به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 دی 89 [ 16:43]
    سطح
    48
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 157
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    58

تشکرشده 59 در 40 پست

Array

تغيير رشته به روانشناسي

سلام دوستان
    مي خواستم تغيير رشته بدم من كارشناسي منابع طبيعي گرايش محيط زيست دارم اما بنا به دلايلي (علاقه و...) ميخوام توي رشته روانشناسي ادامه تحصيل بدم چند سوال داشتم
    1- اگر بخوام از طريق دانشگاه آزاد شركت كنم چطور مي تونم كارشناسي ارشد رو توي رشته روانشناسي ادامه بدم
    2- آيا تطبيق واحد بايد انجام بشه
    3- بازار كار اين رشته چطوره مي تونم مركز مشاوره تأسيس كنم
    4- با دو تا بچه كوچك و اينكه شاغل هستم و تا ساعت 5 بعدازظهر گرفتار اداره هستم اصلا مي تونم ادامه بدم
    لطفاه راهنمايي ام كنيد
    5- در ضمن اگر امكان ادامه تحصيل با پاسخ به سوالاتم وجود داره منابع علمي كه بايد امتحان بدم چه هستند

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

RE: تغيير رشته به روانشناسي

سلام
    شما به يك دست چند هندونه ميخواهيد برداريد؟!؟!
    سركار، خانه داري، بچه داري، تحصيل.
    كمي هم به سلامتي و خودت و شوهرت فكر كن. اگر شاغل نبودي، مي توانستي فرصت بيشتري داشته باشي و اهدافي كه داري را راحت تر انجام دهي. اگر شما ليساني منابع طبيعي داشته باشيد و فوق ليسانس روانشناسي قبول شويد، ديگر چه نيازي به تطبيق واحد است؟؟!؟؟
    تأسيس مركز مشاوره خيلي راحت نيست اما امكان پدير است. كمي دوندگي و سرمايه مي خواهد. سعي كنيد حتماً روانشناسي باليني قبول شويد تا امكان تأسيس مركز مشاوره راحت باشد. اگر بتواني پيام نور شركت كني فكر مي كنم با شرايطي كه داري بهتر باشد. درمورد پيام نور مي تواني به مؤسسات تقويتي *دانشگاه بدون كنكور* مراجعه كني و از آنها درخواست جزوات كمك آموزشي كني.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    58

تشکرشده 59 در 40 پست

Array

منو راهنمايي كنيد

سلام
    مي خواستم تغيير رشته بدم من كارشناسي منابع طبيعي گرايش محيط زيست دارم اما بنا به دلايلي (علاقه و...) ميخوام توي رشته روانشناسي ادامه تحصيل بدم چند سوال داشتم
    1- اگر بخوام از طريق دانشگاه آزاد شركت كنم چطور مي تونم كارشناسي ارشد رو توي رشته روانشناسي ادامه بدم
    4- با دو تا بچه كوچك و اينكه شاغل هستم و تا ساعت 5 بعدازظهر گرفتار اداره هستم اصلا مي تونم ادامه بدم (بي رو در بايستي با خودم بگم كه زياد ترو فرز نيستم )
    لطفاه راهنمايي ام كنيد
    5- در ضمن اگر امكان ادامه تحصيل با پاسخ به سوالاتم وجود داره منابع علمي كه بايد امتحان بدم چه هستند
    6- آيا اين رشته براي من كه حفضياتم خوبه سنگين محسوب نمي شه
    7- به طور ميانگين وقتي وارد دانشگاه شدم چند ساعت در روز رو براي مطالعه بايد در نظر بگيرم
    اما يه مطلب ديگه من 3 سالي مي شه كه مشغول نويسندگي هستم نه به صورت حرفه اي اما تا حالا تونستم دو رمان بنويسم كه تقريبا محتوي خوبي هم داشته اول از داستان هاي كودكان شروع كردم مطلبم رو نشون دو تا ناشر هم دادم كه هم تشويق كردند و هم اسقبال اما چون از عهده چاپشون بر نمي ام (فعلا) دست نگه داشته ام
    شما جاي من بوديد اين استعدادتون (البته با يك دنيا فروتني) رو پرورش مي داديد يا دنبال ادامه تحصيل بوديد
    چيزي كه براي من مهمه اينه كه هم به علاقه ام بپردازم هم درامد درستي كسب كنم (هم علاقه هم آيند نگري)
    لطفا پاسخ واضحي بدهيد. ممنون

