به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 بهمن 91 [ 01:38]
    سطح
    5
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

ناامید شدم از زندگی بخاطر رفتارهای نامزدم و مادرش ( تحقیر ؛ خاله زنک بازی ، توقعات )

سلام دوستان
    بنده مشکلی دارم و سر دوراهی قرار دارم نمیدونم چکار کنم بخدا دارم سکته میکنم نه راه پیش دارم نه راه پس.29سال دارم و نامزدم 20 ساله هست و حدود 9ماه هست که عقد کردیم باهم فامیل هستیم. همسرم پدرش رو 11سال پیش از دست داده و با مادرش زندگی میکنه.چون در خانه بی پدر زندگی کرده نوع تربیت و بزرگ شدن و نوع نگاهش به زندگی با دیگران فرق دارد.مادرش اخلاقیات مزخرفی داره مانند دوبهم زنی و خبرچینی و کینه ای .
    این دختر هم خصوصیات مادرش رو به ارث برده.مادر و دختر همش منو پیش فامیل و اشنا تحقیر و کوچیکم کردن.فکر میکنه شوهر فقط برای این هست که بره کار کنه و پول بیاره و زن هم هرطور که دلش بخاد بگرده و زندگی کنه البته دختر پاکی هست ولی چون این همه اذیتم کرده دیگه ازش رنجیده شدم
    اگه با هم مشکلی داشته باشیم اون روزش همه فامیل و آشناها میفهمن چون دهن لق هست.
    خانوادم دوستش داشتن اما با خانواده ام هم یکی دو کرد و ازشون قهر کرد.
    هرچی براش میخرم همش گیر میده که این لایق من نیست.در حالی که وضعشون هم خوب نیست.
    اگه یک روز دیر براش چیزی بخرم یا اینکه پولی نداشته باشم میره به همه جار میزنه که شوهرم بهم پول نمیده یا اینکه چیزی نمیخره.
    اگه چیزی بهش بگم در مورد پوشش نوع رفتارش وکسایی که باهاشون دوست هست هزار بار هم بگم همش میگه باشه دیگه تکرار نمیشه اما باز روز از نو روزی از نو.
    مادر و خاله هاش خیلی دخالت میکنن جریان گربه رو دم حجله کشتن رو در میارن اما من از اوناش نیستم .
    دوست ندارم عروسی کنم چون از آینده میترسم که درست نشه و این اخلاقیات رو کنار نزاره راستش از زندگی باهاش میترسم . میخام ازش جدا شم اما وقتی به اینکه ازش جدا شم میترسم که نتونم بعد جدایی دوام بیارم یه جورایی بهش وابسته هستم. صد در صد میدونم که هیچ آینده ای با هم نداریم. نوع نگاهمون به زندگی زمین تا اسمون فرق داره.
    خلاصه کلام 100%میخامش و 100%نمیخامش. منو رو از این بلاتکلیفی نجات بدید چکار کنم دردم رو به کی بگم

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: نا امیدی در زندگی

سلام برادر گرامی

اروم باشید.اینجا کارشناسا و بچه ها تنهاتون نمیذارن

در ارسال بعدیتون همینجا بگید تا مدیران براتون یه عنوان بهتر بذارن تا بازدید از تاپیکتون بره بالا.

مثلا بذارید نامزدم و مادرش مرا پیش دیگران تحقیر میکنن
    ...................................

شما که با ایشون فامیل بودید این خصویات رو در ایشون و خانوادش ندیده بودی؟

تحصیلات شما و ایشون چیه؟

تا حالا فقط د رمورد پوشش و دوستاش باهاش صحبت کردید؟

در مورد مسائل دیگه چی؟

3. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (سه شنبه 07 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam123
    سلام برادر گرامی

اروم باشید.اینجا کارشناسا و بچه ها تنهاتون نمیذارن

در ارسال بعدیتون همینجا بگید تا مدیران براتون یه عنوان بهتر بذارن تا بازدید از تاپیکتون بره بالا.

مثلا بذارید نامزدم و مادرش مرا پیش دیگران تحقیر میکنن
    ...................................

