به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 92 [ 05:29]
    سطح
    11
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 4 در 1 پست
    Array

از همسر متنفرم هم وسواس دارد هم دست بزن با او چکار کنم ؟

سلام ازتون خواهش میکنم کمکم کنید من تازه با همدردی اشنا شدم ، من 20سالمه و حدود 8 ماهه که ازدواج کردم همسرم 28 سالشه 6 ماه هم عقد بودیم . یک هفته بعد از عقد با هم به مسافرت رفتیم که تازه اونجا بود که متوجه شدم همسر از نظر رفتاری مشکل داره خیلی کم حرف بود و بیشتر از همه وسواس داشت مثلا اگه میبوسیدمش جایی رو که بوسیده بودم و پاک میکرد یا تو لیوانی که میخواست اب بخوره با وسواس میخورد از همه چیز ایراد میگرفت مثلا چرا اینجوری راه میری چرا ابروهات اینطوریه و... و اخر سر هم سر اینکه تو یه فرم قرعه کشی برای ماشین شماره تلفنم و یکی از اعدادش رو جابه جا نوشتم و خط زدم دادو بیداد راه انداخت که تو بلد نیستی یه کار درست و انجام بدی و زد توی صورتم جلو جمع و گذشت با خودم گفتم درست میشه اما ... کم کم فهمیدم همسرم با خانواده خودش هم مشکل داره با اینکه خانوادش من و خیلی دوست داشتند اما با شوهرم به خاطر رفتارهاش مشکل داشتند توی دوران عقدمون یه بار دیگه هم سر یه موضوع جزیی بحثمون شد که به کتک کاری کشید باز من کوتاه اومدم سرانجام عروسی کردیم و اومدیم زیر 1 سقف باز هم وسواس و گیر دادن سر چیزهای بیخودی باعث دعوامون میشد که همیشه هم من و کتک میزد مثلا اینکه چرا آب خورشت غلیظ نیست یا چرا این چایی رنگش اینطوریه بعد من میگم مثلا چه جوری باید خورشت و درست کنم مامان خودت هم همینوری درست میکنه بعد سفره رو بهم میریزه و ... از نظر جنسی بسیار راضی هستش از من اما خودش کوچکتری کاری توی امیزش برای من نمیکنه و لذت یک طرفه میبره هروقت بهش میگم من هم نیاز هایی دارم میگه من بلد نیستم جالبه که وقتی کتکم میزنه بلافاصله عذر خواهی میکنه و اصرار به اشتی داره اما هفته ی پیش سر اینکه بهم گفت در ماشین و قفل کن و من گفتم چرا ؟ عصبانی شد که چرا یه حرف و باید 2 بار بزنم و دعوا مون شد و بعد به مامانم زنگ زد که من نمیتونم دخترت و تحمل کنم ... مامانم هم گفت بری پیش مشاور که گفت باشه بعد اومد خونه گفت من همینم که هستم و درست نمیشم میخوای بخواه نمیخوای نخواه و از اون روز حرفی نزدیم . ایشون یک بار هم عقد کردند و جدا شدند من واقعا نمیدونم باید با او چیکار کنم لطفا کمکم کنید

میشه لطفا کمک کنید من باید چیکار کنم چرا هیچکس چیزی نمیگه ؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 بهمن 91 [ 17:35]
    سطح
    16
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    257

تشکرشده 257 در 77 پست

Array

RE: از همسر متنفرم هم وسواس دارد هم دست بزن با او چکار کنم ؟

هم حال شما رومیتونم درک کنم هم احساس همسرتون رو .
    چون پدر من هم به شدت کمالگراس . از نوعی که فقط دیگران رو آزار میده . خودم هم کمالگرا هستم ولی بیشتر خودمو عذاب میدم تا دیگران .

من قبل از اینکه با این تالار آشنا بشم اصلا چیزی راجع به مشکلم نمیدونستم و حتی فکر میکردم کارهام و افکارم خوب هستن . اینکه میخوام همه چیز به بهترین نحو انجام بشه و هیچ ایرادی نداشته باشه .

باید بدونید این رفتار به دلیل انتظارات بیش از حد پدر و مادر و خانواده در دوران کودکی به وجود میاد .

مقالات تالار در مورد کمالگرایی رو بخونید و به همسرتون هم بدید بخونه . مطمئنا بعد از اون دیدش تغییر خواهد کرد .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 4 در 1 پست
    Array

ممنونم از راهنماییتون ، شاید شما درست بگید همسرم 4 خواهر و 1 برادر داره که هر 5 تای اونها دقیقا رفتار شون مثل هم میمونه پدر همسرم خیلی پر توقع بود در زمان حیاتش 2 ماهه که فوت شده خیلی سخت میگرفت خواهر شوهرهام و برادر شوهرم خیلی به پدر شوهرم نزدیک بودن و به قول معروف پاچه خواری پدرشون رو میکردن چون پدر شوهرم از نظر مالی خیلی بهشون میرسه اما همسر من اصلا با پدرش رابطه برقرار نمیکرد و میگفت من پاچه خواری کسی رو نمیکنم با پدرش قطع رابطه کرد با خانوادش هم همینطور پدرش ادم دیکتاتوری بود و همسرم میگه که من از پدرم متنفر هستم به خاطر سخت گیری هایی که به من میکرده

میشه لطفا همدردی کنید چرا هیچکس با من همدردی نمیکنه ؟؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دوست عزیز

