به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 23:30]
    سطح
    6
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    108

تشکرشده 115 در 37 پست

Array

منتظر بمونم یا ؟؟؟ (وابستگی بعد از یک آشنایی اینترنتی)

با سلام
    اول از همه به خاطر وقتی که میذارید واسه این متن بلند خیلی خیلی ممنمونتونم
    من پسری 30 ساله و فوق دیپلم هستم.مدتی پیش از روی کنجکاوی و سرگرمی در یک سایت همسریابی عضو شدم.اما نیم نگاهی هم به افراد سایت داشتم.واسه همینم پروفایلم رو بر اساس واقعیت ترتیب دادم.با دختری 27 ساله لیسانسه اشنا شدم.پروفایلش به پروفایل من شبیه بود.گرایشات مذهبی در اون وجود داشت(که البته بود).منم به مذهب علاقمندم.وتا حدودی پایبند.با هم از طریق چت رابطه برقرار کردیم.
    تو همون روزای اول و دوم ازم خواست عکسمو بزارم.ولی من زیر بار نمی رفتم.بالاخره ادرس مغازه ای رو که توش کار میمکنم بهش دادم(بعد یک هفته). چندی بعد هم عکسمو.ولی وقتی اون خواست عکسش رو بزاره من بشدت مخالفت کردم و اونهم منصرف شد.من از همون اول(روز اول) بهش گفته بودم هدفم کنجکاوی و تجربه یه دنیای جدیده و اصلا شرایط ازدواج رو ندارم.اونم قبول کرد و فکر کنم قصد اونم همین بود.من تقریبا هر روز به اون تذکر میدادم (افراط شدید) که اگه حس کنم بهم وابسته شدی رابطه رو قطع میکنم.واقعا یه جورایی توهین بود.انگار اون معطل من بود.
    ولی متاسفانه وابستگی(شایدم دلبستگی)بوجود اومد.به خصوص از طرف من.یه بارم اومد مغازه منو دید ولی من چون بهش گفتم قصدم ازدواج نیست حتی بهش نگاهم نکردم.فقط همون لحظه ورود به مغازه که نمیشناختمش.رابطه ما تقریبا 40 روز طول کشید.یکی دو بار به شوخی گفتم شمارم رو بدم تا دیگه از تایپ کردن راحت شیم.اون گفت نه.البته منم خیلی مشتاق نبودم.فکر کنم اونم اینو میدونست.
    تقریبا 20 روزه دیگه رابطه نداریم.یعنی اون یهو گذاشت ورفت.کلی اف گذاشتم فقط گاهی جملات کوتاهی میزاشت برام مثل لطفا دیگه چیزی نذار.لطفا فقط برو و.....
    هر چی ازش خواهش کردم دلیلش رو بگو لااقل نگفت که نگفت.فقط اخرین بار گفت دارم ازدواج میکنم.که فکر کنم خواست دیگه سراغش نرم.
    اونقدری دیدمش که با چهرش مشکلی نداشته باشم.از اخلاقش خوشم میومد. توحرفاش همیشه خدا و امید و زندگی موج میزد.منطقی بود.دیدش به زندگی خیلی برام جالب و ملموس بود.منم تقریبا همونطورم.ولی هیچوقت بهش نگفتم.حرفاش اغلب درست بود.
    دو سه بار خواستم بهش بگم نظرت در مورد من واسه ازدواج چیه؟حتی واسه دهه محرم دعوتش کنم خونمون واسه مراسم محرم تا هم اون خونوادمو ببینه هم خونوادم اونو.ولی اینقدر تعلل کردم که دیگه هیچ دسترسی بهش ندارم.تنها نشونیش ای دیش بود که به کل دیگه اف.
    هر چی ازش داشتم مثل اهنگ و شعر و.... پاک کردم.ولی مغازه رو که نمیتونم نرم.جایی که یه بار اومد. کار کردن با کامپیوتر برام سخت شده چون منو به یادش میندازه.اصلا نمیتونم فراموشش کنم.زندگیم دچار اختلال شده.سر کار ضریب اشتباهم خیلی بالا رفته.راستش ته دلم حس میکنم دوباره میاد
    اگه اومد چیکار کنم.ادامه بدم.البته این بار زیر نظر خونواده هامون.من تو این مدت خیلی تو سایتای مشاوره چرخیدم.اگه الان این رابطه رو شروع میکردم مطمینم کار به اینجا نمیکشید.نمیذاشتم کار به احساسات در این حد بکشه
    لطفا راهنماییم کنید.چون با مرور زمان حالم بدتر شده تا بهتر.دیگه علاقه ای به ازدواج هم ندارم.تو این 20 روز نزدیک 4،5 کیلو وزنم کم شده.واقعا بی انگیزه شدم.تو این مدت سعی کردم خودمو با چیزایه دیگه سرگرم کنم اما فقط خودش میتونه ارومم کنه.کاری که واقعا خوب بلد بود
    یه چیزم بگم تقریبا اخراش بود که به من گفت از ادم بی عرضه متنفرم.چند بارم اینو تاکید کرد
    ممنون از شما به خاطر وقتی که برام گذاشتین
    یا علی