شما که با ایشون فامیل بودید این خصویات رو در ایشون و خانوادش ندیده بودی؟

تحصیلات شما و ایشون چیه؟

تا حالا فقط د رمورد پوشش و دوستاش باهاش صحبت کردید؟

در مورد مسائل دیگه چی؟
    با تشکر از همدردیتون
    راستش شناخت داشتم البته خودم اصلا دوست نداشتم که ازدواج کنم یعنی هیچوقت به ازدواج فکر نمیکردم.خواهرم با کسی که دوستش داشت و ما راضی نبودیم فرار کرد و باهاش ازدواج کرد البته دامادمون پسر بدی نیست.کل خانواده ناراحت و افسرده شدن.تا ازدواج من میتونست باعث فراموشی این کار بشه و اون اذدواج من بود منم که کار میکنم تا حالا هم به خودم اجازه ندادم به ناموس کسی نگه چپ کنم و این رو میشناختم باهاش ازدواج کردم.
    من دیپلم هستم و نامزدم در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هست 2سال دیگه فارغ التحصیل میشه
    در مورد خیلی چیزها صحبت کردم اصلا تو مخش نمیره و باز کارهاشو تکرار میکنه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 بهمن 91 [ 13:25]
    سطح
    5
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 16 در 10 پست

Array

دوست عزیز ابتدا سعی کنید با صحبت کردن و کمک مشاور مشکلتون رو حل کنید.
    اما اگر واقعا دیدید حل نمیشه اصلا نترسید و جدا بشید. وابستگیتون هم به مرور زمان ازبین میره.
    یک عمر زندگیه پس عجولانه تصمیم نگیرید

6. 2 کاربر از پست مفید hasti68 تشکرکرده اند .

hasti68 (سه شنبه 07 آذر 91), بابک 1369 (سه شنبه 29 اسفند 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

RE: تحقیر توسط نامزدم و مادرش-با خانمم احسلس خوشبختی نمیکنم

خب داداش میشه بفرمایی ایشون رو واسه چی میخوای وقتی معیارهات رو نداره؟

مشکل اصلی به خاطر اختلاف سنیتون و همینطور بچه بودن ایشون هست.

زمانی که تو وارد بیست سالگی شدی ایشون پنجم ابتدایی بودن و فکر خاله بازی!
    خب معلومه که تقریبا از دو نسل متفاوت هستید دیگه!

8. 2 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (شنبه 25 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m
    خب داداش میشه بفرمایی ایشون رو واسه چی میخوای وقتی معیارهات رو نداره؟

مشکل اصلی به خاطر اختلاف سنیتون و همینطور بچه بودن ایشون هست.

زمانی که تو وارد بیست سالگی شدی ایشون پنجم ابتدایی بودن و فکر خاله بازی!
    خب معلومه که تقریبا از دو نسل متفاوت هستید دیگه!

راستش از این میترسم که بعد جدایی نتونم تحمل کنم یا اینکه اون کاری دستش بده. بعد هم چون بی پدر هست احساس گناه میکنم و عذاب وجدان راحتم نمیذاره

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 09:17]
    سطح
    16
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    307

تشکرشده 305 در 107 پست

Array

سلام دوست عزيز... اول از همه شما دو نفر بهتره حضوري بريد پيش يك مشاور خانواده .اگر اينكارو نتونستيد انجام بديد حتما با همديگر در چندين جلسه بنشينيد و از مشكلاتي كه بينتون هست صحبت كنيد و همه تلاشتونو بكنيد كه راه حلي براي تك تكش پيدا كنيد.
    دومين مرحله اينه كه از عصباني شدن و جبهه گيري ردن در مقابل همسر و مادرش خودداري كنيد و شما هم با آرامش در مقابل خواسته هاي غير منطقي اشون پاسخ بدهيد.
    سوم همسرتونو رو به خاطر عذاب وجدان يا پدر نداشتن تحمل نكنيد. اگر بهش علاقمند هستيد كاري كنيد كه متوجه رفتارهاي زشتش بشه و اونهارو كنار بگذاره.صادقانه بگم همسرتون هنوز تو سنين نو جواني هستن و رفتارهاي هيجاني زيادي ممكنه ازشون سر بزنه ولي اينها عمدتا موقتيه و امكان داره 5 سال ديگه خيلي خيلي كمتر بشود. شايد 50 درصد خصلت هاي بد ايشون قابل برطرف كردن باشه.
    چهارم : با افرادي ارتباط برقرار كنيد كه يك براي همسرتون جذابن و دوم رفتارهاي بالغانه و پخته اي دارند تا همسرتون بتونه الگو برداري كنه .مثلا در خانواده خودتون فردي كه به نظر همسن و سال شماست ولي رفتارهاي منطقي و كامل تري داره رو به همسرتون نزديك كنيد و از طريق ايشون سعي كنيد به همسرتون كمك كنيد .
    و آخر اينكه جدايي آخرين راهه.اول سعي كنيد خصلت هاي بد همسرتونو برطرف كنيد اگر ديديد بهتر نشد اونوقت به راه هاي ديگه فكر كنيد.

