به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 91 [ 02:32]
    سطح
    23
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 8 پست

Array

دودلی در ظاهر شخص مورد نظر

سلام.
    میلاد هستم.28 ساله . به تازگی با خانمی که از خودم یکسال کوچکتره به قصد ازدواج آشنا شدم.ایشون محاسن و ویژگی های خوب زیادی داره.اما مشکلی که به تازگی با اون روبرو هستم اینه که به نظرم ایشون موهای کمپشت دارن و من همیشه دلم میخواست همسرم موهای پر و بلند داشته باشن.

نمیدونم باید چه تصمیمی بگیرم. آیا به خاطر این مورد باید بیخیال ایشون بشم و ماجرا رو تمام کنم؟

آیا راهی هست که این مورد برطرف بشه؟

کلا خوشحال میشم اگه راهنمایی و کمکم کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 مرداد 93 [ 12:35]
    سطح
    26
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 65
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    271

تشکرشده 287 در 48 پست

Array

RE: دودلی در ظاهر شخص مورد نظر

سلام دوست عزیز
    اگر همونطور که گفتین ایشون محاسن زیادی دارند شما نباید این محاسن را به یک ایراد ظاهری (البته از نظر شما) بفروشید. اگر این مسئله اینقدر براتون لاینحل هست؛ به نظر من رو خودتون کار کنید و اول مفهوم ازدواج را درک کنید. خواهرانه عرض میکنم, ازدواج بازی نیست و همسر هم بازیچه نیست که ما اول قد و سایز کمر و رنگ چشم همسر آینده مان را مشخص کنیم بعد به دنبال یافتن نیمه گمشده مان باشیم. در ازدواج ما قرار است نیمه مکمل هم و همراه غم و شادی هم باشیم؛ قرار است تکیه گاه مطمئمن یکدیگر باشیم؛ نه اینکه بدنبال یافتن زیباییهای ظاهری باشیم که ساخته ذهن خیال پرداز ماست. معیارهای بسیار مهمتری برای یافتن همسر مناسب وجود دارند.
    منظور من این نیست که ظاهر همسر اصلا مهم نیست. اگر ظاهرش به اندازه منطقی برای ما قابل پذیرش باشد کافی است و پس از این رفتارهای خوب یا بد همسرمان است که ظاهر زیبا یا زشت از همسرمان در ذهن و قلب ما میسازد.

اگر در دیده مجنون نشینی - به غیر از خوبی لیلی نبینی
    موفق باشی و امیدوارم تصمیم درستی بگیری

3. کاربر روبرو از پست مفید ستاره تنها تشکرکرده است .

ستاره تنها (پنجشنبه 18 آبان 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

milad.90 عزیز سلام

به تالار همدردی خوش آمدی

امیدوارم بعد از اولویت بندی معیارهاتون و خواندن نقل قول های زیر تصمیم درست را بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط بالهای صداقت
    (12/2/1386)

چگونگی انتخاب و بررسی معیار برای ازدواج

در ازدواج معیارهای شما محور اصلی بررسی شرایط همسرتون می باشد و این هیچ شکی ندارد. دیگران صرفا در صورت تمایل شما ، می توانند به صورت مشورتی، نظرات خود را با دلیل قانع کننده به شما پیشهاد بدهند و قبول یا رد آنها باشماست( چرا که شما مسئول انتخاب خود و خوشبختی، یا خدایی نکرده بدبختی ناشی از تصمیم گیری خود می باشید). پس شک نکنید که مسئولیت انتخاب با شماست.

الف)
    معیارهاتون را جزئی کنید و با توجه به مصداقها و مثالهای کاملا روشن آن را عنوان نمائید.
    به عنوان مثال به جای کلمه موسیقی یا حجاب آن را با جملات زیر جزئی و عملیاتی کنید:
    - موسیقی پاپ یا سنتی؟ مجاز یا غیر مجاز؟ خواننده زن یا مرد؟ خارجی یا ایرانی، همراه فیلم یا ...، ماهواره ؟ آری یا خیر؟
    چادر یا مانتو یا مقنعه ، روسری ؟ دست دادن با نا محرم آری یا نه ؟ مجالس مختلط آری یا نه؟ ارتباط با جنس مخالف آری یا نه؟ و .... ( تو خود حدیث مفصل به خوان از این مجمل)

