به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 تیر 93 [ 18:10]
    سطح
    35
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 143
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دروغ در جلسه خواستگاری (همسرم اصلا قناعت نداره)

با سلام
    پسری هستم 27 ساله که با دختری 22 ساله 2 ماه است که عقد کرده ام.
    یکی از سوالاتم در جلسه خواستگاری از ایشان این بود که از همسر آینده اش چه توقعاتی دارد. ایشون هم در جواب گفتند که من دنبال مال و منال نیستم و فقط تاکید در پایبندی در اعتقادات دینی داشت و با اینکه در جلسه آخر خواستگاری باز هم از وضعیت مالی خودم گفتم که فعلا کار آنچنانی ندارم و باید صبور باشه و ایشون هم در جواب گفتند همینقدر که یک زندگی معمولی بچرخه برام کافیه. در بقیه موارد هیچ مشکلی با هم نداریم و خیلی هم به هم علاقه داریم.
    اما چیزی که منو واقعا عذاب میده اینه که همسرم اصلا قناعت نداره و به هر فروشگاهی که میریم چشمش فقط گرونترین جنس های مغازه رو میگیره . و جنس های حتی یک رده پایین تر رو به هیچ عنوان قبول نمیکنه. با اینکه زمانی که برای خرید حلقه رفتیم من به خاطر وضعیت مالی خونواده همسرم یک حلقه نقره انتخاب کردم و به هیچ عنوان حاضر نبودم خونوادش تحت فشار قرار بگیرن. اما همسرم متاسفانه اصلا رعایت نمیکنه و اجناسی رو قبول میکنه که پولدارترین افراد جامعه اون جنس ها رو میگیرن .چند باری بهش غیر مستقیم گفتم که" آیا واقعا نیاز به همچین هزینه ای هست؟". اون هم واقعا ناراحت شده و می گفت که هرچی خودت دوست داری بخر . لازم به ذکره که در شهر ما رسم بر اینه که کالاهای اصلی به عهده داماده البته گاهی کم و زیاد میکنن. ولی وسایل ی که قرار شد من بگیرم از قبیل اجناس زیره
    1- یخچال 2- دو تخته فرش 3- لباسشویی 4- سرویس چوب(میز نهار خوری - مبل - گنجه - میز ال ای دی - سرویس خواب - آینه و دراور) 5- چرخ خیاطی 6-سرویس طلا 7- اجاق گاز 8- جارو برقی 9- ال ای دی
    چیزهایی که همسرم انتخاب کرده تقریبا اینایی که میگم
    یخچال سه میلیون تومن
    فرش هر تخته 12 متری یک میلیون و چهارصد که البته میگه اگه میتونی 2 تا نه متری و یک 6 متری بگیر که تقریبا 30 درصدی قیمتش بالاتر میره
    لباسشویی یک میلیون و سیسصدو هفتاد
    سرویس چوب تقریبا چهار میلیون و پانصد
    چرخ خیاطی 700 هزار تومن
    سرویس طلا 8 میلیون تومن
    اجاق گاز بالای یک میلیون تومن
    جارو برقی 800 هزار تومن
    ال ای دی دو میلیون و پانصد و به اضافه سینما خانگی سه میلیون و پانصد
    قیمت ها رو گفتم که شما در جریان باشید شاید من خیلی سخت گیرم.
    چند باری خواستم باهاش در این مورد صحبت کنم و تا کلمه صرفه جویی رو گفتم اونقدر ناراحت شده که دیگه هیچی نمیتونست بگه البته ناگفته نمونه که من با تمام مقدمه چینی و کاملا دوستانه و کلمات محبت آمیز صحبت کردم اما هیچ فایده ای نداشته.
    حتی حاضر نیست بدون درآمد ماهیانه من چقدره.
    حتی در مورد خونه اصلا حاضر نیست یک خونه معمولی بشینه و حتما باید یک حال بزرگ و 2 تا اتاق خواب در یک محله خوب اجاره کنم
    تالاری هم که انتخاب کرده گرونترین تالار شهرمونه و گرونترین غذا رو هم انتخاب کرده. تمام هزینه عروسی هم به عهده منه
    حالا سوال من اینه که آیا اشتباه از منه؟ من که در جلسات خواستگاری حجت تمام کردم و گفتم که از نظر مالی چندان وضعیت جالبی ندارم خواهش میکنم کمکم کنید چون واقعا موندم چطوری باهاش صحبت کنم.
    البته خونواده اش اصلا راضی به این وضعیت نیستن اما من اصلا طاقت ناراحتی همسرم رو ندارم.
    حالا با این تفاصیر به نظر شما من با این اخلاق همسرم چیکار کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 بهمن 92 [ 21:59]
    سطح
    5
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered250 Experience Points
    تشکرها
    1,336