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    58

تشکرشده 59 در 40 پست

Array

RE: آقاي مدير همدردي چرا من رو راهنمايي نمي كنيد

همسرم خيلي به دامه تحصيلم ترقيبم مي كنه البته در زمينه نويسندگي هم كمك فوق العاده اي ست هم همراه خوبيه هم ايده هاي درستي داره
    در ضمن من دو بچه اول دبستان و يك ساله دارم(پسر) تا به حال براي نوشتن مزاحمتي توي كارم ايجاد نكرده اند اما تحصيل رو نمي دونم
    ترسي كه از درس دارم اينه كه مبادا از بچه هاي در حال رشدم غافل بشم مبادا نيازهاشون رو بر اثر مشغله فكري و كاري به دست فراموشي بسپارم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

خانم دلناز
    با درس خود چه كردي؟!
    ايا تا به حال اقدامي كرده اي.
    در نهايت چه تصميمي گرفتي؟!

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

RE: منو راهنمايي كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط N.DELNAZ
    سلام
    4- با دو تا بچه كوچك و اينكه شاغل هستم و تا ساعت 5 بعدازظهر گرفتار اداره هستم اصلا مي تونم ادامه بدم (بي رو در بايستي با خودم بگم كه زياد ترو فرز نيستم )
    لطفاه راهنمايي ام كنيد
    6- آيا اين رشته براي من كه حفضياتم خوبه سنگين محسوب نمي شه
    7- به طور ميانگين وقتي وارد دانشگاه شدم چند ساعت در روز رو براي مطالعه بايد در نظر بگيرم
    اما يه مطلب ديگه من 3 سالي مي شه كه مشغول نويسندگي هستم نه به صورت حرفه اي اما تا حالا تونستم دو رمان بنويسم كه تقريبا محتوي خوبي هم داشته اول از داستان هاي كودكان شروع كردم مطلبم رو نشون دو تا ناشر هم دادم كه هم تشويق كردند و هم اسقبال اما چون از عهده چاپشون بر نمي ام (فعلا) دست نگه داشته ام
    شما جاي من بوديد اين استعدادتون (البته با يك دنيا فروتني) رو پرورش مي داديد يا دنبال ادامه تحصيل بوديد
    چيزي كه براي من مهمه اينه كه هم به علاقه ام بپردازم هم درامد درستي كسب كنم (هم علاقه هم آيند نگري)
    لطفا پاسخ واضحي بدهيد. ممنون
    درود فراوان
    دلناز خانوم من هميشه هوش بالا و منطق ستودني شما رو تحسين مي كنم و يقين دارم همان گونه كه براي زندگي خويش ارزش قائل هستيد و به راحتي به اشتباهات خويش اعتراف مي كنيد(چيزي كه در اين فروم خيلي كم پيش مياد) براي درس خويش نيز ارزش قائل خواهيد شد و دلسرد نمي شويد.
    من آخرين سوالتون رو اول جواب مي دم. ببينيد استعداد شما از بين نمي ره. تحت هيچ شرايطي تحصيل رو با هيچ چيزي عوض نكنيد. از كمترين فرصتهاتون براي ادامه تحصيل استفاده كنيد.شك نكنيد بعدا از عدم ادامه تحصيل پشيمون مي شيد.
    شما براي ارشد كه مي خونيد يك مقدار پيش مي خوريد( يعني يك تعداد واحد به اين دليل كه رشته ليسانس شما مرتبط نبوده)
    از لحاظ بازار كار از رشته قبلي كه مي خونديد بازار كار مناسبتري داره غير از مراكز مشاوره امكان تدريس هم براي شما به خصوص تو دانشگاههاي علمي كاربردي و .. حتي با كارشناسي ارشد وجودداره. يك سوال؟ حتما مي خوايد آزاد فقط امتحان بديد؟جواب اين رو بديد جواب سوال سومتون رو مي دم.