ب )
    برای بررسی همسر آینده خود، باید ابتدا پارامترهایی که تهیه کرده ای با ذکر مثال و مصداق ( که در بند الف) توضیح دادم در مورد خود ارزیابی دقیق کنید. مثل اینست که شما قبل از خرید کفش باید شماره پای خود را دقیق بدانید. لذا اول خود را بشناس تا بتوانی میزان تفاهم را با همسر آینده خود بسنجی

ج)
    ازدواج ؛ مدارهای الکترونی بر اساس صفر و یک ( همه یا هیچ) نیست. همه چیز نسبی است. یعنی در هیچ پارامتری شما نمی توانی فردی صفر یا یک بدهی. بلکه در هر معیار نمره خاصی به فرد تعلق می گیرد. و معدل کلی این نمره ارزش حیاتی دارد. یعنی در کل باید معدل فرد متناسب با معدل شما در آن ویژگی ها باشد به علاوه اینکه در هیچ معیار مهمی برای شما نامبرده نمره نزدیک به صفر نگیرد. مثال آن قبولی شما در یک ترم به دو چیز بستگی دارد:
    1 – در هیچ درسی نمره زیر 10 نگیری
    2 – معدل زیر 12 نداشته باشی( مشروط نشوی)

پس میعارهای غیر اساسی را حذف کن، معیارهای اساسی را ضریب دهی کن، نمره فرد را در هر معیار با توجه به ضریب آن محاسبه کن، نمره دهی را با دقت انجام بده یعنی به جزئیات و مصداقها توجه کن، اگر در کل معدل فرد پائین آمد یا در یک معیار اساسی شما فرد نزدیک به صفر بود که قابل اغماض نبود ، نامبرده رد می شود.

نکته اساسی اینست که در این نمره دهی باید گوشه چشمی به نمرات خود و توانمندیهای خود داشته باشید. اگر شما در همه معیارها نمره عالی دارید، پس مشکلی در انتخاب همسر متناسب خود پیدا نمی کنید و مقداری سخت گیری مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر شما هم در بعضی پارامترها نمره ای در حد میانه دارید، زیاد در جزئیات تردید نکنید. مواظب باشید دچار وسواس نشوید، و اگر دچار وسواس هستید باید قبل از ازدواج با مراجعه به یک روانشناس بالینی آنرا حل کنید.

چند ویژگی و معیار اساسی ازدواج که شما باید آن را ریز کنید و دقیقا با مثال و مصداق آنها را بررسی کنید عبارتند از :
    1 – میزان مسئولیت پذیری و انتخاب
    2 – میزان تعهد ( تدوام و استقامت ، وفاداری به عهد و ....)
    3 – میزان وابستگی و استقلال
    4 – میزان لذت و رفاه پرستی و روز مرگی در برابر نگاه به آینده و فراهم آوردن رشد و کمال)
    5 - میزان تشابه در مسائل مذهبی
    6 – میزان تشابه در مسائل اجتماعی، سیاسی ، مذهبی
    7 – مسائل اقتصادی
    8 – تقسیم بندی قدرت، وظایف و حیطه های مختلف زندگی
    9 – نگاه مرد به به نقش زن و بر عکس
    10 – میزان انعطاف پذیری
    11 – تفریحات، میهمانی، سرگرمی و ...
    12 – مرزهای خانواده و میزان تاثیر خانواده ها
    13 – میزان خودآگاهی ، تحصیلات و ....
    14 – موقعیت فیزیکی منزل، شغل و ....
    15 – بررسی مسائل روانی و شخصیتی فرد( اضطراب، افسردگی، اعتیاد، اعتماد به نفس، خودشیفتگی و ....)
    (27/3/1386)

به چه کسی می گن زیبا؟!

در مورد زيبايي بايد نكات ذيل را نيز در نظر گرفت: چون ابعاد زيبايي متفاوت است:

1 – زيبايي گويش :
    لهجه، عشوه كلامي، تكه كلامي ، سيالي كلامي، حاضر جوابي، لطافت سخن، گفت و شنود به اندازه. شوخ طبعي

2 – زيبايي حركات:‌
    عشوه گري ، طنازي، فيگور و ژست هاي دلربا، قد و اندازه و تناسب بدن، نحوه راه رفتن.

3 – زيبايي بينايي:
    خوه نگاه كردن، نحوه پلك زدن، محجوب بودن، جذاب نگاه كردن و ...

4 – مسئله تاثير آرايش بر قيافه:
    که مي توانيد با خانواده مشورت كنيد.

