به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 57
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 اردیبهشت 97 [ 00:12]
    سطح
    61
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 116
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

ازدواج بدون علاقه اولیه بر اساس شرایط

سلام دوستان نمیدونم تاپیک قبلیم رو خوندین یا نه .. در واقع میخوام سوالم رو جامع تر و کامل تر مطرح کنم .
    http://www.hamdardi.net/thread-25800.html
    شرایطم رو میدونین فقط میخوام چند تا نکته که فک میکنم مهمه رو بهتون بگم.
    اول اینکه خانمم با مشاور صحبت کرده ( البته من حدود 10 روزه اصلا نه دیدمش نه چیزی به خواست خودش ) من با مشاور صحبت کردم و گفت خانم شما بدون علاقه و کشش اولیه با شما ازدواج کرده و منتظر بوده بعد از عقد این علاقه و مهر بوجود بیاد که بعد از 2 ماه هنوز به وجود نیومده. اینو بگم که خانمم ده سالگی پدرش رو از دست داده و فک کنم یه جورایی دوست داشته مث پدر به یکی تکیه کنه.
    بهش گفتم چرا نخواسته بیشتر اشنا بشیم گفت خانوادش ازت تعریف کردن و روی اون تعریف ها تصمیم گرفته ( البته به زور و اجبار نبوده ) و اینکه مادرش مخالف نامزد شدن بوده و گفته از اول عقد که دختره مخالفت کرده ولی به جایی نرسیده .
    حالا ایراد کار اینه که این علاقه اولیه بوجود نیومده و به این دلیل تمام رفتارای من زیر ذره بین بوده و سوالایی تو ذهنش بوجود اومده :
    چرا شوهرم زیادی انعطاف داره ؟ من چطوری میتونم به همچین مردی تکیه کنم ؟ چرا همه خواسته هامو قبول میکنه ؟ چرا همش دنبال منه و همش اون احوال میپرسه...
    که البته مشاور گفت اگر علاقه اولیه بود این فکرا رو نمیکرد چون باید بدونه تو تجربت کمه و به مرور این تجربه ها و مردونگیت بهتر میشه .
    حالا قرار شده اون معیار هاشو روی کاغذ بنویسه و خوبی های من رو هم بنویسه و باز با مشاور صحبت کنیم . فقط خواهشم اینه که اگر دوستان باتجربه چیزی یا راهی به ذهنشون میرسه که ممکنه به ذهن ما نرسه حتما بگن .
    با تشکر قبلی

تو پست قبلی هم گفتم مثلا سر حجابش اوایل بحث میکردیم ولی من کوتاه اومدم و یا سر رفت و امد با دوستانش و ... که من واقعا مشکلی نداشتم و بهشم گفتم
    ولی چون اولش مقاومت کردم فک میکنه دربرابرش زود تسلیم شدم و مرد نیستم..
    واقعا موندم چکار کنم ...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 اردیبهشت 93 [ 15:23]
    سطح
    33
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    227

تشکرشده 409 در 163 پست

Array

RE: ازدواج بدون علاقه اولیه بر اساس شرایط

دوست عزیز زنها بر خلاف مردها خیلی وقتها حرفهاشون رو مستقیم نمیزنند و در لفافه یا رفتار یا غیر مستقیم سعی میکنن پیام خودشونو برسونن. این خانوم غیر مستقیم داره به شما میگه بهتون علاقمند نیست ، مشاور هم داره همینو بهتون میگه. به نظر من دنبال کالبد شکافی ماجرا نباشین. آینده بهتری در انتظار شماست

3. کاربر روبرو از پست مفید samanis تشکرکرده است .

samanis (سه شنبه 16 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

دوست عزیز درست ممکنه بگی ولی ایشون داره همه تلاشش رو میکنه که زندگیش رو بسازه... و این به معنی خوبیه..
    ما میخوایم ( ینی هردومون ) میخوایم این مشکل حل بشه و هیچ کس این وسط حتی یه درصد هم نمیخواد که اتفاقی بیفته.

5. 2 کاربر از پست مفید mohammad2012 تشکرکرده اند .

mohammad2012 (سه شنبه 16 آبان 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

بهتره مطالعه و آگاهیت را در خصوص ویژگیهای یک مرد موفق بالا ببری و سعی کنی رفتار جرأتمندانه از انفعال را باز شناسی . به نظر میرسه شما به خاطر علاقه زیاد در رابطه با همسرت انعال نشون می دهی و این دقیقاً برای رابطه یک زن و شوهر آفت هست . زنها نیاز به استحکام و قوت و ثبات و قاطعیت در مردشون دارند تا احساس امنیت کنند چون در ذهنشان بنا به واقعیت یک مرد قوی که در همه موقعیتی میتواند تکیه گاه مطمئن و حامی خوبی باشد را می بینند .

زنها از اینکه حتی مرد خیلی احساساتی باشد و مثل خانمها مرتب ابراز احساس کنه یا رمانتیک بازی دربیاره نگران میشند چون قرابت با روحیه زنانه در او می بینند و احساس مرد بودن را در او ضعیف می بینند ، مگر اینکه مرد در کنار این عواطف و رمانتیک بازی ها در جاهای دیگه و لازم خیلی قاطع و محکم و جرأتمند باشه .

