به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اسفند 96 [ 18:34]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteranTagger Second Class
    تشکرها
    149

تشکرشده 109 در 37 پست

Array

چی کار کنم که زندگیمون به هم نریزه؟چه جوری به پدرم کمک کنم؟

سلام دوستای خوبم
    برام یه مشکل پیش اومده که از همه کسایی که چنین مشکلی را تجربه کردن یا حقوق خوندن میخوام لطف کنند و کمکم کنن
    پدرم حدود 4 سال پیش ضمانت وام داییم رو قبول کرده (پدر من هیات علمی دانشگاهه)یه گواهی کسر از حقوق و یه چک هم به عنوان ضمانت به بانک داده.داییم کلا آدم لات و بی سرو پایییه و اون موقع هم پدرم فقط به این خاطر ضامنش شد که اینجوری یه کمکی بهش کرده باشه تا سریعتر ازدواج کنه و درست شه!ازدواج کرد اما با یکی بدتر از خودش!همسر داییم مثله داییمه و کلا این دوتا اصلاح ناپذیرن!خلاصه قسطا رو نداد و هر چند وقت یه بار با پدر من تماس می گرفتن که الان حقوقتو میبیندیمو وانقدر تهدید می کردن که پدرم با هزار زحمت داییم رو راضی می کرد بره بعده 1 سال 200 تومن از 10 میلیون پول رو بده تا جلوی حقوق پدرمو نبندن و هربار هم با داییم صحبت می کرد و ازش خواهش می کرد پولی رو که از بانک گرفته و خودش و همسرش همشو خرج لباس و خوراک کردن بره پس بده تا کاری به کار ما نداشته باشن ولی خب داییم درست نشد !!تا چند وقت پیش بانک با پدرم تماس گرفت و گفت چک رو داره میذاره اجرا اونم تو شرایطی که برادرم تو آلمانه و پدرم هر ماه باید حدود 1-2 میلیون پول براش بفرسته و از طرفی هم خودش بیماره و هزینه های درمانش بالاست.
    داییم با زنش فرار کردن و نمیدونم کجان خاله هام میگن رفته جنوب پیش خانواده ی همسرشو و گفته تا آبا از آسیاب نیفته برنمی گردم !مادربزرگم و خاله هام هم با وقاحت به مادرم گفتن شما که وضعتون خوبه چی میشه یه کم از پولتونو خرج برادرت کنی!پدر و مادر من همیشه باسیلی صورتشونو سرخ نگه داشتن و وضعیت ما به خصوص تو چند ماه اخیر واقعا بد شده
    تو همین اوضاع و شرایط بیماری پدرم دوباره عود کرد و بستری شده مادرم هم که تمام وقتش شده گریه و رفتن به بیمارستان ,برادرم هم تو آلمان گیر افتاده نه پول داره برگرده ایران نه پول داره بتونه به زندگیش ادامه بده و میگه هر روز مجبوره برای اینکه پول تاکسی و مترو نده کیلومترها راه رو پیاده از دانشگاه تا خونه طی کنه!از همه بدتر اینه که تمام ماجرای وام افتاده گردن من ! پدرم ازم خواسته نذارم پولمونو بالا بکشن و یه کاری بکنم!من امروز رفتم اون بانک و تا هفته ی بعد مهلت خواستم که یه کاری بکنم اما نمی دونم باید چی کار کنم!اگه نتونم کاری بکنم زندگیمون داغون میشه ,یکی بهم بگه باید چی کار کنم که حقوق پدرمو نبندن و چک رو نذارن اجرا.اگه از پس اینکار برنیام دیگه بی عرضه گیم رو به همه ثابت کردم
    به خانواده ی پدریم هم هیچی نمیتونم بگم چون اگه بفهمن زندگی پدر و مادرمو میریزن به هم.حتی به دوستای پدرم هم نمیتونم چیزی بگم و کمک بگیرم چون پدرم میگه آبرومون میره
    نمی دونم باید چی کار کنم!تمام کارهای بیمارستان و خرید دارو و پیگیری های وام افتاده گردن من!هفته ی بعد هم میان ترم دارم اما اصلا نمیتونم درس بخونم ,حتی نمی تونم بخوابم تمام فکرم مشغوله که بایدچی کار کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 13:47]
    سطح
    17
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    418

تشکرشده 428 در 112 پست

Array

RE: چی کار کنم که زندگیمون به هم نریزه؟چه جوری به پدرم کمک کنم؟

عزیزم ضمانت مفهومش همینه دیگه یعنی اگه وام گیرنده به هر دلیلی از پرداخت اقساط امتناع کرد مبلغی از حقوق ضامن کسر شود. ای کاش قبلا از بانک خواسته بودید که مبلغ اقساط رو از حقوق پدرتون کسر کنند تا حداقل چک رو به اجرا نذارند...شما نمی تونید اقدام قانونی بر علیه داییتون انجام بدید (فقط بهتره کلا ارتباطتون رو با خانواده ماردیتون قطع کنید تا دیگه از اینگونه موارد براتون پیش نیاد) پس بهتره با رئیس بانک صحبت کنید و شرایطتون رو براشون توضیح بدید و ازش بخواید که بصورت اقساط این مبلغ رو از حقوق پدرتون کسر کنند...می تونید نامه از بیمارستان و یا ریاست دانشگاه محل کار پدرتون ببرید شاید رئیس بانک بتونه با توجه به بیماری پدرتون و حسن شهرت ایشون کاری براتون انجام بده.

در مورد برادرتون هم متاسفانه با این وضعیت نوسانات قیمت ارز باید خودش یه فکری به حال خودش بکنه و فقط در صورتی میتونه اونجا بمونه که درآمدشون به یورو باشه وگرنه تبدیل ریال به یورو و پرداخت هزینه های زندگی تو یه کشور اروپایی توسط پدرتون خیلی خیلی سخته.
    پس بهتره مثل خیلی از دانشجوهای مقیم خارج از کشور بخشی از هزینه هاش رو با کار نیمه وقت تامین کنه.
    خیلی نگران برادرتون نباشید بالاخره پسره و یه فکری به حال خودش میکنه اصلا شاید براش بهتر باشه یه کم سختی بکشه.

این وسط خیلی حواستون به مادرتون باشه الان مادرتون بیشتر از هر کسی نیاز به مراقبت دارن....بهشون روحیه بدید و نذارید افسرده بشن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)