به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 66
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 14:00]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

Arrow ارتباط نامزدم با دختر دوست خانوادگی

سلام دوستان ..
    چند ماه قبل من و خانواده ام با نامزدم مشکل داشتیم که خدا رو شکر با راهنمایی های شما دوستان رفع شد .. دوباره اومدم که ازتون کمک بخوام خواهش میکنم راهنماییم کنین ..
    ما یک سال و نیمه که عقد کردیم .. خیلی همسرم رو دوست دارم و ایشون هم منو دوست داره .. ماجرا از اون جا شروع میشه که دو هفته ی قبل من برای همسرم ف ی س بوک درست کردم .. که بتونه با عموش که خارج از کشوره ارتباط داشته باشه .. دوست مادر همسرمم خارج زندگی میکنه و دو تا دختر داره که یکیشون ازدواج کرده .. مادر شوهرم ادرس صفحه ی فیس بوک این خانومو داد که بتونیم باهاشون صحبت کنیم .. دختر اولی که ازدواج کرده و اسمش نیوشاست همسرمو ادد کرد و در حضور من صحبت کردن با هم .. همسرم قبلا بهم گفته بود قرار بوده اینا با هم ازدواج کنن ( تو بچگی خانواده ها حرفشو زدن ) و نشده و اونا رفتن ..
    همسرم این چند وقت با این نیوشا خانوم صحبت میکرد و من هم چون زیاد حساس نیستم رو این مسائل بهش چیزی نمیگفتم .. با توجه به این که نیوشا هم پنج ساله ازدواج کرده ..
    تا اینکه دیروز همسرم گفت من میخواستم نیوشا رو سرکار بذارم داشت درد و دل میکرد و از شوهرش گلایه داشت .. گفتم طلاق بگیر بیا زن دومم شو .. اونم جدی گرفت و گفت نه دیگه دیر شده و تو با ارام ازدواج کردی و این حرفا .. که همسرمم بهش میگه شوخی کردم و قضیه تموم میشه ..
    من برای کارهام از ایمیل همسرم استفاده میکنم .. دیروز رفتم تو ایمیلش و دیدم این خانوم چند تا براش پیام گذاشته که دلم برات تنگ شده عشقم و کاش میدیدم .. عاشقتم .. حیف که دیر شده حاضرم همه چیزمو بدم و یه بار دیگه ببینمت و کلی حرف عاشقانه ی دیگه ..
    من به همسرم گفتم و ایشون گفت که تو از طرف من خطائی ندیدی و من باهاش کاری ندارم .. در ضمن ارشیو تمام حرفاشونم پاک میکنه و با این حال به من میگه هر وقت دوس داشتی برو چک کن ..
    من خیلی گیج شدم .. تو زندگیم به خاطر همسرم از خیلی چیزا گذشتم و حالا این فکر داره دیوونه م میکنه که نکنه بهم خیانت کنه ؟! چیکار کنم ؟! خواهش میکنم راهنماییم کنید ..

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 اردیبهشت 93 [ 10:46]
    سطح
    26
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    439

تشکرشده 527 در 189 پست

Array

RE: ارتباط نامزدم با دختر دوست خانوادگی

سلام گلم
    من خودم تو زندگیم کلی مشکل دارم اما فقط می تونم بگم زندگی ات رو خراب نکن به شوهرت نشون بده که چقدر گذشت داری و گذشتی ار این اتفاق و خودت رو نگران نکن که اون دختر در یک کشوره دیگه است از شوهرت بخواه ( با آرامش ) که فیس بوکش را ببنده و ایمیلش رو عوض کنه
    ازش خواهش کن واسه آرامش زندگیتون این کار رو بکنه
    امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کرده باشم

3. کاربر روبرو از پست مفید sare jo0on تشکرکرده است .

sare jo0on (شنبه 13 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

مرسی ساره جان ..
    دیروز این کارو کردم .. ازش خواستم دیگه با اون خانوم صحبت نکنه .. گفت تو که میدونی من قصدی ندارم مگه بهم اعتماد نداری ؟! با بیشتر گفتنش حساس میشه میشناسمش ..
    همسرم خیلی منو محدود میکنه .. من اجازه ی بیرون رفتن از خونه یا دیدن دوستام یا اینترنت رفتن رو ندارم .. میترسم اگه این کارو کنم و حس داره دارم محدودش میکنم حساسیتش بیشتر شه و دیگه اجازه ی هیچ کاریو بهم نده .. ولی این قضیه هم که یه زن که قبلا همو میشناختن بهش ابراز علاقه کنه برام غیر قابل تحمله ..