4-بله. حتما مي تونيد. روش مطالعتون بايد يك مقدار متفاوت باشه. شما سعي كنيد يك مقدار بيشتر زبانتون رو تقويت كنيد كه
    با فلش كارتهاي ساده - خوندن كتابهاي گرامر مي تونيد اين كار رو انجام بديد.
    در مورد فرزندانتون هراسي نداشته باشيد. تحصيل براي شخصي مثل شما كه فردي منطق پذير -مهربان و بافكره بسيار به بهبو زندگي كمك مي كنه. من سوال 7 شما رو به طور كامل جواب مي دم به مرور اما سوالات 5-6 شما رو تو پست بعدي ميارم جوابشون رو

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

يك سري جاهاش كه نياز بوده رو bold كردم. در مورد برنامه ريزي ساعتهاي آزادتون رو از طريق پست خصوصي به من بديد يا همين جا ايشالله كه روش مناسبي رو پيدا مي كنيم.
    کارشناسی ارشد روان‌شناسی

مجموعه روان شناسی یکی از رشته‌های گروه علوم انسانی است، که کلیه فارغ التحصیلان دوره‌های کارشناسـی بـدون توجه به نوع مدرک تحصیلی شـان می‌تواننـد در آزمـون ورودی کارشناسـی ارشـد روان شناسی شرکت نمایند‌.
    مجموعه روان شناسی ویژگی‌‌های خاصی دارد که آن را به نحوی از سایر رشته‌ها متمایز می‌سازد. از جمله‌ اینکه ‌این رشته جذابیت خاصی دارد چرا که به عنـوان یک عـلم کاربـردی در خدمت زندگـی بهتـر قـرار دارد.
    روان شناسی درباره‌ی شما، دیگران، رفتارها، عملکرد ذهن و آنچه که به آسانی قابل مطالعه نیست سخن می‌گوید.گرچه با وجود جذابیت این رشته در عین حال باید توجه داشت که دستیابی به ‌این موارد کار چندان آسانی نیست.

از طرفی تعلق این رشته به دو مجموعه‌ی کلی علوم انسانی و علوم پایه از دیگر ویژگی‌‌های منحصر به فرد آن است. از آنجایی که رشته روان‌شناسی از سویی به مطالعه سخت افزار (دستگاه عصبی و غدد) و از سویی دیگر با مطالعه نرم افزار (رفتار، واکنش، عملکرد، تفکر و …) در ارتباط است عده‌ای آن را متعلق به مجموعه انسانی و عده‌ای متعلق به مجموعه‌ی علوم پایه و پزشکی می‌دانند، همانطور که آزمون این رشته نیز، هم توسط وزارت علوم و هم توسط وزارت بهداشت برگزار می‌گردد.
    به طور کلی روان شناسی یعنی شناخت روان و ذهن افراد که ما از طریق مشاهده رفتار و جلوه‌های آن به بررسی ذهن و ساختار آن می‌پردازیم.
    مجموعه روان شناسی شامل ۵ گرایش ۱- روان شناسی عمومی۲- روان شناسی بالینی ۳- سنجش و اندازه‌گیری (روان‌سنجی)
    ۴- روان‌شناسی صنعتی و سازمانی ۵- روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان
    می‌باشد.

