به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 بهمن 91 [ 22:35]
    سطح
    4
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 19 در 11 پست

Array

جداشم یا بسوزم و بسازم؟

سلام. این اولین پسته منه. تو رو خدا راهنماییم کنین کسیو ندارم بی طرفانه راهنماییم کنه. من با نامزدم 8 سال دوست بودیم. پسر خوبی بود درسته اخلاقش مث بچه ها بود ولی ساده بود و دلرحم نه مهربون و عاشق. همو دوس داشتیم گاه و بیگاه دعوا هم میگرفتیم. بابا نداره یه داداش معتاد بزرگتر از خودش داره و یه خواهرم که در شرف طلاقه و مامانش هم یه بیسواد و از اون چادریای عقده ای که فقط ادعاش میشه و با تمام فامیل و خونوادش قط رابطست و فقط خودشو خوب میدونه. بالاخره به خاطر قولش و این مدت طولانی باهم بودن بهار اومد خاستگاری علارغم مخالفتای بیش از حد مامانش. خونوادمم که دیدن پسر سر به زیریه و خودش خوبه جواب مثبت دادن و چند ماهه که عقدیم. اینو بگم که خونواده ما ازشون خیلی سرن و منم استاد دانشگام و کل فامیلو خونوادم دکتر مهندس بر عکس اونا که هیچی نیستن. مشکل اساسیش خونوادشه و دلرحمی و احترام بیش از حدش نسبت به اونا. مامانش کاری کرد که از روز بله برون با خونوادم هیچ ارتباطی نداشته باشن و حتی یبارم خونشون خونوادم نرفتن. منم که تنها عروسشونم تا حالا 2 بار دعوتم کرد، اونم همون اوایل یبار برا پاگشا و یبارم برا تولدم. دیگه اصن نه دعوتی نه تعارفی. وقتی چن باریم که با اصرار پسرش میرم خونشون همش دوسداره پاشم برم و حتی یه تعارف علکی هم برا شام و نهار نمیزنه. همش تیکه و نیش میزنه بهم و توقع یطرفه داره. حتی نه یلدایی نه عیدی نه ماه رمضونی هیچی برام نیاوردن. شغل نامزدمو بابام جور کرد و استخدام شد وگنه یه کار موقت بخورونمیر داشت. کاری که حتی تو خوابم فکرشم نمیکرد. ولی اصلن نمیفهمه و قدر شناس نیست. از بعد ازدواج خیلی رفتارش عوض شده. نه محبتی نه علاقه ای. همش قهر میکنه. همش میخاد حرف حرف خودش باشه و همه نظراتشو بهم تحمیل کنه و تا وقتی که باهاش مخالفتی نکنم خوبه باهام وگرنه قهر میکنه. بیش از حد حسابگره و شاید خسیس مث مامانشه عینا. مامانش فک میکنه که من به ارث پسرش چشم دارم و میخام خونشونو ازش بگیرم. اینقد پسرشونو بدبین کردن به منو خونوادم که حد نداره. چند ماه ماموریته تو شهرستان هر چند به چند وقت میاد. جدیدا وقتایی هم که میاد یا بهم نمیگه اومدم یا نمیخاد همو ببینیم و همش خونوادش میخان تو چنگش داشته باشن و ازش بهره کشی کنن و مبادا که یکم به زنش برسه و براش خرج کنه. همش برا پول و وقت و ماشین و وسایلاش نقشه میکشن که یجورایی ازش بکشن و الحق که پسرشم ساده و دلرحم و یبارم بهشون نه نمیگه و همه بدیاشونو با خوبی جواب میده. داداشی که حتی سر جشن عقدش نیومد الان با ماشینش داره کار میکنه ماشینی که یقرون تو خریدش کمکش نکردن و حتی مامانش حاضر نشد اون موقع به پسرش دسته چکشو بده. الان شده عزیز دردونش و پسر ابلهشم همه بدیاشونو یادش رفته و همه بدیاشونو با خوبی جواب میده. حالا مشکل من اینجاس که اصلا بهم توجه نداره و همش سمته خونوادشه و با اینکه خونواده من بهش از گل نازکتر نگفتن و دورش میگردن از شون بدشون میاد.بخدا دلم داره میترکه . خونوادش بهم کوچکترین محبتی نکردن جز بدی. من یه بیماری دارم که فقط استرس توش سمه برام ولی با اینکه بابام ازش از همون اول قول گرفت که بفکر سلامتیم باشه اصلا توجه نداره و هر کاری که دوسداره میکنه و یدرصدم بخاطرم کوتاه نمیاد و بدرفتاریاشو کنار نمیذاره. واقعا خستم. خیلی افسرده شدم. منم مث کسای دیگه از نامزدم انتظار عشق و فداکاری و خوشرفتاری دارم. چیکار کنم؟؟ جدا شم؟؟ بابام پشتمه اگه بخام جدا شم با اینکه خیلی برای آبروی خونوادیگیمون بده ولی خونوادم پشتمن. میترسم با این وضع ادامه بدم و سلامتیم بیشتر تحت تاثیر قرار بگیره و دیگه دیر شده باشه. جدا شم یا صبر کنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 14:00]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