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 اردیبهشت 93 [ 10:46]
    سطح
    26
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 19
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    439

تشکرشده 527 در 189 پست

Array

می فهمم گلم
    این کار رو با ترفند های زنانه بکن
    چه می دونم بگو به خاطر دل من بگو اون دختر تو ذهنش توهم می زنه که تو می خوایش وقتی جوابش رو میدی فقط نرم و آروم بگو
    یه خواهش برو موضوع ترس از طلاق رو بخون
    نظرت رو در مورد وضعیت من بگو

6. کاربر روبرو از پست مفید sare jo0on تشکرکرده است .

sare jo0on (شنبه 13 آبان 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 14:53]
    سطح
    25
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,833

تشکرشده 1,864 در 493 پست

Array

هر روز و هر دقیقه راجع به این موضوع حرف نزن. تکرارش لوثش می کنه.

یکبار قاطع با همسرت صحبت کن و بگو که ما خانمها سریع وابسته می شیم. ادامه صحبت های شما با این خانم و وارد فاز عاطفی شدن درست نیست. لطفا یک ای میل بهش بزن و بگو که چون هر دو ما متاهل هستیم، درست نیست که رابطه عاطفی یا ارتباط مداوم و زیاد داشته باشیم.

سعی کن خودت هم آروم آروم وارد ماجرا بشی. هر وقت همسرت می خواد باهاش صحبت کنه، این صحبت را سه نفره کن. خودت را قاطی کن. بعد از یه مدت هم بگو ما باید بریم خرید یا ... و قطعش کن.

البته اگه امکان قطع کامل ارتباط نیست !

خودت را با دست خودت وارد این ماجراها کردی که چی؟
    مگه هفته ای چند بار می خواست با عموش صحبت کنه که فیس بوک لازم داشت. اصلا فیس بوک به چه درد صحبت کردن می خوره. توی همون ای میلش چت می کرد بس بود دیگه.

زیاد هم ای میلش را چک کنی یا راجع بهش غر بزنی، احساس ناامنی می کنه یه ایمیل مخفی درست می کنه.
    خیلی ای میلهاش را بررسی و تفسیر نکن. چرا به فلانی ای میل زدی، جواب فلانی را چی دادی؟ ... یه جوری برخورد کن که احساس کنه کاری به ای میل هاش نداری، نه این که زیر ذره بین باشه.

8. 4 کاربر از پست مفید پیدا تشکرکرده اند .

پیدا (شنبه 13 آبان 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array

sare jo0on

به تالار همدردی خوش آمدی

برای همسرت روشن کن که ایشون و حرف زدنش با اون خانم و سرکار گذاشتنش تأثیر عاطفی روی او گذاشته ، بهش بگو او همسر داره و وقتی به تو ابراز علاقه کرده یعنی خیانت به همسرش ، و این وسط تو باعثش شدی ، و این ظلم به او هست و مطمئن باش تبعاتش دامن زندگیمون رو میگیره . تو هرچقدر هم بهش گفته باشی شوخی کردم او باور نکرده شوخیه و چون در محیطی زندگی میکنه که قید و بند ندارند ذهنش زمینه توجه به تو را داره و این یعنی آسیب دیدن خودش و زندگیش که تو باعثش شدی .
    بگو راه اینکه بهش کمک کنی و باور کنه که شوخی بوده اینه که دیگه هیچ صحبتی باهاش نکن . بگو من برای خودم میترسم ، میترسم کاری که تو با زن مردم کردی روزی بلایی بشه و سر من بیاد . و کسی همین سرکار گذاشتن و اینجوری احساساتی کردن را با من پیدا کنه . و قاطع بخواه که فیس بوکش رو ببنده و هرگونه صحبت رو هم قطع کنه .