5 – زيبايي در سليقه:
    نحوه انتخاب پوشش ، نحوه لباس پوشيدن ، نحوه چيدن منزل، نحوه انتخاب ادكلن

6 – زيبايي در تعاملات:
    نحوه ارتباط با شما و دوستان و فاميل، ميزان سازگاري و ارتباط عاطفي با آنها و ...

7 – زيبايي فكر:‌
    فراهم آوردن زيبايي با خلاقيت در زندگي، به روز بودن معلومات و دادن آگاهي به شما، همفكر بودن، استقلال در نحوه تفكر و مشورت دادن ،‌مديريت متفاوت و زيباي مسائل خانواده و ...

8 – زيبايي هنري:‌
    آشنايي با موسيقي، نقاشي، صداي خوش، رانندگی، و ساير هنرها

همانطور كه مي بينيد مي توان تمام اين ابعاد زيبايي را بررسي كرد.

دوم: اگر فردي با تمام ابعاد بالا از نظر شما آنچنان زيبا باشد كه به دلتون بچسبد و خواستارش باشي كفايت مي كند و حالا نوبت به بررسي دقيق مسائل اساسي تري چون معيارها و شرايط ازدواج مي رسد.

سوم: نكته مهم اين است كه اگر شخصی به لحاظ زيبايي از يك نمره معمولي در ازدواج برخوردار باشد ، اما در ساير معيارهاي اساسي مثبت باشد، كم كم مهر وعشق شما را چنان بر مي انگيزد كه قيافه زياد براي شما مطرح نيست. (‌به دوستان خود توجه كنيد، شما بيشتر بر اساس معرفت و ... آنها را مي شناسيد و با آنها صميمي هستيد نه قيافه – همسر هم همينطور است تنها فرقي كه در مورد همسر وجود دارد اينست كه بايد به طور كلي دلپذير باشد و يك حداقلي براي جذب شدن ، داشته باشد.)

چهارم:زيبايي يك امر نسبي هست، شما هر همسري با هر اندازه زيبايي انتخاب كنيد به زودي متوجه مي شويد شخصی زيباتر نيز وجود داشته است. و اين نكته مهم است كه نبايد به هر چيزي بيشتر از اندازه خودش بها بدهيم. مثلا زيبايي در حد متعارف كه به دلمان بنشيند كافي هست، مگر اينكه كلا از همان اول او را نپسنديدم .
    13/02/1388

دو معیار اصلی اولیه برای ازدواج

الف)‌معیار استقلال

ما همیشه به دختران و پسران می گوییم این ازدواج نیست كه شما را مستقل می كند، بلكه شما وقتی مستقل شدید می توانید ازدواج كنید. در واقع اگر كسی استقلال رای در زندگی و در انتخابهایش ندارد اگرچه از نظر تقویم سن بالایی دارد لیكن بچه است و غیر قابل اتكا.

لذا چنانچه ، یک خانم و یا یك آقا (كه طبیعتا باید از 18 سالگی حق انتخاب و استقلال رای داشته باشند،) نتواند برای مهمترین تصمیم زندگیش مستقلا اقدام كند؛ باید بدانید مهمترین پارامتر ازدواج را ندارد.

ب )‌معیار انعطاف پذیری

یک نمونه از دارا بودن انعطاف پذیری در فرد ، نحوه مطرح کردن و پیگیری کردن مساله ازدواج با خانواده خود می باشد . البته این بدان معنی نیست كه شخص باید با خانواده ستیز كند، بلكه باید بتواند با ظرافت و تعقل و استفاده از مشاور یا بزرگان و ... آنها را مجاب كند.

(اگر تسلیم خانواده شود، یا با خانواده ستیز كند، یا بی تفاوت بماند تا زمان بگذارد، پس او دومین معیار ازدواج یعنی انعطاف پذیری را ندارد.)

نكته مهم :
    مطرح كردن ازدواج با خانواده باید توسط خود شخص انجام گیرد، رك ، شفاف، و صمیمی و با دلایل كافی.
    شخص باید از انتخاب خود با دلایل كافی دفاع كند و خانواده خود را مجاب كند كه همه زوایای این انتخاب را بررسی كرده است. حتی او می تواند قبل از در میان گذاشتن با خانواده اش، به مشاور خانواده مراجعه كند و سایر معیارهای مهم ازدواج را ارزیابی كند. و پس از گرفتن مشاوره با خانواده در میان بگذارد و یكی از دلایلی كه برای خانواده می آورد این باشد كه نظر تخصصی مشاور هم مثبت بوده است.