تشکرشده 1,148 در 268 پست

Array

RE: دروغ در جلسه خواستگاری

چه جالب! شما در چه شهری زندگی می کنید که جهیزیه به عهده پسر است. به نظر من اصلا انصاف نیست.
    نمی شود بر اساس عرف کلی جامعه عمل کنید و جهیزیه رو (حتی در سطح خیلی پایین) خانم تهیه کنند؟

3. 5 کاربر از پست مفید shabe niloofari تشکرکرده اند .

shabe niloofari (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 دی 91 [ 01:34]
    سطح
    29
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,706

تشکرشده 1,723 در 325 پست

Array

سلام دوست عزیز

ازدواجتون رو تبریک میگم و براتون آرزوی خوشبختی دارم.

اولا اینکه در چلسات خواستگاری خیلی بهتر می بود اگر شما مسائل رو با جزیییات بیشتر موشکافی میکردید مثلا همین صرفه جویی یه مفهوم کلی است! چه بسا این خانوم به نظر خودش داره قناعت و صرفه جویی میکنه!!!

این که گذشت اما بهتره از این به بعد حدود پررنگ تر باشند. مثلا شما چقدر می خواهید هزینه کنید؟ کلا!
    این مقدار رو به ایشون بگویید و توضیح بدهید که زندگی مشترک درست بعد از تمام این هزینه ها شروع میشود!!!

این طور نباشه که عروسی که تمام شد خانواده نوپای شما بمونه با یک بدهی گزاف اون هم تو این اوضاع اقتصادی!!!

در صحبت با همسرتون به گونه ای باشید که ایشون احساس نکنه شما خسیس هستید و یا برای ایشون کم میگذارید

اما در عین حال قاطع باشید، شما هم مثل ایشون حقوقی دارید، با صحبت منطقی و در فضای دوستانه مسائل رو روشن بیان کنید.

5. 8 کاربر از پست مفید دانوب تشکرکرده اند .

دانوب (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 بهمن 91 [ 23:46]
    سطح
    9
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    167

تشکرشده 174 در 72 پست

Array

خوب من یه تاپیک خوندم در مورد برخورد جرات مندانه.
    رفتار شما و کوتاه اومدنتون کاملا منفعلانه‌ست. اینطوری نباشید. شما هم حقی دارید تو انتخاب

7. 3 کاربر از پست مفید hamedhd تشکرکرده اند .

hamedhd (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array

اگه الان محکم وای نستی تا آخر عمر بدبخت میشی. حتی اگه به قیمت ی دعوا و قهر طولانی بیانجامه ارزشش را داره، چون ی عمره،بعدها هوای عاشقی از سرتون میافته و یک عمر باید از صبح علی الطلوع تا بوق سگ چهار شیفت کار کنی مخارج خانوم را تهییه کنی. برخلاف انچه گفته از شما همه چیز میخواد و یا چون فکر کرده خیلی عاشق شدی دیگه خیلی دست بالا را گرفته! اصلا نذار فکر کنه انچنان عاشقش شدی که هرچی بگه انجام میدی بذار فکر کنه ممکنه کلا بهم بزنی!

چه رسوماتی (خونه-جهیزیه و تالار را پسر بگیره) و دخترم فقط بهترینو بخواد!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه وقتشه ی سری رسوم غلط از جامعه برداشته بشه و من و شماییم که باید وایسیم و بجنگیم.

9. 6 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

کامران (سه شنبه 12 دی 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 14:53]
    سطح
    25
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,833

تشکرشده 1,864 در 493 پست

Array

ضمن تایید صحبت دوستان در مورد رفتار جراتمندانه و با قاطعیت صحبت کردن یک مورد جزیی هم خدمتتان عرض کنم.

تمام جهیزیه که با شماست. فقط مونده یک سری ظرف و ظروف که کلا دو سه میلیون هم نمی شه. خوش به حالشون شده.

