به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 دی 93 [ 23:45]
    سطح
    36
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array

قطع رابطه بخاطربدقولی (لطفاکمکم کنیدتافراموشش کنم)

سلام
    درتاپیک قبلیم درباره نحوه اشنایی ام نوشته بودم که بطورخلاصه مینویسم درنت(سایت همسریابی) بااقایی اشناشده بودم وبعدچهارماه همدیگررودیدیم وبلافاصله خانواده هادرجریان رابطه ماقرارگرفتندومادرایشون بامادرمن تماس گرفتندولی درتاریخ تعیین شده تشریف نیاوردند وباتوجه به راهنمایی دوستان تصمیم به قطع رابطه گرفتم حدودیک هفته قطع رابطه کرده بودم تااینکه این اقادوباره تماس گرفتندوبعدباباباحرف زدندوتمام شرایط خودراتوضیح دادندبعدازاون من ازایشون خواستم که باخانواده تشریف بیاورندکه ایشون گفتندخانواده من راضی نیستندولی باهاشون حرف زدم وقراره بیاندوازمن ده روزوقت خواستندومن قبول کردم ولی بازدرتاریخ تعیین شده نیومدندومن هم به ایشون گفته بودم اگردرتاریخ معین تشریف نیاورنددیگه نمیخوام ادامه بدم وتکلیفم هم مشخص میشه درسته دیگه باهاشون ادامه ندادم ولی نمیتونم فراموششون کنم دائم حرفهایی که زده یاپیامکهایی که داده جلوی چشمامه بدترازقبل شب وروزم گریه شده که چرااینطوری شدمن که درحق کسی بدنکرده بودم که این اقابامن اینکارروبکنه کلاوعده ووعیدبده لطفاراهنمایی ام کنیدکه چطوریادوخاطره این اقاروازذهنم پاک کنم درسته بطورکامل یادوخاطره کسی مخصوصااولین ارتباط باکسی براحتی پاک نمیشه حداقل کمتربرام مهم باشه و گریه نکنم .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 آذر 91 [ 14:37]
    سطح
    4
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    دستاوردها:
    3 months registered100 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 29 در 8 پست

Array

RE: قطع رابطه بخاطربدقولی (لطفاکمکم کنیدتافراموشش کنم)

roseflower عزیز
    شما بسیار روحیه لطیفی دارید.(که کاملا هم طبیعیه). با کمی عوض کردن زاویه دیدتون به قضیه باید کفه ترازو رو کمی از احساسات و عاطفه به طرف عقل و منطق هدایت کنید.(واسه خودم همیشه جزو سخت ترین کارها بوده!)
    می تونید قضیه رو از جهت های دیگه نگاه کنید.
    مثلا چرا به خودتون نمیگید که خداروشکر قبل از اینکه یه رابطه جدی شروع بشه فهمیدم که این آدم خوش قول نیست و بهتر شد که رابطمون جدی تر نشد و چیزی شروع نشد. (به نظر شما واقعا جای شکر نداره؟)
    یا اینکه می دونید اگر این زندگی شروع میشد به دلیل اینکه خانواده طرف ناراضی بودن چقدر ممکن بود براتون گرون تموم بشه؟ زندگیتون زهرتون میشد و پشیمون میشدید. توی تالار یه دوری بزنید دستتون میاد.

شدیدا پیشنهاد می کنم خودتون رو سرگرم کنید با کارهایی که قبلا دوست داشتید. نمی دونم موسیقی گوش میدید یا نه اما اگر گوش میدید شدیدا توصیه می کنم با این وضعیت موسیقی اونم از نوع عاطفی و .. گوش ندید.با دوستاتون رفت و آمد کنید.معاشرت با کسانی که دوستشون دارید خیلی خیلی می تونه کمکتون کنه.
    اگر آدم مذهبی هستید هم بدونید توکل و درخواست از خداوند متعال مشکل جزئئ تون رو حل خواهد کرد .انشاالله
    یه دوره داره و تموم میشه و همه چیز به حالت طبیعی بر می گرده.
    موفق و پیروز و سربلند باشید

