به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 12:52]
    سطح
    19
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 96
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    328

تشکرشده 332 در 115 پست

Array

اصرار شوهرم براي طلاق

سلام
    لينك موضوع قبليم
    http://www.hamdardi.net/thread-26315-page-8.html
    وقتي كه فكر ميكردم مشكلاتم حل شده و وضعيت داره بهتر ميشه شوهرم بهم يه شوك جديد وارد كرد
    ميگه منو نميخواد ، ميگه بعد از نامزديمون پشيمون شده ولي چون فكر ميكرده درست ميشه چيزي نگفته يعني من 3 سال عمرمو به پاي كسي گذاشتم كه ذره اي علاقه بهم نداشته
    نميدونم نميتونم باور كنم پس اون ابراز علاقه ها همش كشك بود
    ميگه هيچ ميل جنسي بهت ندارم اگه تا الانم يكي دوبار اينكارو كردم به خاطر اين بوده كه تو رو ناراحت نكنم
    الان هيچ ابراز محبتي نميكنه . رابطه جنسي نداريم تنها حرفي كه ازش ميشنوم اينه كه واسه طلاق اقدام كن

من تو اين 2 3 هفته تمام سعيمو كردم و توصيه هاي مشاورا رو به كار بردم ولي ...
    ديشب ديگه طاقتم تموم شد گفتم باشه حالا كه منو نميخواي بريم و توافقي تمومش كنيم اونم قبول كرد كه امروز بريم
    ولي صبح كه بهش زنگ زدم گفت كه كار دارم و نميتونم بيام خودت برو و يه سري بهانه اورد
    نميدونم فكر كنم قصد داره منو ديوونه كنه
    چيكار بايد بكنم؟واقعا نميدونم قصدش چيه و چرا كشش ميده،ميگه بيا طلاق بگيريم بعدش منو ورميداره و با شيريني ميبره خونه باباش يا وسايل خونه رو تعمير ميكنه
    داره زجرم ميده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 فروردین 93 [ 11:38]
    سطح
    26
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    743

تشکرشده 765 در 189 پست

Array

RE: اصرار شوهرم براي طلاق

هاجس عزیزم

فکر کردم اوضاع داره خوب میشه! خیلی ناراحت شدم عزیزم

به نظرم باید پای یک بزرگتر رو میون بکشید تا بلاخره بفهمی حرف جساب شوهرت چیه!!

به حزفایی که بهت میزنه زیاد اعتماد نکن!! فکر کنم هنوز نتونسته ببخشه تو رو و برای ناراحت کردنت این حرفارو میزنه!

به نظر من الان بهتره پدرت بیاد وسط و زمام امورو به دست بگیره!! شوهرت باید بفهمه که ازدواج بچه بازی نیست و باید مسئولیتهاش رو گردن بگیره! بعدش هم چرا شما باید برای طلاق اقدام کنی!! مگه شما میخواهی طلاق بگیری!! اصلا چنین کاری نکن!

بازم به حرفای ما گوش نمیدی و کار خودت رو میکنی! مگه قرار نبود دیگه حرف طلاق رو اصلا نیاری!! بعدش قبول میکنی که برید توافقی جدا بشید!!!!!!!! مگه زندگی شوخیه !!!! مثل اینکه خانواده هاتون هم در جریان نیستند! به نطر من شما دو تا زندگی رو با خاله بازی اشتباه گرفتید!! زندگی که شوخی نیست که هر روز هر روز حرف طلاق میزنید!! من که نمیدونم چی بگم ولی حتما از بزرگتراتون کمک بگیرید. به نظرم تنهایی نمیتونید کاری برای زندگیتون بکنید تا زمانیکه معنی زندگی زن و شوهری و زندگی مشترک رو بفهمید!!!

موفق باشی عزیزم

3. 4 کاربر از پست مفید زیبا کردستانی تشکرکرده اند .

زیبا کردستانی (شنبه 25 آذر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array

راستش خیلی شرایطت سخته
    ولی به نظرم به حرفاش توجه نکن یه جورایی انگار خودشم تکلیفش با خودش روشن نیست اصلا برای طلاق اقدان نکن بذار خودش هر کاری خواست بکنه بکنه
    چرا کاری رو انجام بدی که قلبا و روحا و منطقا بهش اعتقادی نداری
    بگو خودت می دونی و خودت

5. 6 کاربر از پست مفید eghlima تشکرکرده اند .

eghlima (شنبه 02 دی 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 شهریور 97 [ 12:01]
    سطح
    43
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 8 پست

