به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 01:53]
    سطح
    11
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دودلی شدید بین فامیل و غریبه

سلام مدتی هست درگیری فکری شدیدی دارم و واقعا توی انتخابم درمانده شدم
    مدت دوسال با پسری در ارتباط هستم که هدفمون ازدواج بوده از ابتدا و خانواده ها تا حدودی اطلاع دارند اون در شهری خیلی دور از ما زندگی میکنه بخاطر همین مسیله دوری دوسه بار با همدیگه ملاقات داشتیم و صحبت کردیم اما تا جور شدن کامل شرایط ایشون صبر کردیم.از نظر اخلاقی و ظاهری هردو به دل هم نشستیم و من بارها اون رو امتحان کردم و رفتارش رو در شرایط سخت سنجیدم و اونم تا حدودی از حساسیت ها و اخلاق های من آگاه هست.
    این وسط خواستگاری توی فامیل دارم که خیلی مورد قبول خانوادم و اطرافیانم هست و ارتباط خیلی صمیمی و دوستانه بین خانواده هامون بوده اونا هم شهر دیگه ای زندگی میکنن اما شرایطش خیلی کامل هست و خانوادم میگن ازونجایی که ماروی اونها شناخت داریم و ازدواج فامیلی رو میپسندن دوست دارن من اونو قبول کنم اما اجبارم نمیکنن در ضمن شناخت من از پسر فامیلمون فقط در حد فامیلی بوده.
    قبل از اینکه با اون کسی که باهاشم آشنا بشم اون فامیلمون چند بار موضوع رو مطرح میکردن اما نه به صورت جدی و فقط در حد حرف اون زمان من تا حدودی دوست داشتم که عروسشون بشم و میدونستم اگه اون زمان رسما خواستگاری میومدن جوابم مثبت بود و میدونم الان فقط وجود و علاقه و وابستگی به فردی که باهاشم باعث شده نبینمشون اما خب بطور اتفاقی وارد زندگیم شد و بهم علاقمند شدیم و فامیلمون هم درست زمانی اقدامشون رسمی شد که فهمیدن قرار با فرد دیگه ازدواج کنم و اصرار میکنن که پسرشون فقط به من علاقه داره.
    حالا من نمیدونم باید چکار کنم از یک طرف نظر خانوادم هست و از طرف دیگه علاقم به اون کسی که باهاشم که وقتی فکر میکنم بهش میخوام جواب منفی بدم ناخود آگاه گریه میکنم و برام سخت
    توروخدا کمک کنید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

RE: دودلی شدید بین فامیل و غریبه

کسی راهنمایی نمیکنه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array

سلام دوست عزیز این پست را چندروزی میشه باز کردید و کسی هم راهنمایتون نکرده.

بیا یه برسی کنیم.
    شما 2 ساله با یکی که در شهر دیگری هست آشنا یا همان دوست هستید که هدفتون ازدواج بوده

چشده که در این 2 سال اقدام جدی برای امر ازدواج نکرده . 1 درسم تموم بشه 2 کار پیدا کنم 3 خونه بخرم
    4 فعلا شرایط ازدواج رو ندارم.5 دستم پول بیاد برای مراسم عروسی . وغیره .....

اما همچنان شما انتضار اورا میکشید بعداز سالها آیا برای خواستگاری شما پیش قدم شود .

چه تضمینی میتواند بدهد که حتما می آید . 2 سال برای فکر کردن برای پیشرفت در کار یا فراهم کردن پولی که لازمه ازدواج است فرصت کمی نیست .

حالا یه مثال دیگر شما چند سال دیگر هم انتظار کشید بازهم آقا شرایطش جور نشد تا کی باید این خواستگارهارو

رد کنید تا او بیاید .

دختر معمولا در سن خواصی خواستگارانی دارد بعداز این مدت که بگذره کمتر خواستگاری میاد . بهتر نیست منطقی به این انتظار نگاه کنید .

بهتره راجبع این خواستگار فامیل بیشتر تحقیق کنید وبیشتر بندانید . معیارها فرهنگها وغیره ... را برسی کنید .

4. 4 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

پدربزرگ (سه شنبه 09 آبان 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 مرداد 92 [ 22:10]
    سطح
    18
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    764

تشکرشده 717 در 175 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shimakhanom
    اما تا جور شدن کامل شرایط ایشون صبر کردیم.از نظر اخلاقی و ظاهری هردو به دل هم نشستیم و من بارها اون رو امتحان کردم و رفتارش رو در شرایط سخت سنجیدم و اونم تا حدودی از حساسیت ها و اخلاق های من آگاه هست.
    خانوادم میگن ازونجایی که ماروی اونها شناخت داریم و ازدواج فامیلی رو میپسندن دوست دارن من اونو قبول کنم اما اجبارم نمیکنن
    حالا من نمیدونم باید چکار کنم از یک طرف نظر خانوادم هست و از طرف دیگه علاقم به اون کسی که باهاشم که وقتی فکر میکنم بهش میخوام جواب منفی بدم ناخود آگاه گریه میکنم و برام سخت
    توروخدا کمک کنید
    سلام دوست عزیز
    معیارات برای ازدواج چیه؟
    تو داری مساله رو برای خودت پیچیده میکنی پدر و مادرت که اجبارت نکردن به دومی جواب مثبت بدی پس جرا به جای اینکه به اصل قضیه فکر کنی که علاقه ات به نفر اول درست بوده یا نه به این فکر میکنی که جواب منفی براش سخته
    بیا فرض کن نفر دوم نیست حالا رابطه اولت درسته؟
    منتظر جور شدن چه شرایطی از خواستگار اولت هستی؟
    تا چه مدت قراره شرایطش جور بشه؟

