به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 آبان 98 [ 09:14]
    سطح
    46
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

بزرگتر بودن یکساله دختر + اختلاف مذهب

با سلام خدمت همه دوستان و زحمت کشان این سایت:

من پسری هستم با شرایط زیر:
    تحصیلات: مهندسی نرم افزار
    شغل: شاغل در یکی از سازمان های دولتی
    میزان درامد: حدودا ماهیانه 700 هزار تومان
    خونه و ماشین و پس انداز زیادی هم ندارم

طرف مقابلم:
    تحصیلات: مهندسی IT
    شغل: مربی ایروبیک(باشگاه مال برادرشه و ایشون هم صبح ها ایروبیک و رقص آموزش میدن)
    میزان درامد: 300-400 تومان

نقاط مشترک:
    دقیقا سطح مالی خونواده هامون یکیه
    خیلی راحت باهم دیالوگ برقرار میکنیم و راجب همه چیز خیلی خوب باهم صحبت میکنیم
    سطح تحصیلاتمون یکیه
    ظاهر و قیافه مون در یه سطحه و از ظاهر همدیگه راضی هستیم
    و...

و اما نقاط مشکل سازی که منو نگران کرده و برای ازدواج دودلم کرده، و کابوس شب و روزم شده:
    1-ایشون یک سال از من بزرگتر هستن
    2-مذهبشون با ما یکی نیست، خونواده ما شیعه هستن و به شدت متعصب و متدین اما خونواده ایشون اصلا وابستگی های دینی ندارن و شیعه هم نیست.(الحق هستن، یکی از مذاهب کردها)
    3-حجاب تو خونواده ما حرف اول رو میزنه اما واسه خونواده ایشون اصلا مهم نیست.
    4-برای من این موضوع خیلی مهمه که طرفم تو جامعه طوری بگرده که تو چش نباشه و اصولا کسی مزاحمش نشه و ازینچیزا ، تاحالا تو این 3 سال رابطه دوستیمون بالای هزار بارم سر این موضوع دعوا کردیم اما ایشون همچنان رعایت نمیکنن و این موضوع خیلی منو اذیت میکنه.
    5-آیا با این میزان درامد من و بدون هیچ پشتوانه و پس اندازی میشه این ریسکو کرد و سمت ازدواج رفت؟
    6-و...

میخاستم اگه میشه لطفا دوستان بهم مشاوره بدن ببینم آیا با این شرایط ازدواج کنیم بهتره یا نکنیم!؟ چند درصد احتمال شکست در زندگی مشترکمون هست؟ چند درصد احتمال خوشبختی...؟
    اینم بگم که ما الن حدود 3-4 ساله که باهم دوستیم، البته تقریبا همیشه بینمون دعوا بوده اما هرگز نتونستین از هم ببریم.

پیشاپیش از مشاوره ها و کمک های دوستان کمال قدردانی رو دارم.

2. کاربر روبرو از پست مفید hamdardimm تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 دی 91 [ 09:46]
    سطح
    6
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 208 در 65 پست

Array

RE: بزرگتر بودن یکساله دختر + اختلاف مذهب

سلام
    به همدردی خوش آمدید. به عقیده من اون چیزی که مانع ازدواج شماست درامد و پس انداز و .... نیست بلکه طرفه مقابله. در مورد سن هر کس یک نظر داره و به خودش مربوط میشه پس من نمی تونم در اون مورد نظری بدهم. نقاط مشترکی که فرمودید خیلی اصولی نیست و نمیشه بهش اتکا کرد.
    با توجه به مشکلاتی که فرمودید (موارد2و3و4) خواهش می کنم فکر ازدواج با این خانم رو از سرتون بیرون کنید.شما اصلا اصلا اصلا بدرد هم نمی خورید و اینکه الان می بینید خیلی با هم احساس راحتی می کنید به خاطر مسائل عاطفی و احساساته و بعد از مدت خیلی کوتاهی جاشو به همون دعواهای همیشگی میده. زندگی زناشویی خیلی خیلی جدی تر از اون چیزی است که شما تصورش را می کنید
    بنابراین خواهش می کنم فورا این رابطه را پایان بدهید (هر چند خیلی مشکل باشه) چرا که چیزی جز ضرر و زیان برای شما نخواهد داشت. اجازه ندهید کار به جایی برسد که هم شما و هم اون خانم ضربه روحی شدیدی بخورید. جلوی ضرر را از هر کجا بگیرید منفعت است. همین امروز این رابطه دوستی را تمام کنید و اصلا به این خانم فکر نکنید.
    امیدوارم از صحبت های من ناراحت نشده باشید چرا که "من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم/ تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال"

4. 3 کاربر از پست مفید fahime2012 تشکرکرده اند .