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: منتظر بمونم یا ؟؟؟ (وابستگی بعد از یک آشنایی اینترنتی)

سلام به شما

خوش امدی به همدردی

چقدر شما با مسائل احساسی برخورد میکنی !

چرا یکباره جاها عوض شد؟شما به اون خانوم تذکر میدادی که وابسته نشو و ...اما خودت شدی !؟

چرا شما شرایط ازدواج در سن 30 سالگی نداری؟
    مدت رابطه شما چقدر طول کشید؟

چقدر از خودش و خانوادش شناخت دارید؟

یعنی شما حتی شماره تلفن این خانوم رو هم نداشتی؟

ارتباط شما چقدر بود با این خانوم؟

ایشون همیشه میامد مغازه شما؟

چند بار همدیگه رو دیدید؟

نوشتید منتظر بمونم یا ؟؟؟

به جای این علامت سوالها اگر منتظر نمونید چی مینویسید؟

......

خب مگه خودتون نمگیفتید وابسته بهم نشو؟

خب اون هم دید داره وابسته میشه و شما هم شرایط ازدواج نداری و گذاشت رفت !

چقدر خوب شد ایشون رو برای محرم دعوت نکردید خونه تا خانوادتون اینجوری ببیننش.

برادر گرامی خواستگاری و ازدواج اصول و مقدماتی داره.اینو همیشه یادتون باشه.

احتمالا ایشون منتظر بوده تا شما یه اقدامی برای خواستگاری و ...بکنی.که شما هم نکردی.

یعنی ایشون در این 20 روز خواستگاری براش امده و همه چیز اوکی بوده و تحقیقات هم انجام شده و حالا میخواد عقد کنه !؟

کمی مشکوک به نظر میرسه.

به نظرم یکبار دیگه براش آف بذارید و بگید که میخواهید رسمی و با خانواده ها جلو بیاین.کشش ندید.شماره منزل رو ازش بخواهید.و دیگه نه آف و نه هیچ چیزه دیگه براش نذارید تا اگر خواستگاری در کاره بتونه تصمیم بگیره و کار درست رو انجام بده.و اگر هم خبری از خواستگار نیست خودش حتما جواب مثبت میده.

3. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (سه شنبه 07 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    108

تشکرشده 115 در 37 پست

Array

سلام
    ممنون از جوابتون
    اره میدونم احساسی برخورد میکنم.اونم بشدت
    تو این 20 روز خودمم همش به خودم همینو میگم که بابا مگه خودت نگفتی فاصلت رو حفظ کن و زیاد جلو نیاد خب اونم همین کارو کرد دیگه.ولی نمیدونم باز چرا نمیخوام قبول کنم رفتنش رو
    من برای اولین بار درگیر چنین رابطه ای شدم.حتی تو دانشگاه با شرایط سخت غربت با همخونه هایی که همه یه کسی رو داشتن دنبال این مسایل نبودم.واقعا تو این ارتباط خیلی اشتباهات کردم که الان برام مثل روز روشنه.ولی اونموقع نبود.من احساسات قوی دارم.شاید مسخره باشه ولی یه چیزایی رو انگار بهم الهام میکنن.خیلی کم این موارد پیش میاد.(مثل پسر داییم که روز عقدش با خانمش من به مادرم گفتم اینا باهم زندگی نمیکنن بعد از حدود دو سال جدا شدن و هرگز به ازدواج نکشید.متاسفانه از این مسایل بازم هست)ولی خب شانسی یا هرچیز دیگه ای درست در میاد.
    من بواسطه شغلم با دختر خانمهای زیادی در روز در ارتباطم.همه تیپ مشتری هم میاد.پس فکر نکنم کمبود باعث این وابستگیم شده باشه.
    الانم همون احساسات غیر علمی و غیر منطقی به من میگن اون برمیگرده
    والا اونقدر بزرگ شدم که از پس یه ارتباط 40 روزه بربیام.
    من ادم درونگرایی هستم.دوست صمیمی من هم از مسایلم خبر نداره.واسه همین همیشه خودم با خودم در حال مشورتم.خب نتیجشم میشه همین دیگه
    ولی یه چیزی رو میدونین
    من تو این 2 ماه(تقریبا 20روز اخر)خیلی فکر کردم خیلی تجربیات و نظرات دیگران رو تحلیل کردم.فکر میکنم خیلی بزرگتر شدم(به لحاظ عاطفی)ولی هنوز کمه
    دیگه دنباله این ارتباطات نمیرم.اینو مطمینم.اول باید تکلیف یه ادم با خودش روشن شه.بعد پای کس دیگه ای رو بکشه تو زندگیش
    بازم ممنون از جوابتون