شما که مارک و نوع لوازم مورد نظر را تعیین نکردید. فقط قبول کردید که یخچال تهیه کنید. مگر ایشون برای خرید آب میوه گیری یا پلوپز و ... از شما نظر خواسته که شما برای خرید یخچال نظرش را پرسیدی؟

من از قیمت لوازم در بازار خبر ندارم، اما به نظرم یخچال سه میلیونی برای دونفر که قرار هست در خانه اجاره ای زندگی کنند لازم نیست. مگه قراره سردخونه راه بندازید؟ دو نفر آدم مگر چقدر مواد غذایی لازم دارد؟
    یخچال ارزانتر و کوچکتری انتخاب کنید.

اگر خانمتون خیاط است چرخ خیاطی هفتصد تومنی لازم است. وگرنه امروزه فکر نمیکنم خانمها کاری با چرخ خیاطی داشته باشند. یک چرخ خیاطی ساده و ارزان بگیرید. حتی اگر راضی بشه اصلا نگیرید. فقط جا اشغال می کند و از این عید به اون عید باید گردگیریش کنید. بعد از چند سال هم بندازید دور.

فرش دوازده متری، برای خونه های کوچیک امروزی؟ اتاق خواب شما باید اقلا بیست متر باشه که فرش 12 متری بندازید. اصلا هم زیبایی نداره. برای حال فرش بزرگ و مناسب بگیرید. برای اتاق خواب فرش فانتزی کوچیک بگیرید که یکی دوسال بعد هم راحت عوض کنید و تنوع باشد.

اشتباه خودت بوده که در مورد جهیزیه نظرش را پرسیدی. طبق لیست توافقی و بودجه خودت خرید می کردی.
    الان هم شرایطت را براش توضیح بده و بگو که چقدر می تونی هزینه کنی. بگو که این کلا پول موجود است که بین لوازم خونه و مراسم عروسی و لباس و ... باید تقسیم بشه. می تونه عروسی مجلل تری بگیره اما توی لوازم با شما کنار بیاد. یا لوازم بهتری بگیره و عروسی ساده تر.
    به هر حال باید باهاشون ساده و صریح صحبت کنی. البته طوری صحبت کنید که حس نکنه می خواهید کوتاهی کنید.

11. 9 کاربر از پست مفید پیدا تشکرکرده اند .

پیدا (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 02:11]
    سطح
    22
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    224

تشکرشده 228 در 80 پست

Array

دوست عزیز امیدوارم از من نرنجی اگر یکم صریح صحبت می کنم ولی قصدم کمکه. راستش پسرهایی مثل شما دلیل پرتوقع شدن دختران هستند. مگر شما بانک یا بلیط برنده ی بخت آزمایی هستید؟ این خانم گویا به غول چراغ جادو رسیدن و دیده اند که هر چی تقاضا کنند مهیا می شه ، رودروایسی هم نکردن. آخه پسر خوب تو خودت فکر کن دختری که حتی دلش نمی خواد بدونه حقوق شما چقدره و چقدر درآمد دارید به درد زندگی کردن می خوره؟ پس مساله ی شریک بودن در خوشی ها و سختی ها کجا می ره؟ آیا اگر پسر و دختر اول زندگی همه چیز زندگیشون عالی و کامل باشه اصلاً انگیزه ای برای پیشرفت و ساختن براشون می مونه؟ کسی که سواری بده براش سوارکار زیاد پیدا می شه دور از جون شما.. حتماً کلی هم مهریه ی خانم کردی! خدا کنه اینکار رو نکرده باشی.
    اولاً که جهیزیه در ایران همه جا بر عهده ی دختره و البته به این معنا نیست که پسر توقع داشته باشه همه چیز رو دختر اول زندگی بیاره خونه اما در رابطه با شما، وسایل خونه پای شما، عروسی و اجاره ی خونه و همه چی پای شما، پس ایشون چی؟ اومدی و خدای نکرده تو زندگی هم همینطوری بود و خواست بره مغازه بهترین لباس و بهترین جنس رو بخره و براش به صورت روال در اومد و تا بگی نه کلی هم قهر و ترشرویی کنه. آیا لیاقت شما اینه؟ دور از جون آیا جذام یا بیماری صعب العلاجی دارید که باید بابتش اینجور باج بدید به همسرتون؟؟
    یه خورده مردونگی از خودت نشون بده. مگه شما خزانه داری که هنوز هیچی نشده این مخارج رو انجام بدی... اصلاً ایشون تو خونه ی پدرش یخچال 3 میلیونی دیده؟ یا پدرشون برای مادرشون اول ازدواج سرویس طلا 8 میلیونی خریده که از شما توقع داره؟ مثل روز روشنه که ایشون خیلی مادی هستند و فقط خواسته های خودشون رو می بینند چون حتی حاضر نیستند بدونن حقوق شما چقدره. امیدوارم خودت رو با این انتخاب تا آخر عمر بیچاره نکنی. موفق باشی.