musawinasab (پنجشنبه 30 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط fahime2012
    سلام
    به همدردی خوش آمدید. به عقیده من اون چیزی که مانع ازدواج شماست درامد و پس انداز و .... نیست بلکه طرفه مقابله. در مورد سن هر کس یک نظر داره و به خودش مربوط میشه پس من نمی تونم در اون مورد نظری بدهم. نقاط مشترکی که فرمودید خیلی اصولی نیست و نمیشه بهش اتکا کرد.
    با توجه به مشکلاتی که فرمودید (موارد2و3و4) خواهش می کنم فکر ازدواج با این خانم رو از سرتون بیرون کنید.شما اصلا اصلا اصلا بدرد هم نمی خورید و اینکه الان می بینید خیلی با هم احساس راحتی می کنید به خاطر مسائل عاطفی و احساساته و بعد از مدت خیلی کوتاهی جاشو به همون دعواهای همیشگی میده. زندگی زناشویی خیلی خیلی جدی تر از اون چیزی است که شما تصورش را می کنید
    بنابراین خواهش می کنم فورا این رابطه را پایان بدهید (هر چند خیلی مشکل باشه) چرا که چیزی جز ضرر و زیان برای شما نخواهد داشت. اجازه ندهید کار به جایی برسد که هم شما و هم اون خانم ضربه روحی شدیدی بخورید. جلوی ضرر را از هر کجا بگیرید منفعت است. همین امروز این رابطه دوستی را تمام کنید و اصلا به این خانم فکر نکنید.
    امیدوارم از صحبت های من ناراحت نشده باشید چرا که "من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم/ تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال"
    ممنون از اینکه وقت خودتون رو صرف کمک به من میکنید
    فقط یه توضیحی بدم که اونها خیییییلییییی هم بیحجاب(بدحجاب، آزاد، مد پوش، یا هر اسم دیگه ای که داره) نیستن، تقریبا میشه گفت معمولی هستن اما این خونواده من هستن خیلی محجبه هستن، کل زن های خاندان ما همه چادری هستن، البته من خودم زیاد معتقد نیستم حتی نماز هم نمیخونم اما به شدت متعصب هستم.
    برای جدا شدن هم آخرین بار هفته پیش دعوا کردیم و گفتیم که همه چیز تمومه اما بعد یه روز طاقت نیاوردیم و دوباره برگشتیم!

6. کاربر روبرو از پست مفید hamdardimm تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 208 در 65 پست

Array

سلام
    من به عنوان یک خواهر توصیه می کنم حتما نماز بخونید. شما که خانواده خوبی دارید و حتما می دانید که یکی از نشانه مسلمان که او رو از دیگران جدا می کنه نمازه. نماز کلید همه خوبیهاست و قفل روی همه بدی ها.
    دقیقا این رابطه دوستی شما مثل اعتیاد می مونه. هر روزی که بگذره کندن ازش سختتر میشه. یک بار برای همیشه قیدشو بزنید. نظر من همون چیزی است که قبلا گفتم. شما اصلا اصلا اصلا بدرد هم نمی خورید. این هم سندش "البته تقریبا همیشه بینمون دعوا بوده " وقتی تو این دوران وضعیت اینطوری است کاملا مشخصه که بعد از ازدواج و فروکش کردن احساسات و .... چه وضعیتی پیش رویتان خواهد بود.
    شما اصلا اصلا اصلا بدرد هم نمی خورید.

8. 3 کاربر از پست مفید fahime2012 تشکرکرده اند .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

واقعا همیشه همینطور بوده و تو این 4 سال شاید هرگز پیش نیومده که ما 1 ماه رابطه مداوم داشته باشیم! همیشه بینش دعوا و قهر بوده! اما تقریبا در 95% موارد مقصر من بودم، گیرهای الکی بهش میدادم و...
    درضمن ما خودمون دوتا از نظر اعتقادی خیلی بهم نزدیکیم، و فقط اختلاف در سطح خانواده هاست، یعنی این موضوع اینقدر مهمه که باعث بشه من قیدشو بزنم!؟ لطفا 5 دلیل قانع کننده علمی واسه مهم بودن این قضیه بیان کنید؟

10. کاربر روبرو از پست مفید hamdardimm تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 208 در 65 پست

Array

سلام
    به عقیده من شما فکر می کنید که از لحاظ اعتقادی به هم نزدیک هستید در صورتی که واقعا اینچنین نیست. اگر اینچنین بود شما چرا بهش گیر می دادید؟ گیر الکی یعنی چی؟
    برادر من اینجا جلسه امتحان نیست که شما 5 دلیل قانع کننده علمی برای اثبات یک قضیه می خواهید
    اما می تونم بگم شما که در این شرایط (که وارد زندگی نشدید) و بدون مواجهه با سختی ها و ناملایمات زندگی (که خانواده ها نقشی اساسی در این مورد دارند) 1 ماه رابطه مداوم و بدون قهر و .... نداشتید پس اصلا با هم سنخیتی ندارید و صرفا عواطف و احساسات شما را به هم وابسته کرده.
    امیدوارم دوستان دیگر و کارشناسان هم بیایند و راهنمایی تان کنند

