به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 بهمن 91 [ 20:03]
    سطح
    2
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

در آستانه طلاق هستم نیاز به راهنمایی فوری دارم لطفا کمکم کنید.

با سلام
    من دختری هستم سی سال دارم و تحصیلاتم لیسانس و پدرم را وقتی 2 سالم بود از دست دادم من در سال گذشته به عقد آقایی در آمدم که ازم 7 سال بزرگتر .
    من بخاطر مشکلاتی که با مادرم داشتم( بدون هیچ شناخت قبلی )به ایشون جواب مثبت دادم فاصله بین خواستگاری تا عقد ما یک ماه هم نشد با اینکه خواستگارهایی بهتر از ایشون داشتم اما در آن لحظه تصمیم به ازدواج گرفته بودم .. بعد از عقد متوجه شدم ایشون مشکلات زیادی دارد که 20 مورد منفی دارند که 1) استقلال فکری نداره از خودش اراده ندارد 2) حسابگر 3) مادی 4) بی احساس و سرد مزاج 5)منفی بین و ریز بین 5) اضطراب شدید 6) تو جمع و تما هیچ وقت حرف نمیزنه و ... شدیدا تحت نفوذ و سلطه مادرش از خودش هیچ اراده ای نداشت به هر حال بعد گذشت 4 ماه من متوجه شدم کهمن نمیتونم با ایشون زندگی مشترک داشته باشم اما متاسفانه این بین ما با هم رابطه داشتیم و من الان دختر نیستم با اینکه عقد بودیم.بعد از اعلام این موضوع به ایشون که ما نیاز به مشاوره داریم باید بریم اما این حرف همانا و ایشون پا پس کشیدن همانا و دیگه به من زنگ نزد و ما الان حدودا 10 ماه که اصلاهمو ندیدیم و حتی یک اس ام اس چون ایشون اونطور که من متوجه شدم از خودش هیچ اراده ندارد و من هم نزدم تا این موضوع به همه و خودم ثابت شود . الان من میدونم که تصمیمم برای جدایی صد در صد درست و خانوادم هم همین نظر رو دارند و من رفتم مهریه ام رو بخشیده ام تا ایشون طلاق بدهند و حکم طلاق توافقی ما امده است اما الان هم شرایط روحی بدی دارم و دلم میخواهد که او هم همان آزاری که من دیدم را ببیند و دلم راضی نیست بدون مهریه ام جدا شوم . از طرفی نگران برای این هستم که اگر نبخشم ایشون راضی نمیشه به طلاق دادن . من سر این دو راهی ماندم لطفا راهنمایی ام کنید . این را هم بگویم که من شاغل نیستم در حال حاضر و نیاز مالی دارم.

2. کاربر روبرو از پست مفید romina60 تشکرکرده است .

مهرانه (جمعه 22 دی 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 تیر 92 [ 10:41]
    سطح
    27
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    496

تشکرشده 501 در 152 پست

Array

RE: در آستانه طلاق هستم نیاز به راهنمایی فوری دارم لطفا کمکم کنید.

خانم روميناي عزيز

به نوبه خودم ورود شما را به جمع همياران تالار همدردي خوش‌آمد مي‌گم.

اما توجه شما را به چند مسأْله معطوف مي‌كنم. اميدوارم در پست‌هاي آينده قدري شفاف‌تر توضيح دهي.

عزيزم

از 20 مورد خصوصيات منفي همسرت شما تنها به 6 مورد آن اشاره كرديد كه خوب اين‌ها لزوماً شخصيت يك فرد را نمي‌سازند و ممكنه بر طبق شرايط و مقتضيات زماني بروز كنن. همچنين به خصوصيات مثبت ايشون هم هيچ اشاره اي نكردي.

مورد ديگر اينكه شما در مورد خصوصيات منفي و مثبت خودت هم صحبتي نكردي،

مسأله سوم:

آيا اين اشتباه شما نبود كه به دليل مشكل بين خودت و مادرت به خواستگاري ايشون جواب مثبت داديد. و الان ايشون را محكوم مي‌كنيد.

مسأله آخر:

روميناي عزيز شما دقيقاً چه كمكي مي‌خواهيد. كمي بشتر صحبت كنيد. آيا نگران آينده هستيد، آيا از عواقب طلاق و عدم باكره بودن خودتان مي‌ترسيد، مشكلات مالي داريد (كه كمكي ساخته نيست چون شما مهرتان را بخشيده‌ايد)
    دقيقاً بفرماييد، چه كمكي مي خواهيد.

موفق باشيد.

