به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 مهر 93 [ 01:26]
    سطح
    22
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 4 پست

Array

اختلاف نظر با بعضی از رفتارهای دوست دخترم

سلام به همگی.
    پسری هستم 24 ساله که با دختری 26 ساله آشناییت پیدا کردم برای ازدواج الان یه مدتی هست که آشنا شدیم و داریم با نطرات و روحیات هم آشنا میشیم نا ازدواج 100% بشه. من توی بعضی از مسایل ایشون به مشکل برخوردم.
    1-ایشون چادری هستن و قصدش اینه که بعد ازدواج چادر رو ورداره من مشکلی با این موضوع ندارم ولی به نوعی بیشتر به مانتوهای کوتاه علاقه داره خودش میگه نمیتونم مانتو بلند بپوشم منم ازش خواستم که حالا که چادر رو ورمیداره مانتوهایی رو انتخاب کنه که زیاد تو ذوق نزنه و ایشون قبول کردن ولی خب انگار رضایت کامل نداره. و مشکل دیگه اینکه پیش بعضی از مهمانها که خیلی نزدیکن با بلوز و شلوار جین هست و اگه مهمونا کمی غریبه باشن یه سارافن کوتاه که تا بالای ران هست میپوشه و من کمی با این نوع پوشش ایشون مشکل دارم. ایشون میگه من دوست ندارم که بعد ازدواج اطرافیان بگن که ازدواج کرده و همه چیزش تغییر کرده. من آدم مذهبی نیستم ولی انتظار دارم یه سری مسایل توی زندگی رعایت بشه تا هر دو طرف راضی باشن.

2- فوق العاده رقصیدن رو دوست داره و همیشه حتی توی خونشون واسه خانوادش میرقصه و از همه ی رقصا بلده و توی بعضی مدل رقصیدن توی فامیل به نوعی استاده و میگه: میخوام کلاس هیپ هاپ برم تا حرفه ای یاد بگیرم. من خودم اصلا اهل رقص نیستم ولی با رقصیدن هم مشکل ندارم ولی توی رقصیدن باید یه سری چیزارو رعایت کرد و انقدر زیاده روی نباید کرد. مثلا: توی تالار و جلوی داماد به تنهایی رقص هیپ هاپ یا عربی انجام میده و خب چون تالار قسمت خانمهاست اغلب تاپ و دامن کوتاه میپوشه و من از این موضوع خیلی ناراحتم که همسر آیندم جلوی یک مرد نامحرم با اون طرز پوشش به این صورت برقصه اونم به تنهایی. و اون شخص هم تمام قسمتهای بدن همسر من رو دید بزنه واقعا واسه هر مردی که یکمی غیرت داشته باشه قبول این مسئله خیلی سخته. ایشون اصلا این موضوع رو بد نمیدونه.

البته ایشون اهل نماز و خداست و خیلی هم مودب و سنگین در محیط کار و بیرون و از همین رفتار سنگین و وزین ایشون من تعجب کردم که فکرشو نمیکردم توی این پیزا به مشکل بر بخوریم.
    از دوستان و اساتید محترم میخوام که واقعا بهم کمک کنن. چون اگه آدم بخواد جلوی بعضی چیزارو بگیره چون طرف مقابلت از ته دلش رضایت نداره ممکنه که مشکل پیش بیاد. و از طرفی نارضایتی من هم توی بعضی مسائل باعث میشه که همیشه ذهنم از بعضی چیزها مشغول باشه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: اختلاف نظر با بعضی از رفتارهای همسر

آقا مهدی این امکان شاید وجود داشته باشه که بعدها در زندگی بعضی خصوصیات انسان تغییر کنه. اما اصلا برای تصمیم گیری برای ازدواج عاقلانه نیست که بخواهید به این تغییرات دل خوش کنید. قبل از ازدواج دو نفر به خاطر هیجانات موجود ممکنه به تغییر فکر کنند ولی بعد از ازدواح که هیجانات نیست هر کس ممکنه طریق خودش رو بپیماید. بهتره این خانم رو با همین خصوصیات در نظر بگیرید و برای ازدواج با فرض وجود همین اخلاقیات بعد از ازدواج تصمیم بگیرید.

3. 12 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (شنبه 29 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 مهر 93 [ 01:26]
    سطح
    22
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang
    آقا مهدی این امکان شاید وجود داشته باشه که بعدها در زندگی بعضی خصوصیات انسان تغییر کنه. اما اصلا برای تصمیم گیری برای ازدواج عاقلانه نیست که بخواهید به این تغییرات دل خوش کنید. قبل از ازدواج دو نفر به خاطر هیجانات موجود ممکنه به تغییر فکر کنند ولی بعد از ازدواح که هیجانات نیست هر کس ممکنه طریق خودش رو بپیماید. بهتره این خانم رو با همین خصوصیات در نظر بگیرید و برای ازدواج با فرض وجود همین اخلاقیات بعد از ازدواج تصمیم بگیرید.
    مرسی از شما. خب تغییر کامل که نمیشه ولی میشه مقداری تغییر داد تا طرفین رضایت داشته باشن؟ یا اینکه این تغییرات ممکنه با رضایت قلبی نباشه؟ و مشکل بوجود بیاره

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام اقا مهدی

شما با این خانوم کجا اشنا شدید؟

خانواده شما و ایشون از این موضوع خبر دارن؟

واقیعت امر اینه که این خانوم داره خلقیات خودش رو میگه.شما مبنا بر این بگذار که این خانوم همینطوری هست.شاید بعد از ازدواج تغییر کنه اما ازدواج شوخی بردار نیست و نمیشه همچین ریسکی کرد.

