به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 شهریور 96 [ 19:44]
    سطح
    38
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

استمداد فوری

با سلام
    این موضوع در رابطه با پدر و مادرم است.پدرم یک مهندس شست و چند ساله باز نشسته است(که البته کمی جوانتر به نظر می رسه).بعد از 3 سال بیکاری پدرم تونست تو یه شرکت خوب کار پیدا کنه که 1 سال بیشتر اونجا نموند چون باش قرارداد مجدد نبستن.حالا این ور قضیه.یه دختر جوون چتد وقته که به پدرم تلفن می کنه و پدرم بدور از چشم مادرم باهاش صحبت می کنه.مامانم از پدرم پرسید که این دختره کیه و پدرم گفت منشیمونه که چند وقت پیش اخراج شده حالا زنگ زده حالمو بپرسه.بماند که مادرم چقدر حرص خورد ولی چیزی به پدرم نگفت.و اما پدرم که بعدش به مامانم گفته که این دختره 20 سالشه و اونو می خواد معرفی کنه به پسر عموم برای ازدواج.و حتی این موضوع را به خود دختره گفته و اونم برای همین به پدرم تلفن می کنه.پسر عموی من تک پسر هست.30 سالشه.کار خوب با درامد خوب داره.مادرش (که از اقوام نزدیک مادریمه)زن خوش برخورد و زبر و زرنگیه.پدرشم کار می کنه و در آمد عالی و آنچنانی داره.خونشون یه جای خوب تو تهرانه. وخلاصه دختر برای پسر عموم زیاد هست.امروز باز دوباره این دختره تلفن کرده به پدرم و چون مامانم هم حضور داشت و پدرم مفری نداشت باهاش رسمی حرف زد.بعد از تلفن پدرم از مامانم خواست که تلفن کنه به زن عموم و ازش بخواد که بره این دختره رو ببینه.الان مساله اینه.1-این دختر از لحاظ سنی به پسر عمئی من نمی خوره. 2-در شان پدر من نیست که از این کارا کنه اونم برای یه منشی 20 ساله ه هیچیش معلوم نیست. 3- یه دختر حسابی و خانواده دار برای یه خواستگار انقدر پیگیری نمی کنه. 4- یه دختر 20 ساله دیپلمه چطور به خودش اجازه میده به یه مهندس 60 و چندساله متاهل هی تلفن کنه .4- خود عموم و خانمش پپه که نیستن اگه بخوان می تونن برای پسرشون دختر خوب پیدا کنن.
    حالا من می خوام بدونم با این رفتارای نسنجیده پدرم و این دختره ....باید چیکار کرد؟مامانم باید چه عکس العملی نشون بده؟(ضمنا ما شهرستانیم و دختره هم همینطور اما گویا تو تلفن امروزش به پدرم گفته که رفته تهران)از طرفی من فکر می کنم که این دختره می خواد از پدرم سو استفاده کنه و پدرمم بدش نمیاد یه سرگرمی داشته باشه .ولی گناه مامان بیچارم چیه و باید جیکار کنه؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: استمداد فوری

خواهش می کنم یه کمکی کنید.راهنمایی چیزی.عوض اینکه ارسالامو پاک می کنید یه راهکاری بدین.مشاورای این سایت کجان پس؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

یاس عزیز سلام

به تالار همدردی خوش آمدی

اینجور که تعریف کردی پدر شما دوست داره در یه کار خیر کمک کرده باشه....همین!!!

خیلی از ازدواج ها و کلا کار خیر همین جور شروع میشه.....

دوست من حساسیت نشون نده اینکه این دختر به پسر عمو شما میخوره به خانواده عموت مربوط میشه

از نظر من کار پدر شما مثبت بوده یه خورده ریز بینی شما باعث حساسیت شده!

نگران نباش عزیزم.....

4. کاربر روبرو از پست مفید ویدا@ تشکرکرده است .

ویدا@ (جمعه 12 آبان 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    567

تشکرشده 566 در 110 پست

Array

سلام عزیزم. سعی کن به خودت مسلط باشی....به نظر من باید فعلا اروم باشی و اصلا اجازه ندین که پدرت از اینکه شما ناراحتین بویی ببره.چون از پدر شما سن وسالی گذشته اصلا صحیح نیست با شما رو در رو بشه.تازه هنوز اتفاقی نیفتاده صبرکنید شاید پدرتون حقیقت رو گفته باشن.

6. کاربر روبرو از پست مفید khanoomi تشکرکرده است .

khanoomi (جمعه 12 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون عزیزان ولی گویا متوجه اصل ماجرا نشدین.اولا که من نگفتم من چیکار کنم؟گفتم مامانم چیکار کنه؟هرچی باشه اون زنشه.مامانمه که الان ناراحته و از دست بابامو کاراش حرص می خوره.ثانیا کجای این کار خیر هست وقتی اون پسر عمو رو حشم خبر نداره و هیچوقت از بابام یا کسی دیگه نخواسته براش گسیو پیدا کنن و معرفی کنن؟کجاش خیره که بابام به فکر پسر 28 ساله خودش نیست ؟کجاش خیره که یواشکی با دختره حرف می زنه؟کجاش خیره که یه دختر بی سروپا رو می خواد به برادرزادش معرفی کنه.هرچند اینا بهانه است .حالا نگید از کجا فهمیدی بی سروپاست.همین که تو این سن و سال گیر داده به یه مرد متاهل که جای پدربزرگشه.همین که با کمال وقاحت هرروز "صرفا جهت احوالپرسی" به این مرد تلفن می کنه.همین که به فرض به بنده خدا بهش گفت می خوام معرفیت کنم به یکی،حالا زرت و زرت زنگ می زنه به اون بنده خدا.و...برای من کافیه که بخوام بهش بگم بی سرو پا.