Array

اصلا به حرفش گوش نده اون میخواد تو رو امتحان کنه
    اگه هم بری دادگاه ابروی خودت میره و اون بعد به همه میگه زنم میخواست طلاق بگیره من نمیخواستم.شوهر منم با من همچین کاری کرد.
    و هر روز گفت و من یه روز ناراحت شدم و رفتم دادگاه و داخواست دادم.
    بعد به همه گفت این دختر به فکر زندگیش نیست و میخواد طلاق بگیره
    هر وقت گفت به روت نیار و بگو من تو رو میخوام و از زندگیم راضیم تو اگه من نمیخوای خودت برو دادخواست بده.بهش بگوو طلاق توافقی هم نمیای چون نمیخوای طلاق بگیری و دوستش داری.
    این جوری بهتره.بر فرض اگه نخواد تو رو هم حداقلش اینه که اون رفته دادخواست داده و مهریه و .. بهت تعلق میگیره.

باور کن مردا عین هم هستند و همشون بچه.

7. 6 کاربر از پست مفید lili_2012 تشکرکرده اند .

lili_2012 (یکشنبه 03 دی 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    328

تشکرشده 332 در 115 پست

Array

ممنون از راهنماييتون
    ولي الان من خودمم واقعا دارم اذيت ميشم
    هيچكدوم از نيازام براورده نميشه احساس ميكنم تو اين زندگي اضافه ام
    همش بايد احساساتمو سركوب كنم
    وقتي بهم ميگه هيچ احساسي بهم نداره خرد ميشم ،نابود ميشم
    نميدونم چرا باهام بازي ميكنه
    اگه درست نشد چي
    به نظر شما چه مدت بايد تحمل كنم ؟

فكر ميكنم داره اين رفتار رو ميكنه كه من رو كلا نا اميد كنه و من ديگه تو اين زندگي هيچ انتظاري ازش نداشته باشم
    و با حداقل خودمو راضي كنم

9. کاربر روبرو از پست مفید هاجس تشکرکرده است .

هاجس (شنبه 25 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 دی 91 [ 09:46]
    سطح
    6
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 208 در 65 پست

Array

سلام
    دوست من شما شرایط سختی داری و من درکت می کنم اما مطمئن باش بهترین راه طلاق نیست. اصلا من خواهش می کنم به طلاق فکر نکن. وقتی میگه بریم طلاق بگیریم بگو من دوستت دارم و بدون تو نمی تونم زندگی کنم و .... هیچ جوره موافق طلاق نباش. مشکل اصلی تون تو زندگی چیه؟ نظر پدر و مادرت در این زمینه چیه؟
    یک سوال بی ربط : مهریه ات چقدره؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 10:42]
    سطح
    8
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    62

تشکرشده 63 در 29 پست

Array

هاجس عزیز،
    به نظر من هم شما برای طلاق اقدام نکن ولی زندگی مشترک رو با این اقا تموم شده بدون. من تا حدودی تاپیکهای قبلی شما رو خوندم. نمیدونم به چه امید یا توجیهی تا حالا ادامه دادی. به نظر من اکثر مشاوره های اینجا ناخواسته دارن در لوای حرفهای قشنگ و انسان دوستانه زندگی و شخصیت آدمها رو له میکنند. مگه چندبار قراره شما زندگی کنی. یا چه گناهی کردی که به پای کسی که دوستت نداره بسوزی. مگر اینکه عیب و ایرادی داشته باشی.
    تاپیک کلید اصلی و تعیین کننده در سمت آقایان هم که توی این موارد به نظرم خیلی کمک کننده است نمیدونم چرا بسته شد. میدونم که حرف قشنگی نیست ولی باور کنید واقعیته، مخصوصا وقتی از اوایل شوهر داره ناسازگاری نشون میده.
    ----------
    چرا باید تن به رابطه ای بدین که شخصیت خودتون رو آروم آروم خورد کنید.
    نظر من اینه که شما برای طلاق اقدام نکن ولی بهش بگو بره اقدام کنه و حق و حقوقت رو هم ازش بگیر. به هیچ عنوان حاضر به ادامه نشو که این اگر ادامه پیدا کنه توی چند سال آینده هم جوانیت رفته و هم تمام شخصیتت رو خورد خواهد کرد و تو رو به یک آدم آویزون تبدیل خواهد کرد. تاکید میکنم محکم وایسا و مهریه ات رو هم بگیر ولی به ادامه زندگی فکر نکن.