موفق باشيد
    يا حق

11. 4 کاربر از پست مفید مهرو تشکرکرده اند .

مهرو (شنبه 25 آذر 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

RE: ناامید شدم از زندگی بخاطر رفتارهای نامزدم و مادرش ( تحقیر ؛ خاله زنک بازی ، توقعات )

محرک گرامی

به تالار همدردی خوش آمدی

شما را درک می کنم و می دانم تحمل چنین رفتارهایی سخت هست و احساس آدمی را جریحه دار می کند . اما خودخوری و ناآرامی هم فایده ای ندارد .

بهتره در درجه اول خونسردیتون را حفظ کنید .

شما سعی کنید در عین اینکه به وی محبت می کنید و ایشون را جذب خود می کنید قاطع باشید و جرأتمندی داشته باشید . برای اینکه بدانید قاطعیت یعنی چه و با خشونت اشتباه نشود در همین تالار مقالاتی در این رابطه داریم که در جستنجوگر تالار سرچ کنید پیدا می کنید . همچنین تاپیکهایی در خصوص رفتار جرأتمندانه و منفعل نبودن را داریم ، پیدا کنید و خوب و دقیق بخوانید .

توصیه زیر از مدیر همدردی را در رابطه با همسرت دقیقاً به کار بگیر :

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

مشکلات از این دست معمول هست و اگر با صبر و دقت پیش بروید به مروز زمان و به صورت تدریجی کاهش یافته و حتی می تواند به نقاط قوتی در زندگی شما بینجامد.

توضیحات شما نشان می دهد که همسر شما آگاهی لازم را در مورد نحوه زندگی و ارزشهایش ندارد که البته با توجه به سن ایشون طبیعی هم هست. اما شما هم باید توجه داشته باشید مسئولیت سنگینی در قبال ایشون دارید که با خونسردی و سعه صدر و کنترل احساستون او را یاری کنید.

با چند نکته شروع کنید:
    یکم:
    امر و نهی، سخنرانی کردن، حرف زدن، خواهش کردن، موعظه کردن، راهنمایی کردن، قضاوت کردن، بحث کردن، تجسس و سئوال کردن و ... را برای آغاز کار از کلامتون حذف کنید یا بشدت کاهش دهید. (هم مطالب ذیل را مطالعه کرده، تفکر کنید و به دقت به کارگیرید)
    مهارت گوش دادن و مهارتهای ارتباطی(به همراه لینک مقالات برگزیده)

دوم:
    هم حسی را با او زیاد تمرین کنید. و بعد از شنیدن حرفهایش راهنمایی اش نکنید. بگذارید جذبتون شود. و از زندگی لذت ببرد. خطاهایش را حتی المقدور نادیده بگیرید.

سوم:
    ممکن است نسنجیده حرفهایی به شما بزند که اذیت بشوید. قوی باشید و خیلی جدی حساب نکنید. تا وقتی او سخن گفتن سنجیده را بیاموزد تحمل کنید.

چهارم:
    از روی کارها و حرفهاش او را قضاوت نکنید و نگران نباشید که انتخاب اشتباهی داشته اید. معمولا زمان عقد از این مسائل زیاد بوده و سوء تفاهم های زیادی پیش می آید که نتیجه تفاوت خلق ها، کم مهارتی ها و تفاوت شخصیت افراد هست و تا زمانی که هارمونی و هماهنگی زندگی خانوادگی انجام شود باید تحمل و صبر زیاد باشد.

پنجم:
    گشتی در این تالار و مطالعه مقالات و از آن مهمتر خواندن حرفهای دختر خانمها شما را با روحیه و توقعات آنها بیشتر آشنا می کند. دنیای مردها و انتظارات و دیدگاهشان به زندگی تفاوتهایی با خانمها دارد که درک آنها کمک موثری بر حل مشکلات شما خواهد کرد.

انتظار نداشته باشید با این سن و سال و در آن شرایط بتواند درک و تجربه شما را داشته باشد . اگر اینرا در نظر بگیرید و به اندازه توان و درک و شرایطش انتظار از او داشته باشید خود به خود احساساتتان کمتر تحریک می شود .