3. 4 کاربر از پست مفید anonymous تشکرکرده اند .

anonymous (دوشنبه 15 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array

ممنون anonymous
    واقعيت اينه كه خانواده من ازهمون ابتداي اشنايي ناراضي بودندوميگفتندازهرنظرمثل تحصيلات،شغل و...ازشماپايين تره ولي من اصرارميكردم كه اينطورنيست اين اقاهم ميگفتندخانواده من مشكلي ندارنددرحاليكه من ازحرفهاشون متوجه اين موضوع شدم بخودشون گفتم وقبول نكردندومدام هم سراين موضوع بحثمون ميشدويه چيزديگه اي كه هست اينه كه اين اقامدام بهم شك داشتندوفكرميكردنديه جوري ميخوام خراب شن درحاليكه نميدونم توگذشتشون چي بوده كه فكرميكنندمن اومدم تاتلافي كنم همين موضوع بيشترازارم ميدادوميده كه چي باعث شده درباره من اينطوري فكركننددرحاليكه من هيچ شناختي ازايشون نداشتم وكم كم واردزندگيم كردم بخداموندم چيكاركنم.
    زيادموسيقي گوش نميدم چون باعث گريم ميشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 05 اسفند 91 [ 13:11]
    سطح
    7
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    88

تشکرشده 88 در 44 پست

Array

یک نکته اساسی در مورد آشنایی های اینترنتی وجود داره که بعد از اینکه دو طرف مستقیماً همدیگر رو ملاقات می کنند نظراتشون نسبت به همدیگه دستخوش تغییرات اساسی میشه .

یعنی اینکه در ابتدا یک مدل ذهنی نسبت به خصوصیات طرف مقابل (ظاهر یا اخلاق و رفتار) در ذهن ترسیم میکنند که بعد از ملاقات مستقیم معمولاً تصورات ذهنی ایجاد شده با اونچه که در این ملاقات دریافت کرده اند منطبق نیست و شما باید این موضوع رو هم مد نظر قرار بدی

6. کاربر روبرو از پست مفید Parsa y تشکرکرده است .

Parsa y (دوشنبه 15 آبان 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 آذر 91 [ 14:37]
    سطح
    4
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    دستاوردها:
    3 months registered100 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 29 در 8 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط roseflower
    ممنون anonymous
    واقعيت اينه كه خانواده من ازهمون ابتداي اشنايي ناراضي بودندوميگفتندازهرنظرمثل تحصيلات،شغل و...ازشماپايين تره ولي من اصرارميكردم كه اينطورنيست اين اقاهم ميگفتندخانواده من مشكلي ندارنددرحاليكه من ازحرفهاشون متوجه اين موضوع شدم بخودشون گفتم وقبول نكردندومدام هم سراين موضوع بحثمون ميشدويه چيزديگه اي كه هست اينه كه اين اقامدام بهم شك داشتندوفكرميكردنديه جوري ميخوام خراب شن درحاليكه نميدونم توگذشتشون چي بوده كه فكرميكنندمن اومدم تاتلافي كنم همين موضوع بيشترازارم ميدادوميده كه چي باعث شده درباره من اينطوري فكركننددرحاليكه من هيچ شناختي ازايشون نداشتم وكم كم واردزندگيم كردم بخداموندم چيكاركنم.
    زيادموسيقي گوش نميدم چون باعث گريم ميشه.
    سلام به همه دوستان