پاورقی
    ======
    هرچقدر ما به خودمون مطمئن هم باشیم ، نمیتونیم به دیگری مطمئن باشیم که رابطه ما و حرفهای ما باعث لغزشش نمیشه . پس داشتن حریمها در اینجا بخاطر حفظ سلامتی هردو طرفه و اشتباهه که کسی حریم را بشکنه و بگه مطمئنم به خودم که مشکل پیدا نمی کنم . آیا می تواند از طرف دیگری هم اطمینان دهد ؟؟؟

10. 12 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (پنجشنبه 25 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

پیدای عزیزم ممنونم از راهنماییت .. فرشته ی مهربان عزیز حرفای خیلی قشنگی زدی و و اقعا ممنونم ازت ..
    من از چند تا موضوع میترسم .. یکی اینکه فکر کنه من بهش اعتماد ندارم و حرفاشو باور نمیکنم .. و این اعتمادی که ساختیم خراب بشه ..
    بعدم اینکه میترسم اگه من ازش بخوام این کارو بکنه بیشتر از قبل منو محدود کنه ! چون زیادی تعصب داره روی من .. میترسم با این کار خودم قفسمو برا خودم تنگ تر کنم ..
    دیشب فهمیدم بهم دروغ میگه !! زنگ زده بود و گفت دارم میخوابم همون لحظه صدای پی ام اومد .. من به روش نیاوردم ولی خیلی داغون شدم .. چون من بهش گفته بودم زیاد باهاش صحبت نکن اینجوری ازم پنهون کرد .. جلوی من از نیوشا بد میگه و میگه تو خیلی خوب و مظلومی اون خیلی حرف میزنه .. یعنی تو ذهنش داره مقایسه میکنه مارو با هم ..
    خواهش میکنم بازم کمکم کنین ..

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 اردیبهشت 93 [ 10:47]
    سطح
    22
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    503

تشکرشده 496 در 107 پست

Array

سلام دوست من

اتفاقا به نظر من شما باید خیلی قاطع برخورد کنی و براش مشخص کنی که این رفتارش از نظر شما اصلا پذیرفته شده نیست
    آخه چه معنی میده که یه زن و مردی که هر دو متأهل هستن با هم چت کنن؟ به چه دلیل و بهانه ای؟!؟
    زیادی open mind بودن هم تبعات منفی داره دوست من

تازه بر فرض که اون شخص دید اشتباهی داشته باشه همسر شما با این وضع قاعدتا نباید ادامه بدن!!

البته نباید زیادی روی این قضیه فوکوس کنید و زیاده از حد روی این قضیه بحث کنید این باعث میشه که پرده های احترام از بین بره

همونجوری که همسرتون رو شما غیرت نشان میدن شما هم باید دقیقا همونطور برای همسرتون حد و مرز مشخص کنین

اتفاقا اینجوری باعث میشی که ایشون بدونن که شما شخصیت محکم و مستقلی داری و این باعث میشه که حد و مرز کمتری برای شما بذارن

سعی کنین کاری کنین که وقت کمتری برای کار با نت داشته باشن

اگر که نیاز واجبی به نت ندارید (مثلا اینکه رشته تون مرتبط با کامپیوتر باشه) سعی کنید بدون اطلاع ایشون ترتیبی بدین که اینترنت قطع بشه البته اگه راهی داره که ایشون اصلا مطلع نشن

میدونید من مشاور نیستم و همش میترسم که راهکارم اشتباه باشه ولی اگر که خودم جای شما بودم خیلی جدی و قاطع به طرفم میگفتم که بهم بگو دقیقا منظورت از ادامۀ این رابطه چیه؟؟
    اگه گفت که دلم برای اون میسوزه میگفتم که مگه تو مشاوری؟
    اگه گفت که دوستمه میگفتم که یعنی تو دوستی یه زن متأهل رو با یه مرد میپذیری و قبول داری؟

خیلی جدی و منطقی بدون هیچ گونه دعوا یا برعکس تساهلی در رفتار

خیلی موشکافانه در مورد این قضیه باهاش بحث کنید ولی بعد کاری کنید که به خودش اجازه نده جلوی شما از اون فرد حرف بزنه این باعث میشه که به نظرش خیلی عادی بیاد این کار
    حتی اگر که چتش بازم ادامه داشته باشه اصلا درست نیست که جلوی شما ازش حرف بزنه این کار قضیه رو خیلی طبیعی جلوه میده و قبح عمل میریزه