5. کاربر روبرو از پست مفید salman111 تشکرکرده است .

salman111 (چهارشنبه 06 دی 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    108

تشکرشده 115 در 37 پست

Array

سلام مجدد
    به بعضی دوستا حسودیم شد.بابا چقدر نظر دادن.به من که رسید اسمون تپید.ممنون از خواهر خوبم که حداقل یه جوابی داد.حالا که این جوری شد منم خودمو ..........
    پس زودتر نظر بدبد لطفا.اگه همینجور پیش بره همین کار نصف و نیمه هم از دست میدما.نمیتونم به جمع بندی برسم(شایدم نمیخوام)
    حداقل خانومای محترم بگن کدوم نه دخترا واقعا واقعا واقعا یعنی نه.یعنی دیگه نمیخوام باشی(با عرض پوزش بسیار ناز کردن نیست).
    میدونم زیاد به نظر تون موضوع جدی نمیاد(با توجه به مشکل بعضی از دوستا)
    ولی ادما رو نمیشه با هم مقایسه کرد.یکی تو یه زلزله کل کس و کارش رو یه جا از دست میده ولی بعد چند ماه خودشو پیدا میکنه.یکی هم یکی از عزیزاش رو از دست میده به اصطلاح دق میکنه.(ادما رو باید بر اساس مهارتها شون دسته بندی کرد.نه عمق موضوع پیش اومده).من جزو دسته ادم ضعیفام.نگید نگفتا
    من به خیلی ها تو زمینه های مختلف مشاوره دادم تو زندگیم که خدا رو شکر ضرر نکردن.ولی خب کوزه گر از کوزه شکسته اب میخوره دیگه.
    چه نظر بدین چه نه ممنون از اینکه خوندین
    یا علی

7. کاربر روبرو از پست مفید salman111 تشکرکرده است .

salman111 (دوشنبه 06 آذر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 دی 91 [ 14:26]
    سطح
    4
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

دوست گرامی salman111 جان!
    من در سن 15 سالگی با دختری آشنا شدم و گفتم تمام زندگیم هست و حتما باهاش ازدواج می کنم. ولی بعد از 5 سال و نیم رابطه الان پشیمون شدم... نه اینکه دختره بدی باشه... اتفاقا خیلی خوبه... ولی بعضی مسائل مثل خانواده . اخلاقیات که به هم نمی خوره و هزارتا چیز دیگه وجود میاد که پشیمون میشی. شاید اولش بگی نیمه گم شده من هست... ولی نیست... توی کشورهای دیگه رو نمی دونم ولی توی ایران اصلا نمیشه نیمه گمشده رو توی اینترنت پیدا کرد...
    اگر همین الان تصمیم بگیری، بیشتر به فکر زندگی شخصی باشی و در مورد دختر با خانواده مشورت کنی ، تا اینکه بخوای بری دنبال عشق اینترنتی صد در صد موفق میشی...