13. 6 کاربر از پست مفید شب شکن تشکرکرده اند .

شب شکن (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

قاطعانه بگید نه!

برای دلخور نشدن ایشون بگید که انشالا در آینده با کمک هم زندگیمون رو میسازیم و بهترین اجناس رو میخریم.ولی الان این کار به نفع زندگیمون نیست.

تازه الان که گرم احساس و رفتارهای عشقولانه هستی صدات دراومده و داری می نالی! وای به حال چند سال دیگه!

پس تعارف رو کنار بذار و چهارچوب ها و خط قرمز ها رو تعیین کن!

15. 4 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array

به نظر میرسه که خانم از لحاظ فهم اجتماعی هنوز پختگی لازم رو نداره و نمیدونه که یک زندگی جدید چطور شکل میگیره یا اینکه اطرافیان بهش خط میدن که اینو بگیر و اونو نگیر و این احتمال هم وجود داره که شاید خود دختره یا خانوادش باعث کسر شان خودشون میدونن که مثلا دخترشون با امکانات کمتری نسبت به دختر عمو/عمش زندگیشو شروع میکنه و باعث سرافکندگی تو فامیل میشه و ...
    .
    مطمئنا خانواده دختره باید شرایط اقتصادی جامعه و شما رو در نظر بگیرن و دختره رو راضی کنن که به حداقل قناعت کنن اگه غیر این باشه، خانواده دختره یا اهل مادیات هستن و مال و منال براشون ملاک هست یا اینکه خودخواه هستن.
    .
    یا هم اینکه اصلا اونارو مقصر ندونیم شاید شما رفتین دامن خانواده ای(ثروتمند) رو گرفتین که این موارد کف خواسته هاشون هست. باید کمی هم واقع بین بود.
    .
    اگه دختره خواهر/برادر متاهلی دارن جویا بشین که اونها زندگیشون رو با چه کیفیتی شروع کردن!
    .
    و دوستان هم گفتن، به نظر من کل پولی رو که در نظر گرفتین برای عروسی رو مشخص کنین بعد به تناسب تسهیمش کنین بین هزینه ها و دارایی های زندگی مشترکتون.

پیروز باشید.

17. 2 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

saeeded (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 91 [ 18:29]
    سطح
    2
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 19 در 10 پست

Array

RE: دروغ در جلسه خواستگاری (همسرم اصلا قناعت نداره)