پس : اگر شخصی ، استقلال ، انعطاف پذیری، كنترل احساس و قاطعیت داشته باشد، خودش می تواند با خانواده اش در میان بگذارد و نظر مساعد آنها را جلب كند.

خلاصه:
    رفتارهایی مانند ، تعلل، اظهار عجز، بی تفاوتی ،گذراندن زمان ، ... نشان دهنده اینست كه شخص از استقلال رای و برش كافی برای اداره زندگی برخوردار نیست.

12/7/1388

نقش جذابیت و تاثیر آن بر سن و سال در هنگام ازدواج

معمولا یکی از آفتهای ازدواج در سنین بالاتر سخت گیری و وسواس هست و پس از ازدواج هم نسبت به انتخاب خود ممکن است مردد باشیم.

مسئله ای که به آن اشاره شد تحت عنوان معیار جذابیت شناخته می شود. جذابیت یکی از معیارها چندگانه و مهم ازدواج هست. اما مانند سایر معیارها به طور نسبی ارزیابی می شود.

بدین معنا که: اگر جذابیت را نمره دهی کنیم ممکن است طیف آن از منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت گسترش داشته باشد و هر کسی با توجه به معیارهای خود به فرد مخاطب نمره جذابیت بدهد.

چه نتیجه ای می گیریم؟

نتیجه می گیریم جذابیت مطلق و 20 وجود ندارد. شما دست به هر انتخابی بزنید باز هم وقتی در خیابان قدم می زنید فردی جذابتر را خواهید دید. از همه مهمتر همیشه تنوع طلبی ما انسانها منجر می شود که نسبت به جدیدها هیجان نشان دهیم. آن چیزی که در مرحله نخست موجب تحسین ما می شود به مرور جزء عادت، یکنواختی یا حتی دلزدگی ما می شود.
    پس اگر در ازدواج صرفا روی جذابیت متمرکز شویم، هرگز به ارضاء صددرصد نمی رسیم، چون همیشه دست بالای دست فراوان است.

اما جذابیت حرفش را هنگام انتخاب و در نگاه نخستین می زند. وقتی که فرد در اولین نگاه بدش نمی آید با فرد مورد نظر ازدواج کند و او را می پسندد کفایت می کند. یعنی آنقدر مقبولیت و جذابیت دارد که در نگاه اول شما را فراری ندهد، یا منصرفتان نکند.

اگردر نگاه اول این میزان مقبولیت و جذابیت بود، باید روی سایر معیارها متمرکز شوید. معیارهایی که در طول زندگی و ازدواج نقش پیشرونده ای در عشق و دوستی میان شما خواهد داشت. معیارهایی که قابل رشد هستند و ارزشمند هستند.

زیبایی فاکتوریست که در گذر زمان کاهش می یابد (چه بخواهیم ، چه نخواهیم)، اما معیارهایی چون مسئولیت پذیری، انعطاف پذیری، شیوه صحیح حل مسئله، اعتقادات و اخلاق متناسب و ... می توانند طی زندگی گسترش یابند یا رشد کنند.

شما باید نمره جذابیت را در کنار نمره سایر معیارهای ازدواج در نظر گرفته و جمع بزنید و به معدل کل آن شخص توجه کنید. اگر او در سایر معیارها مناسب هست و در جذابیت هم به طور نسبی آنقدر بوده است که شما رضایت به خواندن عقد بدهید، پس از این می توانید با توجه به خصوصیات مثبت این شخص عشق خود را عمیق کنید.

این را بگویم ما آدمها روی هر چیزی توجه و دقت کنیم و انرژی بگذاریم همان مسئله برایمان ارزش پیدا می کند و طبیعی و بدیهی می شود.

اگر شما نوک پیکان توجه خود را از معیار گذرای جذابیت بگردانید و روی صدها معیارهای اساسی ازدواج که منجر به خوشبختی می شوند، بگردانید ، کم کم اهمیت بخشهای دیگر زندگی شما را پر می کنند و دیگر نگاه زیاده خواهانه شما به جذابیت مشکلی را برای شما به وجود نخواهد آورد.

البته فراموش نکنید که جذابیت و تک بودن قیافه همسر ، تنها بخش از لذتهای اوست که بین همه افراد تقسیم می شود و خاص همسرش نیست. (چون در دید همه قرار می گیرد)در حالیکه سایر معیارهای اساسی ازدواج و تمتع از آنها درون خانواده و مختص به همسر و بچه هایش هست. و هرگز هم این معیارها تکراری نشده و مایع دلزدگی نمی شود.