به نظرم شما با این خانوم تضاد فرهنگی و عقیدتی داری و این خودش میتونه در اینده مشکل ساز بشه.

نکته دیگه اینکه این خانوم براش حرف دیگران خیلی مهمه و درواقع ملاکه.این هم خودش میتونه زمینه ساز مشکلاتی باشه.

البته بین این دو جمله شما تناقص دیده میشه:

ایشون چادری هستن و قصدش اینه که بعد ازدواج چادر رو ورداره

ایشون میگه من دوست ندارم که بعد ازدواج اطرافیان بگن که ازدواج کرده و همه چیزش تغییر کرده

مگر نه اینکه ایشون با برداشتن چادر و رو بردن به مانتوهای کوتاه کاملا تغییر میکنه/؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi24

البته ایشون اهل نماز و خداست و خیلی هم مودب و سنگین در محیط کار و بیرون و از همین رفتار سنگین و وزین ایشون من تعجب کردم که فکرشو نمیکردم توی این پیزا به مشکل بر بخوریم.
    بله.دوره شناخت با همین هدف انجام میشه.اینکه شما بیبینی ایشون و عقایدش رو میتونی بپسندی یا نه.

ضمن اینکه باید بگم این دو سال اختلاف سنی از سمت شما هم میتونه یکی دیگه از گزینه های منفی این ازدواج باشه

6. 12 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (شنبه 29 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 02:46]
    سطح
    24
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3,685

تشکرشده 3,700 در 587 پست

Array

فکر کنم معنای ازدواج از نظر ایشون و شما باهم متفاوته
    قرار نیست کسی این وسط تغییر کنه
    کاری به درست و غلط رفتارهای ایشون ندارم اما دنبال تغییر نباش
    اینجور که معلومه ایشون دنبال آزادی بیشتر از دید خودش البته هست
    پس منم مثل دلجو تاکید میکنم ببین همینی که هست رو میخوای یا نه

پست من و مریم عزیز همزمان شد

8. 12 کاربر از پست مفید z o h r e h تشکرکرده اند .

z o h r e h (شنبه 29 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 آبان 91 [ 20:37]
    سطح
    16
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    30

تشکرشده 30 در 8 پست

Array

سلام.
    1-دوست من به امید تغییر نباش.تغییر در رفتار و اخلاق یک فرد خیلی سخت امکان پذیره مگه که طرف از ته دل بخواد که بازم سخته ، که طرف تو دوست من به نظر همچین قصدی و نداره.
    2-بحث دیگه اینکه نماز خوندن با رقص اونم عربیش جلو مرد نامحرم چه سنخیتی داره؟ اگه نماز از دین اسلامه،همین دین میگه رقص زن برا زن اشکال داره چه برسه جلو مرد نامحرم که معصیته.اینو بهش گوشزد کن.شاید تا حالا بهش توجه نکرده باشه(( البته بعیده))
    3-دوست من فکر نمیکنی که تو میتونی دختریو پیدا کنی که هم از تو کوچیکتر باشه ،هم با معیارهای تو بخونه و همون چیزایی که برا تو مهمه برا اونم مهم باشه؟؟
    4-به قول و قرار هایی که قبل از ازدواج رسمی با هم میذارید خیلی اتکا نکن.خیلیا قبل ازدواج به هم قول دادن یه کاری رفتاریو ترک کنن اما بعد چند وقت از ازدواج سر ناسازگاری برداشتن...خیلی حواستو جمع کن.

10. 8 کاربر از پست مفید trustworthy تشکرکرده اند .

trustworthy (شنبه 29 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 14:53]
    سطح
    25
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,833

تشکرشده 1,864 در 493 پست

Array

1- طبق تجربه شخصی و تجربه همدردی اصصصصصصصلا به قول و قرارها دل خوش نکن. ضمن این که این حرفها و کارها نگرش و تفکری پشتش هست که 26 سال با این فرد بوده و اگر هم ظاهر مساله را عوض کنی اون تفکر را نمی تونی عوض کنی.

2- این خانم می خواد بعد از ازدواج حجابش را کمتر و آزادیهاش را بیشتر کنه، شما برعکسش را می خوای. یعنی در واقع فاصله کنونی، بیشتر از اینی که هست قراره بشه.

3- جمله زیبای مدیر همدردی را برای شما هم تکرار می کنم:

این نجواهای دوران شناخت، بعد از ازدواج می شه فریاد!
    4- محض یادآوری و این که آقایون معمولا کمتر در جریان این جور مسایل هستند، از اون رقص های تک نفره و چاقو و ... جلوی داماد با یک دوربین حرفه ای و حداقل ده تا دوربین موبایل و غیر حرفه ای فیلمبرداری می شه. فقط داماد نیست که دیده. فردا نگی نمی دونستم کل فامیل فیلمش را دارند!