RE: جداشم یا بسوزم و بسازم؟

صدف عزیزم .. تو نوشته هات به وفور میبینم که نامزدت رو تحقیر میکنی و خودتو بالاتر ازش میدونی !
    در خطاب کردنش الفاظی رو استفاده میکنی که واقعا بعیده از یه استاد دانشگاه !
    احساس میکنم تو رابطه تون هم هرچقدر که به زبون نیاری بازم خودتو بالاتر ازش میبینی و این باعث میشه ازت دور بشه و بیشتر بره سمت خانواده ش.
    نامزدت هرچیزی که هست تو پذیرفتی ش و بله رو گفتی .. حتی اگه بابات براش کار پیدا کرده باشه و اگه وضعیت زندگیشون پایین تر از شما باشه ..
    باید ببینی خانواده ی همسرت چیکار میکنن که اونو جذب میکنن به خودشون ؟
    شما چه رفتاری داری که باعث میشه نامزدت ازت دور بشه و پناه ببره به خانواده ش ؟
    چرا نباید نامزدت وقتی از ماموریت میاد بهت نگه ؟
    حتما یه کمبودی تو رابطه تون هست که ایشون سعی میکنه با خانواده ش پر کنه ..

این تکبر و غرور رو از خودت دور کن که افت زندگیته ..
    بعد به خاطر یه همچین مسائلی به طلاق فکر میکنی ؟
    نکن عزیز دلم .. با زندگیت این کارو نکن که بد میبینی ..
    نامزد ادمهای دیگه فکر میکنی مدام در حال عشق و فداکاری و محبت هستن ؟
    هر زندگی سختی ها و تلخی های خودشو داره .. باید انقدر محکم باشی که همسرتو جذب خودت کنی و زندگیتو بسازی ..
    الان نامزدی و اول راهی .. وقتی بری تو زندگی خودت باید بیشتر از اینها درایت داشته باشی و بتونی رابطه تون رو درست مدیریت کنی ..

5 تا خصوصیت مثبت و منفی خودت و شوهرتو لطفا بنویس ..

3. 13 کاربر از پست مفید الف-ح تشکرکرده اند .

الف-ح (دوشنبه 18 دی 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آذر 95 [ 17:27]
    سطح
    44
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 87
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    906

تشکرشده 891 در 308 پست

Array

دو حالت بیشتر نداره. اگر فکر می کنید ازش برترید جدا بشید اگر نه ایطور فکر نمی کنید
    دلایلتون حتی برای قهر هم کافی نیست چه برسه به طلاق!!
    البته جدیدا طلاق مد شده ولی خب باید دید بعد طلاق چه نوع زندگی انتظاراتون رو می کشه.

