به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 مهر 87 [ 22:48]
    سطح
    36
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Question +ترس از انتخاب

سلام
    در انتخاب همسر دچار مشکل شده ام . 25 ساله هستم خواستگاران زیادی داشته ام اما به علت اینکه در حال تحصیل بودم ازدواج نکرده ام.در حال حاضر موضوع خواستگاری مطرح است که 6،7 سالی می شود منتظر جواب من است .البته من تازه در جریان قرار گرفته ام .
    ملاک های مهم من در انتخاب اخلاق و شخصیت فرد و خانواده اش می باشد . مدرک ،شغل ،قیافه ی ظاهری و .. را در درجات بعدی گذاشتم . قید نکردم حتما این باشد یا ان .حاضرم هر سختی را تحمل کنم اما با یک انسان زندگی کنم .از مشکلات هراسی ندارم .انچه برایم مهم است احترام متقابل است.اینکه شخصیت و ارزش هایم در زندگی حفظ شود.
    فردی هم که معرفی شده از نظر اخلاق و رفتار مورد تایید پدر و مادر و فامیل هاست چون متناسب با روابط چندین ساله شان شناخت کافی از خودش و خانواده اش دارند، [/size][/font]بسیار هم علاقه مند به انجام این وصلت هستند.شغل ازاد دارد از نظر تحصیلی او فوق دیپلم است و من لیسانس . 7 سال از من بزرگتر است . از نظر اقتصادی مشکل ندارد مرد کار و تلاش است .گفتم چند سال است منتظر جواب من است.
    مشکل من مخالفت خواهران و برادرانم است . می گویند خوب است اما شما بدرد هم نمی خورید . اختلاف فرهنگی دارید .برای تو موارد بهتری خواهد بود .عجله نکن .
    با مشاور هم صحبت کرده ام .او من را در تصمیم گیری مطمئن کرد اما با توجه به حرف ها و تهدید اینها از اینکه هر جوابی بدهم می ترسم .با چه دلیلی جواب رد بدهم ؟از اینکه روابط خانوادگی بهم می خورد ،از اینکه شکست روحی به من و او و خانواده ها وارد شود ،از همه می ترسم .اخه مطمئنم اگه در طول این سال ها سراغ یکی دیگه میرفت تا الان ازدواج کرده بود .عذاب وجدان دارم . اگه جواب مثبت بدم و چیز هایی که اینها میگن تو زندگی ام پیش بیاد چی؟ چطوری خودم شخصا بشناسمش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه ی این سوال ها داره دیوونم می کنه .
    خواهش می کنم اگر نظری پاسخی کمکی دارید از من دریغ نکنید . با تشکر( تی تی )

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 خرداد 88 [ 11:45]
    سطح
    40
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 26 در 21 پست

Array

RE: ترس از انتخاب

با سلام خدمت شما تی تی خانم
    شما تمام نکته ها گفتید جزء اینکه چرا خوارو برادرهاتون با اون مخالفت می کنند ؟ آیا از او چیزی دیدن ؟ یا رفتاری ؟ نظر خودشما در مورد ایشان چیه ؟ آیا پدر و مادر شما وایشان با این ازدواج موافقند ؟ شما آخرین فرزند خونه هستید ؟ خواهرو برادرتون ازدواج کردند ؟
    منظورشان از اختلاف فرهنگی چیه ؟ منظورشون پایین بودن سطح تحصیلی ایشونه یا مثال دیگر ؟
    شاید بپرسید چرا دارم این سوال ها می پرسم با ذکر این سوال ها هم شناخت نسبی از وضعیت شما بدست می اوریم (من و دیگر دوستان ) و هم شما رو به فکر کردن در باره موضوع از جهات مختلف تشویق می کنیم
    با خودتون کنار اومدید و یا ببخشید چشمتان به دهان دیگرانه که آنها برای شما انتخاب کنند
    بهتر خوب بیندشید سپس بهترین راه رو انتخاب کنید
    موفق و پیروز باشی و یادت نره که :
    با عقل شروع و با دل زندگیتو ادامه بدی و از یک جنبه به موضوع نگاه نکنی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

RE: ترس از انتخاب

سلام
    شما در خود خانواده از پدر و مادرتان کسانی که در این رابطه بی طرف هستند نظر خواهی کنید .
    نظرات خواهرو برادران همیشه صحیح نمیتواند باشد این بستگی به خود شما دارد
    آیا واقعا تحت تاثیر ملاکهایی که این آقا دارد و شما با آن موافق هستید قرار گرفته اید ؟یا آنکه فقط عذاب وجدان دارید ؟
    عذاب وجدان هم دلیل خوبی نیست زیاد به آن تکیه نکنید اگر همه فاکتورها را دارد و شما واقعا دوستش دارید
    و از طرف پدرو مادر هم تایید شده است و درآینده نزدیک هدف مغایری با این ازدواج ندارید و کس خاصی را هم در نظر ندارید میتوانید رویش حساب کنید
    کمی تامل ، کمی توکل هم لازم است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)