roseflower عزیز
    یه نکته ای هستش که همه ما باید بهش توجه داشته باشیم
    اینکه وقتی هر کدوم از ما در چنین شرایطی قرار می گیریم نا خودآگاه عاطفه و احساسات کمی بر عقل ما غلبه می کنه و درست خیلی از مسائل رو نمی بینیم.
    و خیلی کم و کاستی ها رو واقعا نمی بینیم.
    اما کسانی که بیرون قضیه هستند مثل پدر و مادر و دوست و ... علاوه بر اینکه خیرخواه ما هستند مساله رو بهتر از ما می بینند. پس بیاید یه کم به حرفهاشون فکر کنیم!
    به نظرم زندگی در اولش باید خیلی آروم و بدون ایجاد دشمنی و دعوا آغاز بشه . شاید به خاطر اینه مگن در ازدواج نزدیک بودن دو خانواده از همه لحاظ مهمه.
    در چنین مواردی شاید هم صحبتی و مشاوره با کسانی که اطمینان دارید خیرخواه شما هستند و از لحاظ فکری واقعا در جایگاه مناسبی هستند (هم اطلاعات و تجربه زیادی دارند و هم نزدیک به خود شما فکر می کنند) بسیار موثر می تونه باشه چون اولا خیرخواه شما هستند دوما کسی که به لحاظ فکری به شما نزدیک هستش تقریبا همان خواسته هایی را که شما می خواهید بدون تاثیر پذیری از احساسات و ... به شما یاد آوری می کنند.(یه طورایی انگار خودتونید که دارید با یه نگاه درست به قضیه نگاه می کنید.البته نظر شخصی من هستش و اگر اشتباه هست دوستان تصحیح بفرمایند.)

برای رهایی از این وضعیت هم همونطور که گفتم اولا باید خودتون رو مشغول کارهای دیگه کنید و ذهنتون رو درگیر کنید به طوری که فرصت فکر کردن به این موضوع رو نداشته باشید (البته کاری هستش که نیاز به تمرین داره )
    دوم اینکه باید شناختتون رو نسبت به مسائل زندگی و چنین اتفاق هایی بیشتر کنید. می تونید از تجربیات بزرگتر ها و یا دوستان تالار و یا حتی کتابهای زیادی که توی بازار هستش استفاده کنید.
    نگران قضیه هم نباشید این موضوع مثل یه مریضی می مونه و یه دوران نقاحتی (نمی دونم درست نوشتم یا نه )داره و باید سپری بشه. شاید یک ماه شاید چند ماه.
    مشکلی نیست
    به خدا توکل کنید و ازش بخواید انشاا... مشکلاتتون حل میشه

موفق و پیروز باشید

8. کاربر روبرو از پست مفید anonymous تشکرکرده است .

anonymous (سه شنبه 03 بهمن 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    36
    دستاوردها:
    تشکرها
    573

تشکرشده 935 در 360 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsa y
    یک نکته اساسی در مورد آشنایی های اینترنتی وجود داره که بعد از اینکه دو طرف مستقیماً همدیگر رو ملاقات می کنند نظراتشون نسبت به همدیگه دستخوش تغییرات اساسی میشه .

یعنی اینکه در ابتدا یک مدل ذهنی نسبت به خصوصیات طرف مقابل (ظاهر یا اخلاق و رفتار) در ذهن ترسیم میکنند که بعد از ملاقات مستقیم معمولاً تصورات ذهنی ایجاد شده با اونچه که در این ملاقات دریافت کرده اند منطبق نیست و شما باید این موضوع رو هم مد نظر قرار بدی
    درسته ولی قبل ازاینکه ماباهم اشنابشیم هیچ گونه قولی بهم نداده بودیم طوریکه من به این اقاگفته بودم که اول بایدهمدیگرروببینیم بعدتصمیم بگیریم شایدازظاهرهم خوشمون نیومدبعداینکه یه بارهمدیگررودیدیم تصمیم گرفتیم خانواده هامون درجریان رابطه ماباشندولی ایشون هی قول دادندولی عمل نکردندتااینکه بهم گفتندمیترسم بیام ومن روخراب کنی نمیدونم چرااصراردارندکه من میخوام یامیخواستم ایشون روخراب کنم همین موضوع بیشترازارم میده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)