5. 5 کاربر از پست مفید mehran21 تشکرکرده اند .

mehran21 (پنجشنبه 14 دی 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array

منم پست صدف رو خوندم کمی غیر طبیعی میومد !!!
    غیر طبیعی اینکه یه جور خود برتربینی نسبت به شوهر و خانوادش. از نوشته هاتون به نظر میاد که شما باید علت اصلی مشکل رو در خودتون جستجو کنین! من اگه همسری با طرز فکری شبیه شما داشتم حتما با مشکل بر میخوردم!
    .
    لطفا از خصوصیات و انتظارات خودتون از شوهر و بلعکس شما چه وظایفی نسبت به شوهرتون دارین رو بگین بیشتر با روحیات شما آشنا شیم شاید بچه ها بتونن بهتر راهنمایی کنن ...

7. 2 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

saeeded (دوشنبه 18 دی 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array

[align=justify]اول هر زندگی بالا و پایین داره وبه مرور درست میشه.این درست نیست که تا تقی به توقی خورد فوری اسم طلاق بیاریم. طلاق آخرین گزینتون باید باشه. ی بار باهاش خیلی منطقی و جدی صحبت کنید و همه اینارو بگید و ازش بخواین یا قانعتون کنه یا بهتون حق بده. [/align]

9. 2 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

کامران (سه شنبه 26 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 19 در 11 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط الف-ح
    صدف عزیزم .. تو نوشته هات به وفور میبینم که نامزدت رو تحقیر میکنی و خودتو بالاتر ازش میدونی !
    در خطاب کردنش الفاظی رو استفاده میکنی که واقعا بعیده از یه استاد دانشگاه !
    احساس میکنم تو رابطه تون هم هرچقدر که به زبون نیاری بازم خودتو بالاتر ازش میبینی و این باعث میشه ازت دور بشه و بیشتر بره سمت خانواده ش.
    نامزدت هرچیزی که هست تو پذیرفتی ش و بله رو گفتی .. حتی اگه بابات براش کار پیدا کرده باشه و اگه وضعیت زندگیشون پایین تر از شما باشه ..
    باید ببینی خانواده ی همسرت چیکار میکنن که اونو جذب میکنن به خودشون ؟
    شما چه رفتاری داری که باعث میشه نامزدت ازت دور بشه و پناه ببره به خانواده ش ؟
    چرا نباید نامزدت وقتی از ماموریت میاد بهت نگه ؟
    حتما یه کمبودی تو رابطه تون هست که ایشون سعی میکنه با خانواده ش پر کنه ..

این تکبر و غرور رو از خودت دور کن که افت زندگیته ..
    بعد به خاطر یه همچین مسائلی به طلاق فکر میکنی ؟
    نکن عزیز دلم .. با زندگیت این کارو نکن که بد میبینی ..
    نامزد ادمهای دیگه فکر میکنی مدام در حال عشق و فداکاری و محبت هستن ؟
    هر زندگی سختی ها و تلخی های خودشو داره .. باید انقدر محکم باشی که همسرتو جذب خودت کنی و زندگیتو بسازی ..
    الان نامزدی و اول راهی .. وقتی بری تو زندگی خودت باید بیشتر از اینها درایت داشته باشی و بتونی رابطه تون رو درست مدیریت کنی ..