9. کاربر روبرو از پست مفید pesar20sale تشکرکرده است .

pesar20sale (سه شنبه 07 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    108

تشکرشده 115 در 37 پست

Array

سلام
    میدونین یکی از مشکلات ما چیه؟
    تا حالا دیدید یه جا تصادف میشه، هزار نفر خودشونو میرسونن سر محل حادثه.بعدشم خیلی ها شروع میکنن به نظرات کارشناسی(جایی که نباید حرف بزنیم)!!!
    یا وقتی یکی میگه دلم درد میکنه هرکس یه نسخه میپیچه واست
    اما اونجا که میگی اقا ،خانم محترم یه مشورت بدبد همه میشن تماشاگر.به من چه اقا.فردا یه چیزیمیشه میگی تو گفتی و ......
    این سایت هم فقط واسه این نیست که من بیام مشکلمو حل کنم و برم.باید اگه کاری از دستم بر میاد واسه یکی مثل خودم بکنم.این شرط انصافه در این موارد
    من خودم تا قبل از اینکه مشکل داشته باشم نمیدونستم چنین سایتی هست.الان اینجام چون نیازم منو کشوند اینجا
    بعضی سوالا بیش از چند هزار بازدید کننده داره ولی دریغ از 10 تا جواب
    نمیگم هرکسی با هر سطح معلوماتی نظر بده.ولی قطعا هر کسی تو این سایتا دنبال بخشایی از سایت میره که بهش نیاز داره.بعضی وقتها گفتن یه تجربه شخصی کار چند مقاله رو میتونه بکنه
    میشه یه تجربه از خودتون رو بزارید.ادم عاقل هم با یه نظر من و شما مهمترین تصمیمات عمرش رو نخواهد گرفت.ولی میتونه یه جمع بندی کنه از واقعیات نه نظریات
    من اومدم اینجا تا مجبور نشم هی ازمون و خطا کنم
    یا علی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 19 مرداد 92 [ 21:12]
    سطح
    11
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 2 پست

Array

دوست خوب
    اون چیزی که من میدونم اینه که عشق مدفون یه چیز وحشتناکیه، وحشتناک.
    چرا کاری که maryam123 گفت رو انجام نمیدید؟

"به نظرم یکبار دیگه براش آف بذارید و بگید که میخواهید رسمی و با خانواده ها جلو بیاین.کشش ندید.شماره منزل رو ازش بخواهید.و دیگه نه آف و نه هیچ چیزه دیگه براش نذارید تا اگر خواستگاری در کاره بتونه تصمیم بگیره و کار درست رو انجام بده.و اگر هم خبری از خواستگار نیست خودش حتما جواب مثبت میده."

اینطوری لااقل لااقل و لااقل، اتفاقی که میفته اینه که بعدها، ذهنتون درگیر این نمیشه که شاید اگه بش گفته بودم همه چی درست میشد و ....
    اون وقت حسرت نمیخورید که چرا بهش نگفتید. خیالتون راحته: شما گفتید.
    حالا مثلا اگه اون نخواد دیگه باید انتخابش رو محترم بشمرید. ولی اینطوری لااقل از بابت خودتون راحت میشید.

میدونید چیه؟ من یه آدمهایی رو میشناسم که تا تو زندگی مشترکشون یه مشکلی مقداری ادامه پیدا میکنه، فکرهای بدی به ذهنشون میاد، یدفعه ای فکر میکنن که اگه الان بجای این همسرشون، فلان عشق فلان موقعشون بود!! چقدر همه چی گل و گلاب بود!! آخه با اون فلان عشق که زیر یه سقف نرفته بودن که. به قول استادمون فقط "مود کت و شلوار پوش" اون رو دیده بودن و از "مود پیژامه پوش" اون بی خبر بودن. این فکرا نتیجه ی همین عشق های مدفونه. مخصوصا واسه حالتهایی که طرف فکر میکنه اگر یه تقلای دیگه کرده بود عشقش رو بدست میاورد!! نذار در آینده چنین فکرایی بهت حمله کنن. از الان جلوش رو بگیر. چطوری؟
    بجای اینکه مدفونش کنی، به نظرم کاری رو که مریم گفت، انجام بده و خودت رو خلاص کن.