خلاصه و نتیجه گیری:

به سایر معیارهای ازدواج توجه کافی کن، اگر همسرت واجد آنهاست، می توانی نمره پایین او را در جذابیت بی خیال شوی. چون همیشه قیافه جذاب تر وجود دارد و شما همیشه این احساس را خواهی داشت که کسی قشنگتر از همسرت وجود دارد .

همچنین جذابیت همواره رو به کاهش هست و تحت تاثیر اخلاق و منش بد فرد نیز زیبایی دیده نمی شد.

نکته مهم اینکه:

جذابیت فقط به اندازه بینی، چشم و هیکل نیست. بعضی وقتها به جای یک مجسمه خوشگل شما همسری را دارید که کلامش شیرین و طنز هست، حرکاتش عشوه گرانه ، افکارش نو و خلاقانه، و برخوردش جذب کننده و نمکین هست. پس جذابیت خود چند بعدی هست و ابعاد غیر بصری آن ماندگار تر و تاثیر گذار تر است.

5. 4 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (پنجشنبه 18 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 8 پست

Array

خانم ویدا و ستاره تنها، ممنون از نظرتون.متاسفانه یا خوشبختانه قبلا اکثر این مطالب رو خوندم و بهشون تا حد زیادی واقف هستم.

اما وقتی مشکلی خاص و دودلی به وجود میاد مباحث کلی و فلسفی نمیتونه چندان کمک کنه.به هر حال ممنون

سایر دوستان هیچ نظری ندارن!؟
    کسی نمیخواد کمکی کنه؟؟

نزدیک 100 تا بازدید و فقط 2 تا جواب!؟:(

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 اسفند 93 [ 13:27]
    سطح
    33
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    747

تشکرشده 434 در 128 پست

Array

اقای میلاد سلام

من کوچیک تر از اونم که بخوام چیزی بگم دوستان دیگه هم قبلا کامل پاسخ شما رو دادن

از نظر من این حق شما هست که دوست داشته باشید همراه زندگیتون ( مثلا مو های پر و بلند )

داشته باشه

به طور صادقانه با خودتون ببینید این موضوع چقدر براتون مهمه ، میشه به پزشکم مراجعه کرد ولی شما فرضو بر همین جوری بودن بزارید درجه بندی کنید ببینید می تونید باهاش کنار بیاید ؟

که خدای نکرده بعدا دل زده نشید

اینو هم خواهرانه بهتون میگم اگر مشکل زیاد ضروری نیست ( و شما میتونید باش کنار بیاید )و همون جور که گفتین

خانم نکات مثبت زیادی دارند زیاد سخت نگیرید

براتون بهترینا رو ارزو میکنم ،..

8. 2 کاربر از پست مفید سنجاب بازیگوش تشکرکرده اند .

سنجاب بازیگوش (جمعه 19 آبان 91)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 11 آبان 93 [ 13:11]
    سطح
    23
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 13 در 5 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.90
    سلام.
    میلاد هستم.28 ساله . به تازگی با خانمی که از خودم یکسال کوچکتره به قصد ازدواج آشنا شدم.ایشون محاسن و ویژگی های خوب زیادی داره.اما مشکلی که به تازگی با اون روبرو هستم اینه که به نظرم ایشون موهای کمپشت دارن و من همیشه دلم میخواست همسرم موهای پر و بلند داشته باشن.

نمیدونم باید چه تصمیمی بگیرم. آیا به خاطر این مورد باید بیخیال ایشون بشم و ماجرا رو تمام کنم؟

آیا راهی هست که این مورد برطرف بشه؟

کلا خوشحال میشم اگه راهنمایی و کمکم کنید
    سلام دوست عزیز
    منم یه مشکلی با ظاهر داشتم که تا حدودی رفع شد
    وقتی شما می گید نکات مثبت زیادی دارن میتونید مقایسه کنید
    آیا دوست داشتید یکی باشه که پر مو باشه ولی این نکات رو نداشته باشه
    بعدشم شما باید خودتونو جای ایشونم بزارید مطمئنا ایشونم تو رویاهاش یه مردی را با یکسری نکات تصور میکرده که ممکنه شمام اون نکاتو نداشته باشید ولی قبولتون کرده
    همیشه باید تو هر موردی انصاف را رعایت کرد

10. 5 کاربر از پست مفید arash65 تشکرکرده اند .

arash65 (جمعه 19 آبان 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 اردیبهشت 93 [ 10:47]
    سطح
    22
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    503