4. 2 کاربر از پست مفید omid- zendegi تشکرکرده اند .

omid- zendegi (چهارشنبه 20 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

با سلام
    از اینکه مشکل من را بررسی کردید ازتون ممنونم . مشکلم رو واضح تر و اصلاح شده در بالا بیان کردم .
    من میدونم هر انسانی دارای خصوصیت مثبت و منفی هست .اما ایشون مشکلات شخصیتیشون بسیار عجیب بود ایشون شبا خوابشون نمیبرد و دائم لباش را میجوید در مسائل زناشوئی کاملا بی انگیزه بودند ودقیقا مثل یک روبات برنامه ریزی شده عمل میکردن مثلا بعد از صرف غذا در خانه مادرشون ظرفا را میشست در حالیکه حواهرش و عروسشون نشسته بود جارو میزد. یا اینکه بجز محل کار و خانه جایی نمیرفت بطوریکه مشکلات بسیار زیاد هست اما در همین حدمن اکتفا میکنم و خصوصیات من دختری هستم که از نظر ظاهر چیزی کم نداشتم و البته این نظر همه اطرافیان هست و قصد تعریف از خودم را ندارم در عین حال کاملا کم توقع بودم و حتی برای یک کار کوچک از طرف ایشون کلی خوشحال میشدم و از ایشون تشکر میکردم به ایشون احترام میذاشتم و به ظاهرم توجه داشتم و همیشه سعی میکردمم ایشون رو درک کنم تو همه شرایط .
    در مورد مساله سوم که فرمودید بله صددر صد خودم اشتباه کردم که تو اون شرایط بر اساس خوشبینی و بی تجربگی محض و اعتماد بیش از حد ایشون را پذیرفتم الان ناراحتی من از خانواده ایشون هست که چرا خواستند انقد زود ما عقد کنیم بهانه شان بیماری مادربزرگشون بود و اینکه چرا اینقدر از ایشون تعریف میکردند در حالیکه اصلا هیچ کدام واقعیت نداشت عجله داشتند و من رو تو این شرایط .....قرار دادند. بله من الان نگران آینده ام هستم خیلی زیاد و اینکه امیدم را به داشتن خانواده ای خوب از دست داده ام و اینکه هنوز فرصت دارم برای بازگشت به مهریه .سوالم اینه که آیا ایشون سلامت روانی داشت یا خیر 2) چرا من جذب این آقا شدم 3) آیندم چه جوری میشه 4) آیا مهریه ام را ببخشم ازاد شم یا اینکه نبخشم .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

من واقعا احتیاج به راهنمایی دارم تو شرایط سختی قرار گرفتم و چاره ای جز این ندارم که اونو تحت فشار مالی بگذارم تا رنجی که به من وارد کرده را کمی اون هم بچشه از مشاور روانشناس تقاضای راهنمایی دارم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط romina60
    بسوالم اینه که آیا ایشون سلامت روانی داشت یا خیر 2) چرا من جذب این آقا شدم 3) آیندم چه جوری میشه 4) آیا مهریه ام را ببخشم ازاد شم یا اینکه نبخشم .
    [align=justify]1-سلامت روانی ایشون باید توسط کارشناس و روانشناس تایید بشه و ایشونم باید فرصت حرف زدن و از خودش دفاع کردن را داشته باشه. نمیگم شما حرفاتون صحیح نیست ولی واسه برچسب زدن رو کسی اینجوری تو فضای مجازی اونم یک طرفه صحیح نیست. مهم اینه که شما با ایشون مشکلاتی دارید که الان دنبال حل اینا باید باشید.سلامت روانی ایشون کمکی به شما نمیکنه!

2-شما بخاطر فقدان پدر بیشتر از دخترای هم سن و سالتون نیاز به دستان گرم یک مرد در زندگیتون داشتید و این خلا را از بچگی دنبال میکشیدید.از طرفی با مادرتونم مشکل داشتید و میخواستید از خانه فرار کنید ولی قبل از ازدواج مقوله ازدواج را ساده گرفتید و بدون بررسی و شناخت واردش شدید. که در اینجا مقصرید!

4و3-در مورد آینده یا باید با ایشون تفاهم کنید و به کمک مشاور به زندگیتون سر و سامون بدید یا جدا شید ولی تا جای ممکن حق و حقوقتون را بگیرید.با ی وکیل صحبت کنید وگرنه چیزی دستگیرتون نمیشه![/align]

8. کاربر روبرو از پست مفید کامران تشکرکرده است .