حتی مردها هم از زن منفعل و ضعیف خوششون نمیاد چون نیاز به قدرت را در آنها تأمین نمی کند .

در هرصورت حرفهای خانمتون به مشاور نشان می دهد با شما مشکل حادی ندارد اما خوب تونسته نیازش را بیان کند و شما می توانی به کمک مشاور بررسی داشته و ضعفهایت را دریابی و روی آنها کار کنی . در همین تالار هم گارگاه رفتار جرأتمندانه داریم می توانی مراجعه کنی و استفاده کنی .

دوام این ازدواج بستگی زیادی به شما داره ، مشاوره را ادامه دهید و فعال باشید برای تغییر .

موفق باشید

.

7. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

setareh (جمعه 28 تیر 92), فدایی یار (جمعه 20 فروردین 95), فرشته مهربان (سه شنبه 16 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    بهتره مطالعه و آگاهیت را در خصوص ویژگیهای یک مرد موفق بالا ببری و سعی کنی رفتار جرأتمندانه از انفعال را باز شناسی . به نظر میرسه شما به خاطر علاقه زیاد در رابطه با همسرت انعال نشون می دهی و این دقیقاً برای رابطه یک زن و شوهر آفت هست . زنها نیاز به استحکام و قوت و ثبات و قاطعیت در مردشون دارند تا احساس امنیت کنند چون در ذهنشان بنا به واقعیت یک مرد قوی که در همه موقعیتی میتواند تکیه گاه مطمئن و حامی خوبی باشد را می بینند .

زنها از اینکه حتی مرد خیلی احساساتی باشد و مثل خانمها مرتب ابراز احساس کنه یا رمانتیک بازی دربیاره نگران میشند چون قرابت با روحیه زنانه در او می بینند و احساس مرد بودن را در او ضعیف می بینند ، مگر اینکه مرد در کنار این عواطف و رمانتیک بازی ها در جاهای دیگه و لازم خیلی قاطع و محکم و جرأتمند باشه .

حتی مردها هم از زن منفعل و ضعیف خوششون نمیاد چون نیاز به قدرت را در آنها تأمین نمی کند .

در هرصورت حرفهای خانمتون به مشاور نشان می دهد با شما مشکل حادی ندارد اما خوب تونسته نیازش را بیان کند و شما می توانی به کمک مشاور بررسی داشته و ضعفهایت را دریابی و روی آنها کار کنی . در همین تالار هم گارگاه رفتار جرأتمندانه داریم می توانی مراجعه کنی و استفاده کنی .

دوام این ازدواج بستگی زیادی به شما داره ، مشاوره را ادامه دهید و فعال باشید برای تغییر .

موفق باشید

.
    ممنون فرشته مهربان
    حرف های شما کاملا درسته.
    الان یه مدت وقت خواسته و یه جلسه مشاوره هم داریم با همدیگه و اینکه بگم مشاورمون دختر عموی منه که تجربه بالایی داره ( البته روانشناسی بالینی) و هر دومون قبولش داریم. ولی قرار مشاوره غریبه هم بریم
    یه سری نکات هم هست که باید بگم اول اینکه اره مشکل حادی با من نداره و اتفاقا پیش مشاور خیلی از من تعریف کرده و گفته از همه لحاظ خوبه وبسیار پسر خوب و پاکیه ( که این از معیار های اصلیشه به گفته خودش ) ولی اون بهم علاقه نداشته و من شدید ابراز علاقه کردم و این باعث دلزدگی شده . الان حدود دو ماه سعی کرده که بهم علاقه پیدا کنه ولی چون من زیاد ابراز میکردم نمیتونسته و باعث استرس شدید میشده . در حدی که غذاش کم شده بوده و حتی توی عادت ماهیانش هم تاثیر داشته ( نظر خودم اینه که این استرس شدید باعث بی میلی و بی علاقگی میشده و نمیتونسته علاقه پیدا کنه .
    گفته از تظاهر خسته شده و دنبال راهی میگرده که زندگیش رو بسازه و مشاور هم به من گفت اون میخواد تلاشش رو کنه و هرچقدم طول بکشه مهم نیست براش . بهم گفت 100 جلسه هم بخوای مشاوره میریم و حتی بیشتر ولی اگر نشد باید بپذیری گفتم باشه می پذیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط samanis
    دوست عزیز زنها بر خلاف مردها خیلی وقتها حرفهاشون رو مستقیم نمیزنند و در لفافه یا رفتار یا غیر مستقیم سعی میکنن پیام خودشونو برسونن. این خانوم غیر مستقیم داره به شما میگه بهتون علاقمند نیست ، مشاور هم داره همینو بهتون میگه. به نظر من دنبال کالبد شکافی ماجرا نباشین. آینده بهتری در انتظار شماست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2012
    دوست عزیز درست ممکنه بگی ولی ایشون داره همه تلاشش رو میکنه که زندگیش رو بسازه... و این به معنی خوبیه..
    ما میخوایم ( ینی هردومون ) میخوایم این مشکل حل بشه و هیچ کس این وسط حتی یه درصد هم نمیخواد که اتفاقی بیفته.
    سلام کاربر عزیز
    با همه احترام باید بگم به هیچ وجه حرف شما مورد قبول هیچ کارشناسی نیست و اصلا کارشناسی و روی تفکر بیان نشد . خودم میدونم علاقه نداره ولی همین که خصوصیت های مثبت زیادی رو توی من میبینه ینی میخواد ولی دوست داره علاقه ایجاد بشه . به دلیل تجربه بسیار کمش میترسه از ادامه و میترسه علاقه ایجاد نشه.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