5 تا خصوصیت مثبت و منفی خودت و شوهرتو لطفا بنویس ..
    ----------
    الف-ح عزیز ممنونم از راهنماییتون. بخدا من مغرور نیستم فقط از قدر نشناسیش ناراحتم و همه خوبیامونو وظیفه میدونه و کوچکترین خوبیه خودشو منت میذاره. من ازش انتظار دارم که مثل یه عروس معمولی برام ارزش قائل باشن نه حتی بیشتر، با اینکه از همه دوستام و دخترای فامیل سرتر بودم از نظر ظاهر تحصیلات موقعیت خونواده و... .
    دلیل دور شدنش از من انتقادا و راهنماییاییه که در مورد خونوادش بهش میکنمه که هر وقت باهم بیرونیم جرو بحث داریم. من میخام بهش بفهمونم که آدم نباید از حق زنش بزنه و به خونواده ای که کوچکترین کمکی در زمان نیازش بهش نکردن انقد برسه و آخرش ما برا هم باید بمونیم . اصلن درک نمیکنه که بعد ازدواج اولویت دیگه با خونواده جدیدشه نه خونواده قبلیش. تو این زمونه که همش به بهونه پول ندارم برام یه کادو نمیخره زحمتاشو دو دستی تقدیم دیگرون کنه. ببینید مامانش کوچکترین کمک مالی بهش نکرده و خیال خودشم جمع کرده که یقرونم کمکت نمیکنم چون شوهر ندارم ولی در عوض به دو تا بچه دیگش از ارث باباش که حقه این پسرشم هست چطور میرسه. یا اینکه اصلن جلو بدرفتاریای مامان و خواهرش پشتم نیست و ازم دفاع نمیکنه و میگه به من که حرف نزدن بوقتش گوشزد میکنم بهشون که تا حالا یک کلمه هم بخاطر ناراحتیام شکایت نکرده و تذکر نداده. منم تا حالا بخاطر احترام جواب بدرفتاریای مامانشو تاحال ندادم، فقط سعی کردم ارتباطم کمتر شه تا انقد ناراحتم نکنن. اون منو از خودش جدا میدونه و اصلا معنی زندگی مشترکو نمیفهمه. حتی از الان میگه بعد ازدواج در ماه یه پول کمی مثلا 20% حقوقش رو بهم میده و همه خرجام پای خودم جز خوراک.من خیلی روحیم حساسه. از زندگی که قراره برام بسازه خیلی میترسم.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamrava
    [align=justify]اول هر زندگی بالا و پایین داره وبه مرور درست میشه.این درست نیست که تا تقی به توقی خورد فوری اسم طلاق بیاریم. طلاق آخرین گزینتون باید باشه. ی بار باهاش خیلی منطقی و جدی صحبت کنید و همه اینارو بگید و ازش بخواین یا قانعتون کنه یا بهتون حق بده. [/align]
    بارها سعی کردم با حرف زدن مشکلمونو حل کنیم. متاسفانه نه بهم حق میده نه سعی میکنه قانعم کنه. به نظرات من توجهی نداره و هرکاری که خودش فک میکنه درسته میکنه و آدمیه که بخاطر زنش از کوچکترین منافع خودشو خونوادش نمیگذره.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeeded
    منم پست صدف رو خوندم کمی غیر طبیعی میومد !!!
    غیر طبیعی اینکه یه جور خود برتربینی نسبت به شوهر و خانوادش. از نوشته هاتون به نظر میاد که شما باید علت اصلی مشکل رو در خودتون جستجو کنین! من اگه همسری با طرز فکری شبیه شما داشتم حتما با مشکل بر میخوردم!
    .
    لطفا از خصوصیات و انتظارات خودتون از شوهر و بلعکس شما چه وظایفی نسبت به شوهرتون دارین رو بگین بیشتر با روحیات شما آشنا شیم شاید بچه ها بتونن بهتر راهنمایی کنن ...
    من روحیه خیلی حساسی دارم و کاملن ظاهر و باطنم یکیه و نمیتونم با نامزدم مث خونوادش با سیاست رفتار کنم و با ظاهرسازی به خواسته هام برسم. از شوهرم انتظار صداقت کامل و فداکاری و کمک بی منت بهم رو دارم همونطور که اینارو وظایف خودم میدونم نسبت بهش. ولی اون کم پیش میاد که کاری بی منت برام کنه حتی اگه زحمت زیادی براش نداشته باشه. همیشه کارای خودش و خونوادش تو اولویته براش. خیلی سرد و بی احساسه، نه تو رفتارش عشق و محبت میبینم نه تو حرفاش. منم راستش از اون چون کششی نمیبینم غرورمو واسه محبت یطرفه نمیشکونم. من احساس میکنم 8 سال دوستی طولانی مارو از هم سیر کرده و بدبینیهای خونوادش نسبت بهم روش اثر گذاشته.