شما با مهارتهای رفتاری خود که سعی کنید بیاموزید و به کار ببندید می توانید چنان او را جذب کنید که به حرف کسی جز شما توجه نکند و بعد از جذب می توانید روی شخصیت ایشون با رفتارهای خود کار کنید .

پیشنهاد می کنم ابتدا خودتان چند جلسه حضوراً نزد یک مشاور بروید و کنترل احساس و تنش و تسلط بر خویشتن و نحوه رفتار مناسب با وی را بیاموزید و به کار ببندید سپس او را نیز با خود همراه ساخته و نزد مشاور بروید .

در کلاسهای مهارتهای زندگی برای زوجهای جوان شرکت کنید و سی دی های سخنرانی یا کارگاهای مخصوص همسر داری و زندگی مشترک را پیدا کرده تهیه کرده وبا هم استفاده کنید .

با قاطعیت در مقابل خواسته ها ورفتارهای نامعقول بایستید و در نظر داشته باشید که روشهای قاطعیت را باید بیاموزید و تصور نکنید مادر زادی بلد هستید ، خیلی از ماها خشونت و تندی و عصبانیت را با قاطعیت اشتباه می گیریم .

نگران نباشید اگر شما بیاموزید که چگونه با او رفتار کنید و به کار ببنید این مشکلات حل خواهد شد .

.

13. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

sookoot (چهارشنبه 07 فروردین 92), فرشته مهربان (شنبه 25 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرو
    سلام دوست عزيز... اول از همه شما دو نفر بهتره حضوري بريد پيش يك مشاور خانواده .اگر اينكارو نتونستيد انجام بديد حتما با همديگر در چندين جلسه بنشينيد و از مشكلاتي كه بينتون هست صحبت كنيد و همه تلاشتونو بكنيد كه راه حلي براي تك تكش پيدا كنيد.
    دومين مرحله اينه كه از عصباني شدن و جبهه گيري ردن در مقابل همسر و مادرش خودداري كنيد و شما هم با آرامش در مقابل خواسته هاي غير منطقي اشون پاسخ بدهيد.
    سوم همسرتونو رو به خاطر عذاب وجدان يا پدر نداشتن تحمل نكنيد. اگر بهش علاقمند هستيد كاري كنيد كه متوجه رفتارهاي زشتش بشه و اونهارو كنار بگذاره.صادقانه بگم همسرتون هنوز تو سنين نو جواني هستن و رفتارهاي هيجاني زيادي ممكنه ازشون سر بزنه ولي اينها عمدتا موقتيه و امكان داره 5 سال ديگه خيلي خيلي كمتر بشود. شايد 50 درصد خصلت هاي بد ايشون قابل برطرف كردن باشه.
    چهارم : با افرادي ارتباط برقرار كنيد كه يك براي همسرتون جذابن و دوم رفتارهاي بالغانه و پخته اي دارند تا همسرتون بتونه الگو برداري كنه .مثلا در خانواده خودتون فردي كه به نظر همسن و سال شماست ولي رفتارهاي منطقي و كامل تري داره رو به همسرتون نزديك كنيد و از طريق ايشون سعي كنيد به همسرتون كمك كنيد .
    و آخر اينكه جدايي آخرين راهه.اول سعي كنيد خصلت هاي بد همسرتونو برطرف كنيد اگر ديديد بهتر نشد اونوقت به راه هاي ديگه فكر كنيد.

موفق باشيد
    يا حق
    دوست عزیز مادرش وقتی 15 سال داشت همسر داییم شد فکر کنم که دایی بدبختم رو اون دقمرگ کرد الان هم که رفتارش عوض نشده هیچ بدتر هم شد. ترسم از این هست که نامزدم هم مثل اون باشه یعنی تغییر نکنه اون وقت چکار کنم بعدا که یک بچه رو دستمون موند چکار کنیم.انسان تا خودش عوض نشه خدا هم نمیتونه تغییرش بده چه برسه به بنده خدا.
    شما رو قسم میدم به این ماه عزیز منو از این بلاتکلیفی نجات بدبدودودلم باهاش زندگیم کنم یا جدا شم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

RE: ناامید شدم از زندگی بخاطر رفتارهای نامزدم و مادرش ( تحقیر ؛ خاله زنک بازی ، توقعات )

ای بابا ما روباش که دردمون رو آوردیم اینجا که کسی بهم راه و چاه رو نشون بده همه فرارین از ما

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)