در کنار اینکار همه سعی تون رو بکنید که اونو به زندگی علاقمند کنید و سرگرمی دیگه ای براش جور کنید که کمتر طرف نت بره

13. کاربر روبرو از پست مفید unknownGirl تشکرکرده است .

unknownGirl (شنبه 13 آبان 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

unknowngirl عزیز سلام .. خیلی ممنونم از راهنمایی و کمکت ..
    راستش تصمیم گرفتم تو چند روز اینده همون طور که شما و فرشته مهربان و بقیه ی دوستان عزیز گفتین باهاش صحبت کنم .. و ازش بخوام که ارتباطشو با اون خانوم قطع کنه ..
    با این که من زیاد به روابط همسرم با دیگران گیر نمیدم اما برام قابل قبول نیست که کسی انقدر مستقیم و وقیحانه بهش ابراز علاقه کنه .. اونم زمانی که میدونه متاهل هست ..
    راستش ما عقد کرده هستیم و هنوز خونه ی خودمون نرفتیم بنابراین نمیتونم اینترنتشو قطع کنم .. اصلا دوست ندارم پا به حریم خصوصیش بذارم و مجبورش کنم به کاری ..
    یک سوال دیگه هم دارم که امیدوارم دوستان راهنمائیم کنن ..
    حقیقتش همسرم خیلی منو محدود میکنه ! و من دیگه واقعا از این قضیه خسته شدم .. اجازه ی درس خوندن . کار کردن بیرون منزل . بیرون رفتن . با دوستانم گردش رفتن . و خیلی کارهای دیگه رو به من نمیده .. هر بار هم که صحبت میکنیم میگه من به تو اعتماد دارم ولی به جامعه نه .. وقتی میری بیرون و کسی نگاهت میکنه من تنم میلرزه .. من در حد امکان حجابمو رعایت میکنم و بیرون خیلی سنگین میرم .. خودش هم از این موضوع راضیه و همیشه تشکر میکنه ازم .. اما بازم ....
    یک ماه دیگه زمان ثبت نام کنکوره .. من خیلی دوست دارم درس بخونم .. دوست دارم مستقل باشم و ازادی در حد معقول داشته باشم .. چه طور میتونم همسرمو راضی کنم که اجازه ی این کارو بهم بده ؟!

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

من تصمیم داشتم قضیه رو با قاطعیت به همسرم بگم و ازش بخوام که ارتباطشو با اون خانوم قطع کنه .. هر چند این چند روز چون دیروقت میرفت خونه حتی فکرشم نمیکردم که بخواد بره نت و باهاش در ارتباط باشه ..
    من دارم دیوونه میشم .. امروز دوباره دیدم که اون دختر براش پیغام گذاشته بود .. و با هم چت کرده بودن .. که همسرم بهش گفته بود عکسشو برداره و باهاش قهره و اون باید درکش کنه .. اون خانومم معذرت خواسته بود و گفته بود دوستت دارم و ببخشید و از این حرفا .. یعنی دقیقا همون جوری که برای من غیرتی میشه برا اینم شده بود ..
    دختره بهش گفته بود دعا کن شوهرم ولم کنه و ازاد شم وگرنه میرم دنبال کارای طلاق .. همسرمم گفته بود ایشالا درست میشه ..
    با این اوضاع من دست نگه داشتم .. یعنی واقعا اگه موقعیتی پیش بیاد که بتونه با یه خانوم رابطه داشته باشه این کارو میکنه ؟! به نظرتون درسته که من چیزی نگم و ببینم رابطه شون به کجا میرسه ؟! من که نمیتونم همیشه دنبالش باشم که خطا نکنه !! به نظرتون این یه امتحان نیست و اگه فکر کنه من نمیدونم بهتر نیست ؟! که بهتر بشناسمش ؟! چون ما هنوز عقد کرده ایم و من از اول بهش گفته بودم که تحمل خیانتو ندارم و اگه این کارو بکنی یه لحظه هم باهات نمیمونم ..
    بچه ها خواهش میکنم .. من دارم دیوونه میشم .. خواهش میکنم کمکم کنین .. من همه چیزمو گذاشتم پای همسرم .. الان حقم خیانت دیدن نیست ...

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)