پدرم یه آدم امی و پیش پا افتاده نیست.یه مهندس به ظاهر جنتلمنه که مامانم نگرانه میگه نمی دونم تو اون شرکت چیکار کرده که اول منشیشو و بعد هم خودشو انداختن بیرون.بعد هم اینکه بار اولش نیست از این کارا می کنه.مامانم هم از اینکه شوهرش با این سن و موقعیت با یه مشت دختر چیک تو چیک می شه و بهشون رو می ده ناراحته.واز اینکه هروقت از بابام می پرسه کی بود زنگ زد بابام میگه هیچکی.یا جوابای بی سرو ته می ده.و الان نمی دونه زنگ بزنه به زن عموم و جریانو بهش بگه و ازش بخواد یه جواب دندون شکن به بابام بده یا اینکه اصلا زنگ نزنه و مقاومت کنه چون بابام همش اصرار به مامانم می کنه که زنگ بزنه بگه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    567

تشکرشده 566 در 110 پست

Array

چقدر عصبانی هستی....وقتی ازدواج کنی میفهمی که 90%خانمها همچین تجربه ای رو در زندگی دارن حال یا اولش یا یا اخرش.حق با توهه اینجا ماجرا یکم مشکوکه. منم منظورم اینه که مادرت اروم باشه البته اینطور که به نظر میاد شما هم به ارامش احتیاج داری...یادت نره که در هر کاری باید اول از خدا کمک خواست

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array

سلام ...
    ایول به بابات ...
    .
    حقیقت اینه که راهنمایی خاصی ندارم ولی یکم سخته کاری کنین که ارتباط این دختره با پدر شما قطع بشه این خواسته باید از طرف پدر شما انجام بگیره نه با اعمال زور از طرف شما.
    و حتی دخالت های شما موجب بشه که رو دنده لج بیوفته و یا تو لایه های مخفی زندگی پدرتون ادامه پیدا کنه.
    .
    همه نگرانی ها و حدسیات شما (با تجربه "های" مشابهی که داشتم ) کاملا بجا هست .
    اینروزا برخی از دختر ها "حتی کم سن و سال هاش" واقعا یه جوری شدن (نمیتونم بگم) ...

10. 3 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

saeeded (یکشنبه 14 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ازدواج کنم؟بنده نزدیک به 4 ساله که ازدواج کردم جهت اطلاع.ولی هیچوقت تو تجردم از این غلطا نخوردم.این جور دخترا رو هم میشناسم فقط نمی دونم برخورد مناسب که به کسی لطمه نخوره چیه.ضمنا پدرم نمی دونه که من این چیزارو می دونم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 اسفند 91 [ 01:23]
    سطح
    5
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام عزیزم ا ن شا الله که وقعا نیت پدرت خیره..پیشنهاد من اینه که مادرت مسئلرو با زن عموتون در میون بزاره اگر جوایشون منفی باشه که با توجه به شرایطی که توضیح دادید منفی خواهد بود در این صورت مسئله تمام شده خواهد بود و پدرتون دیگه دلیلی یا بهانه ای واسه ادامه تماس ها نخواهند داشت و اگر جواب زنعموتون 1%مثبت بود باز این مسئله تو خانواده ی شما تموم شدس البته باید طوری یا مادرت مطرح کنی که حساسیتی واسشون پیش نیاد...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 تیر 93 [ 00:07]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    319

تشکرشده 338 در 136 پست

Array

با سلام شما گفتین که مادرتون رو راهنمایی کنیم

اگه مادرتون شک به رابطه پدرتون با این دختر خانم داره باید بگم که از نظر دینی گمان بد درست نیست لذا اگه می تونه دلش رو راضی کنه تا وقتی یقین پیدا نکرده حرف پدرت رو قبول کنه مثلا همین که شما میگه قصدش خیره.
    اما اگه نمیتونه شک رو کنار بذاره در مرحله اول از پدرتون بخواد شفاف عمل کنه و رفتار مشکوک نداشته باشه اگه قبول نکرد میتونه پیگیری کنه که این کار هم سه نتیجه داره :
    اول: بفهمه که پدرتون رابطه نداشته و مادرتون شرمنده میشه .
    دوم: مادرتون شاید نتونه بفهمه که رابطه ای بوده یا نه؟ چون پدر شما ممکنه اجازه نده کنکاش کنید پس شک مثل خوره مادر و شما رو می خوره در حالی که ممکنه واقعا رابطه نداره یا اگه بوده تمام شده اما مادرتون دلسرد بشه و زندگیش خراب بشه

سوم اگه مادرتون مطمئن بشه که پدرتون رابطه داشته؛ تصمیم به جدایی بگیره ولی شاید اون ناخواسته گیر افتاده باشه که باید به اون کمک کنه تا نجات پیدا کنه، از طرفی جدا شدن بدتره بخاطر اینکه خود جدایی عواقبی داره بخصوص برای خانمها
    لذا بهتره محیطی گرم و دلچسب برای همسر درست کنه تا جذابیت مادرتون برای ایشون بیشتر بشه و اگه هم رابطه ای داشته باشه تدریجا تمام بشه
    http://ahlekhaneh.ir

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)