کامران (چهارشنبه 20 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

با سلام و ممنون از پاسختون ...کامروای عزیز.
    ما در مورد ایشون به این باور رسیدیم که مسئله دارند.نمونه اش برخورد منفعل ایشون با مشکل پیش اومده بود و مورد دیگر استدلالهای کاملا عجیب وغریب در برخورد با مسائل و...به چنین کسی چطور میشه برای یک عمر زندگی تکیه کرد .
    اما در مورد دوم من قبول دارم که انتخاب کاملا اشتباهی داشتم .نااگاهانه وکاملا احساساتی با مسئله برخورد کردم و راستش خیلی خوشبینانه صحبتها و تعریف و تمجید های مادرش و پدرش رو در مورد پسرشون باور کردم .بعد ها متوجه شدم اونها پسرهاشون رو مثل دخترها در منزل نگه میداشتند و همین مسئله باعث شد اصلا مهارت وتوانایی تعامل با دیگران و تجزیه و تحلیل مسا ئل رو نداشته باشند دقیقا مثل کسی که بعد از چند سال از یک غار بیرون امده باشه.....غیر اجتماعی رفتار میکردند ..

در مورد اخر من با وکیل هم صحبت کردم قصد گرفتن حق و حقوق دارم ولی نمیدونم موفق خواهم شد یا با عکس العمل غیر منطقی دیگه ای مواجه خواهم شد کسی که از گرفتن عیدی های من که از طرف خانواده اش داده شده بود به بهانه اینکه بعد ها من باید این پولها رو پس بدم ابایی نداشت یا به شدت حسابگر بود و دائم در حال چرتگه انداختن در مورد مخارج .و تاکید که اگه الان دارم خرجی میکنم معنیش این نیست بعدا هم همینطوره ...راضی به دادن مهر من خواهد شد و احتمالا به خاطر فرار از مهر من رو با ندادن طلاق اذیت نخواهد کرد .مشاوری که داشتم به من گفت بیماریهای شدید تر روحی رو نمیشه ثابت کرد
    بدون مدرک ایشون که ظاهر رو حفظ میکنند من از این طریق هم دستم به جایی بند نیست .
    من از کسانی که تجربه جدایی دارند تقاضا ی راهنمایی دارم .نمیدونم امکان گرفتن مهریه ام تا چه حدی وجود داره .
    من واقعا منتظر راهنمایی شما دوستان عزیز هستم وقبلا سپاسگزارم.
    در ضمن تقاضا دارم پست اولم که بدون ویرایش ارسال شد حذف بشه ...
    از مشاوران تقاضا دارم منو راهنمایی کنن .در حال حاضر شرایط خوبی ندارم نگران اینده با توجه به شرایطم هستم .دچار استرس و نوعی وسواس فکری شدم که چرا من این اشتباه رو کردم .حس نفرت از ظلمی که به من شد در حالیکه خیلی صادقانه وبدون هیچ توقعی با ایشون برخورد میکردم ...دائم هواشو داشتم .خیلی بی تجربه و احساساتی رفتار کردم .......؟؟؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

RE: در آستانه طلاق و تصمیم برای گرفتن یا بخشیدن مهربه؟

اعضای سایت همدردی من با این امید که در اینجا راهنمایی بشم عضو این سایت شدم.

من مشکلم را بیان کردم فرصت زیادی ندارم خواهش میکنم نظراتتون را برام بفرستید

چون واقعا سر دوراهی هستم و ترس از قدم گذاشتن در هر دو راه دارم .

نیاز نیست که دو باره بیان کنم که مشکل روحی و شخصیتی این آقا برای من محرز شده است و تصمیمم برای جدا شدن قطعی است.

فقط اینکه آیا مهریه ام را با توجه به شرایطم ببخشم و از این اقا جدا شم یا اینکه در این راه سخت مهریه گرفتن قرار بگیرم با توجه به اینکه این آقا به من گفتند که مهریه ات را می بخشی تا من طلاق بدهم.... من فقط نگران از آینده هستم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 96 [ 10:48]
    سطح
    61
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 9
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,178

تشکرشده 1,175 در 313 پست

Array

سلام romina60،

ببین، هیچ کی نمی تونه بهت بگه کدوم کارو انجام بدی برات بهتره، هیچ کی که شرایط تو رو کامل نمی دونه و نمی دونه تو چه موقعیتی هستی،

ببین، خودت بشین لیست کن که اگه مهرت رو ببخشی، چه مزایایی داره و چه معایبی، اگه مهرت رو نبخشی چی می شه!!

بعدش ببین کدوم باعث می شه که تو کمتر صدمه ببینی و مزیت بیشتری برات داره!

اینحا تویی که باید تصمیم بگیری، به دور از هرگونه احساسات!!

آدم عاقل هیچ وقت از یه سوراخ دو بار نیش نمی خوره، تو یه بار احساسی شدی و از سره لج بازی با مادرت، با این آقا ازدواج کردی، حالا سعی کن این تصمیم دوباره احساسی نباشه!

حتی به نظره من به زندگی با این آقا هم فک کن، ببین طلاق بهتره یا زندگی مشترک با اون!