روان شناسی بالینی، پر طرفدارترین گرایش این مجموعه است‌ .روان‌شناسی بالینی با ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات از اختلالات بالینی شدید تا مشکلات جزیی فردی که به نحوی عملکرد فرد را در زندگی با مشکل مواجه کرده است، سر و کار دارد. کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی می‌تواند به عنوان روان‌شناس بالینی به کار روان درمانی در بیمارستان‌‌های روانی، کلینیک‌‌های روان‌شناسی، مراکز مشاوره و راهنمایی، سازمان بهزیستی و ادارات مربوطه به صورت فردی یا گروهی مشغول گردد. امکان ادامه تحصیل در این گرایش در مقطع دکترا در انستیتو روانپزشکی تهران و دانشگاه علوم بهزیستی وجود دارد.
    روان‌شناسی عمومی، دیگرگرایش این مجموعه است که به نسبت ۳ گرایش دیگر ظرفیت پذیرش بالاتری را نیز به خود اختصاص داده است. روان‌شناسی عمومی با مسائلی چون رفتار، رشد، هوش، یادگیری، حـافظه، انگیـزه، هیجـان، بهنجاری و ناهنجاری و رفتارهای اجتماعـی سر و کار دارد.کارشناس ارشـد روان شناسی عمومی‌می‌تواند به کار درمان مشکلات خانوادگی، بین فردی، فردی، تحصیلی، شغلی، زناشویی و پژوهش‌‌‌های روان شناختی، خدمات روان شناسی در مراکز بهزیستی و بهداشت روانی بپردازد.دانشگاه‌‌های تربیت مدرس، علامه طباطبایی و الزهراء، شهید چمران اهواز، شیراز و علوم تحقیقات امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا را برای این گرایش مهیا دارند.
    روان سنجی، گرایش سوم مجموعه روان شناسی است که کمترین تعداد داوطلب و در عین حال کمترین تعداد پذیرش را دارا است‌. روان سنجی عمدتاً با آمار، شیوه‌های سنجش در آموزش و پرورش و یادگیری، ارزیابی‌های روانشناختی از طریق آزمون‌‌های روانی و شیوه‌های گزینش و سرند کردن در ارتباط است‌.کارشناس ارشد روان‌سنجی می‌تواند به کار اجرای آزمون‌‌های روانی - تشخیصی، سنجش هوش، ویژگی‌‌های شخصیتی، آسیب‌های مغزی، عقب ماندگی‌های ذهنی، ارزیابی در آموزش و پرورش، سازمان سنجش و داده‌پردازی مشغول گردد. یا به همراه یک تیم درمان در کلینیک‌‌های روان شناختی مشغول به کار گردد. گرایش روان سنجی در حال حاضر در ایران دکترا ندارد و اساتید دارای تخصص این گرایش در ایران بسیار محدودند‌.
    روان‌شناسی صنعتی و سازمانی، از سال ۱۳۸۳ به این مجموعه افزوده شده است. روان‌شناسی صنعتی و سازمانی پلی است بین روان‌شناسی محض و مهندسی انسانی. این رشته عمدتاً با علل، معلول‌های رفتاری، تأثیرات متقابل فرد و محیط کار و اثرگذاری محیط- فرد بر روی هم بحث می‌کند. گرچه ظرفیت پذیرش در این رشته بسیار محدود است ولی امروزه بسیاری از کارخانجات ضرورت آن را حس کرده‌اند و درصدد بهره‌گیری از روان‌شناسان صنعتی در بهبود شرایط کاری خود هستند، که البته این گرایش در وزارت علوم نیز ۲ نفر ظرفیت دارد.
    روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان، از سال ۱۳۸۴ به مجموعه روان‌شناسی افزوده شد. این گرایش همگام با روان‌شناسی بالینی است با این تفاوت که با اختلالات دوران کودکی و نوجوانی سر و کار دارد.
    در دانشگاه آزاد علاوه بر این ۵ گرایش، گرایش دیگری تحت عنوان روان‌شناسی شخصیت وجود دارد.
    آزمون کلیه گرایش‌‌ها در دانشگاه آزاد و سراسری به صورت کتبی و یک مرحله‌ای است.