نقل قول نوشته اصلی توسط a_kamrani
    با سلام
    پسری هستم 27 ساله که با دختری 22 ساله 2 ماه است که عقد کرده ام.
    یکی از سوالاتم در جلسه خواستگاری از ایشان این بود که از همسر آینده اش چه توقعاتی دارد. ایشون هم در جواب گفتند که من دنبال مال و منال نیستم و فقط تاکید در پایبندی در اعتقادات دینی داشت و با اینکه در جلسه آخر خواستگاری باز هم از وضعیت مالی خودم گفتم که فعلا کار آنچنانی ندارم و باید صبور باشه و ایشون هم در جواب گفتند همینقدر که یک زندگی معمولی بچرخه برام کافیه. در بقیه موارد هیچ مشکلی با هم نداریم و خیلی هم به هم علاقه داریم.
    اما چیزی که منو واقعا عذاب میده اینه که همسرم اصلا قناعت نداره و به هر فروشگاهی که میریم چشمش فقط گرونترین جنس های مغازه رو میگیره . و جنس های حتی یک رده پایین تر رو به هیچ عنوان قبول نمیکنه. با اینکه زمانی که برای خرید حلقه رفتیم من به خاطر وضعیت مالی خونواده همسرم یک حلقه نقره انتخاب کردم و به هیچ عنوان حاضر نبودم خونوادش تحت فشار قرار بگیرن. اما همسرم متاسفانه اصلا رعایت نمیکنه و اجناسی رو قبول میکنه که پولدارترین افراد جامعه اون جنس ها رو میگیرن .چند باری بهش غیر مستقیم گفتم که" آیا واقعا نیاز به همچین هزینه ای هست؟". اون هم واقعا ناراحت شده و می گفت که هرچی خودت دوست داری بخر . لازم به ذکره که در شهر ما رسم بر اینه که کالاهای اصلی به عهده داماده البته گاهی کم و زیاد میکنن. ولی وسایل ی که قرار شد من بگیرم از قبیل اجناس زیره
    1- یخچال 2- دو تخته فرش 3- لباسشویی 4- سرویس چوب(میز نهار خوری - مبل - گنجه - میز ال ای دی - سرویس خواب - آینه و دراور) 5- چرخ خیاطی 6-سرویس طلا 7- اجاق گاز 8- جارو برقی 9- ال ای دی
    چیزهایی که همسرم انتخاب کرده تقریبا اینایی که میگم
    یخچال سه میلیون تومن
    فرش هر تخته 12 متری یک میلیون و چهارصد که البته میگه اگه میتونی 2 تا نه متری و یک 6 متری بگیر که تقریبا 30 درصدی قیمتش بالاتر میره
    لباسشویی یک میلیون و سیسصدو هفتاد
    سرویس چوب تقریبا چهار میلیون و پانصد
    چرخ خیاطی 700 هزار تومن
    سرویس طلا 8 میلیون تومن
    اجاق گاز بالای یک میلیون تومن
    جارو برقی 800 هزار تومن
    ال ای دی دو میلیون و پانصد و به اضافه سینما خانگی سه میلیون و پانصد
    قیمت ها رو گفتم که شما در جریان باشید شاید من خیلی سخت گیرم.
    چند باری خواستم باهاش در این مورد صحبت کنم و تا کلمه صرفه جویی رو گفتم اونقدر ناراحت شده که دیگه هیچی نمیتونست بگه البته ناگفته نمونه که من با تمام مقدمه چینی و کاملا دوستانه و کلمات محبت آمیز صحبت کردم اما هیچ فایده ای نداشته.
    حتی حاضر نیست بدون درآمد ماهیانه من چقدره.
    حتی در مورد خونه اصلا حاضر نیست یک خونه معمولی بشینه و حتما باید یک حال بزرگ و 2 تا اتاق خواب در یک محله خوب اجاره کنم
    تالاری هم که انتخاب کرده گرونترین تالار شهرمونه و گرونترین غذا رو هم انتخاب کرده. تمام هزینه عروسی هم به عهده منه
    حالا سوال من اینه که آیا اشتباه از منه؟ من که در جلسات خواستگاری حجت تمام کردم و گفتم که از نظر مالی چندان وضعیت جالبی ندارم خواهش میکنم کمکم کنید چون واقعا موندم چطوری باهاش صحبت کنم.
    البته خونواده اش اصلا راضی به این وضعیت نیستن اما من اصلا طاقت ناراحتی همسرم رو ندارم.
    حالا با این تفاصیر به نظر شما من با این اخلاق همسرم چیکار کنم

دوست من شما توی خواستگاری گفتی که من وضعم زیاد خوب نیست، اما آیا بهش عمل هم کردی؟ ببین دوست من شما باید سیاست مردونه خرج بدی، بدون اینکه طرف بفهمه مثلا اون لباسی که خودت از لحاظ مالی مد نظرت هست رو انتخاب کنی و بگی وای چقدر این تو تنت قشنگه! من اینو تو تنت خیلی بیشتر میپسندم! بدون اینکه تابلو باشه!

این هنره که بتونی با آرامش کاری کنی که حرفی که تو میخوای از زبون خانومت گفته بشه!
    وقتی میگی من اوضاعم اوکی نیست، حداقل خودت عمل کن بهش! با آرامش، بدون عصبانیت،اینو مردونه بهت میگم شما 300 میلیون هم بزاری برای طلا و جواهر، خانم ها میرن اوون 320 میلیونیو انتخاب میکنن! اینو یادت باشه، با حفظ آرامش بگو نه عزیزم من برای فلان چیز این مقدار در نظر گرفتم! با آرامش! یادت نره!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)