12. کاربر روبرو از پست مفید bivojdan تشکرکرده است .

bivojdan (یکشنبه 03 دی 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    328

تشکرشده 332 در 115 پست

Array

فهيمه جان
    مشكل اصلي ما راجع به عمه شه كه بيشتر وقتا به من دروغ ميگه و ميره اونجا و خيلي خيلي خيلي زياد عمه شو دوست داره http://www.hamdardi.net/thread-26191.html اين لينكشه
    ولي من طبق نظر مشاورا كلا بي خيال اين موضوع شدم هرچند ميدونم هنوزم ادامه داره و مطمئنم بيشتر بي محليا و اصرارش واسه طلاق به خاطر اونه
    ولي من فعلا خودم رو به نفهمي زدم
    مشكل بعدي مشكل عاطفيه كه خيلي نسبت بهم سرد و بي تفاوته مسائل من هيچ اهميتي براش نداره و احساس ميكنم فقط به خاطر ترس از آبرو و خالي نبودن عريضه يا شايدم مهريه با من مونده
    خانوادم بارها ازم خواستن كه تمومش كنم حتي منو فرد ضعيفي ميدونن كه با وجود اصرار اون به طلاق و اينكه مدام تو گوشم ميخونه كه دوسم نداره باز بهش چسبيدم(خانوادم با طلاق موافقن)
    مهريه م 800 سكه ست عزيزم

اينم بگم كه تو اين يه سالي كه مزدوج شديم فكر نميكنم رابطه جنسيمون بيشتر 5 6 بار بوده باشه كه همش من پيشقدم شدم نه اون

آقاي bivojdan عزيز
    منم تاپيك شما رو خوندم ، يه جورايي با نامزد شما وضعيتم يه جوره
    البته من معتقدم شما بايد اسم بي وجدان رو به باوجدان تغيير بدين چون در هر صورت حتي اگه از اول اشتباه كرده باشين ولي الان نميخواين با احساسات نامزدتون بازي كنين و مطمئنم بعد از اينكه جدا بشين اون از شما متشكر خواهد بود كه حداقل نذاشتين عمرش بي خودي تلف بشه
    ولي شوهر من داره باهام يه بازي ناجوانمردانه ميكنه واقعا داره منو تحقير ميكنه با اينكه خداروشكر هيچ كمبودي ندارم و تا حالا خيلي بهش از هر لحاظ كمك كردم تنها مشكلي كه دارم دوست داشتنه نبايد كسي رو كه لياقت محبت و دوست داشتن رو نداره زيادي بالا برد كه خودش رو گم كنه .
    من با بقيه كاري ندارم ولي شما رو تحسين ميكنم كه اجازه نميدين نامزدتون بيشتر از اين ضربه بخوره.

14. 3 کاربر از پست مفید هاجس تشکرکرده اند .

هاجس (شنبه 25 آذر 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

هاجس گرامی:
    احساسات شما کاملا مشخص و قابل درک هست. آنقدر که علاوه بر بنده ، اکثر اعضاء شرکت کننده در این تاپیک هم شدیدتر از خود شما درک کردند!!!
    اما برای رهایی از این فشار باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید:

یکم:
    مرز بین احساسات و منطقت را پررنگ کن.
    اکنون احساس شما جریحه دار شده است. لذا نمی توانی درست و منطقی تصمیم بگیری. گاهی متارکه می کنی، گاهی گریه می کنی، گاهی دعوا می کنی، گاهی دلسوزی می کنی، گاهی تجسس می کنی، گاهی تعقیب می کنی و ....، اینها به خاطر اینست که بر خود مسلط نیستی.

دوم:
    برای هر اقدام صحیحی باید احساست را کنترل کنی.
    پس باید به جای اینکه متمرکز شوی روی رابطه همسرت و عمه اش، باید متمرکز شوی روی رابطه خودت و همسرت. و سایر مسائل زندگیت(همانطور که گفته ای، اگر بتوانی به نحوی بی خیال رابطه او و عمه اش شوی، بقیه زندگی ات عالی هست. پس لذت بقیه را ببر تا تقویت شوی

سوم:
    شما مرتب دست به تجسس زدی، و پیامکهای همسرت را نگاه کرده ای. او را تعقیب کرده ای.
    همه اینها یعنی هر وقت دلت وسوسه می کند همان کار را می کنی حتی اگر اشتباه باشد. خب همسرت هم این اشتباه را می کند و هر وقت دلش می خواهد به عمه اش سر می زند. شما یواشکی به موبایل او سر می زنی او هم یواشکی به عمه اش.
    پس اگر می خواهید مشکلتون را مدیریت کنید شما روراست باشید. و از تجسس و تعقیب دست بردارید.