به هر حال این تویی که تصمیم می گیری، تویی که تعیین می کنی زندگیت چطوری پیش بره!

اگه دوست داری، می تونی تو سایتم یه گشتی بزنی، از تجربه ی دوستان استفاده کنی.

موفق باشی دوست من.

12. کاربر روبرو از پست مفید ایوب تشکرکرده است .

ایوب (چهارشنبه 20 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

با سلام و ممنون از پاسختون ...ایوب عزیز.

من قبول د ارم که از روی لجبازی تصمیم وحشتناکی برای آیندم گرفتم...
    ما در مورد ایشون به این باور رسیدیم که مسئله دارند...من به دنبال داشتن آینده با ایشون اصلا نیستم این موضوع برای من اثبات شده است .در کل ما هیچ تناسبی با هم نداشتیم. تصمیمم برای جدایی قطعی است...

لطفا این موضوع که دوباره تصمیم احساسی نگیرم رو واضح تر بیان کنید چطوری مزایا و معایب راههای پیش روم را بسنجم وقتی آینده برام مبهم ...

من قصد گرفتن حق و حقوق دارم ولی نمیدونم موفق خواهم شد یا با عکس العمل غیر منطقی دیگه ای مواجه خواهم شد به شدت حسابگر بود و دائم در حال چرتگه انداختن در مورد مخارج .و راضی به دادن مهر من خواهد شد و احتمالا به خاطر فرار از مهر من رو با ندادن طلاق اذیت نخواهد کرد .

من از کسانی که تجربه جدایی دارند تقاضا ی راهنمایی دارم .نمیدونم امکان گرفتن مهریه ام تا چه حدی وجود داره .

من واقعا منتظر راهنمایی شما دوستان عزیز هستم وقبلا سپاسگزارم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 02:46]
    سطح
    24
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3,685

تشکرشده 3,700 در 587 پست

Array

سلام romina60
    اول که تصمیم در مورد طلاق به شدت مرز باریکی داره و به همین دلیل هیچ کس نه توصیه اش میکنه و نه ردش و همه میگن خودت شرایطتو بررسی کن
    آیا تو این مدت تماسی از طرف ایشون گرفته نشده؟
    در ضمن رومینا هر تصمیمی میگیری باید آروم باشی اگه از الان بخوای اینقدر با ترس و دلهره و اگر و اما پیش بری هر تصمیمی بگیری پشیمونت میکنه
    اینکه آیا ازدواج میکنی؟آیا خوشحال میشی؟چرا جذب این آقا شدی و... باید برات حل شده باشه
    یعنی دقیقا ایرادهای خودت رو بفهمی و ترمیمش کنی که چه جدا شدی و چه زندگی کردی باز مشکلی برات پیش نیاد

اول اینکه خیلی زود تصمیم گرفتی به ازدواج باهاش و حالا هم خیلی زود میخوای جداشی
    لطفا بنویس(بدون اشاره به جزییات)چه تلاشی از طرف تو و خانواده ات و خانواده ایشون برای رفع مشکلات شد؟
    این آقا الان دقیقا چه رفتاری داره و چه تصمیمی گرفته؟تاحالا حضوری باهاتون صحبت کرده یا نه؟
    مشکل ایشون با مشاور چیه؟سابقه بیماری داشتن؟خانواده اش چی میگن؟

در ضمن اگه تصمیم به موندن گرفتی بدون رفتن پیش مشاور و شناخت دقیق مشکلات بینتون به هیچ وجه ازدواج نکن

واما تصمیمت به جدایی
    اینو بدون همه این شاید ها و استرس ها و تلخی ها و ترس ازآینده ها تو این مسیر هست برات.بارها پشیمون میشی بارها میترسی بارها پر خشم و نفرت میشی بارها گریه میکنی و میگی چرا من و...
    اما اینا میگذره مهم اینه بفهمی نه تو اولیش هستی نه آخریش پس تصمیماتتو کنار دو چیز پیش ببر
    اول وکیل
    دوم مشاور و روانشناس برای خودت
    من اصلا درست نمیبینم از همه حقوقت بگذری اما اگه توافق میخوای بکنی حتما سر مقداری از سکه ها توافق بکن
    چون باتوجه به این همه نگرانیت و این که هر دو اشتباه کردید و ایشون هم تو این اشتباه شریکه بهتره این راهو بری

در ضمن بازم میگم من حرفم سر جداشدن یا نشدنت نیست
    این تصمیمیه که خودت میگیری با توجه به بررسی دقیقت
    اما من هر دو حالت رو سعی کردم بگم
    در هر دو حالت هم نیاز به آرامش داری نه ترس از آینده
    موفق باشی

15. 6 کاربر از پست مفید z o h r e h تشکرکرده اند .

z o h r e h (چهارشنبه 27 دی 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)