11. کاربر روبرو از پست مفید sadaf60 تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 14:00]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

الف-ح عزیز ممنونم از راهنماییتون. بخدا من مغرور نیستم فقط از قدر نشناسیش ناراحتم و همه خوبیامونو وظیفه میدونه و کوچکترین خوبیه خودشو منت میذاره. من ازش انتظار دارم که مثل یه عروس معمولی برام ارزش قائل باشن نه حتی بیشتر، با اینکه از همه دوستام و دخترای فامیل سرتر بودم از نظر ظاهر تحصیلات موقعیت خونواده و... .
    دلیل دور شدنش از من انتقادا و راهنماییاییه که در مورد خونوادش بهش میکنمه که هر وقت باهم بیرونیم جرو بحث داریم. من میخام بهش بفهمونم که آدم نباید از حق زنش بزنه و به خونواده ای که کوچکترین کمکی در زمان نیازش بهش نکردن انقد برسه و آخرش ما برا هم باید بمونیم . اصلن درک نمیکنه که بعد ازدواج اولویت دیگه با خونواده جدیدشه نه خونواده قبلیش. تو این زمونه که همش به بهونه پول ندارم برام یه کادو نمیخره زحمتاشو دو دستی تقدیم دیگرون کنه. ببینید مامانش کوچکترین کمک مالی بهش نکرده و خیال خودشم جمع کرده که یقرونم کمکت نمیکنم چون شوهر ندارم ولی در عوض به دو تا بچه دیگش از ارث باباش که حقه این پسرشم هست چطور میرسه. یا اینکه اصلن جلو بدرفتاریای مامان و خواهرش پشتم نیست و ازم دفاع نمیکنه و میگه به من که حرف نزدن بوقتش گوشزد میکنم بهشون که تا حالا یک کلمه هم بخاطر ناراحتیام شکایت نکرده و تذکر نداده. منم تا حالا بخاطر احترام جواب بدرفتاریای مامانشو تاحال ندادم، فقط سعی کردم ارتباطم کمتر شه تا انقد ناراحتم نکنن. اون منو از خودش جدا میدونه و اصلا معنی زندگی مشترکو نمیفهمه. حتی از الان میگه بعد ازدواج در ماه یه پول کمی مثلا 20% حقوقش رو بهم میده و همه خرجام پای خودم جز خوراک.من خیلی روحیم حساسه. از زندگی که قراره برام بسازه خیلی میترسم.

صدف جان ! هنوزم که داری حرف خودتو میزنی و خودتو بالاتر ازش میدونی ..
    این اولین اشتباهته ..
    ارزش قائل بودن مثل یه عروس معمولی یعنی ماهی یه بار دعوتت کنن به شام و برات عیدی بیارن ؟
    ببین گلم من خودم دوساله نامزدم و درک میکنم چه انتظاراتی از شوهرت داری .. اما باید واقع بین باشی ..
    الان اوضاع اقتصادی انقدر خرابه که دیگه خیلی هامون به رسم و رسوم و عیدی و کادو و .. نمیرسیم ..
    شوهرت این کارها رو بلد نیست .. تو باید یادش بدی ..
    هر انتظار و توقعی که ازش داری باید از راه درستش بهش منتقل کنی ..
    تو پست قبلیم بهت گفتم که سعی کن بفهمی شوهرت برای چی جذب خانواده ش میشه ..
    بهش احترام میذارن ؟ غرورش رو ارضا میکنن ؟ با زبون بازی جذبش میکنن ؟
    چیکار براش میکنن که تو وجود شما پیدا نمیکنه ؟؟

