانونی می فرسته و در صورتی که دختر باکره باشه ، حتی اسم طرف رو هم از شناسنامه ش خارج می کنند. بدون اینکه شناسنامه المثنی داده بشه . در نتیجه زندگی آینده فرد امنیت بالاتری پیدا می کنه.

16. 2 کاربر از پست مفید asemani تشکرکرده اند .

paradise92 (دوشنبه 28 مرداد 92), فرهنگ 27 (پنجشنبه 10 اسفند 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)