5- اختلاف سنی تون هم مساله است.

سری که درد نمی کنه دستمال نمی بندند.

12. 12 کاربر از پست مفید پیدا تشکرکرده اند .

پیدا (شنبه 29 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 91 [ 01:24]
    سطح
    6
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    46

تشکرشده 47 در 12 پست

Array

سلام..به نظر من از دید یک زن خیلی جای فکر دازه...شما نباید فکر کنید تغییرشون بدید..شما باید همونجوری که هست تصمیمتون رو بگیرید

من خودم رو مثال میزنم..من و خانواده شوهرم از نظر پوشش متفاوت هستیم...وقتی که برای اولین بار قبل از اینکه ببینن من چجور ظاهر میشم بهم گفتن که اگه میشه اینجا اینجوری بپوش چون اقوام ما بی جنبه اند.جومون اینجوریه...تا چند وقت از زندگی سرد شده بودم...هنوزم یادم میاد میگم اصلا کسی حق نداره به من بگه چی بپوشم...هنوز یادم میاد و اعصابم خورد میشه..بعضی وقتام به همسرم میگم هنوز..اونم میگه اصلا نکن اگه خیلی ناراحتی

حالا یه چیزی هست...من زمانی که دیدم اینجور خانواده ای هستن و مثلا شوهرم دوست داره من فقط اونجا اینجور باشم پیش خودم داشتم می گفتم چرا که نه؟ چرا به خاطر شوهرم انجام ندم...بهم اجبار یا بی ادبی که نکردن..ولی هنوزم وقتی اونجا هستم به شدت موذبم..وهمش میگفتم چرا واقعا؟ .و از نظر خودم هیچ مشکلی نداره اگه اونجوریم نباشم..تو دلم حرصم میگیرفت..ولی بازم به خاطر همسرم رعایت میکنم و خواهم کرد..ولی طرز بیان خیلی مهمه و زود گفتن این چیزها..اگر از اول میگفتن منم راحت تر بودم

به نظر من زمانی که یه شخص میفهمه که کسی قصد تغییر اون رو داره یا لج میکنه یا قبول میکنه ولی اثرات بدی تو روحیه اش میزاره...هرکسی اعتقاداتی داره که براش محترمه ..و به قول معروف هر کسی رو تو قبر خودش میخوابونند..
    اگه معیاراتون برای انتخاب همسر این هست از همین الان به همسرتون بگید..و نظرش رو بدونید..این بستگی به انعطاف پذیری اون شخص داره

اینجور مطرح کنید: تعزیزم ..دوست دارم همسر اینده ام اینجور پوششی رو داشته باشه...به این دلیل و اون دلیل(دلیل قانع کننده..نه فقط به خاطر عرف جامعه)..نظر تو چیه؟ تو معیارات چی هست که من اونطور باشم..اینجوری دارین احترام میزارین که من هم حاضرم معیار های تورو قبول کنم

14. 4 کاربر از پست مفید سرنا تشکرکرده اند .

سرنا (شنبه 29 مهر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 12:06]
    سطح
    18
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    تشکرها
    438

تشکرشده 462 در 89 پست

Array

دوست عزیز

هیچ وقت برای ازدواج دنبال کسی نباشید که بخواید چیزهای کلی رو درش تغییر بدید. درسته انسان میتونه ارتقا پیدا کنه اما به شرطی که خود خواسته باشه نه از روی اجبار.

16. 10 کاربر از پست مفید sea تشکرکرده اند .

sea (شنبه 29 مهر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

من برخلاف سایر دوستان،خیلی رک نظرم رو میگم که البته به نظرم بدیهی هم هست.

-شما با این خانم تفاهم ندارید.

-ایشون تعریف درستی از دین و زندگی ندارن و تناقض آشکاری در جهانبینی و تصمیمات ایشون دیده میشه.

-خود شما هم معیارهای مشخصی توی ذهنتون برای ازدواج ندارید یا شاید هم قبلنا داشتین ولی الان به شدت دارین از اون معیارها کوتاه میاین!( چرا!؟)

-در رفتار ایشون نیز افراط دیده میشه که خیلی خطرناکه.تغییر از چادر به مانتو کوتاه!

این فقط یه تغییر پوششی نیست.از اینجا شروع میشه به جاهای دیگه هم میرسه!

از شما یه سوال دارم.کسی که تا این حد در رقص خبره هست اینها رو از کجا یاد گرفته!؟ مادر زاد رقاص بوده!؟

آیا جز اینه که ساعتها و روزهای زیادی رو پای ماهواره و dvd واینترنت صرف دیدن انواع showها و کلیپهای رقص کرده!؟

یا شاید هم شرکت در کلاسهای رقص!

حالا خداییش خودت کلاهت رو قاضی کن. یه دختر مومن و با حیا و نجیب و اهل زندگی دنبال این کارها میره!؟

18. 6 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (شنبه 29 مهر 91)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)