12. کاربر روبرو از پست مفید mehrnoosh423 تشکرکرده است .

mehrnoosh423 (پنجشنبه 09 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    108

تشکرشده 115 در 37 پست

Array

سلام
    ممنون از جوابتون خانم مهرنوش
    اتفاقا با حرفاتون موافقم
    اما مشکل اینجاست دیگه اون ایدی سوخته.اف گذاشتنم فایده نداره
    مثل یه خط موبایلی که از یکی داری و اون انداختدش دور.حالا شما هی پیامک بده
    وقتی کسی نیست که بخونه پس چه پیامکی
    من گفتم شرایط ازدواج ندارم.دوستمون گفتن چرا با 30 سال سن شرایط ازدواج نداری؟
    حالا همه چیزه من خوبه خوبه خوب(فرض محال که محال نیست)
    اخه با روزی 10 هزار تومان حقوق(یعنی حالا که 4 روز خونه خوابیدم به خاطر مریضی) پولی در کار نیست
    پول بیمه رو هم خودم میدم(نزدیک 80هزار تومان ماهی)کرایه هرماه (35 هزار تومان)واقعا برم خواستگاری بگم چی؟
    من خودم خواهر دارم.خونواده سخت گیری هم نیستیم.ولی اینا رو نمیشه ندیده گرفت
    حالا این فقط یه مشکله
    چی بگم که نگفتنم بهتره

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    108

تشکرشده 115 در 37 پست

Array

خیلی دوست دارم دوست گرامی maryam123 اگه دیدن این بخش رو جواب بدن.
    راهکارتون خوبه.اینکه اف بزارم و دیگه هیچی
    والله نمیشه خیلی چیزا رو گفت.این که چرا شرایط ازدواج ندارم جسمی نیست.اما کی میتونه منکر مشکلات اقتصادی بشه.خداییش شما که متاهلی بگین،با ماهی 185 هزار تومان میتونید یک ماه زندگیتون رو بگذرونید(اگه دیگه هیچی نخوری،نپوشی).تازه از قسطام نگفتم.تموم سرمایم به زور بشه 6،7 میلیون.که اونم به لطف شرایط اقتصادی یک سال اخیر به زیر نصف تغییر ارزش داده.
    شما این مشکل منو دوا کن بقیش هیچی خواهر خوبم
    دوست دارم اف بزارم براش.ولی دیگه تو این مدت خیلی سعی کردم که احساسم رو دستم بگیرم.نمیخوام خودمو تحمیل کنم.در ضمن خودشم فکر نکنم دیگه مایل باشه.
    فقط به قول دوست خوبم خانوم mehrnoosh423عشق مدفون وحشتناکه.با این باید چی کرد؟
    گفته خواستگار دارم.حتی اگه یک میلیونیم درصد حرفش درست؟؟؟ بوده باشه دور از مردانگی تمرکزش رو ازش بگیرم.فکر نکنم کسی که رفته خواستگاریش دیگه از من ضعیفتر باشه.خیلی دوست دارم خوشبخت شه.فقط من میمونم و ........ .
    الان خیلی چیزا رو میفهمم.خیلی چیزایی رو که بهم میگفت الان برام عین روز روشن.چقدر خوبه ادم در مورد خودش،نیازهاش،پیرامونش تامل کنه.
    الان میفهمم بعضی رفتارها چقدر میتونه بد باشه.در حالی که فکر میکنی کار درست رو میکنی.هیچوقت به اینکه تعادل بهترین چیزه اینقدر ایمان نداشتم.
    هیچوقت به اندازه الان خدا رو دوست نداشتم.تو همه لحظات کنارم بود.شب،روز،تو گریم،تو خندم.میدونم تا هستم باهامه.هیچوقت یهو چراغش خاموش نمیشه.
    فرصت ما برای زندگی خیلی کمه.پس بهتر اونم برای خوشایند دیگران هدر ندیم
    یا علی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 آذر 91 [ 22:23]
    سطح
    13
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    391

تشکرشده 409 در 124 پست

Array

ميدونم كه دوست داشتن و وابستگي عقل و منطق نميشناسه
    اما بايد يه جاهايي به هر سختي كه شده احساسمون رو كنترل كنيم.
    حالا شما سعي كنيد احساس رو كنار بذاريد و عقلي مسئله رو بررسي كنيد
    ببينيد آيا اين خانوم معيارهايي كه مهمه براتون داشتن؟
    اول بايد ب جواب اين سوال برسيد
    عاقلانه اين سوال رو بررسي كنيد

ببينيد هميشه ميگن عاقلانه ازدواج كنيد،عاشقانه زندگي كنيد
    قبلش بايد كاملا موشكافي كنيد
    اگه ديد جواب سوالي ك عرض كردم منفيه، سعي كنيد فراموش كنيد
    زمان خيلي چيزا رو حل ميكنه

16. کاربر روبرو از پست مفید Hamdardi2 تشکرکرده است .

Hamdardi2 (جمعه 10 آذر 91)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)