در برخی از ظرفیت‌های دانشگاه سراسری، طرح آ.ت.ت وجود دارد که به نوعی یک مرحله پذیرش محسوب می‌گردد. طرح آ.ت.ت شرایط اختصاصی هر دانشگاه بوده و نحوه‌ی برگزاری آن در هر دانشگاهی اختصاصی است که عمدتاً شامل ارزیابی توانایی‌های علمی، پژوهشی، ویژگی‌های شخصیتی و . . . است و به صورت مصاحبه برگزار می‌گردد.
    در رشته روان شناسی بالینی، تعداد ۲۰ نفر ظرفیت پذیرش متعلق به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است. در این آزمون که از طریق وزارت بهداشت و درمان به صورت جداگانه برگزار می‌گردد، ۵۰ درصد سهمیه پذیرش آزاد وجود دارد. گزینش در این آزمون به صورت ۷۰ درصد نمره کتبی و ۳۰ درصد نمره شفاهی است.
    لازم به ذکر است که‌ این مجموعه از مجموعه علوم تربیتی ۲ که شامل ۴ گرایش روان شناسی کودکان استثنایی، روان شناسی تربیتی، مشاوره و راهنمایی و مشاوره است، متمایز بوده و روان‌شناسی کودکان استثنایی و تربیتی گرایش‌های مجموعه روان‌شناسی نیستند، اگر چه عنوان روان شناسی به آنها اطلاق می‌گردد‌. با توجه به‌ این نکته که‌ این رشته بنابر ماهیتش در دو مجموعه انسانی و علوم پایه طبقه‌بندی می‌گردد، آزمون گرایش روان‌شناسی بالینی علاوه بر وزارت علوم و دانشگاه آزاد توسط وزارت بهداشت هم به صورت جداگانه برگزار می‌گردد که تنها داوطلبانی که مدرک کارشناسی روان‌شناسی (کلیه گرایش‌‌ها) را داشته باشند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
    منابع مطالعاتی
    - شما فقط به دروسی که برای گرایش مورد نظرتان دارای ضریب است پاسخ می‌دهید و رتبة شما در گرایش مطرح است.
    زبان تخصصی:

-دانشگاه سراسری و آزاد:
    ۱- خلاصه‌های هیلگارد از کتاب متن اصلی هیلگارد- زمینه‌ی روان‌شناسی
    ۲- Reading in psychology- kianoosh hashemian.samt pub
    3- متون تخصصی روان‌شناسی و علوم تربیتی – دکتر خلعت‌بری- گل‌پرور