دومین اشتباهت انتقاد و راهنمایی از شوهرته ..
    مردها دوست ندارن کسی راهنماییشون کنه و بهشون بکن و نکن بگه .. با این کار شما اون ابهت مردونه ش میره زیر سوال و بدتر لج میکنه باهات ..
    باور کن با یکم سیاست زنانه و لحن قشنگ میتونی انتظاراتت رو جوری بهش بگی که نه بهش بربخوره و لج کنه نه اینکه غرورش صدمه بخوره ..
    سعی کن به جای اینکه تو سرش بزنی و تحقیرش کنی ( که این کاملا از نوشته هات پیداست ) بالا ببریش و بزرگش کنی ..
    چه تو تنهایی چه تو جمع خانواده هاتون .. بهش احترام بذار و تواناییهاشو پر رنگ کن .. کارهایی که برات میکنه رو مهم جلوه بده تا براش مهم بشه و بیشتر تلاش کنه برای خوشحال کردنت ..

همه ی ما ازدواج میکنیم که در وهله ی اول به ارامش برسیم ..
    حالا حساب کن شوهرت ازدواج کرده و پیش چشمش زنی رو میبینه که ازش انتقاد میکنه و خودشو بالاتر میدونه و میخواد بهش راه زندگی رو یاد بده .. یکم غرغر و مشکلت با خانواده ش و توقع اینکه جلوی اونا ازت حمایت کنه رو هم بهش اضافه کن ببین چی میشه !!
    اینا باعث میشه شوهرت ازت دور بشه و خودتم به این فکر بیفتی که جدا شم یا بسوزم و بسازم ؟؟؟
    دقت کن .. تو طرز فکرت درباره ی ساختن زندگیت سوختن و ساختنه !!

یه چیزی هم از من به تو نصیحت که دوساله عروس خانواده ای هستم که از زبون و سیاست کم ندارن .. هیچ وقت گله ی خانواده ی شوهرت رو به شوهرت نکن .. جبهه میگیره و سعی میکنه از خانواده ش دفاع کنه و تو پیش خودت فکر میکنی که اونا رو بیشتر از من دوست داره و الکی الکی دعواتون میشه ..
    کم کردن ارتباطت با خانواده ی شوهرت به ضررته .. سعی کن باهاشون دوست باشی اگر واقعا مورد خاصی ندارین و کدورت هاتون به خاطر همین رسم و رسومات و اختلاف فکری هست ..

همه ی مسائل رو به شوهرت دیکته نکن .. مردها توانایی قبول اینکه کسی بهشون امر و نهی کنه رو ندارن ..
    یه لحن خوب و مهربون ، یه چهره ی خندون ، یه ذره ناز و دلبری معجزه میکنه ..

13. 7 کاربر از پست مفید الف-ح تشکرکرده اند .

الف-ح (پنجشنبه 14 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 19 در 11 پست

Array

[quote=الف-ح]
    .....
    یه لحن خوب و مهربون ، یه چهره ی خندون ، یه ذره ناز و دلبری معجزه میکنه ..
    مرسی از راهنمایی و حرفای خیلی عالیت عزیزم. امیدوارم بتونم با این روحیه کسل که تو من ایجاد شده این کارا رو خوب عملی کنم و ببینم نتیجه ای میگیرم یا نه

15. کاربر روبرو از پست مفید sadaf60 تشکرکرده است .