چهارم:
    بیشتر مشکلات این چنینی مربوط به وابستگی های قبل از ازدواج هست. بیشتر وقتها وابستگی به دوست ، معلم ، خانواده و ... .هست. در مورد همسر شما هم احتمالا وابستگی به عمه هست.
    درست نیست با ذهن بافی مسئله را ناموسی کنیم و به جاهای باریک بکشانیم. هر کسی می تواند به سادگی چنین تهمتی به دیگری بزند. اما این روش صحیح و اخلاقی نیست.

پنجم:
    می پذیرم که همسر شما در مدیریت رابطه اش با عمه اش ضعیف عمل می کند. و نتوانسته است روش صحیحی داشته باشد. اما اگر شما بخواهید کمک کنید . اول باید او و عمه اش را از زیر ذره بین خود خارج کنید. تا رنگ زمان و تجاهل شما آنرا کهنه و دست دوم کند.
    تا کنون همسر شما شاید تنهایی اش را با درد دل کردن با عمه اش پر می کرده است. اما شما اکنون به خواست همسرتان وارد زندگیش شده اید و دوستتان دارد. پس اگر آرام آرام بدون حساسیت کنارش باشید شما همه کس او خواهید شد وعمه جایگاه واقعی اش را می یابد.
    همانطور که گفتند ترس برادر مرگ هست. شما ترس از ارتباط صمیمی او و عمه اش داشته اید و همین ترس موجب شده است اقداماتی بکنید که او بیشتر از شما دور شود و نگرانی اش را با عمه اش در میان بگذارد.
    پیامکی که از عمه اش نوشتید اشاره به این دارد که عمه هم متوجه شده است که شما کم کم دارید وابستگی او به عمه اش را کم می کنید.(این مهم هست)، پس اگر به عنوان یک همسر خوب عمل کنید به مرور همسرت را بیشتر در کنار خود خواهید دید.

ششم:
    سعی کن هیچ واکنش مثبت یا منفی نسبت به او وعمه اش نداشته باشید. نه اصرار کن که با هم بروید، نه اصرار کن که برو، نه اصرار کن که نرو، نه بپرس که رفتی یا نه؟ نه در این مورد صحبت کن.
    برای مدتی چنان رفتار کن که اصلا شما خبر نداری که او عمه ای دارد.
    می دانم برای شما که خود را در این احساسات شدید انداخته اید چه کار سختی هست. اما مقاومت کن تا کم کم مسئله کم رنگ شود.
    در این صورت همسرت به شما نزدیکتر می شود. روزی می شود که همسرت در مورد عمه اش با شما صحبت می کند. اگر شما ساکت و صبور و پذیرا باشید هم خوبی های عمه اش را می شنوید و هم در مورد بدیهاش با شما درد دل خواهد کرد.

هفتم:
    رابطه عاطفی و جنسی و تنوع رفتاری خودت را افزایش بده. و مخصوصا در همدلی و هم حسی و همدردی با شوهرت قوی ظاهر شو.
    این مسئله خیلی وقتی هست که هر دو شما را به شدت آزرده است. مدتی وقت بگذار و خودت را تقویت کن و دور از این مسئله همسرت را در آغوش بگیر.
    به او بگو نیازمند نوازشش هستی. به او بگو که نیازمند حرفهای عاشقانه اش هستی. به او بگو که شکننده شده ای و دوست داری که تو را صمیمانه در آغوش بگیرد.
    به او بگو که کم و بیش هر دو بی تجربگی هایی داشته اید.
    به او بگو می خواهید که صرفنظر از مسئله ارتباط او با عمه اش ، روابط غنی زناشویی با هم داشته باشی.
    به او بگو: تو قول بده به من توجه کنی، نوازشم کنی و با من باشی، من هم قول می دهم حساسیتم را نسبت به عمه ات کم کنم.

خلاصه:
    0- پرهیز از منفی بافی
    1 - کنترل احساس
    2 - عدم تجسس
    3 - تمرکز زدایی از عمه
    4 - هم حسی با شوهر
    5 - تقویت ارتباط عاطفی و جنسی با همسر
    6 - تقویت سایر زمینه های مثبتی که بین شما و همسرتان هست.

16. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 02 دی 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

شما باید با ترسهایت روبرو شوی و کنار بزاری . هر راهکاری داده شده کامل و صبورانه آنرا به اجرا در نیاوردی و میگی اگر فلان شد چی ؟ اگر بهمان شد ؟ از ترس اینکه فلان و بهمان نشه دست به رفتارهای هیجانی میزنی .

راهنمایی مدیر را بارها و بارها مطالعه و مزه مزه و هضم کن و بهکار ببند .

نقل قول پست بعدی را هم خوب بخوان

.

18. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 27 آذر 91)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)