شما و همسرت چطور باهم آشنا شدید؟

مشکلاتی که همسرت با خانوادش داره سر چه مسائلیه؟

چند وقت باهم نامزد بودید؟

ایا قبل از ازدواج تحقیق کردید یا خیر؟

دلیل جدایی قبلی ایشون چی بوده؟شما با همسر قبلی ایشون صحبت کردی؟

همسرت چه ویژگیهای مثبتی داره که شما بهش بله گفتی؟

5. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (دوشنبه 04 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 4 در 1 پست
    Array

من و همسرم از طریق یک سایت با هم آشنا شدیم و بعد ایشون اصرار داشتند تا همدیگرو از نزدیک ببینیم 1 جلسه با هم بیرون رفتیم و با هم صحبت کردیم 4 ساعت
    تو بسیاری از موارد به هم نزدیک بودیم از ظاهر همدیگه هم خوشمون اومد
    ازدواج قبلیشون به دلیل اینکه اون خانم رو خانوادشون انتخاب کرده بودند و خیلی مذهبی بودند و همسر من اصلا مذهبی نیست البته انگار اون خانوم کس دیگه ای رو دوست داشته و زمانی هم که با همسر من عقد میکنه با اون اقا رابطه تلفنی داشته و به همسر من گفته بوده که من تو رو دوست ندارم فقط به خاطر پول باهات ازدواج کردم و بسیاری مشکلات دیگه که منجر با جدایی میشه البته این گفته ی همسرم هستش .
    من با اون خانوم صحبت نکردم درواقع با هم همسایه بودند که من 1 بار ایشون رو دیدم
    الان خیلی پشیمون هستم که چرا اون موقع با اون خانوم صحبت نکردم
    من و همسرم فقط از نظر فرهنگی با هم اختلاف داریم یعنی فرهنگ خانواده ایشون بسیار پایین هستش
    چیزی که باعث شد من به ایشون جواب مثبت بدم این بود که مثلا از خیلی جهات با هم تفاهم داشتیم مثلا از نظر تحصیلات ، مذهب ، پوشش ، از نظر ظاهری هم به هم میخوردیم البته ایشون به من نگفته بودند که با خانوادشون مشکل دارن و خیلی خوب نشون دادند خودشون رو وقتی با هم اشنا شدیم 6 ماه از جداییش میگذشت و یه مقدار از نظر عاطفی نیاز به محبت و همدردی داشت و روحشون ازرده بود
    1 ماه با هم نامزد بودیم توی این یک ماه 1 بار بهش گفتم چرا اینقدر روی وسایلت حساس هستی مثلا رو لیوانش رو خودکارش رو ماشینش و... خیلی حساس بود گفت من خیلی به نظم اهمییت میدم و تمییزی رو دوست دارم منم گفتم خوب من هم تمییزی و نظم رو دوست دارم اما به نظر میاد شما افراط میکنی که من و قانع کرد که اینطور نیست مثلا یه بار رفتیم بیرون بارون گرفت ماشینش لک شد تا برسیم خونه اعصابش خورد بود و عصبانی بود که چرا بارون اومده ، توی اون یک ماه من فقط خوبیهاش و میدیدم و اینا به چشمم نمیومد
    بعد هم با هم عقد کردیم که 6 ماه طول کشید اما الان 8 ماهه که اومدیم زیر یک سقف پدرم و در اورده ؛
    همسرم با پدرشون مشکل داشتند سر اینکه کارشون مشترک بود یعنی همسرم پیش پدرشون کار میکردند بعد پدرشون میگفت سر ساعت 8 باید سر کار باشی اما ایشون تا از خواب بیدار بشه و با دقت دست و روش و بشوره و موهاش و شونه کنه و صبحانه بخوره و... میشد ساعت 11 بعد میرفت سر کار که پدر شوهرم عصبانی میشد البته پدر شوهرم دیکتاتور بود و دستور هم به همسرم زیاد میداد که این هم یکی دیگه از مشکلاتش بود بقیه اعضای خانواده هم به دلیل اینکه همسرم به پدرش احترام نمیزاره با همسرم خوب نیستند و همیشه بحث هست که چرا احترام نمیزاری چرا حرف گوش نمیدی و....
    تحقیق هم کردیم همه گفتن خیلی ادم های خوبی هستند و ما بدی ندیدیم

بعد همسرم کارش رو از پدرش سوا کرد و با پدرش قطع رابطه 2 ماه بعد از این موضوع پدرشون سکته کرد و فوت شد که الان خواهراش میگن اقا به خاطر اینکه تو باهاش قطع رابطه کردی و کارت و سوا کردی دق کرد و ...
    الان میره سر کار از بس وسواس داره اول که میره تا چند ساعت فقط کارگاه و تمییز میکنه بعد شروع به کار میکنه

وقتی میاد خونه همه ی لباس هاش و در میاره میگه بنداز ماشین بشوره در روز 2 بار باید ماشین و روشن کنم تا بشوره بعد اتو کنم که میگه انجاشو بد اتو کردی اونجاشو خط ننداختی و...

وقتی میره تو تخت خواب که بخوابه مثلا اگه من تکون بخورم که سمت راسم بخوابم عصبانی میشه میگه موقع خواب باید صاف بخوابی تکون نخوری باور کنید جام و عوض کردم و روی کاناپه میخوابم واون خیلی راضیه

لطفا کمک کنید من چه جوری میتونم تحملش کنم ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)