6. 3 کاربر از پست مفید yaaldaa تشکرکرده اند .

yaaldaa (سه شنبه 09 آبان 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون ازینکه جواب دادید.
    راستش توی این مدت دو سال یکبار اقدام رسمی از طرف خانوادشون انجام و برای آشنایی اومدن خونه ی ما چون توی اون مدت سرباز بود خب شرایط ازدواج فراهم نبود و قرار بر این بود که توی این مدت بیشتر باهم آشنا شیم تا شرایط کارش هم جور بشه توی دوره ی نامزدی . خانواده ی ون خواستار این هستن که ما خانواده ها بیشتر باهم رفت و آمد کنیم تا بیشتر همو بشناسیم اما خانواده ی من اینو نمیپذیرن که قبل ازینکه باهم نامزد باشیم به منزل اونا رفتو آمد کنن و میگن این درست نیست از طرفی بعد مسافتی زیاد هم هست حدود هزار کیلومتر.ماهم بین این طرز فکرهای متفاوت خانواده هامون موندیم و نمیدونیم باید چکار کنیم چون همه چیز دست خودمون نیست.

معیارهای من از نظر اخلاقی صداقت-ایمان-احترام و سخت کوشی برای آینده هست و از نظر ظاهری هم ظاهرشون رو میپسندم یکی از معیارهای ترجیحی من هم این هست که رشته تحصیلیمون یکی هست

اما این اواخر روی مسیله اومدن نیومدن خانواده هامون باهم بحث میکنیم و هرکی طرف خانواده خودش رو میگیره و فکر میکنه حق با اونه و این روی رابطمون تاثیر گذاشته اما قبل ازین باهم خوب بودیم و احساس خوبی داشتیم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 تیر 93 [ 00:07]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    319

تشکرشده 338 در 136 پست

Array

با سلام یه اثر منفی رابطه بر شناخت به این دلیله که، به دلیل زیاد شدن دلبستگی، شناخت کم میشه و یا به دلیل جذابیت ظاهری و خوب جلوه دادن خود،و غیره امکان به خطا رفتن شناخت زیاده، واقعا شما شناخت کافی از این آقا دارین ؟چرا پیش قدم نمیشه؟
    به نظر من اون خواستگارتون رو رد نکنین طی چند جلسه به خواستگارتون توجه کنید درسته که اتمام رابطه شما با اون شخص سخته ولی در این امر باید منطقی رفتار کنید و احساسی عمل نکنید چون احتمال داره اون شخص که در ارتباط هستین به دلیل شرایطی مثلا مخالفت خانواده یا خانوادشون یه دختر دیگه رو در نظر گرفتن و غیره مجبور بشه و نتونه به خواستگاری شما بیاد و شما با این خواستگار خوبی که دارین ممکنه با این شرایط موقعیت خوب رو از دست بدین و اینو بدونین که علاقه بدون شک بعد از ازدواج بوجود میاد.
    http://ahlekhaneh.ir

9. کاربر روبرو از پست مفید mostafavi9090 تشکرکرده است .

mostafavi9090 (پنجشنبه 11 آبان 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 مرداد 92 [ 22:10]
    سطح
    18
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    764

تشکرشده 717 در 175 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shimakhanom
    راستش توی این مدت دو سال یکبار اقدام رسمی از طرف خانوادشون انجام و برای آشنایی اومدن خونه ی ما چون توی اون مدت سرباز بود خب شرایط ازدواج فراهم نبود و قرار بر این بود که توی این مدت بیشتر باهم آشنا شیم تا شرایط کارش هم جور بشه توی دوره ی نامزدی .
    ماهم بین این طرز فکرهای متفاوت خانواده هامون موندیم و نمیدونیم باید چکار کنیم چون همه چیز دست خودمون نیست.
    اما این اواخر روی مسیله اومدن نیومدن خانواده هامون باهم بحث میکنیم و هرکی طرف خانواده خودش رو میگیره و فکر میکنه حق با اونه و این روی رابطمون تاثیر گذاشته اما قبل ازین باهم خوب بودیم و احساس خوبی داشتیم
    عزیز من
    قرار بوده که شرایط ایشون تعیین کننده اصلی روند خواستگاری باشه یا شناخت و خواسته های دو طرف تعیین کننده باشه؟
    این که منطقی نیست و پدر و مادرتون هم حق دارن باید موضوع اصلی شناخت و تشخیص مناسب بودن دو طرف باشه نه روی مسائلی که معلوم نیست کی حل بشه
    شما اول از همه باید در شرایط نرمالی باشید تا طرفتون هم بتونه توقع رفتار نرمال داشته باشه.حتی تو شرایط نرمال هم پیش میاد که خواستگار دیگه ای از راه برسه و شما روی گزینه اول دارید بررسی میکنید و حتی اگر نشه هم پشیمون نمیشید چرا دومی رو بررسی نکردین ولی وقتی شرایط نرمال نیست و معلوم نیست چقدر طول بکشه (چند سال دیگه)احتمال داره پشیمون شید
    شما الان تو مرحله خواستگاری هستید یا شناخت یا نامزدی یا....
    از یک مشاور کمک بگیر
    عاقلانه فکر کن و بدون اینکه درگیر حاشیه ها بشی موضوع اصلی رو دنبال کن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)