12. 3 کاربر از پست مفید fahime2012 تشکرکرده اند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 خرداد 92 [ 01:11]
    سطح
    14
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    117

تشکرشده 257 در 108 پست

Array

از نظر درآمد که الان خیلی از کامندا با زن و چندتا بچه دارن با همین درآمد زندگی میکنن
    از نظر اعتقادی هم اگه مشکل دارین واقعا هیچ ربطی به هم ندارین و سریع سر هر چیزی به مشکل میخورین
    در نزدیکان بوده که میگم ، سر هر چیز بیخودی به مشکل میخوردند و آخرش هم طلاق گرفتند و خانوادشون خیلی زیاد بهشون گیر میدادن هر دو طرف
    بقیشم که گفتین به نظرم احساسی بود روابطتون
    ولی یه جوری میخای که جواب بگیری که اره ازدواج کنین خوشوقت میشین که اینم طبیعیه

14. 3 کاربر از پست مفید ژپتو تشکرکرده اند .

ژپتو (پنجشنبه 14 دی 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 بهمن 93 [ 20:56]
    سطح
    23
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 42 در 11 پست

Array

با سلام و با تشکر از همه دوستان ...
    اول باید این مطلب رو اعلام بکنم که روابط دوستی قبل ازدواج همیشه باعث و بانی مشکلات فراوانی بوده که آسیب فراوانی به دنبال داشته و خواهد داشت.
    همیشه پشت پرده روابط دوستی وابستگی وجود داره که در آخر سر احساسات به جای قل و منطق در تصمیم گیری وارد عمل خواهد شد ..
    بجای احساسی فکر کردن بهرته که منطقی فکر بکنین . چه بسا با اتنتخاب منطقی شما که بیش از ساعتی به طول نخواهد انجامید سرنوشت زندگی 70 . 80 سال زندگی رو رقم خواهین زد.
    پس بدوند در نظر گرفتن احساسات وارد عمل بشین
    ازدواج ، صرفا ازدواج دو نفر نیست...
    همونطور که میگن وصلته...یعنی اتصال دو تا خانواده ، دو تا فرهنگ ، دو تا شهر و ،..
    شما نمیتونین برای اینکه با ایشون ازدواج بکنین دین لا دینی رو انتخاب بکنین.. یعنی چی که اعتقادات ما در یک حده؟ در جای دیگه هم میفرمایین که ما شیعهخیلی متعصبی هستیم!!!
    آیا ایشون برای ازدواج با شما میخوان شیعه بشن؟ یا شما میخواین الحقی بشین؟
    اول باید موضع خودتون رو مشخص بکنین....
    در مورد شما نمیشه گفت که عیسی به دین خود و موسی به دین خود...
    بچه هاتون دوست دارین به کدوم مذهب پرورش پیدا بکنند... شیه 12 امامی یا الحقی؟
    همونطوری که میدونین یکی از معیارهای ازدواج موفق همخوانی زوجین در مورد اعتقادات و ایدئولوژی ها و عقیده هاست
    در مورد بحث حجاب آیا با پوشیدن چادر مشکل شما حل خواهد شد؟ آیا فقط چادر دو متری مشکل رو حل خواهد کرد؟
    با اشتغال ایشون در بیرون از خانه مشکلی نخواهین داشت؟
    اگر با ایشون ازدواج بکنین چه چیزهایی نصیب شما خواهد شد؟
    اگر فرد دیگه ای رو انتخاب بکنین چی؟
    چه آینده ای در انتظارتونه؟
    میتونین موارد مثبت و منفی این ازدواج رو خودتون برامون بنویسین؟ و در صورت امکان بهش درصد بدین؟
    ما فقط میتونیم راه و چاه رو به شما نشون بدیم....
    تصمیم با شماست !
    سبز باشین

16. 3 کاربر از پست مفید سجاد صالحی تشکرکرده اند .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

اعتقادات ما در یک حده یعنی نه ایشون رو مذهبشون تعصب زیادی دارن و نه من، خونواده من خیلی مذهبی هستن اما خود من اعتقادات قوی ندارم، رک بگم حتی امام و اینچیزا رو هم قبول ندارم! ایشون هم خیلی رو مذهبشون تعصب ندارن، برای مثال بگم که ایشون تاحالا دوبار مشهد رفته اما من با اینکه خونوادم معمولا هرسال میرن حتی یه بارم نرفتم! یعنی اصلا اعتقادی ندارم که بخام برم.