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

شما که عقد کردین دیگه شوهرتونه نه نامزد.
    دیدگاهتونو بهتره یه مقدار تغییر بدین. همونطوری که الف ح نوشتن.
    در کل نه شوهرتون بی توجهن نه خونواده ی شوهرتون دشمنتون هستن و نه شما محبت بی منت می کنین. توی نوشته اتون همش دارین سر شوهرتون منت می ذارین. مثلا نوشتین کارش پولش بخور نمیر بوده پدرتون براشون کار دیگه ای جور کردن و حالا باید همش قدرشناس پدر شما باشن و قاعدتا هم منظورتون این بوده که باید قدرشناس و مطیع شما باشن. این یعنی منت. اصلا بی منت کمکشون نکردین که توقع لطف بی منت ازش دارین. ایشون هم ادمن و عقاید خودشونو دارن. غرور هم دارن که شما گاه و بی گاه می شکنیدش.
    نوشتین که باهاتون قهر می کنن. خوبه قهر می کنن دعوا نمی کنن.
    هیچکس خوشش نمیاد هی سرزنش بشه. انتقاد خوبه. راهنمایی خوبه اما اگه نحوه ی صحبت کردنتون با همسرتون مشابه نوشته های اینجا باشه بیشتر به تحقیر تخریب و توهین نزدیکه تا لطف و راهنمایی. و واکنشی هم که از ایشون می بینین قطعا واکنش کسیه که بهش توهین شده. نه کسی که بهش راهنمایی و همفکری شده باشه.
    بیرون که می رین غریبه ها رو نگاه کنین. ادم معمولا به یکی لبخند بزنه جوابش لبخنده. وقتی هم بداخلاق باشه جوابش یا بی تفاوتیه یا بداخلاقی. به همین راحتی. توی خونواده هم همینطوره تا حدی. فقط چون ادمای یه خونواده همدیگه رو می شناسن و به هم علاقه دارن می تونن گاهی رفتارای همدیگه رو درک کنن و منتظر بشن تا ادم حالش خوب بشه. یعنی اگه می خواین شوهرتون بهتر باشه رفتارش خودتون اول پیش قدم بشین توی بهتر کردن رفتارتون. خودتون رفتارای بهتر و پرمهر تر داشته باشین با ایشون.
    نمیشه گفت نمی دونستین و نمیشناختین شوهرتونو. 8 سال دوستی که کم نیست. معمولا دو سال اول ازدواجا همش رفتارای عاشقانه است. اگه ایشون 8 سال با شما عاشقانه رفتار کردن که خیلی عالیه.
    اگه می تونین مشاوره حضوری هم برین بد نیست. عجیبه که بعد از 8 سال دوستی انقدر راحت به جدایی فکر می کنین. شاید مشاوره حضوری برین مشاور بتونه مشکل اصلی رو براتون پیدا کنه و راهکار بهتون بده. البته اگه مشکل مالی نداشته باشین. اگه براتون مقدور نیست مقالات این سایت رو بخونین.

ممکنه نظراتم اشتباه باشه.
    موفق باشید.

راستی برای بیماریت حتما مرتب تحت نظر پزشک باش. اگه هم به استرس ربط داره و استرست زیاده به پزشکی که واسه بیماریت می ری بگو استرست زیاد شده. لازم باشه خودش تجویز می کنه برات یا اینکه بهت پیشنهاد می ده کتار اینکه پیش اون میری برای بیماریت پیش روانپزشک یا روانشناس هم بری که استرسات بهت اسیب نزنه.

17. 4 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

meinoush (پنجشنبه 14 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 19 در 11 پست

Array

شما میگید محبت کن. اون فرصتی برای محبت بهم نمیده. بعد چند هفته از ماموریت اومده، 2 روز هم بیشتر نیست اینجا. اصلن پیشم نیومده و نمیخاد بیاد. نمیگه زنشو ببره خونشون از ترس مامانش ، نه میاد خونه ما نه میگه بریم بیروون. فقط برا اینکه خیال منو راحت کنه که نمیاد پیشم زنگ زد گفت گلوم درد میکنه دارم میرم دکتر ولی اصلن نشونه ای از گلودرد و بیماری تو صداش نبود. اسمس دادم پس قصد داری فاصله هارو روز به روز زیادتر کنی؟ جواب نداد. دارم دق میکنم از دلتنگی، دلم میخاد چن ساعت با آرامش کنار شوهرم باشم.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)