دوستان... التماس دعا...
    میدونم این جا جای درد دل نیست ولی واقعا اعصابم خورده .. گاهی حوصله خودمم ندارم . یکی امید میده بهم یکی نا امیدم میکنه..
    دورو برم پر شده از حرف و حرف و حرف ..
    رک و راست بگم تا الان تو این 24 سال عمرم با اینکه پدر و خواهرمو از دست دادم اینقد داغون نبودم و اینقد تحت فشار نبودم..
    یه وقتایی امیدم به خدا خیلی زیاد میشه .. یه وقتایی کم..
    ایمانم خیلی ضعیفه میدونم..
    بین خودتون و خدای خودتون هر زمانی باهاش حرف زدین واسه این بنده بد هم دعا کنین ... اصلا شرایط خوبی ندارم ..
    واقعا حس میکنم برام قابل تحمل نیست این وضع ولی من قول دادم توکلم به خدا باشه چون اول ازدواجمم با خدا حرف زدم و گفتم خدایا به تو توکل میکنم که میرم جلو چون تو قول دادی که مارو حمایت کنی بعد از ازدواجمون...
    الانم میگم توکل به خدا ولی میترسم بشکنم.. میترسم توکلم رو از دست بدم.. میترسم بد بشم..

10. 3 کاربر از پست مفید mohammad2012 تشکرکرده اند .

mohammad2012 (دوشنبه 22 آبان 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مهر 97 [ 17:26]
    سطح
    52
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    830

تشکرشده 901 در 185 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array

محمد عزیز،این یک امتحان الهی هستش که باید ببینی چطور ازش بیرون می یای.کاملا درکت می کنم...خیلی سخته
    ولی حل می شه.تو باید ریشه یابی کنی مشکل نامزدت رو...انعطاف پذیری نه کمش خوبه نه زیادش...نامزد من بر عکس تو هستش...حرف ،حرف خودشه.منم داشتن اقتدار مردانه رو دوست دارم...دقیقا من هم همین رو توی نامزدم حس می کنم ولی اون دنبال تغییر تو خودش نیست.تنها کسی که باید تغییر کنه منم.اگر خیلی سخت باشی هم بد می شه.من از این که می دیدم نامزدم به خاطر منم که شده حاضر نیست نظرش رو عوض کنه ناراحت می شدم و همین باعث برخورد تند منم می شد.من 3 هفته با نامزدم بودم ولی تو این مدت یادم نمی یاد یک روز خوش داشتم.ولی هنوز امیدم به خداست هر چی مصلحته همون می شه.
    حتی در مواقعی که فکر می کنی هیچ امیدی نیست،خدایی هست که داره نگات می کنه و همش همونی می شه که اون می خواد پس خودت رو دیگه بسپار به اون
    خداي من خداييست كه اگر سرش فرياد كشيدم به جاي اينكه با مشت به دهانم بزند،
    با انگشتان
    مهربانش نوازشم مي كند و مي گويد ميدانم جز من كسي نداري !!!

12. کاربر روبرو از پست مفید پرنده غريب تشکرکرده است .

فدایی یار (جمعه 20 فروردین 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

ممنون واقعا با جمله اخرت اشک تو چشمام جم شد..
    راس میگی بخدا همه اینا که میگی عین حقیقته
    دوست دارم این قد با ایمان میبودم که تمام توکلم به خدا باشه.. به خدا میگم خدایا دنیای من واسم خیلی بزرگه ولی کاش اینقد دنیا دوست نبودم..
    ینی دنیا که نه.. به خدا میگم از تمام دنیا حس میکنم اونو داشتم ...میگم خدایا هر کاری میکنی ولی اونو ازم نگیر.. دنیامو نگیر.. عشقمو نگیر..
    هر زمان از جلوی حرم امام رضا رد میشم بغض میکنم... امشب تو اتوبوس هم اشکم میومد دست خودم نبود... تا حالا عشق رو حس نکرده بودم..

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 دی 91 [ 14:29]
    سطح
    8
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

خيلى خوبه كه شما هم با مشاور حرف مى زنيد و تلاش مى كنيد من شوهرم گفت مشاور نمى ياد! گفت مشاور رفتن مسخرس!

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    662

تشکرشده 792 در 312 پست

Array

اره خوبه.
    ولی مشکلم اینه که یه سری مسایل هست که حس میکنم اون ناامیده.. نمیخواد و مشاوره هم بیاد ...
    نمیدونم.. اخه همش میگه هر کار بگی میکنم ولی اگه نشد باید بپذیری...

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)