تشکرشده 496 در 107 پست

Array

سلام میلاد عزیز

شما خودتون میگید که قبلا مطالعات زیادی در این مورد داشتید و هیچ اثری در وجودتون نداشته احتمالا به این خاطر بوده که مطالعاتتون همراه با تفکر عمیق و منطقی نبوده و فقط مطالعه کردید

به شخصه به نظرم این مسئله خیلی مهمه

بشینید و تکلیفتون رو دقیقا با خودتون مشخص کنید اول از همه ببینید که این مسئلۀ کم پشتی مو اونقدری براتون مهم هست که به خاطرش بیخیال این همه مزایای این خانوم بشید یا خیر
    به حرف دلتون گوش بدید وقتی که آدم صرفا با منطقش جلو میره دلش بیچاره ش میکنه

اگه میتونید دلتون رو مجاب کنید که این خانوم رو همینطوری دوست داشته باشید ازدواج کنید وگرنه به نظر من اگه میبیند که یه صدایی همش ته دلتون نهیب میزنه که این ایده آل من نیست خودتون و ایشون رو بدبخت نکنید

اگه میبینید که ظاهر براتون مهمه حالا بشینید روی این قضیه زوم کنید که چرا انقدر براتون مهمه این خصیصۀ ظاهری؟
    فکر نمیکنید که کلا ظاهر چیزیه که عادی بشه؟
    میتونید با منطق دلتون رو مجاب کنید یا خیر ؟

12. 3 کاربر از پست مفید unknownGirl تشکرکرده اند .

unknownGirl (جمعه 19 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 8 پست

Array

آخه مسئله اینجاست که هر چی فکر میکنم نمیدونم آیا در آینده و بعد از ازدواج میتونم با این مسئله کنار بیام یا نه!

(هیچ کس نمیتونه منکر نقش مو در زیبایی یه زن بشه...)

از طرفی هم میترسم اگر صحبتها رنگ و بوی جدی تر و رسمی تری بگیره دیگه راه برگشتی واسمون نباشه و تمام شدن ماجرا سخت تر بشه

از طرف دیگه فکر نکنم هرگز بتونم در این باره باهاش صحبتی کنم و مثلا علت این مسئله رو بپرسم یا از او بخوام به پزشک مراجعه کنه چون خیلی ضربه روحی میخوره!

درمانده شدم.نمیدونم چه کار کنم

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام

اقا میلاد مشکل اصلی شما اینه که پرپشت بودن مو رو یکی از ویژگیهای بسیار خوب کردی و کم پشت بودنش رو یه ویژگی بسیار منفی !

مشکل شما دقیقا اینه که نمیتونی مرز این دو رو از هم تفکیک کنی.

من یه توصیه بهت میکنم:

این خانوم همینه.شاید پس فردا بر اثر زایمان و ...موهاش کم پشت تر از این بشه.اگر میتونی همینجوری دوستش داشته باشی ادامه بده وگرنه این رابطه رو قطع کن.(علتش رو هم لازم نیست بگی کم پشت بودن موهاش بوده )

رفتار شما طوریه که م

15. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (جمعه 19 آبان 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آذر 95 [ 17:27]
    سطح
    44
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 87
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    906

تشکرشده 891 در 308 پست

Array

میلاد عزیز، اینطوری می خوام بهتون بگم، اگرزیبایی برات مهمه به حرف اینو اون توجه نکن.بعدها هم خودت رو اذیت می کنی هم طرف مقابل رو. اگر خانومی رو پیدا کرددی که بگه موقعیت طرف مقابلم از نظر تحصیل وشغلی و مالی مهم نیست آقایی روهم پیدا خواهید کرد که بگه زیبایی طرف مقابلم اصلا مهم نیست.

شما پیش از ازدواج بسیار باید سختگیرانه انتخاب کنی که بعدا پشیمون نشی. درسته که قیافه زیبا هم به مرور تکراری می شه ولی قیافه ای که به نظر شما جذاب وزیبا نباشه خیلی خیلی سخت براتون قابل تحمل خواهد شد! پس طرف مقابلتون باید حداقلهای جذابیت مدنظرتون رو داشته باشه. اینها رو برای این می گم مه بعدا نیاید یک تاپیک باز کنید که من از چهره همسرم خوشم نمیاد به زور آمپول زندگی زناشوییتون رو حفظ کنید!!

17. 3 کاربر از پست مفید mehran21 تشکرکرده اند .

mehran21 (جمعه 19 آبان 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)