بچه هامونم فقط پاک و راستگو و مردم دار بار میاریم، هیچ دینی رو هم بهشون القا نمیکنیم تا بزرگ بشن خودشون واسه اعتقاداتشون تصمیم بگیرن.

خودم به شخصه اعتقادی به چادر ندارم و به نظرم آدم باید دلش چادری باشه(که به نظرم در مورد ایشون این امر صادقه) و اگه حرفی هم راجب این موضوعات شده صرفا برای بدست اوردن دل خونواده ها بوده

با اشتغالشون در محیط های سالم هیچ مشکلی ندارم همونطور که گفتم همین الان هم شاغل هستن (مربی ایروبیک)

اگه با ایشون باشم: عشق، شادی، طراوت، یه آدمی که منو میفهمه و من میفهممش و البته احتمالا قرض و قسط و وام و کار بیشتر و اینچیزا...

اگه فرد دیگه ای انتخاب کنم: یک عمر افسوس برای از دست دادن اولین عشقم و کسی که 4 سال شریک شادیها و غم هام بوده

موارد منفی:
    سن %10-
    مذهب %10-
    وضعیت مالی %10-
    شک و تردید نصبت به گذشته ایشون %5-

موارد مثبت:
    عشق و دوست داشتن دوطرفه %40
    شناخت نسبتا خوب از اخلاقیات همدیگه طی 4 سال گذشته %10
    سطح تحصیلات و نگرش یکسان به دنیا و داشتن اهداف مشترک %10

5% هم میزاریم واسه چیزای ریز و کوچولو

18. کاربر روبرو از پست مفید hamdardimm تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 بهمن 93 [ 20:56]
    سطح
    23
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 42 در 11 پست

Array

اون 10 درصد اختلاف سنی رو میتونی روی موارد مثبت بذارین ! چون چیز محسوس نیست! بحث اختلاف سنی در مورد شما زیاد صادق نیست ...
    اگر ایشون بیشتر از 2 سال از شما بزرگتر بودن ساید منشا مشکلاتی تو آینده می شد. پس نگران نباشین.
    با این حساب موارد مثبت ایشون بیشتر از موارد منفیشه.
    در مورد مذهب فرمودین که مشکل خاصی ندارین و با هم به توافق رسیدین پس چرا بهش منفی دادی؟
    جدای از بحث مشاوره که نباید در مورد مذهب بحثی بشه ولی برادانه بهتون پیشنهاد میدم که نه تنها قبل ازدواج بلکه بعد ازدواج هم پیگیر قضیه باشین . انسان فهمیده ای مثل شما چرا نباید در این مورد تصمیمی گرفته باشه؟
    حتی افراد کافر هم بنا به نیاز فطری و غریزی دنبال خدایی برای عبادت میگردن ... اگر خواستین در تایپیکی جداگانه در این مورد بحث بکنیم! امیدوارم نظرتون در این مورد مثبت باشه
    و اما در مورد وضعیت مالی ! در این مورد هم باید خدمتتون عرض بکنم که خیلی ها با درآمد خیلی کمتر از شما زندگی موفقی دارن...
    خود بنده شاید باورتون نشه با اینکه همسرم شاغل نیست با درآمد 300، 400 هزار تومانی بهترین زندگی رو دارم پس در این مورد هم نگران نباشین
    ولی در مورد 5 درصدی که به شک و تردید دادید باید سوالی بپرسم !
    آیا احتمال میدید که بعد ازدواج این درصد کمتر بشه؟ یا اینکه شاید بیشتر بشه و ثابت نمونه؟
    این رو هم باید بگم شما با گذشته ایشون ازدواج نمیکنین و ملاک الآن ایشونه! برای هر دختری خواستگار میاد ! و همچنین همکلامی با فرد دیگه لزوما نباید به رابطه تشبیه بشه!
    در این مورد باید دیدگاه خودتون رو عوض بکنین....
    ولی در مورد حسنات ازدواج با ایشون!
    الحمدلله شرایط سنیتون برای ازدواج خوبه و هر دوتاتون آمادگی قبول مسئولیتهای زناشویی رو پیدا کردید. ولی باید قبول بکنین که احساسات و جاذبه جنس مخالف تاثیر نسبتا قابل توجهی در تصمیم ها داره! طوری که خود شما 40 درصد رو به دوست داشتن صرف اختصاص دادید..... با ادامه رابطه وابستگی بین شما به وجود آمده که اون هم تاثیر قابل توجهی رو در این مورد داشته !

خانواده هاتون در مورد ازدواج شما چه نظری دارند؟
    با سپاس
    سبز باشین

20. 2 کاربر از پست مفید سجاد صالحی تشکرکرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)