علم النفس:
    - دانشگاه سراسری:
    ۱- علم‌النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی- دکتر احدی و بنی جمالی، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی
    ۲- روان‌شناسی شخصیت از دیدگاه اسلامی- علی اصغر احمدی، انتشارات امیرکبیر
    ۳- درسنامه‌ی نظریات جدید علم‌النفس- دکتر خلعت‌بری، انتشارات کانون فرهنگی آموزش
    -دانشگاه آزاد:
    علم‌النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی- دکتر احدی و بنی جمالی، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی
    علم‌النفس – دکتر کیانوش هاشمیان – انتشارات دانشگاه پیام نور
    آمار و روش تحقیق:
    -دانشگاه سراسری:
    ۱- احتمالات و آمار کاربردی- دکتر دلاور- انتشارات رشد
    ۲- مبانی نظری و عملی پژوهش- دکتر دلاور- انتشارات رشد یا روش تحقیق در روان‌شناسی و علوم تربیتی دکتر دلاور- نشر ویرایش
    ۳- روش تحقیق در علوم رفتاری- دکتر سرمد، بازرگان و حجازی- انتشارات آگاه
    -دانشگاه آزاد:
    ۱- روش‌های آماری در علوم رفتاری- دکتر حسن پاشا شریفی و دکتر جعفر نجفی زند. انتشارات سخن
    ۲- روش‌های تحقیق در علوم رفتاری- دکتر حسن پاشا شریفی و نسترن شریفی- انتشارات سخن
    منابع تکمیلی:
    روش تحقیق در علوم رفتاری- رمضان حسن
    نکته: مبانی آمار و روش تحقیق در تمامی کتاب‌ها یکسان است و در صورتی که فرصت چندانی ندارید مطالعه ی سایر منابع در دسترس می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک نماید.
    روان‌شناسی مرضی و کودکان استثنائی:
    -دانشگاه سراسری:
    ۱- روان‌شناسی مرضی – تحولی- دکتر دادستان- جلد ۱ و ۲ و ۳ - انتشارات سمت
    ۲- روان‌شناسی نابهنجاری- روزنهان و سلیگمن- ترجمه سید محمدی- جلد ۱ و ۲ - انتشارات ساوالان و ارسباران.
    ۳- روان‌شناسی و آموزش کودکان استثنایی. دکتر سیف نراقی و نادری- انتشارات ارسباران
    ۴- بهداشت روانی و عقب‌ماندگی ذهنی- دکتر احدی و بنی جمالی- نشرنی
    -دانشگاه آزاد:
    ۱- آسیب‌شناسی روانی- دکتر آزاد- جلد ۱ و ۲
    ۲- روان‌شناسی نابهنجاری- روزنهان و سلیگمن- ترجمه سید محمدی- جلد ۱ و ۲ - انتشارات ساوالان و ارسباران
    ۳- روان‌شناسی کودکان استثنایی- میلانی فر
    ۴- بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی - دکتر احدی و بنی جمالی- نشرنی
    نکته: در درس روان‌شناسی مرضی، طبقه‌بندی اختلالات و ویژگی‌ها بر مبنای طبقه‌بندی تشخیصی DSMIVTR است و استفاده از منابع برای آشنایی با سیستم طبقه بندی کافی است.
    منابع تکمیلی:
    ۱-خلاصه روان‌پزشکی کاپلان (۳ جلد)- انتشارات شهرآب یا ارجمند
    ۲-روان‌شناسی مرضی- ساراسون- ترجمه‌ی دکتر بهمن نجاریان- جلد ۱و ۲
    ۳- نظریه‌های مشاوره و روان درمانی- دکتر شفیع‌آبادی- مرکز نشر دانشگاهی
    ۴- نظریه‌های روان درمانی-پروچاسکا- ترجمه سید محمدی- انتشارات رشد
    ۵-روان‌شناسی مرضی –ریچاردپی. هالجین، ویتبورن - ترجمه سید محمدی- نشر روان
    روان‌شناسی رشد:
    -دانشگاه سراسری:
    ۱-روان‌شناسی ژنتیک- دکتر منصور- انتشارات سمت
    ۲- روان‌شناسی رشد- برک- ترجمه ی سید محمدی- جلد ۱ و ۲ – نشر ارسباران
    - دانشگاه آزاد:
    ۱-روان‌شناسی رشد. دکتر سوسن سیف. دکتر جمیله کدیور و همکاران (جمعی از مولفان) – انتشارات سمت
    ۲- روان‌شناسی رشد نوجوانی و جوانی- دکتر احدی و نیکچهر محسنی.
    ۳- پیشگامان روان‌شناسی رشد- دکتر فربد فدایی
    منابع تکمیلی:
    ۱-روان‌شناسی رشد- زندن- ترجمه دکتر گنجی- انتشارات بعثت
    ۲- روان‌شناسی رشد نوجوانی و جوانی- دکتر احدی و جمهری- انتشارات ققنوس
    روان‌شناسی بالینی:
    - دانشگاه سراسری و آزاد
    ۱- روان‌شناسی بالینی- فیرس- ترجمه‌ی مهرداد فیروزبخت- انتشارات رشد
    ۲- روان‌شناسی بالینی- دکتر شاملو
    ۳- روان‌شناسی بالینی- حمید پورشریفی- انتشارات سنجش
    ۴- نظریه‌های مشاوره و روان‌درمانی- دکتر شفیع‌آبادی
    ۵- آزمون‌های روانی (در حد آشنایی با فرمت کلی آزمون‌ را از تمام کتاب‌های آزمون‌های روانی می‌توانید مطالعه کنید).
    روان‌شناسی عمومی:
    - دانشگاه سراسری:
    ۱- زمینه‌‌ی روان‌شناسی- سانتراک – انتشارات رسا
    ۲- زمینه‌ی روان‌شناسی- اتکینسون، اتکینسون و هیلگارد- جلد ۱ و ۲ - انشارات رشد
    -دانشگاه آزاد:
    ۱- زمینه‌ی روان‌شناسی- اتکینسون، اتکینسون و هیلگارد- جلد ۱ و ۲- انتشارات رشد
    ۲-زمینه‌ی روان‌شناسی - دکتر محمد پارسا
    روان‌سنجی ( سنجش و اندازه‌گیری)
    - دانشگاه سراسری
    روش‌های اندازه‌گیری و ارزشیابی آموزشی- دکتر سیف- انتشارات دوران
    - دانشگاه آزاد
    اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی- دکتر شریفی- انتشارات رشد
    آزمون‌های هوش و استعداد
    - دانشگاه سراسری
    ۱- آزمون‌های روانی- دکتر گنجی
    ۲- آزمون‌های روانی- دکتر بهرامی- انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی
    ۳- آزمون‌های فرافکن- دکتر بهرامی
    ۴- راهنمای سنجش روانی مارنات. جلد ۱ و ۲ . ترجمه ی دکتر شریفی- انتشارات رشد.
    - دانشگاه آزاد
    ۱- نظریه‌های هوش و شخصیت- دکتر شریفی
    ۲- اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی- دکتر شریفی- انتشارات رشد
    ۳- آزمون‌های روانی- دکتر گنجی
    روان‌شناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:
    -دانشگاه سراسری
    ۱- انگیزش و هیجان - دکتر خداپناهی – انتشارات سمت
    ۲- روان‌شناسی فیزیولوژیک- دکتر خداپناهی- انتشارات سمت
    ۳- فیزیولوژی اعصاب و غدد - دکتر روحانی- انتشارات سمت
    -دانشگاه آزاد
    ۱- انگیزش و هیجان. جان مارشال ریو - ترجمه‌ی سید محمدی - نشر ویرایش
    ۲- مبانی روان‌شناسی فیزیولوژیک. کارلسون - ترجمه‌ی مهرداد پژهان - نشر غزل
    روان‌شناسی شخصیت:
    -دانشگاه آزاد:
    ۱- نظریه‌های شخصیت- شولتز- ترجمه‌ی سید محمدی. نشر ویرایش
    ۲- نظریه‌های شخصیت- دکتر سیاسی- انتشارات دانشگاه تهران
    ۳- نظریه‌های روان‌درمانی پروچاسکا- ترجمه سید محمدی- انتشارات رشد
    روانپزشکی:
    -وزارت بهداشت:
    خلاصه روانپزشکی کاپلان- ترجمه‌ی دکتر پورافکاری- ۳ جلد- انتشارات شهرآب (ویرایش نهم

منبع : سايت روان شناسان

اينم ببينيد (لينك منابع رشته روانشناسي باليني به صورت تفكيك شده)
    http://www.sanjeshbartar.com/view/95.aspx

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

سه جلد خلاصه روانپزشکی کاپلان- زمینه روانشناسی هیلگارد و چند کتاب از یحیی سید محمدی شامل روانشناسی فیزیولوژیک؛نظریه ه ای شخصیت و نظریه های رواندرمانی .(البته در وزارت بهداشت شک نکنید خصوصا کاپلان را دقیق بخوانید)
    من تو جستجوهام اين لينكو ديدم. ببيينيد به درد كارتون مي خوره؟ژ
    http://www.niazmandi.com/ads/fa/20/283/84479
    ( در ضمن من دانشگاه تهران هستم- چي رو مي خوايد بپرسم از بچه هاي روان شناسي اونجا- هر چيزي رو مي خوايد بفرماييد من بپرسم)(

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

ممنون سورنا عزیز
    در ضمن بدلناز عزیز برای احداث مرکز مشاوره باید فوق بالینی داشته باشی عزیزم
    درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور

نکرده است\"

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

درود
    نمي دونم اين جوابهاي منو اصلا ديديد يا نه. به هر حال يك مقدار دلسرد شدم از اين كه هيچ جوابي رو نداديد.
    من تمام منابع روانشناسي عمومي وو باليني رو تونستم از طريق يكي از دوستان كه روانشناسي دانشگاه تهران مي خونه پيدا كنم. شما هر زمان كه فكر كرديد مورد نيازتون هست من كپي بزنم و براتون ارسال كنم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)